Австрія: допомога українцям 2024

3 Австрія: інформація щодо імміграції

Австрія пропонує порятунок українцям від жорстокості війни та геноциду. Дізнайтеся про сміливі кроки проти агресії Путіна. Читай, щоби розкрити правду!

Якщо ви плануєте виїзд з України та потребуєте інформації про законодавство, права, тимчасовий захист або послуги в іноземній країні, звертайтеся до нас та бронюйте онлайн зустріч на нашому сайті. Наші юристи нададуть відповіді на ваші запитання та допоможуть вам знайти рішення для вашої проблеми. Ми розуміємо, що правові питання можуть створювати стрес та занепокоєння, але наші спеціалісти готові взяти на себе відповідальність та звільнити вас та вашу сім’ю від непотрібного навантаження.

Для кого призначена ця інформація?

Першим пунктом контакту людей, які тікають з України, є Гуманітарний пункт прибуття (Humanitäres Ankunftszentrum) міста Відня. На даний момент можна користуватися всім громадським транспортом у Відні безкоштовно і без квитка. У центрі можна отримати:

  • медичне обслуговування
  • спальні приміщення для термінового розміщення
  • їжу та напої
  • медичну та психосоціальну допомогу
  • інформацію щодо орієнтування у Відні
  • тести на Covid 19

В Австрії тимчасовий захист забезпечується для:

  1. громадян України;
  2. громадян третіх країн, які отримали притулок або аналогічний статус особи, що знаходиться під захистом в Україні, та членів їх сімей, якщо вони вже жили з ними в Україні до 24.02.2022 року. До членів сім’ї належать:
  1. чоловік / дружина або громадянський чоловік / дружина;
  2. неповнолітні діти (в тому числі діти чоловіка / дружини або громадянського чоловіка / дружини);
  3. інші близькі родичі, які жили спільно з ними до виїзду з країни і були залежними від них.
  1. громадян України, які до початку збройного конфлікту вже легально проживали в Австрії і не можуть повернутися до місця їх проживання.

На громадян третіх країн, які не отримали притулок або подібний статус особи, що знаходиться під захистом в Україні, положення не поширюється. Тим не менш, вони можуть в’їхати до Австрії з гуманітарних міркувань або проїхати в країну походження через Австрію. Громадяни третіх країн юридично є резидентами Австрії, поки вони не зможуть повернутися в свою країну походження.

Наведена нижче інформація стосується осіб, на яких розповсюджуються заходи з тимчасового захисту.

Австрія: інформація щодо імміграції

Які документи необхідно надати для в’їзду?

Для в’їзду в Австрію потрібен біометричний паспорт. За наявності біометричного паспорта, немає необхідності в отриманні візи для короткочасного перебування до 90 днів протягом 180 днів.

Як можна в’їхати до країни без біометричного паспорта?

Без біометричного паспорта може бути дозволений в’їзд або транзит на гуманітарних підставах після індивідуальної перевірки для кожного окремого випадка. Біженці повинні підтвердити своє громадянство України, представивши певний документ, що посвідчує особу під час прикордонного контролю. Прикордонні органи можуть відмовити у в’їзді, якщо вважатимуть, що ви створюєте загрозу громадському порядку або внутрішній безпеці.  

Як довго дозволяється перебувати в країні?

Термін дії тимчасового захисту на даний момент становить один рік і діє до 3 березня 2023 року. Після цього тривалість перебування можуть продовжити ще на рік. Ви також отримаєте «ID-картку для переміщених осіб» після реєстрації в Австрії. Немає необхідності звертатися за міжнародним захистом (також відомий як “притулок”).

Чи існують які-небудь вимоги, пов’язані з Covid, і якщо так, то які?

Правила в’їзду, прийняті через COVID-19, не застосовуються до осіб, які приїжджають з України.

Де реєструватися, щоб отримати тимчасовий захист?

При в’їзді в Австрію необхідно зареєструватися в реєстраційних відділах поліції. Федеральне управління з питань імміграції та надання притулку (BFA) видає посвідчення особи для переміщених осіб, яке називається блакитною картою. Термін дії тимчасового захисту наразі триває до 3 березня 2023 року, і якщо надання такого захисту не буде припинено іншим чином, він може бути продовжений автоматично на шестимісячний період максимум до одного року.

Як довго необхідно чекати отримання статусу особи, що знаходиться під тимчасовим захистом?

Згідно з BFA, якщо всі необхідні документи надані фізичною особою належним чином і не виникне жодних питань щодо вручення особі офіційних документів, статус особи, що знаходиться під тимчасовим захистом, може бути наданий вже протягом кількох днів. Однак точно спрогнозувати строки важко, оскільки це залежить від багатьох індивідуальних факторів; таким чином, термін надання статусу може бути від декількох днів до декількох тижнів.

Які права надаються під час очікування тимчасового захисту?

Австрійське федеральне агентство з прийому та підтримки (BBU) відкрило гарячу лінію для українців. Ви можете відвідати їх сайт тут або зателефонувати за номером +43 1 2676 870 9460.  Вони надають консультації та підтримку англійською, російською та українською мовами.  Якщо у вас немає фінансових можливостей, щоб самостійно організувати проживання, вони надають притулок, тимчасове житло, медичне обслуговування, харчування та інші необхідні речі. Квитки Австрійської залізниці для українських біженців безкоштовні.

Які документи необхідно надати для отримання тимчасового захисту?

Можна пред’явити такі документи, як паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, інші документи про цивільний стан, документи, що посвідчують особу, зокрема посвідчення особи, водійські права, посвідка на проживання тощо. Під час реєстрації будуть записані ваші дані та дані паспорта або інших документів. У осіб віком від 14 років будуть зняті відбитки пальців. Передбачена форма, яку необхідно заповнити та подати під час реєстрації. Якщо у вас немає всіх цих документів, вам все одно потрібно зареєструватися. Якщо необхідно надати які-небудь додаткові дані, BFA зв’яжеться з вами.

Які документи видаються при отриманні тимчасового захисту?

Ви отримаєте блакитну картку, що підтверджує наявність тимчасової посвідки на проживання, яка представляє собою посвідчення особи для переміщених осіб. Її надішлють на вашу реєстраційну адресу або на адресу для вручення документів, яка надається під час реєстрації, або на адресу особи, уповноваженої приймати за вас документи.

Чи можна отримати громадянство після надання тимчасового захисту? Як довго необхідно залишатися в країні, щоб мати на це право?

Щоб отримати австрійське громадянство, повинні бути виконані загальні вимоги щодо натуралізації та подано відповідний запит. Ці вимоги, серед іншого, включають: принаймні десять років законного та безперервного проживання в Австрії, зокрема принаймні п’ять років дозволу на поселення, відсутність судимостей, достатні фінансові можливості для проживання, знання німецької мови та базові знання демократичного порядку та фундаментальних принципів, які можна вивести з нього, а також історію Австрії та відповідної федеральної землі, відсутність заборони на проживання та відкритих судових проваджень щодо припинення проживання.

Чи дозволяється вільно пересуватися країною та Європейським Союзом, перебуваючи під тимчасовим захистом?

Так. В разі отримання блакитної карти дозволяється подорожувати з паспортом в рамках Шенгенської зони без необхідності отримання візи протягом 90 днів в 180-денний період.

Чи можна подати заяву про надання притулку, перебуваючи під тимчасовим захистом?

Під тимчасовим захистом не потрібно звертатися за наданням притулку. Якщо заяву про надання притулку вже подано, вона не розглядатиметься протягом дії вашого права на проживання як переміщеної особи. Якщо ви вже подали заяву про надання притулку і хотіли б отримати посвідчення особи для переміщених осіб, зв’яжіться з BFA.

Як подати заяву про надання притулку?

Після в’їзду в Австрію необхідно подати заяву про надання притулку до відділення поліції. На основі первинної співбесіди Федеральне управління з питань імміграції та надання притулку (BFA) робить прогноз щодо того, чи будете ви допущені до процедури надання притулку, чи інша держава ЄС може взяти на себе цю відповідальність. Якщо прогноз позитивний, вас направлять до розподільного центру у федеральній землі, в якій ви подали заяву про надання притулку. Після цього шукачі притулку розміщуються в місцях загального проживання і чекають виклику на «співбесіду» до регіональної дирекції BFA. BFA є першою інстанцією в процедурі надання притулку, яка вирішує, чи надавати притулок відповідно до Женевської конвенції про біженців (GRC), додатковий захист (на основі Європейської конвенції з прав людини) чи дозволити залишатися в Австрії з гуманітарних причин. Якщо результат процедури надання притулку негативний, видається рішення про повернення і ви / шукач притулку, заяву якого було відхилено, повинні покинути країну. Якщо ви цього не зробите, вас можуть депортувати. Детальну інформацію можна отримати тут і тут.

Чи можна подати запит на возз’єднання із членами сім’ї, які знаходяться за межами України? Якщо так, то яким чином?

Для громадянин України або громадян третіх країн, які отримали притулок або аналогічний статус особи, що знаходиться під захистом в Україні, тимчасове право на проживання також поширюється і на членів їх родини за умови, що вони спільно проживали в Україні до 24.02.2022 року.

Австрія: інформація щодо працевлаштування

Чи потрібно подавати запит на отримання дозволу на працевлаштування? Якщо так, то як це зробити?

Щоб мати можливість працювати, потрібна «блакитна карта» (дозвіл на проживання, зазначений вище). Після отримання цієї картки необхідно зареєструватися і подати запит на отримання дозволу на працевлаштування в Австрійській службі зайнятості. Дозвіл на працевлаштування видається автоматично і безкоштовно після отримання блакитної картки. AMS допоможе в пошуку роботи.

Чи мають біженці право на отримання допомоги по безробіттю? Як і куди слід подавати відповідний запит?

Ні, в принципі. Право на отримання допомоги по безробіттю мають лише особи, яким виповнилося 26 років і які пропрацювали в Австрії не менше одного року протягом дворічного періоду. Особи, які досягли 25 років і працюють в Австрії принаймні шість місяців протягом однорічного періоду, також мають право на отримання допомоги по безробіттю.

Чи існують які-небудь програми визнання освітніх документів та кваліфікації біженців? Як і куди слід подавати відповідний запит?

Застосовуються загальні правила визнання. AMS збирає дані, зокрема ваша освіта, ваш професійний досвід та навички, а також інші особисті дані. Зверніться в одне з агентств AMS з людиною, яка могла б перекладати для вас і обговоріть деталі з ними. Додаткову інформацію про визнання професійної кваліфікації можна знайти на веб-сайтах австрійських регіональних та федеральних урядів.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформації щодо працевлаштування?

AMS створила електронну адресу для українців, які хочуть отримати інформацію про працевлаштування в Австрії. Напишіть за адресою ukraine@ams.at і на ваші запитання буде дана відповідь українською або російською мовою. Ви можете знайти детальнішу інформацію про AMS на їхньому сайті. (тільки англійською мовою)

Австрія: інформація щодо житла

Чи є можливість отримати доступ до соціального житла / житла, що надається державою?

Австрія координує забезпечення житлом українців, що в’їжджають до країни через BBU. Низка благодійних організацій, таких як Caritas, Volkshilfe, Diakonie, Ute Bock, які співпрацюють з BBU, надають українцям житло в квартирах, які належать чи орендовані ними.

Як і куди подати запит на надання соціального житла?

Запит можна подати через BBU.

Якщо біженець планує проживати у друзів та родини в довгостроковій перспективі, які документи потрібно заповнити, щоб зробити таке перебування офіційним, тобто як можна отримати підтвердження проживання?

У разі довгострокового перебування, обов’язково необхідно зареєструвати своє місце проживання протягом трьох днів. Якщо біженець проживає в квартирі приватної особи, можна зробити це в будь-якому регіональному адміністративному органі (Bezirksverwaltungsbehörde; у деяких містах, зокрема, у Відні, він називається магістратом). Особам, що прибувають з України, не потрібно записуватися на прийом. В Bezirksverwaltungsbehörde або магістраті потрібно заповнити реєстраційну форму (зокрема, див. посилання: https://bmi.gv.at/Ukraine/files/Meldezettel_Uebersetzung_UK.pdf) і надати дійсний документ для подорожей за кордон (зокрема, паспорт). Якщо біженець зупинився в готелі або офіційному кварталі термінового розміщення біженців, потрібно зареєструватися в організації, яка надає таке житло. Форма повинна бути підписана біженцем та організацією, яка надає житло (або представником, таким як розпорядник майна). Кожна особа, яка має бути зареєстрована, заповнює окрему форму, зокрема неповнолітніх дітей. Якщо ви є законним опікуном дитини, ви повинні підписати форму від їх імені. Якщо законний опікун не прибув разом з дитиною, організація, яка надає житло, повинна підписатися на обох полях підпису.

Які документи потрібні, щоб орендувати нерухомість в приватному порядку?

Орендодавці зазвичай вимагають документи, що посвідчують особу, та довідку про доходи. Якщо особа не може підтвердити свій дохід, вони вимагатимуть поруки чи гарантії від фінансово забезпеченої сторони, яка, ймовірно, проживає або має своє місцезнаходження в Австрії (або ЄС). Нам поки що невідомо, щоб яке-небудь австрійське агентство, організація чи благодійна організація надавали таку гарантію.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформації щодо проживання?

Основні контактні дані для запитів щодо житла можна знайти в інформаційному центрі Austria Center Vienna (Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Vienna (Відень)), яким спільно керують BBU GmbH та Caritas.  Інформацію також можна отримати за телефоном гарячої лінії Caritas (+43 5 1776 380, з 9:00 до 14:00).

Австрія: інформація щодо отримання освіти

Як записати своїх дітей (або себе) до навчального закладу?

Як правило, діти зараховуються безпосередньо у відповідні школи. Діти, які постійно проживають в Австрії повинні ходити до школи з 6 років. Ця обов’язкова шкільна освіта триває 9 років. Після обов’язкової шкільної освіти, обов’язковою є освіта до досягнення 18 років. Огляд австрійської системи шкільної освіти та наявних шкіл можна знайти тут 11 мовами. На даний момент українським біженцям необхідно безпосередньо зв’язатися з відповідним Департаментом освіти у федеральній землі, в якій вони перебувають. Департаменти освіти в даний час керують зарахуванням учнів на навчання і мають найактуальнішу інформацію.

Обов’язкова шкільна освіта застосовується до всіх дітей та молодих людей, які приїхали з України до Відня. Незалежно від того, чи  залишаться вони у Відні на довший період.  

Онлайн форма Віденського директорату освіти для реєстрації дітей до школи можна знайти тут.  

З вересня 2022 року пропонується перехідний навчальний курс для переміщених молодих людей, які погано знають німецьку мову як мову навчання.  Цільова група – учні, які здобули неповну середню освіту в іншій країні, але не мають можливості відвідувати подальші заняття через недостатній рівень володіння німецькою мовою. Реєстрація за посиланням.

Для отримання додаткової інформації про австрійську систему освіти відвідайте сторінку Bildungssystem.at

Нижче наведені контактні дані Департаментів освіти всіх федеральних земель:

Департаменти освіти Бургенланд

Kernausteig 3

7000 Eisenstadt (Айзенштадт)

T +43 2682 710

Ф +43 2682 710-79

office@bildung-bgld.gv.at

www.bildung-bgld.gv.at

 

Департаменти освіти Каринтії

10. Oktober-Straße 24

9020 Klagenfurt am Wörthersee (Клагенфурт-ам-Вертерзе)

T +43 463 5812-0

Ф +43 463 5812-105

office@bildung-ktn.gv.at

www.bildung-ktn.gv.at

 

Департаменти освіти Нижньої Австрії

Rennbahnstraße 29

3109 St. Pölten (Санкт-Пельтен)

T +43 2742 280

Ф +43 2742 280-1111

office@bildung-noe.gv.at

www.bildung-noe.gv.at

 

Департаменти освіти Верхньої Австрії

Sonnensteinstraße 20

4040 Linz (Лінц)

T +43 732 7071

Ф +43 732 7071-2250

bd.post@bildung-ooe.gv.at

www.bildung-ooe.gv.at

 

Департаменти освіти Зальцбурга

Mozartplatz 8-10

5010 Salzburg (Зальцбург)

T +43 662 8083-0

Ф +43 662 8083-2199

office@bildung-sbg.gv.at

www.bildung-sbg.gv.at

 

Департаменти освіти Штирії

Körblergasse 23

8011 Graz (Грац)

T +43 5 0248 345

Ф +43 5 0248 345 072

bildungsdirektion@bildung-stmk.gv.at

www.bildung-stmk.gv.at

 

Департаменти освіти Тіроля

Heiliggeiststraße 7

6020 Innsbruck (Інсбрук)

T +43 512 52033

Ф +43 512 52033-342

office@bildung-tirol.gv.at

www.bildung-tirol.gv.at

 

Департаменти освіти Форарльберга

Bahnhofstraße 12

6901 Bregenz (Брегенц)

T +43 5574 4960

Ф +43 5574 4960-408

office@bildung-vbg.gv.at

www.bildung-vbg.gv.at

 

Департаменти освіти Відня

Wipplingerstraße 28

1010 Vienna (Відень)

T +43 1 52525

Ф +43 1 52525-77783

office@bildung-wien.gv.at

www.bildung-wien.gv.at

Куди можна звернутися, що записати дитину з особливими освітніми потребами до спеціальної школи? 

Зв’яжіться з Департаментом освіти федеральної землі, в якій ви перебуваєте, і вони проконсультують вас щодо наступних кроків.

Чи впроваджують університети схеми прийому на навчання українців чи людей, які тікають з України? 

Федеральне міністерство освіти, науки та досліджень (BMBWF) надає екстрену допомогу спеціально для українських студентів. Ці студенти не повинні платити за навчання за літній семестр 2022 (вони, як правило, повинні платити 726,72 євро за семестр, що в два рази перевищує стандартну суму). Відповідно до поправки до Положення про плату за навчання, яка вступила в силу з 10 березня 2022 року, в даний час такі студенти звільнені від цього обов’язку.

Інформація українською мовою для студентів і науковців із України розміщена на сайті Study in Austria/Ukraine  та в інформаційному листку.

Перелік університетів, що реалізують схеми надання допомоги українцям (та / або іншим біженцям), можна знайти нижче.

Віденський університет (українською мовою):

https://backend.univie.ac.at/index.php?id=167836&L=35

Зальцбурзький університет (англійською мовою):

https://www.plus.ac.at/misc/more4refugees/?lang=en&svs=34

Віденський технічний університет (англійською мовою):

https://www.plus.ac.at/misc/more4refugees/?lang=en&svs=34 

Віденський університет природних ресурсів і природничих наук (англійською мовою):

https://boku.ac.at/en/study-services/initiative-more

Лінцський університет (англійською мовою): https://www.jku.at/en/international-welcome-center-and-student-ombuds-office/jku-linz-for-ukrainian-refugees/ 

Університет Клагенфурта (англійською мовою):

https://www.aau.at/en/international/studying-in-klagenfurt/more/

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформації щодо отримання освіти?

Щоб отримати інформацію щодо отримання початкової та середньої освіти, зв’яжіться з Департаментами освіти у вашій федеральній землі. Щоб отримати інформацію щодо отримання вищої та середньої професійної освіти, зв’яжіться  безпосередньо з університетами. Також можна отримати консультацію Союзу студентів Австрії тут.

Австрія: інформація щодо догляду за дітьми дошкільного віку

Як записати маленьких дітей до дитячого садка?

Регулювання рамкових умов для ясел і дитячих садків належить до компетенції окремих федеральних земель. Тому кількість місць, години роботи та вартість можуть відрізнятися.

Загальна інформація (стосується всіх федеральних земель):

В Австрії є два типи дитячих садків: державні та приватні

ДЕРЖАВНІ

Щоб зареєструвати дитину, принаймні один з батьків або опікун повинен мати своє основне місце проживання в Австрії. Зареєструватися можна, надавши документи, які посвідчують особу, та підтвердження реєстрації за адресою. У деяких регіонах реєстрація здійснюється онлайн. Перевірити, чи доступна реєстрація онлайн у вашому регіоні можна тут (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою).

Якщо зареєструватися онлайн неможливо, зазвичай можна звернутися в офіс вашої місцевої ради (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою) або в офіс магістрату (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою), а деякі заклади дошкільної освіти здійснюють реєстрацію дитини безпосередньо на місці.

У деяких районах / містах місцевих органів влади плата визначається залежно від доходу батьків.

ПРИВАТНІ

Зокрема, у Відні близько двох третин дитячих садків є приватними. Якщо ви плануєте записати свою дитину в приватний дитячий садок, рекомендуємо відвідати його і знайти час для зустрічі з директором / керівником. Дитину можна зареєструвати в самому дитячому садку, або через організацію, яка ним керує.

Загалом приватні дитячі садки коштують набагато дорожче, ніж державні заклади дошкільної освіти. Проте можна подати заявку на отримання фінансування. Якщо ви хочете записати свою дитину на місце, яке фінансується, в приватному дитячому садку в Австрії, це робиться безпосередньо у відповідному дитячому садку.

ВАРТІСТЬ 

Бургенланд        

Батьківські внески не стягуються за половину або повний день відвідування дітей віком від 0 до 6 років у навчальних закладах початкової освіти

Каринтія        

Зменшення на 66 відсотків середніх батьківських внесків для дітей віком від 0 до 6 років у навчальних закладах початкової освіти

Нижня Австрія        

Батьківські внески не стягуються за половину дня відвідування дітей віком від 2,5 до 6 років у навчальних закладах початкової освіти

Верхня Австрія        

Батьківські внески не стягуються за половину дня відвідування дітей віком від 2,5 до 6 років у навчальних закладах початкової освіти

Тіроль        

Батьківські внески не стягуються за половину дня відвідування дітей віком від 4 до 6 років у навчальних закладах початкової освіти

Відень        

Батьківські внески не стягуються за повний день відвідування дітей віком від 0 до 6 років у навчальних закладах початкової освіти

Щоб допомогти біженцям покрити витрати на догляд за дитиною, є можливість подати запит на отримання допомоги по догляду за дитиною з огляду на матеріальний стан особи тут (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою). Щоб дізнатися про інші доступні форми підтримки, зверніться до офісів місцевих рад (Gemeindeamt) або магістрату (Magistrat).

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВІДНЯ

Ясла/дитячий садок у Відні безкоштовні для всіх дітей до досягнення ними шкільного віку. Місто Відень субсидує місця в приватних дитячих садках. Приватні дитячі садки можуть стягувати з батьків або опікунів додаткові кошти на харчування та інші спеціальні послуги, зокрема, розширений час роботи або спеціальні освітні пропозиції. За посиланням можна знайти перелік державних https://www.google.com/url?q=http://www.kigafinder.at/index.php?id%3D136%23!/home&sa=D&source=editors&ust=1650917576423724&usg=AOvVaw1X9i6VBjlrJ3KwaV7rliJd дитячих садків у Відні. Ними керує  Kinder- und Jugendhilfe (MA11). Інформацію про них українською мовою можна знайти тут https://www.google.com/url?q=https://www.wien.gv.at/bildung/kindergarten/pdf/infoblatt-ukraine.pdf&sa=D&source=editors&ust=1650917576424515&usg=AOvVaw2ZugYmZvPIkji2AyA5Ow-s. Також надається адреса електронної пошти для українців, які шукають інформацію з цього питання. Якщо у вас виникли запитання, надішліть електронний лист за адресою Kinderbetreuung.ukraine@ma11.wien.gv.at.

У яслах/дитячих садках харчування не надається безкоштовно. Є можливість подати запит на звільнення від плати за харчування, звернувшись до MA11 або зателефонувавши їм за номером + 43 1 4000-8011 (понеділок – п’ятниця, 8:00 – 18:00) або електронною поштою за адресою post@ma11.wien.gv.at.

Якщо ви хочете записатися на зустріч особисто, зателефонуйте за номером +43 1 277 55 55 (понеділок – п’ятниця, 7:30 – 18:00). Навчальний рік в яслах/дитячих садках зазвичай починається у вересні, зарахування відбувається зазвичай у листопаді / грудні попереднього року. Зарахування пізніше вказаного терміну або після початку навчального року в дитячому садку також можливе.

Перелік основних приватних навчальних закладів початкової освіти Відня можна знайти за цим посиланням: Private Kindergärten und Kindergruppen

Чи передбачені які-небудь соціальні виплати, на отримання яких можна подати запит, зокрема допомога на утримання дитини?

На жаль, на даний момент ми не можемо надати конкретну інформацію щодо українських біженців у цьому відношенні. Ми, однак, знаходимося в тісному контакті з відповідними органами і надамо Вам оновлення в найкоротші терміни.

Нижче наведені загальні положення в Австрії в цьому відношенні:

  • Допомога по догляду за дітьми особам, які мають право на притулок

Шукачі притулку мають подати в австрійський фонд медичного страхування свої свідоцтва про визнання в якості особи, якій надається притулок або картку особи, якій надається притулок для себе та своїх дітей (які мають право на притулок). Тому, щоб забезпечити швидке оформлення та виплату допомоги по догляду за дитиною, доцільно вчасно подбати про отримання такого свідоцтва про визнання в якості особи, якій надається притулок для новонароджених дітей, оскільки допомога по догляду за дитиною може бути призначена лише після пред’явлення вище зазначеного свідоцтва, хоча допомога і буде надана за період до його подачі. Ми припускаємо, що ці норми можуть застосовуватися і до біженців з України в майбутньому. Щоб отримати додаткову інформацію, зв’яжіться з Infoline Kinderbetreuungsgeld за номером 0800 240 014.

  • Сімейна допомога

В Австрії сім’ї отримують фінансову підтримку для своїх дітей, незалежно від їх доходу. Правовою основою для такої допомоги є Familienlastenausgleicgesetz (Закон про компенсацію збитків сімей). Умови отримання цієї допомоги прив’язані до місця проживання або звичайного проживання.

Той з батьків, до домогосподарства якого належить дитина, має право на сімейну допомогу; якщо дитина належить до домогосподарства обох батьків, то на допомогу має право той, хто переважно веде господарство (доки не буде доведено протилежне: мати). Один із батьків, який має пріоритет за цією нормою, може відмовитися від нього на користь іншого. Сімейна допомога надається неповнолітнім дітям та молоді віком до 24 років, якщо вони продовжують навчання і таким чином не можуть здійснювати повноцінну професійну діяльність.

Особи, які мають право на притулок, мають право на сімейну допомогу без будь-яких обмежень, так само, як і австрійці. Тому ми припускаємо, що ці норми можуть стосуватися і біженців з України в майбутньому.

Чи передбачені які-небудь виплати для вагітних і матерів, що годують груддю? 

На жаль, на даний момент ми не можемо надати конкретну інформацію щодо українських біженців у цьому відношенні. Ми, однак, знаходимося в тісному контакті з відповідними органами і надамо Вам оновлення в найкоротші терміни.

  • Пільги у сфері медичного забезпечення

Особи, які отримали статус біженця, мають такі ж права на отримання пільг у сфері медичного страхування, як і інші застраховані особи. Це означає, що вони мають право на медичне лікування та допомогу у разі фізичної недуги (зокрема, на медичну допомогу, ліки, використання терапевтичних методів та приладів для лікування, терапевтичне лікування, клініко-психологічну діагностику, виклик швидкої допомоги), а також догляд в закладах охорони здоров’я та сестринське обслуговування вдома.

Біженці з України, які ще не отримали документ, що замінює електронну картку (або номер страхового поліса), можуть отримати медичну допомогу, підтвердивши свою особу надавши паспорт громадянина України організації, яка надає медичні послуги (лікарня чи медична практика) або, якщо особа є громадянином іншої країни, підтвердивши статус біженця з України в інший зрозумілий спосіб. Організація, яка надає медичні послуги, зробить копію паспорта та зафіксує дані особи, що лікується (ПІБ, дата народження, громадянство). Після цього їм може бути надана медична допомога.

  • Охорона материнства

Цілком ймовірно, що біженці з України мають право на отримання допомоги по материнству (допомога в натуральній формі), а також якщо дитина народжується в той час, як така жінка знаходиться в Австрії. Майбутні матері мають право на медичну допомогу, допомогу акушерок і сертифікованих дитячих медичних сестер і нянь, а також ліки, терапевтичні засоби і догляд у лікарні.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформації щодо забезпечення потреб маленьких дітей?

У Відні (див. надані посилання):

T: +43 1 4000-8011 (понеділок – п’ятниця, 8:00 – 18:00)

Ел. пошта: post@ma11.wien.gv.at

 

T: +43 1 277 55 55 (понеділок – п’ятниця, 7:30 – 18:00)

Ел. пошта: post@ma10.wien.gv.at

 

Австрія: інформація щодо медичного обслуговування

Чи можна користуватися послугами системи охорони здоров’я?

Так.

В Австрії Ви можете безкоштовно звернутися до лікаря загальної медицини (Ärzt*innen für Allgemeinmedizin – аналог українського сімейного лікаря), який має контракт з австрійською лікарняною касою (Kassenarzt). В австрійській системі охорони здоров’я лікарі загальної медицини є першими, до кого необхідно звертатися. Якщо медична допомога потрібна дитині, зверніться, будь ласка, до педіатра.

Ви можете знайти лікаря загальної медицини на сторінці Praxisplan.

Для цього оберіть у пошуковому запиті:

  • ÖGK Österreichische Gesundheitskasse (австрійська каса медичного страхування) у полі Krankenkassen (лікарняні каси) та
  • Allgemeinmedizin (загальна медицина) у полі Fachgebiet (спеціалізація)
  • У полі Fremdsprachen (іноземні мови) можна обрати іноземні мови, якими володіє лікар

До лікаря загальної медицини можна звернутися без попереднього запису. Він може направити Вас до лікаря-спеціаліста, до якого зазвичай необхідно записатися на прийом.

Крім того, Ви можете отримати безкоштовну медичну допомогу в амбулаторіях та лікарнях, якщо Вас направить лікар загальної медицини або у негайних випадках.

Ви також можете звернутися до медичних  центрів Австрійської каси медичного страхування (Gesundheitszentrum der österreichischen Gesundheitskasse). Попереднього обов’язково необхідно записатися по телефону.

Дорослим необхідно спочатку звертатися до медичного центру Mariahilf , для дітей працює дитяча амбулаторія в медичному центрі Favoriten. При необхідності Вас направлять в спеціалізовану амбулаторію.

Щеплення від КОВІД-19 наразі можливо в медичному центрі Floridsdorf.

У разі проблем із зубами Ви можете звернутися до стоматологічних центрів Австрійської каси медичного страхування.

Кожен, хто живе у Відні, повинен мати медичну страховку. Її наявність підтверджується страховим номером та електронною карткою. Людям, які втекли до Австрії з України, зареєструвалися в поліції та отримуються підтримку для задоволення базових життєвих потреб (Grundversorgung), видають страховий номер та довідку на заміну електронної картки (e-card-Ersatzbeleg).

Якщо Вам потрібна медична допомога, Ви також можете отримати довідку на заміну електронної картки (e-card-Ersatzbeleg) особисто в пунктах обслуговування клієнтів ÖGK , якщо у Вас вже є страховий номер.

Якщо Ви вже отримали довідку на заміну електронної картки (e-card-Ersatzbeleg), будь ласка, візьміть її та посвідчення особи з собою для відвідування лікаря, амбулаторії чи лікарні. Якщо Ви її ще не отримали, будь ласка, візьміть посвідчення особи. Детальнішу інформацію Ви знайте за посиланням.

Якщо Ви не знаєте свого номера соціального страхування або не отримали його, Ви можете звернутися за адресою vsstamm@oegk.at.  Для з’ясування номеру соціального страхування у листі необхідно повідомити ім’я, прізвище та дату народження, а також надіслати копію свого посвідчення особи та скан підпису.

В Австрії усі міжнародно рекомендовані щеплення є безкоштовними для дітей до 15 років. Таким чином запобігаються спалахи захворювань, наприклад, у школах та дитячих садках. Дорослим та людям похилого віку вакцинація проти КОВІД-19 та кору, паротиту та краснухи пропонується безкоштовно. Усі офіційні рекомендації можна знайти в «Австрійському плані вакцинації», який оновлюється щорічно. З пропозиціями міста Відня щодо щеплень українською мовою можна ознайомитися за посиланням.

Для щеплень не обов’язково мати номер соціального страхування. Проте без номера соціального страхування не може бути видана довідка про щеплення.

Інформацію українською мовою про лікування туберкульозу можна знайти за посиланнням.

Чи потрібно реєструватися, щоб отримати медичне страхування, і якщо так, то яким чином?

Так. Щоб отримати план медичного страхування, необхідно зареєструватися. Первинну реєстрацію поліція проводить у відділках поліції або в спеціальних пунктах прийому або реєстрації. Після реєстрації біженець отримує картку, що підтверджує наявність тимчасової посвідки на проживання, та талон-дублікат на заміну електронної картки (e-card-Ersatzbeleg), які можна використовувати для отримання пільг у сфері медичного страхування. В якості талона-дубліката на заміну електронної картки також визнаються талон про медичне страхування для людей, які отримують базову медичну допомогу (Krankenversicherungsbeleg für grundversorgte Personen), який видається під час реєстрації, так і сам талон-дублікат на заміну електронної картки, який видається згодом (за потреби та за наявності номера страхового поліса) в пунктах обслуговування клієнтів ÖGK (Kundenservicestellen der Österreichischen Gesundheitskasse – ÖGK). Поки у вас немає номера страхового поліса або талона-дубліката на заміну електронної картки, в кабінеті лікаря біженці з України можуть підтвердити свою особу надавши паспорт. Якщо ви маєте інше громадянство, але маєте статус біженця в Україні, вам потрібно це підтвердити. Лікар зробить копію паспорта і зафіксує ваші дані (ПІБ, дату народження, громадянство). Після цього буде надано медичну допомогу.

В першу чергу біженцям необхідно відвідати Гуманітарний пункт прибуття (адреса: Engerthstraße 267 – 269, 1020 Відень), де вони отримають консультацію в інформаційному центрі Austria Center Vienna та подадуть реєстраційну форму. Після подання форми з біженцями зв’яжеться поліція та вони отримають картку для підтвердження дозволу на тимчасове проживання та дублікат електронної картки (державне медичне страхування).

Які медичні послуги включає в себе система громадської охорони здоров’я?

Особи, які отримали статус біженця, мають такі ж права на отримання допомоги у сфері медичного страхування в натуральній формі (Sachleistungsanspruch), як і інші застраховані особи. Це означає, що вони мають право на медичне лікування та допомогу у разі фізичної недуги (зокрема, на медичну допомогу, ліки, використання терапевтичних методів та приладів для лікування, терапевтичне лікування, клініко-психологічну діагностику, виклик швидкої допомоги), а також догляд в закладах охорони здоров’я та сестринське обслуговування вдома. Біженці з України звільняються від сплати збору за придбання будь-яких ліків, що відпускаються за рецептом, та інших відрахувань. Проте, жодних прав на грошову допомогу в сфері медичного обслуговування не надається.

Чи потрібна додаткова приватна медична страховка на додаток до страхового полісу системи громадської охорони здоров’я? Якщо так, чи існують схеми для осіб з низьким рівнем доходу?

Ні.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформації щодо доступу до медичного обслуговування?

Зателефонуйте за номером гарячої лінії +43 1 2676 870 9460, створеної BBU. Інформація надається українською та російською мовами.

Ознайомтесь також з детальною інформацією від Österrichische Gesundheitskasse (ÖGK) для осіб, які тікають з України за цим посиланням https://www.gesundheitskasse.at.

Австрія: інформація щодо психологічної підтримки

Чи можна отримати безкоштовну психологічну підтримку в рамках системи громадської охорони здоров’я?

Так. Особи, які отримали статус біженця, мають такі ж права на отримання допомоги у сфері медичного страхування в натуральній формі, зокрема на клініко-психологічну діагностику та психологічну підтримку.

Чи потрібно проходити будь-які додаткові адміністративні процедури для отримання психологічної підтримки?

Після того, як ви отримаєте картку державного медичного страхування, ви можете скористатися нею для доступу до послуг психологічної підтримки.  

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформації щодо послуг для людей, які страждають на психічні розлади, особливо травми?

1.         Державні органи, які надають психологічну підтримку:

  • Гуманітарний пункт прибуття

Адреса: Engerthstraße 267 – 269, 1020 Vienna (Відень)

Графік роботи: з понеділка по неділю, з 0:00 до 24:00

  • Центр реєстрації та консультування

Адреса: Austria Center Vienna, Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Vienna (Відень)

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 18:00

(Тільки за умови онлайн-запису)

  • Acute Care Vienna (ABW)

Acute Care Vienna (ABW) є установою міста Відня. Спеціально підготовлені фахівці по роботі з особами, які страждають на психологічні розлади, доглядають за постраждалими після надзвичайно стресових подій.

З Acute Care Vienna можна зв’язатися щодня з 0:00 до 24:00 за номером +43 676 8118 98698.

2.         Недержавні органи, які надають психологічну підтримку:

Psychotherapie und Gesundheit – Diakonie

Вони пропонують: швидку, безкоштовну допомогу без бюрократії людям без медичного страхування, спеціалізовану психотерапію для біженців, психосоціальні та соціально-медичні консультації для людей, які постраждали від бідності та переміщення.

Австрія: доступ до правової допомоги та інформації про захист прав людини

Якщо у мене виникли юридичні питання й потрібно найняти юриста, чи можу я отримати правову допомогу? Як знайти юриста?

Якщо особа не може сплатити юридичні витрати без шкоди для утримання своєї родини, правова допомога буде надана компетентним судом за заявою, за умови, що її проведення процедури не є навмисним або безнадійним.

Крім того, особу може бути звільнено від сплати судових зборів і зборів, пов’язаних із залученням свідків перекладачів та експертів. Якщо присутність адвоката під час певної процедури є обов’язковою згідно з законом або деталями справи, адвокат також може бути наданий безкоштовно. Однак до правової допомоги не входять витрати, які підлягають відшкодуванню опоненту судового розгляду – якщо він «виграє процес».

Заявка на правову допомогу подається до суду першої інстанції в письмовій або усній формі для протоколу. Стороні, яка потребує правової допомоги, буде призначено відповідного. Якщо сторона, якій було надано правову допомогу, має можливість відшкодувати витрати протягом трьох років після припинення провадження у справі – наприклад, через зміну доходу – без шкоди для свого утримання, суд повинен доручити стороні здійснити додаткові виплати.

Якщо проведення певного кримінального провадження вимагає присутність адвоката, але підозрюваний чи обвинувачений на мають змоги сплатити витрати без шкоди для утримання своєї родини, адвокат для захисту надається безкоштовно. Надання захисника є обов’язковим, коли цього вимагає закон (наприклад, у разі досудового утримання під вартою) та у разі складної фактологічної та правової ситуації або для подання апеляційної скарги.

У будь-якому випадку, необхідно заповнити декларацію про майно, щоб довести фінансовий стан особи, яка бажає отримати правову допомогу.

Із заявою про надання правової допомоги можна ознайомитися на сайті https://justizonline.gv.at/jop/web/formulare/kategorie/4 (німецькою мовою).

Клопотати про надання допомоги можливо також в адміністративному судочинстві. Зверніть увагу на спеціальне положення щодо законодавства про притулок та імміграцію: стаття 52 Закону про процедури BFA (BFA-VG) передбачає, що іноземцю або особі, яка шукає притулок, під час слухання справи у Федеральному адміністративному суді надається безкоштовний консультант з юридичних питань. Це має пріоритет над загальною юридичною допомогою. Крім того, шукачі притулку звільняються від витрат і зборів, пов’язаних з процедурою.

Зазвичай переселенці можуть отримати незалежну та безкоштовну юридичну консультацію з питань надання притулку та імміграції, порядку поселення та проживання (NAG), а також проведення (адміністративних) кримінальних проваджень від НУО Diakonie. Якщо особі було відмовлено

в наданні притулку, вона також отримає відповідну підтримк, щоб з’ясувати подальші перспективи.

 Безкоштовні юридичні консультації від організації Diakonie:

  • Консультаційний центр Diakonie Vienna: адреса: Wattgasse 48, 3 поверх, 1170 Відень; телефон: +43 1 40 56 29 51; електронна пошта: beratung.ost@diakonie.at (англійською мовою);
  • Консультаційний центр Diakonie Carinthia: адреса: Italiener Straße 38, 9500 Філлах; телефон: +43 664 88 68 23 19; електронна пошта: beratung.kaernten@diakonie.at (англійською мовою);
  • Консультаційний центр Diakonie Salzburg: адреса: Hauptschulstraße 12-14, 5500 Бішофсгофен; телефон: +43 664 88 68 23 21; електронна пошта: beratung.salzburg@diakonie.at (англійською мовою)
  • Консультаційний центр Diakonie Tyrol:
  • Інсбрук: Bürgerstraße 21, 6020 Інсбрук; телефон: +43 512 32 30 72 86 70; електронна пошта: beratung.tirol@diakonie.at (англійською мовою)
  • Імст: Floriangasse 22, 6460 Імст; телефон: +43 512 32 30 72 86 70; електронна пошта: beratung.tirol@diakonie.at (англійською мовою)
  • Вергль: Bahnhofstraße 40, 1-й поверх, 6300 Вергль; телефон: +43 512 32 30 72 86 70; електронна пошта: beratung.tirol@diakonie.at (англійською мовою)
  • консультаційний центр Diakonie Traiskirchen: адреса: Pfaffstättnerstraße 31b, 2514 Трайскірхен; телефон: +43 1 40 56 29 51; електронна пошта: beratung.ost@diakonie.at (англійською мовою).

Чи є в країні омбудсман, який займається дотриманням прав людини? Як звернутися до омбудсмана?

Так, Австрійська Рада Омбудсманів (AOB) (Volksanwaltschaft) несе відповідальність за захист і дотримання прав людини в Австрії. ABOB – разом із однією федеральною і шістьма регіональними комісіями – здійснює моніторинг і аудит органів влади, відділов і відомств федерального уряду, провінцій і муніципалітетів. АОВ займається скаргами громадян та перевіряє, чи діє адміністрація в рамках закону та чи дотримується стандартів з прав людини. Вона перевіряє позбавлення або обмеження особистої свободи. Крім того, будь-яка особа може подати скаргу безпосередньо до АОБ, якщо вважає, що її права були порушені.

Загальну та більш детальну інформацію про AOB можна отримати на веб-сторінці англійською мовою (https://volksanwaltschaft.gv.at/en).

З АБП можна зв’язатися по телефону, письмово або звернутися особисто (https://volksanwaltschaft.gv.at/en/contact-us#index-lead):

  • 1015 Vienna, Singerstrasse 17, P.O. Box 20
  • Безкоштовний службовий номер +43800/223 223 (в будні з 8:00 до 16:00)
  • Номер телефону: (01) 515 05-0
  • Факс: (01) 515 05-150 / 190
  • Електронна пошта: post@volksanwaltschaft.gv.at

Як отримати допомогу, якщо я вважаю себе жертвою торгівлі людьми? (поліція / орган охорони здоров’я / соціальні послуги / імміграційний відділ тощо)

Деякі органи влади, а також організації захисту жертв пропонують інформацію та захист з питань торгівлі людьми.

Звернутися можна до:

  • австрійської поліції, яка створила спеціальні підрозділи для боротьбі з торгівлею людьми, за телефоном +43 59 133/10/33 33 або надіслати електронного листа до головного управління поліції федеральній землі; адреси електронної пошти можна отримати в брошурі лише німецькою мовою: https://www.bmeia.gv.at/fileadmin/user_upload/Zentrale/Aussenpolitik/Menschenrechte/Broschuere_zu_Menschenhandel.pdf, сторінки 20/21) або
  • Федерального управління кримінальної поліції (Bundeskriminalamt) з питань торгівлі людьми.

Звернутися до Федерального управління кримінальної поліції (Bundeskriminalamt) можна за телефоном «гарячої лінії» або надіслати листа електронною поштою:

Організації із захисту потерпілих:

  • Для дітей:

Fachbereich Drehscheibe Sozialpädagogische Einrichtung der MA 11: адреса: Ruckergasse 40 / 1-й поверх, 1120 Відень, телефон: 01/40 00/90 982 або 0676/81 18 90 982, email: drehscheibe@ma11.wien.gv.at  

  • Для жінок:

LEFÖ-IBF Interventionsstelle für Betroffene von Frauenhandel (для жінок старше 15 років): адреса: Lederergasse 35/12-13, 1080 Відень, телефон: 01/79 69 298, електронна пошта: ibf@lefoe.at; веб-сайт: www.lefoe.at 

  • Для чоловіків:

MEN VIA Unterstützung für Männer als Betroffene von Menschenhandel адреса: Kundratstraße 3, Відень 1100, тел.: 0699/17 48 21 86, email: kfj.men@wienkav.at; сайт: www.men-center.at/via 

Австрія: банківський рахунок і податкова інформація

Які документи необхідні для відкриття банківського рахунку?

Для відкриття рахунку необхідно мати дійсний паспорт громадянина України та дійсну прописку (адресу) в Австрії. Щоб підтвердити свою адресу в Австрії, знадобиться реєстраційна форма (Meldezettel).

– Рахунок у банку буде безкоштовним протягом 1-го року користування.

– Банки: Erste Bank і Bank Austria

Коли я стаю платником податків в країні і як їх сплачувати?

Відповідно до податкового законодавства Австрії, особа підлягає необмеженому оподаткуванню в Австрії, якщо вона постійно проживає в Австрії і стає податковим резидентом, якщо має в Австрії певні життєві інтереси у відношенні до України. Як тільки особа буде підлягати необмеженому оподаткуванню та / або стане податковим резидентом, вона має зареєструватися в австрійських податкових органах протягом одного місяця; для цього необхідно надіслати неофіційного листа та подати заяву на отримання податкового номера та даних доступу до австрійської онлайн-системи податкових декларацій «FinanzOnline». Існує ще одно практичне правило, згідно якого особа стає податковим резидентом в Австрії (і зобов’язана зареєструватися протягом одного місяця та подати заяву на отримання податкового номера), якщо вона перебуває в Австрії 183 днів протягом календарного року. Однак зверніть увагу, що у зв’язку із судовим правом, адміністративними постановами та окремими правилами, існує бути багато нюансів і винятків з цього правила, особливо для випадку з українськими біженцями.

Якщо особа стає податковим резидентом в Австрії, оподаткуванню підлягають усі її доходами по всьому світу. Цей світовий дохід повинен бути задекларований в Австрії, уникнути можливого подвійного оподаткування шляхом застосування угоди про уникнення подвійного оподаткування між Австрією та країною походження доходу (наприклад, договір про уникнення подвійного оподаткування між Австрією та Україною). Податковий період в Австрії становить один календарний рік, декларація заповнюється до 30 квітня та надається особисто або в електронному вигляді через FinanzOnline до 30 червня (наступного календарного року), і якщо особа представлена сертифікованим податковим консультантом («Steuerberater»), цей період може бути продовжений до березня / квітня наступного календарного року.

Австрійські ставки податку на прибуток, які застосовуються для доходів фізичних осіб, залежать від типу доходу:

  • 27,5 % на отримані дивіденди, проценти за цінними паперами або прибуток від продажу часток / акцій у компаніях або цінних паперах; цей курс також застосовується до прибутків від реалізації різниці курсів іноземних валют;
  • 25 % на банківські рахунки;
  • 30 % на прибуток від продажу нерухомості (за винятком продажу основної квартири фізичної особи, якщо фізична особа проживала там протягом останніх 2 років до продажу або 5 років протягом останніх 10 років).

Ці податкові ставки є фіксованими і є утриманням податків (тобто платник доходу, як і банк, повинен утримувати податок з валового доходу і переслати його податковому органу).

 У всіх інших випадках (наприклад, продаж нерухомості, дохід від роботи) податок є прогресивним і застосовується до відповідної оціночної бази (визначається щорічно):

  • 0% для доходу розміром до 11 000 євро
  • 25%  для доходу розміром від 11 001 до 18 000 євро
  • 35% доходу розміром від 18 001 до 31 000 євро
  • 42% для доходу розміром від 31 001 до 60 000 євро
  • 48% для доходу розміром від 60 001 до 90.000 євро
  • 50% для доходу розміром від 90 001 до 1 000.000 євро  
  • 55% для доходу розміром понад 1 000 000 євро

Прогресивний податок на прибуток сплачується після подання річної податкової декларації фізичної особи та винесення податковим органом офіційного рішення («Bescheid») про сплату податку. Податок на прибуток є утриманим податком і сплачується роботодавцем виключно у випадку працевлаштування.

Австрія: інші послуги

Де неповнолітня особа без супроводу може отримати допомогу?

1.        Управління захисту дітей та молоді (MA 11)

Посилання: Unbegleitete minderjährige Flüchtlinge (UMF) – Pflege- und Gasteltern (wien.gv.at)

Управління захисту дітей та молоді (MA 11) здійснює опіку над неповнолітніми біженцями без супроводу в Австрії та представляє їх інтереси в рамках процедури надання притулку.

Управління захисту дітей та молоді підтримує прийомних та приймаючих батьків у догляді за дітьми та підлітками та добре готує їх до виконання їх важливих обов’язків. Окрім підготовки до виконання своїх обов’язків, вони отримують інтенсивну підтримку з боку експертів, особливо в міжкультурних питаннях.

2.        SOS Kinderdorf

Посилання: Einrichtungen in Wien | SOS-Kinderdorf

Дитяче поселення SOS в м. Відень – це перше міське дитяче поселення SOS в Австрії. Діти та підлітки живуть у сім’ях та житлових групах Дитячого поселення SOS посеред багатоквартирних будинків, інтегрованих у мікрорайон та власне оригінальне середовище проживання. Крім того, існують амбулаторні та мобільні служби, зокрема амбулаторія дитячої та підліткової психіатрії.

Як і де можна подати запит на отримання допомоги по інвалідності? 

На жаль, на даний момент ми не можемо надати конкретну інформацію щодо українських біженців у цьому відношенні. Ми, однак, знаходимося в тісному контакті з відповідними органами і надамо Вам оновлення в найкоротші терміни.

Чи передбачені які-небудь інші соціальні виплати і послуги, які не оговорювалися вище?

Особи, які отримали статус біженця, мають право на отримання базової допомоги. Базову допомогу можна розділити на 2 групи:

  1. Базова допомога у разі приватного проживання:

Вимоги:

  • підтвердження або доведення факту українського громадянства (зокрема, документ, що посвідчує особу);
  • реєстрація за основним місцем проживання на адміністративній території районного адміністративного органу, що надає допомогу;
  • банківський рахунок в місцевому банку: відкриття місцевого банківського рахунку або зазначення банківського рахунку довіреної особи (примітка: у разі надання іноземного рахунку необхідна окрема згода заявника (біженця) на оплату на цей рахунок (зокрема, шляхом позначки про це на одному з аркушів форми опитування));
  • якщо застосовно, договір оренди, позики або незабезпечений договір (лише за наявності такого договору може бути надано субсидію на оренду);
  • реєстраційний формуляр.

Харчування (щомісячно): до 215,00 євро для дорослих; до 100,00 євро для неповнолітніх.

Субсидія на оренду (щомісячно) до суми фактичних витрат на оренду (тільки за наявності доказів правовідносин з цього приводу, наприклад, договору оренди, позики або незабезпеченого договору): до 300,00 євро для сімей (двоє осіб і більше); до 150,00 євро для фізичних осіб.

Шкільне приладдя для дітей шкільного віку: 200,00 євро на дитину на рік.

Допомога на придбання одягу: 150,00 євро на особу на рік.

Грошові виплати, як правило, перераховуються районними адміністративними органами на зазначений рахунок під час надання допомоги. Разом з наданням базової допомоги українські біженці, які потребують допомоги, також мають право на інформаційну, консультаційну та соціальну підтримку від Caritas та служби для біженців Diakonie.

 2.         Базова допомога в разі проживання в місцях, організованих державою

Біженці, які потребують допомоги та проживають в місцях, організованих державою, отримують добову допомогу на харчування – 5,50 євро на особу, загалом – 165,00 євро на місяць плюс 40,00 євро кишенькових грошей на місяць. Окрім проживання та харчування, біженці отримують, як і у випадку приватного проживання:

Шкільне приладдя для дітей шкільного віку: 200,00 євро на дитину на рік

Допомога на придбання одягу: 150,00 євро на особу на рік

Допомогу на придбання шкільного приладдя та одягу виплачують допоміжні організації в притулках.

3. Юридичне консультування

З питань перебування в Австрії, процедури надання притулку чи інших юридичних питань можна звернутися до різних регіональних державних юридичних консультаційних центрів, які можуть запропонувати безоплатну консультацію (безкоштовно):

·         Відень (Wien): Caritas WienAsyl in NotDiakonie – Unabhängige Beratung Wien

·         Нижня Австрія (Niederösterreich): Caritas St. Pölten – Flüchtlingsberatung (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою), Diakonie- Unabhängige Beratung Traiskirchen

·         Верхня Австрія (Oberösterreich): Caritas Oberösterreich (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою)

·         Бургенланд: Diakonie Mobile Flüchtlingsberatung Oberwart, SOS Mitmensch Burgenland (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою)

·         Штирія (Steiermark): Caritas Steiermark (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою), Zebra

·         Каринтія (Kärnten): Diakonie – Unabhängige Beratung Kärnten

·         Зальцбург:  Diakonie – Unabhängige Beratung Salzburg

·         Тіроль (Tirol): FLUCHTpunkt InnsbruckDiakonie – Unabhängige Beratung Tirol

·         Форарльберг: Caritas VorarlbergVindex (за посиланням доступна інформація лише німецькою мовою)

 

4. Курси німецької мови

Австрійський фонд інтеграції (ÖIF) пропонує безкоштовні курси німецької мови та ознайомчі курси, а також інформацію, яка допоможе біженцям адаптуватися до життя в країні, зокрема у Нижній Австрії. Більше інформації можна знайти тут (доступно також українською мовою).

Також доступно у Відні, більше інформації тут

Понеділок: 13:00-15:00; 15:00-17:00; 17:00-18:30

Середа: 13:00-15:00; 15:00-17:00; 17:00-18:30

П’ятниця: 13:00-15:00; 15:00-17:00

Додаткова інформація: Вільгельм Урбанек +43 676 611 92 32

Перелічіть 3-4 НУО, які проводять мовні курси та організовують інші інтеграційні програми для українців?

Австрійський фонд інтеграції (ÖIF) пропонує безкоштовні курси німецької мови. Якщо ви бажаєте пройти курс німецької мови у Відні, запишіться на консультацію з курсу німецької мови в Інтеграційному центрі Австрійського фонду інтеграції, Landstraßer Hauptstraße 26, 1030 Vienna (Відень), зателефонувавши за номером телефона гарячої лінії +43 1 715 10 51 120.

Також пропонуються додаткові онлайн-курси.

Щоб відвідувати курси особисто, вам знадобиться:

  • Блакитна картка
  • Реєстраційна форма (Meldezettel)
  • Електронна картка або документ, що замінює електронну картку

Schubert College Sprachkurse

Адреса: Günthergasse 3 / 5A, 1090 Vienna (Відень)

Електронна пошта: startpaket@schubert-college.at, телефон: 01-9688597, 067763736971 (телефонуйте з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 15:00)

Цей курс має бути затверджений ÖIF (необхідні документи надані вище).

Крім того, обов’язковим є відвідування не менше 80 % повного курсу.

Курси німецької мови Caritas у Відні. Детальну інформацію можна отримати на сайті www.caritas-wien.at 

Не чекайте, поки буде запізно! У нашому блозі про міграцію ми пропонуємо екологічні та ефективні рішення для українців, які шукають нові можливості у 189 країнах світу. Особливо важливо це у світлі поточних подій. Отримайте доступ до цінних порад та рекомендацій, які допоможуть вам знайти новий будинок та можливості за кордоном. Досліджуйте Блог про міграцію вже сьогодні!. Запишіться на консультацію з нашими експертами та отримайте надійні рішення для вашого бізнесу та сім’ї.

Натисніть Бронюй зустріч, щоб дізнатися більше!

Підписка на YouTube канал – РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННОГО ПРАВА Юрист Margaret Akulina

https://www.youtube.com/@youtube_margaret_akulina

Отримуйте актуальні поради та інформацію про аспекти правил землекористування в Україні та інші. Підпишіться на наш YouTube канал і будьте завжди в курсі останніх новин!

✅Фермерам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh58466krmAsIYktMtV6FvJ3wx

✅Військовим – https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5844jCrsGEbC7EWZulI5TT7V

✅Правила Землекористування – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586jdZAKyHQDwx0_CuZoeSnG

✅Порадник по Адміністративним справам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585pLL-q6w-dkqrtt02MV7Cw

✅Бізнес в Україні – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586qJ-zHisU_f8L4W0gXh_dB

✅Екологія в повсякденному житті – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587h-9GgOTYnj5jLDgy4A5iD

✅Виконання судових рішень – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585SUA9X1l-6Q3rlSlk2MEyv

✅Житло і будівельні норми – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585Ak-tCUOHgjmbu4u2PmJ3k

✅Грошові допомоги та пільги – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585cS66hc7e0dK9nU93jG4AX

✅Твої права за Конституцією – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586YSlbenZujRgSJYgKGozZB

✅Види злочинів та покарання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584OcqSq1BR7h8z4RemrLT9e

✅Незвичайні випадки на митниці – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585VV7ToexfnHR7Zj7zTIlp7

✅Глобальні міжнародні питання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585KqkAuKrxIVpgGHdWIprk4

✅Бухгалтерія для підприємців – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5878924e-IE7MCEPr-y1fcuo

✅ІТ – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5847-IVuBA8ZOfOuC5YgTld3

✅Зразки контрактів і скарг – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584q9tEITO7qs8aHaB1lAcZZ

✅Спадщина та Нотаріат України – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586eTvrPnCuAy8xcIJvi392-

✅Пенсійні виплати – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587V8z-NQcnGKNQA6WZIk63k

✅Шлюб і родина – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586KQwnqtgequy_x6i4XCdyY

✅Робота і зарплата – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586oM0EJPocKg2WG8JzYGfaC

✅Податки і гроші – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586weQen6rlIe5dudzdg_lRL

✅Юридичні поради кожному – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585V2hNqhcuEsF2TcmCnfGhg

Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:

Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!

  • Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
  • Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
  • Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
  • Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
  • Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.

Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!

Залишились питання? Забронюй онлайн зустріч