Чехія пропонує порятунок українцям від жорстокості війни та геноциду. Дізнайтеся про сміливі кроки проти агресії Путіна. Читай, щоби розкрити правду!
Якщо ви плануєте виїзд з України та потребуєте інформації про законодавство, права, тимчасовий захист або послуги в іноземній країні, звертайтеся до нас та бронюйте онлайн зустріч на нашому сайті. Наші юристи нададуть відповіді на ваші запитання та допоможуть вам знайти рішення для вашої проблеми. Ми розуміємо, що правові питання можуть створювати стрес та занепокоєння, але наші спеціалісти готові взяти на себе відповідальність та звільнити вас та вашу сім’ю від непотрібного навантаження.
Для кого ці відомості?
Тимчасовий захист надається громадянам України та особам, які мали постійне місце проживання в Україні до вторгнення Росії і від’їзд яких до країни їхнього походження неможливий для них, а також членів їхніх сімей.
Чехія: імміграційна інформація
Які документи потрібні мені для в’їзду?
Вам потрібен український біометричний паспорт або паспорт громадянина України у формі ID-картки. В’їзд без паспорта громадянина України у формі ID-картки можливий, але не гарантований.
Як я можу в’їхати, якщо у мене немає біометричного паспорта?
Дивіться запитання вище.
Скільки часу я можу тут перебувати?
Ви можете залишитися упродовж 90 днів без будь-якої додаткової документації. Ви також можете подати заяву на тимчасовий захист на строк до року.
Чи існують які-небудь вимоги щодо Covid і якщо так, то які вони?
Для переміщених осіб всі вимоги до в’їзду за правилами проти поширення COVID-19 скасовуються.
Де я можу зареєструватися для отримання тимчасового захисту?
У Міністерстві внутрішніх справ або Поліції Чехії. Присутність усіх чеських органів влади забезпечена в тимчасових відділеннях Спеціальних регіональних центрів допомоги.
Створено Регіональні центри допомоги Україні (КАЦПУ) для реєстрації громадян України, що прибувають до Чехії. Перелік центрів та додаткову інформацію можна знайти тут. Протягом 30 днів з моменту прибуття реєстрація в поліції обов’язкова у відділенні з питань проживання іноземних громадян Служби поліції у справах іноземців.
Див. https://www.policie.cz/sluzba-cizinecke-policie.aspx (CZ)
https://www.policie.cz/clanek/Police-of-the-Czech-Republic.aspx (англійською).
Більше інформації від Міністерства внутрішніх справ Чехії:
тел +420 974 801 802 (24 години);
електронна пошта ukrajina@mvcr.cz;
веб-сайт https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx
Як довго чекати, щоб отримати статус тимчасового захисту?
Ви повинні отримати тимчасовий захист відразу після прибуття.
Які права я маю, чекаючи тимчасового захисту?
Ви повинні отримати захист негайно (див. вище). Перед тим, як отримати його, ви вважаєтесь туристом. Невідкладна допомога надається незалежно від статусу, але масштаб підтримки обмежений.
Які документи необхідні для отримання тимчасового захисту?
Заповнена форма (шаблони тут і тут), паспорт і, можливо, фотографія за запитом.
Вичерпна інформація про процедуру доступна тут.
Який документ(и) я отримаю після надання тимчасового захисту?
Ви отримаєте наклейку візи у своєму проїзному документі. Якщо це неможливо, ви можете отримати тимчасовий документ для підтвердження свого статусу.
Чи можу я стати громадянином після отримання тимчасового захисту? Як довго мені потрібно залишатися, щоб мати таке право?
Право на постійне проживання надається іноземцям після не менш ніж 5 років безперервного проживання, але період тимчасового захисту до них не входить.
Чи можу я вільно пересуватися країною та Європейським Союзом, маючи статус тимчасового захисту?
Так, ви можете подорожувати по країні та в межах Шенгенської зони із вклеєною візою.
Чи можу я подати заяву про отримання притулку, маючи статус тимчасового захисту?
Якщо у вас є статус тимчасового захисту, будь-яке провадження справи про надання притулку буде призупинено, поки не закінчиться термін дії цього статусу. Ви все ще зможете подати заяву про отримання притулку, коли закінчиться термін дії тимчасового захисту. Якщо переміщена особа, якій було надано тимчасовий захист, подає заяву на отримання міжнародного захисту (притулку), це провадження буде припинене на період терміну дії тимчасового захисту. Після закінчення терміну дії тимчасового захисту можна буде продовжити процедуру отримання притулку.
Як подати заяву про отримання притулку?
Див. вище: фактично, ви зможете подати заяву про отримання притулку тільки після закінчення терміну дії тимчасового захисту.
Якщо у мене є члени сім’ї за межами України, чи можу я подати заяву на возз’єднання сім’ї? Якщо так, яким чином?
Для возз’єднання сім’ї не існує спеціального процесу. Якщо вони є громадянами України, вони можуть скористатися тим же імміграційним процесом. Якщо вони є громадянами іншої третьої країни, вони повинні використовувати стандартну процедуру возз’єднання сім’ї після імміграції, яка не буде доступною для іноземців, що почали проживати нещодавно. Як правило, вимагається перебування протягом 15 місяців, щоб родина могла возз’єднатися. Можливе застосування інших умов для іноземців з різним статусом (Картка працівника, Блакитна карта, Притулок, тощо).
Чехія: відомості про працевлаштування
Чи потрібно мені звертатися по дозвіл, щоб мати можливість працювати? Якщо так, то як це зробити?
Ні, ви маєте право працювати, маючи статус тимчасового захисту.
Чи маю я право на допомогу по безробіттю? Як і де я можу подати заявку?
Допомога по безробіттю надається після щонайменше 12 місяців участі в чеській системі соціального забезпечення. Люди, що перебувають у статусі тимчасового захисту, можуть попросити про інші види фінансової соціальної підтримки (прожитковий мінімум і житлову добавку, а також одноразову виплату надзвичайної негайної допомоги). Існує також спеціальна гуманітарна виплата від 5000 чеських крон на місяць, якщо людина не має засобів для забезпечення основних потреб життя. На вимогу, виплата може надаватися повторно протягом не більше п’яти календарних місяців після календарного місяця, в якому було надано тимчасовий захист. Оплата здійснюється банківським переказом або готівкою. Заявку на отримання виплати можна зроблена тут: https://davkyuk.mpsv.cz/uk
Чи існують програми визнання дипломів та професійної кваліфікації? Як і де я можу подати заявку?
Існує стандартна процедура щодо визнання іноземної освіти або кваліфікації. У певних ситуаціях можна замінити необхідні документи афідавітом заявника. Більш детальна інформація доступна тут (тільки чеською мовою).
До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо працевлаштування?
В окремих регіонах створені Спеціальні регіональні центри допомоги Україні, які спрощують процедуру для біженців та надають їм консультації (перелік можна переглянути тут).
Міністерство праці та соціальних питань та Управління праці Чехії також надають корисну підтримку та інформацію. Дуже корисний портал, створений у співпраці з урядом, можна знайти тут.
Чехія: інформація про житло
Чи можу я отримати доступ до державного житла/житла, що надається державою?
Так.
Як і де я можу подати заявку на державне житло?
Найпростіший спосіб – відвідати Спеціальні регіональні центри допомоги Україні, де буде надано консультації та допомогу (перелік доступний тут).
Якщо я проживаю з друзями або родиною протягом довгого часу, які документи мені потрібно заповнити, щоб узаконити це? Як я можу отримати підтвердження проживання?
Ви повинні отримати письмове підтвердження від власника або уповноваженого користувача майна, що містить їхній офіційний підпис або підписане у присутності працівника Відділу з питань надання притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ.
Якщо я особисто хочу орендувати нерухомість, які документи мені потрібні?
Вам потрібен документ, що посвідчує особу, щоб отримати договір оренди, який, в свою чергу, є підтвердженням місця проживання. Якщо Ви орендуєте нерухомість в приватному порядку, Вам необхідно пройти реєстрацію у відділі з питань проживання іноземних громадян Служби поліції Чеської Республіки у справах іноземців (Будь ласка, зверніть увагу, що крайній термін для повідомлення становить лише 3 дні).
До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про житло?
Вся важлива інформація надається в Спеціальних регіональних центрах допомоги (перелік можна переглянути тут).
Чехія: відомості про освіту
Необхідно звернутися до навчального закладу. Інтерактивна карта з навчальними закладами та дитячими садками доступна тут.
Якщо у мене є дитина з особливими освітніми потребами, куди я можу звернутися по допомогу, щоб записати її до спеціалізованої школи?
Потрібно звернутися до спеціалізованої школи, якщо це необхідно. Будь-який навчальний заклад зможе допомогти вам звернутися до школи, яка задовольнить спеціальні потреби вашої дитини найкращим чином. Інтерактивна карта з навчальними закладами та дитячими садками доступна тут.
Так, університети готуються прийняти українських студентів. Спеціальний веб-сайт Карлового університету доступний тут. Іншу інформацію можна знайти тут.
До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про освіту?
Інформацію про освіту, а також подальші контактні дані можна отримати за цим посиланням.
Діти з базовими знаннями чеської мови можуть записатися на стандартні заняття, що проводяться за підтримки Міністерства освіти і таких населених пунктів, як Прага і Брно. Діти, які не знають чеської мови, можуть записатися на спеціальні заняття рідною мовою. Батьки можуть зареєструвати дітей тут: https://www.detiukrajiny.cz/ (сайт доступний українською або чеською мовою, натисніть на відповідний прапор у правому верхньому куті). Дорослі і діти можуть записатися на безкоштовні курси чеської мови, якщо вони бажають навчатися; зареєструватися на курси можна тут: https://www.cizinci.cz/web/en/knowledge-of-the-czech-language (сайт доступний українською, англійською, чеською, російською мовами, тощо, натисніть на дві відповідні літери у правому верхньому куті).
Чехія: інформація про догляд за дітьми
Як записати малих дітей до ясель?
- Послуги догляду за дітьми до 3 років
а) Групи дітей (dětské skupiny)
б) Приватні заклади в рамках професійної спеціалізації «Денний догляд за дітьми до трирічного віку» (zařízení pro péči o děti do 3 let) відповідно до Закону № 455/1991 Збірника законів щодо регулювання професій (Закон про професії)
в) Послуги типу «піклування про дитину» згідно з професійною спеціалізацією «Надання послуг сім’ям та домогосподарствам» відповідно до Закону про професії
- Послуги догляду за дітьми дошкільного віку
а) Дитячі садки (mateřské školy)
б) Приватні заклади відповідно до Закону про професії
в) Послуги типу «піклування про дитину» згідно з професійною спеціалізацією «Надання послуг сім’ям та домогосподарствам» відповідно до Закону про професії
Необхідно звернутися безпосередньо до дитячого садка (mateřské školy). Інтерактивна карта з навчальними закладами та дитячими садками, в яких є вільні місця, доступна тут. Дитячі садки (для дітей до 6 років) позначені темно-синім кольором. Ви можете надіслати електронний лист до дитячого садка будь-якою мовою, і дитячий садок дасть вам свою відповідь. Для отримання допомоги у спілкуванні, будь ласка, зв’яжіться з ukrajina@shkola.cz.
Ви можете відповідати критеріям придатності до отримання матеріальної підтримки дитини. Більше інформації можна отримати в Бюро праці Чехії.
Чи є якісь пільги для вагітних і жінок, що займаються грудним вигодовуванням?
Чеська система медичної страховки покриває медичні процедури, пов’язані з вагітністю. Окрім цього, застосовується стандартна соціальна підтримка. Більше інформації можна отримати в Бюро праці Чехії.
До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо потреб дітей молодшого віку?
Вся важлива інформація надається в Спеціальних регіональних центрах допомоги. Також ви можете дізнатися тут.
Дитячі групи (dětské skupiny), які надають некомерційні послуги піклування про дітей віком від 6 місяців до початку обов’язкового навчання в школі (тобто до 6 років), регулюються Міністерством праці та соціальних питань Чехії (MoLSA): www.mpsv.cz
Дитячі садки (mateřské školy), які надають донавчальну (дошкільну) освіту для дітей зазвичай від 3-річного віку до початку обов’язкового навчання (тобто до 6 років), регулюються Міністерством освіти, молоді та спорту Чехії (MEYS, або MŠMT чеською мовою): www.msmt.cz
Чехія: охорона здоров’я
Чи можу я скористатися державною системою охорони здоров’я?
Так, на осіб зі статусом тимчасового захисту автоматично поширюється дія державного медичного страхування.
Чи потрібно мені реєструватися, щоб отримати медичне страхування, і якщо так, яким чином?
Як тільки надається статус тимчасового захисту, людина стає учасником системи державного медичного страхування з повним доступом до медичних послуг, при цьому Чехія сплачує страхові внески. Будь-яка чеська медична страхова компанія надає сертифікат про медичне страхування – зазвичай це відразу ж пояснюють у Спеціальних регіональних центрах допомоги.
Що охоплює державна система охорони здоров’я?
Система державного медичного страхування охоплює повний доступ до медичної допомоги, включаючи стоматологічну допомогу, однак, деякі послуги потребують додаткової доплати.
Чи потрібне мені додаткове приватне медичне страхування на додаток до державного медичного страхування? Якщо так, чи існують схеми, доступні для малозабезпечених людей?
Немає необхідності в додатковому приватному медичному страхуванні.
До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо доступу до медичної допомоги?
Інформацію щодо охорони здоров’я та інші відомості можна знайти тут.
Чехія: інформація про психічне здоров’я
Чи можу я отримати безкоштовні послуги щодо підтримки психічного здоров’я в рамках державної системи охорони здоров’я?
Тут ви можете знайти спеціальну веб-сторінку Міністерства внутрішніх справ щодо психологічної допомоги для українців.
Чи потрібно проходити будь-яку додаткову адміністративну процедуру для отримання доступу до послуг щодо підтримки психічного здоров’я?
Ні
До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про послуги для людей, які страждають від проблем зі психічним здоров’ям, особливо травм?
Тут ви можете знайти корисні контакти.
Міністерство внутрішніх справ. Гаряча лінія: + 420 974 801 802 (24/7). Веб-сайт: тут
Чехія: доступ до правової допомоги та інформації про захист прав людини
Якщо у мене виникла проблема правового характеру і мені потрібно найняти адвоката, чи зможу я отримати юридичну допомогу? Як знайти юриста?
Є, по суті, три варіанти:
- Послуги pro bono (для суспільного добра). Ряд юридичних фірм погодилися надавати безоплатні послуги біженцям з України. З повним і актуальним переліком усіх юридичних фірм-учасниць та окремих адвокатів (які також доступні українською мовою) можна ознайомитися тут. Це, мабуть, той варіант, якому найчастіше віддають перевагу ті, кому потрібна юридична консультація, адже юристи-учасники роблять це на добровільних засадах, і їхні послуги, таким чином, легко доступні без зайвих формальностей.
- Безоплатна правова допомога. Закон Чехії «Про адвокатуру» передбачає конкретні випадки, коли безплатна правова допомога може надаватися на основі індивідуального запиту, надісланого на адресу Асоціації адвокатів Чехії. Обсяг цієї правової допомоги обмежений юридичною консультацією (тривалістю до 2 годин на рік) або юридичною послугою. Існує 3(три) умови, коли можна отримати право на цей тип правової допомоги: заявник (i) не відповідає умовам для призначення адвоката судом відповідно до спеціального законодавства (дивіться наступний пункт “адвокат, який призначається судом”); (ii) з інших причин не в змозі забезпечити надання юридичних послуг (раніше відмовило щонайменше 2 адвокатів); і (iii) щомісячний дохід не перевищує 3(трьох) прожиткових мінімумів. У зв’язку з цим, Асоціація адвокатів Чехії заявила, що може тимчасово призупинити застосування деяких законодавчих вимог, а тому, аби довести дотримання вищезазначених умов буде достатньо оформити афідевіт про те, що місячний дохід заявника не перевищує 12 750 чеських крон.
- Адвокат, який призначається судом. Для повноти картини слід зазначити, що кримінальним, цивільним, а також адміністративним процесуальним правом передбачено ситуації, коли суд може призначити адвоката стороні, витрати на якого покриваються коштом держави. Це зазвичай відбувається, коли (i) особа вимагає цього призначення, (ii) правова допомога необхідна для захисту його чи її інтересів (або вимагається за законом) та (iii) обставин особи, виправдовують це призначення.
Чи є в країні омбудсмен, який здійснює контроль за дотриманням прав людини? Яким чином можна звернутися до омбудсмена?
Так, є омбудсмен, який займається розглядом скарг на протиправну поведінку, зокрема, порушення прав людини. До нього можна звернутися онлайн, написавши листа на електронну адресу, поштову адресу або особисто в Брно. Найпростіший спосіб – це звернутися до нього в режимі онлайн. Однак, всі методи однаково ефективні. Вебсайт, розділ якого також доступний українською мовою, знаходиться за цим посиланням: https://www.ochrance.cz/en/alert/.
Найпростіший і найефективніший спосіб – звернутися в найближче відділення поліції. Співробітники поліції нададуть жертвам усе необхідне та в разі потреби скерують їх в інші органи.
Національна гаряча лінія — 158 — безплатна лінія екстреної допомоги, що обслуговується поліцією Чехії. Детальнішу інформацію можна знайти на сайті Поліції: https://www.policie.cz/clanek/Police-of-the-Czech-Republic.aspx.
Чехія: банківський рахунок і податкова інформація
Які документи необхідні для відкриття банківського рахунку?
Чеські банки загалом заявили, що будуть використовувати спрощені методи ідентифікації щодо українських біженців. Конкретні вимоги відрізняються в кожному банку. Однак, загалом достатньо мати дійсний паспорт з проставленою візою біженця для відкриття рахунку. Деякі банки (ČSOB і UniCredit Bank) вимагають тільки дійсний паспорт без необхідності доводити статус біженця. Інші банки (Air Bank) приймають ID-картки з надписами латиницею (тобто паспорт не потрібен). Поточні вимоги окремих банків повинні обговорюватися безпосередньо з банком, оскільки вони можуть змінюватися.
Коли я зобов’язаний сплачувати податки в країні? Що мені потрібно зробити, щоб їх сплатити?
Якщо вас працевлаштує чеський роботодавець, то ваші доходи оподатковуватимуться (включаючи внески на охорону здоров’я та соціальне страхування) автоматично, а податок сплачуватиме роботодавець. Роботодавець буде платити податок на прибуток (15%, що вираховується з зарплати працівника), медичну страховку (13,5 %; 9 % сплачує роботодавець, а решту вираховують із зарплати працівника) і внески на соціальне забезпечення (31,3 %; 24,8 % сплачує роботодавець, а решту утримують із зарплати працівника). Загалом особа стає податковим резидентом після 183 днів перебування в країні , однак, наразі не до кінця зрозуміло, чи набуватимуть біженці статусу податкового резидента в Чехії (на підставі тлумачення договору про уникнення подвійного оподаткування між Чехією та Україною). Сподіваємося, що впродовж наступних місяців будуть надані чіткі інструкції. Основні відомості щодо оподаткування можна знайти тут: https://www.financnisprava.cz/cs/dane/informace-valka-na-ukrajine/informacija-scodo-podatku-na-dochodi-fizicnich
Якщо біженець отримує соціальні виплати, що підлягають оподаткуванню, а він безробітний чи є самозайнятою особою, то необхідно пройти відповідну реєстрацію та подати документи до компетентних органів Чехії (Податкової служби, страхової компанії та Чеського управління соціального забезпечення). В цьому випадку рекомендується отримати спеціалізовану консультацію.
Чехія: інші послуги
Де може отримати допомогу неповнолітній без супроводу?
Ви можете звернутися до органів соціально-правового захисту дітей (вони входять до складу відділів з соціальних питань муніципальних і регіональних органів влади, контактні дані яких доступні на вебсайтах усіх відомств). Також ви можете звернутися на цілодобову інформаційну лінію Міністерства внутрішніх справ: +420 974 801 802 або надіслати лист на адресу електронної пошти ukrajina@mvcr.cz.
Як і де я можу подати заяву на отримання допомоги по інвалідності?
Контактну інформацію, пов’язану з особливих потреб, можна знайти чеською та українською мовами тут.
Поранені особи можуть звернутися за невідкладною медичною допомогою. Іноземці зі статусом тимчасового захисту зможуть отримати фінансову допомогу в розмірі 5000 чеських крон як допомогу з оплатою життєво необхідних потреб.
Чи можете перелічити 3-4 громадські організації, які проводять заняття з вивчення мови та пропонують інші інтеграційні програми для українців?
- Метропольний університет в Празі – не є громадською організацією, проте, проводить безплатні курси з вивчення чеської мови. (https://www.mup.cz/studium-jazyku/pripravny-rok-kurz-ceskeho-jazyka-pro-cizince/)
- Центр інтеграції іноземців (https://www.cicops.cz/en/about-us/105-mission-values)
- Міжнародний дім АКЦЕНТ в Празі – не є громадською організацією, однак, проводить безкоштовні курси вивчення чеської мови.. (https://www.akcent.cz/en/studenti/clanek/survival_czech)
- Центри для біженців можуть рекомендувати й інші організації
Не чекайте, поки буде запізно! У нашому блозі про міграцію ми пропонуємо екологічні та ефективні рішення для українців, які шукають нові можливості у 189 країнах світу. Особливо важливо це у світлі поточних подій. Отримайте доступ до цінних порад та рекомендацій, які допоможуть вам знайти новий будинок та можливості за кордоном. Досліджуйте Блог про міграцію вже сьогодні!. Запишіться на консультацію з нашими експертами та отримайте надійні рішення для вашого бізнесу та сім’ї.
Натисніть Бронюй зустріч, щоб дізнатися більше!
Підписка на YouTube канал – РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННОГО ПРАВА Юрист Margaret Akulina
– https://www.youtube.com/@youtube_margaret_akulina
Отримуйте актуальні поради та інформацію про аспекти правил землекористування в Україні та інші. Підпишіться на наш YouTube канал і будьте завжди в курсі останніх новин!
✅Фермерам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh58466krmAsIYktMtV6FvJ3wx
✅Військовим – https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5844jCrsGEbC7EWZulI5TT7V
✅Правила Землекористування – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586jdZAKyHQDwx0_CuZoeSnG
✅Порадник по Адміністративним справам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585pLL-q6w-dkqrtt02MV7Cw
✅Бізнес в Україні – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586qJ-zHisU_f8L4W0gXh_dB
✅Екологія в повсякденному житті – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587h-9GgOTYnj5jLDgy4A5iD
✅Виконання судових рішень – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585SUA9X1l-6Q3rlSlk2MEyv
✅Житло і будівельні норми – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585Ak-tCUOHgjmbu4u2PmJ3k
✅Грошові допомоги та пільги – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585cS66hc7e0dK9nU93jG4AX
✅Твої права за Конституцією – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586YSlbenZujRgSJYgKGozZB
✅Види злочинів та покарання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584OcqSq1BR7h8z4RemrLT9e
✅Незвичайні випадки на митниці – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585VV7ToexfnHR7Zj7zTIlp7
✅Глобальні міжнародні питання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585KqkAuKrxIVpgGHdWIprk4
✅Бухгалтерія для підприємців – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5878924e-IE7MCEPr-y1fcuo
✅ІТ – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5847-IVuBA8ZOfOuC5YgTld3
✅Зразки контрактів і скарг – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584q9tEITO7qs8aHaB1lAcZZ
✅Спадщина та Нотаріат України – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586eTvrPnCuAy8xcIJvi392-
✅Пенсійні виплати – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587V8z-NQcnGKNQA6WZIk63k
✅Шлюб і родина – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586KQwnqtgequy_x6i4XCdyY
✅Робота і зарплата – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586oM0EJPocKg2WG8JzYGfaC
✅Податки і гроші – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586weQen6rlIe5dudzdg_lRL
✅Юридичні поради кожному – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585V2hNqhcuEsF2TcmCnfGhg
Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:
Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!
- Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
- Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
- Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
- Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
- Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.
Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!