Греція: допомога українцям 2024

Греция: помощь украинцам. Греція: допомога українцям
3 Греція: інформація про прийом

Греція пропонує порятунок українцям від жорстокості війни та геноциду. Дізнайтеся про сміливі кроки проти агресії Путіна. Читай, щоби розкрити правду!

Якщо ви плануєте виїзд з України та потребуєте інформації про законодавство, права, тимчасовий захист або послуги в іноземній країні, звертайтеся до нас та бронюйте онлайн зустріч на нашому сайті. Наші юристи нададуть відповіді на ваші запитання та допоможуть вам знайти рішення для вашої проблеми. Ми розуміємо, що правові питання можуть створювати стрес та занепокоєння, але наші спеціалісти готові взяти на себе відповідальність та звільнити вас та вашу сім’ю від непотрібного навантаження.

Для кого ця інформація? 

Згідно з Директивою ЄС про тимчасовий захист у Греції під дію тимчасового захисту підпадають такі особи:

  • громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;
  • особи, які мають дозвіл на проживання як біженці або мають статус додаткового захисту в Україні;
  • члени сім’ї (тобто чоловік/дружина, співмешканець/співмешканка, діти до 18 років або батько/мати дитини до 18 років, які відповідають вимогам) будь-кого з вищезазначених;
  • особи вищевказаних категорій, які не перебували в Україні з 26.11.2021 року.

Для того, щоб підпадати під дію директиви, особи повинні були покинути країну 24 лютого 2022 року або пізніше. Особа, яка потребує захисту, але не задовольняє ці вимоги, може подати заяву на отримання міжнародного захисту (притулку).

Греція: інформація про прийом

Які документи мені потрібні для в’їзду?

Особи, які мають паспорт громадянина України з біометричними особливостями або без них, можуть в’їжджати до Греції через усі пункти в’їзду (наземним та повітряним шляхом). Однак власникам українського паспорта без біометричних особливостей додатково потрібна транзитна віза. В обох випадках Національна поліція поставить штамп з датою в’їзду в країну у вашому паспорті.

Громадяни України, які не мають проїзних документів, можуть в’їжджати тільки з відділу паспортного контролю в Промахонасі, на грецько-болгарських кордонах. Після прибуття співробітники посольства України в Греції видадуть вам документ.

Якщо у ваших дітей немає проїзних документів, посадові особи Національної поліції зазначать кількість неповнолітніх дітей, яких ви супроводжуєте, під штампом про в’їзд до країни у вашому паспорті. У цьому випадку вам доведеться показати довідку про сімейний стан або свідоцтво про народження ваших дітей. Якщо у вас немає жодного з цих документів, ви повинні заповнити та зробити офіційну заяву про кількість дітей, яких ви супроводжуєте, їхні імена та прізвища, а також їхню стать і дату народження.

Як я можу в’їхати до країни, якщо у мене немає біометричного паспорта? 

Особи, які мають паспорт громадянина України без біометричних даних, можуть в’їжджати до Греції через усі в’їзні пункти, у такому випадку потрібна транзитна віза.

Як довго я можу тут перебувати?

Особи, які відповідають вищезазначеним критеріям, мають право перебувати в Греції протягом 90 днів, починаючи з дня їхнього в’їзду до Греції. Після того, як ви подасте заяву та отримаєте статус тимчасового захисту, ви матимете право перебувати в Греції протягом 1 (одного) року, і отримаєте доступ до роботи та медичної допомоги. Цей статус може бути продовжений двічі на період шести (6) місяців кожного разу, в цілому дванадцять (12) місяців.

Чи є якісь вимоги, пов’язані з Covid, і якщо так, то які вони? 

У Греції зняли обмеження на поїздки, пов’язані з COVID-19. Надання доказів вакцинації, одужання від COVID-19 або негативних результатів тесту не потрібно.

Важливо регулярно перевіряти протоколи безпеки та здоров’я, видані грецькими органами влади, оскільки вони часто оновлюються. Більше інформації тут.

Зауважте, що ви маєте право розпочати або завершити свою вакцинацію безкоштовно в будь-якому центрі вакцинації в Греції після отримання спеціальної картки тимчасового захисту, яка буде надана вам Службою притулку та в якій буде вказано ваш AMKA (номер соціального страхування).

Де я маю зареєструватися для отримання тимчасового захисту?

Для подачі заяви про отримання тимчасового захисту вам необхідно скористатися платформою попередньої реєстрації на сайті Міністерства міграції та притулку, доступною за адресою https://migration.gov.gr/en/ukraine/. Ви можете включити до 10 членів до вашої заявки.

Після того, як ви завершили заявку, вам буде призначена зустріч для вашої реєстрації. Призначається одна зустріч для всіх членів, включених до вашої заявки, і відбудеться вона в одному з чотирьох регіональних відділень з питань притулку (RAO), розташованих в містах Афіни, Салоніки, Патри й Іракліон (Крит). Надішліть електронний лист з будь-яких питань, які можуть виникнути щодо вашої зустрічі, на адресу tp-support@migration.gov.gr.

Для того, щоб отримати посвідку на проживання під тимчасовим захистом, бенефіціару надаються послуги безкоштовного перекладу від служби підтримки.

Процедура надання тимчасового захисту є безкоштовною з боку Міністерства з питань міграції та притулку. Крім того, Міністерство інфраструктури та транспорту Греції оголосило, що українські біженці, які прямують до/з RAO, отримають право на безкоштовні квитки на автобуси KTEL.

Для отримання більш детальної інформації щодо процедури, яку ви повинні пройти, щоб зареєструватися для отримання тимчасового захисту, будь ласка, зв’яжіться з відповідними органами по телефону +30 213 1629600 або електронною поштою за адресою ukraine@migration.gov.gr

Наскільки довго потрібно чекати отримання статусу тимчасового захисту?

Протягом 90 днів з моменту вашого приїзду Служба з питань притулку надасть вам статус тимчасового захисту.

Які права я маю, чекаючи на отримання тимчасового захисту?

Охорона здоров’я. Поки ви чекаєте на отримання тимчасового захисту, ви можете користуватися безкоштовним доступом до Національної системи охорони здоров’я, і маєте право на медичні послуги та допомогу. Пред’являючи паспорт або документ, який ви отримали після свого прибуття в Грецію, ви маєте доступ до медичної та сестринської допомоги у всіх державних лікарнях, будинках престарілих, муніципальних клініках, закладах первинної медико-санітарної допомоги, реабілітаційних та соціальних відділеннях. У цих закладах можна отримати рецепти на ліки, пройти лікувальні операції і діагностичні обстеження.

Житло та харчування. Ви можете скористатися короткостроковим проживанням у відкритій структурі Сінтікі, поки не буде завершено процес оформлення проїзних документів, де це необхідно.

Ті, хто бажає отримати житло на більш тривалий період часу, можуть подати запит на адресу https://migration.gov.gr/accomodation-ukraine/. Міністерство міграції та притулку забезпечить вас житлом та харчуванням безпосередньо у вже наявних закладах розміщення.

Освіта => Українські діти можуть вступити до державних шкіл. На сайті Міністерства притулку та міграції ви знайдете детальну інформацію про грецьку систему освіти і про те, як діти, які приїжджають з України, можуть продовжити свою освіту в Греції.

Які документи потрібні для подання заяви на отримання тимчасового захисту?

Заяви на отримання тимчасового захисту подаються в електронному вигляді на сайт Міністерства притулку та міграції. Для подачі заявки вам необхідно буде надати контактну адресу електронної пошти.

В якості першого кроку вам потрібно буде заповнити наступну інформацію:

  • дата в’їзду в Грецію;
  • чи потрібне вам житло;
  • чи є у вас мережа підтримки в Греції; якщо так, потрібно вказати місто, де знаходиться ваша мережа підтримки;
  • чи є у вас в даний час житло;
  • місце, де ви бажаєте зареєструватися та отримати картку одержувача тимчасового захисту.

Ви можете включити до 10 учасників до своєї заяви. Для кожного з них вам потрібно буде заповнити наступне:

  • повні демографічні дані;
  • тип і номер документа, що посвідчує особу;
  • освітній рівень і сфера, в якій ви/вони професійно активні.

Що робити, якщо у мене немає документа, що посвідчує особу, для мене або для моїх дітей?

Громадяни України, які не мають проїзних документів, можуть в’їжджати тільки через відділ паспортного контролю в Промахонасі, на грецько-болгарських кордонах, де співробітники посольства України в Греції видадуть вам документ.

Якщо у ваших дітей немає проїзних документів, посадові особи Національної поліції зазначать кількість неповнолітніх дітей, яких ви супроводжуєте, під штампом про в’їзд до країни у вашому паспорті У цьому випадку вам доведеться показати довідку про сімейний стан або свідоцтво про народження ваших дітей. Якщо у вас немає жодного з цих документів, ви повинні заповнити та зробити офіційну заяву про кількість дітей, яких ви супроводжуєте, їхні імена та прізвища, а також їхню стать і дату народження.

Який документ(и) я отримаю після надання тимчасового захисту?

Ви отримаєте картку одержувача тимчасового захисту. Служба притулку не буде вилучати ваш паспорт при видачі цієї карти, а також не буде видавати вам інший проїзний документ. Ця картка також вказує ваш ідентифікаційний номер (AFM) та номер соціального страхування (AMKA).

Чи можу я стати громадянином після отримання тимчасового захисту? Скільки часу мені потрібно тут проживати, щоб отримати таке право? Яким ще критеріям прийнятності потрібно відповідати?

Якщо ви отримали міжнародний захист (притулок) у Греції, проживали безперервно і легально в країні протягом принаймні 7 років, і відповідаєте відповідним вимогам соціальної інтеграції, як це передбачено законом, ви можете подати заяву на отримання грецького громадянства (процедуру натуралізації).

Якщо у вас є діти, народжені в Греції, і вони отримали початкову та/або середню освіту в Греції, вони можуть претендувати на грецьке громадянство відповідно до інших чинних положень відповідного законодавства. Дізнайтеся більше тут.

Чи можу я вільно пересуватися країною та Європейським Союзом під тимчасовим захистом?

Якщо у вас є паспорт, ви можете подорожувати. Ви також можете залишатися в будь-якому місті Греції до тих пір, поки триває ваш тимчасовий статус захисту. Крім того, ви також можете повернутися в Україну, коли забажаєте, і ви можете повернутися до Греції, поки ваш документ про тимчасовий захист ще дійсний.

Чи можу я подати заяву на отримання притулку під тимчасовим захистом?

Бенефіціари тимчасового захисту також можуть подати заяву на отримання міжнародного захисту (притулку) у будь-який момент, коли вони забажають, без скасування дозволу на проживання або тимчасового захисту.

Як подати заяву на отримання притулку?

Доступ до міжнародної процедури захисту (процедури надання притулку) є необмеженим і безкоштовним.

Заява подається до регіональних управлінь притулку, автономних підрозділів з надання притулку та мобільних підрозділів з надання притулку. Заяви подаються заявником особисто або онлайн через додаток самостійної реєстрації. Ви також можете подати заяву за членів своєї родини за умови, що вони перебувають з вами в Греції. Вони також повинні прийти разом з вами до служби притулку.

Загалом, розгляд вашої заяви може тривати від двадцяти (20) днів до шести (6) місяців, залежно від вашої особистої справи.

Крок 1: Ваша реєстрація

Компетентні органи, які отримають вашу заявку, виконають повну реєстрацію, яка включає ваші ідентифікаційні дані, країну походження, імена ваших батька та матері, імена вашого чоловіка або дружини та дітей, адресу вашої електронної пошти, біометричні ідентифікаційні дані, вичерпний перелік причин, за якими ви звертаєтеся з проханням про міжнародний захист, вашу адресу проживання або перебування, мову, якою ви бажаєте проведення розгляду вашої заявки, і, за вашим бажанням, призначення уповноваженого представника.

При подачі заяви буде присутній перекладач, щоб допомогти вам мовою, яку ви розумієте, тому вам буде простіше спілкуватися із співробітниками служби притулку. Також зрозумілою для вас мовою вам коротко пояснять процедуру, ваші права і обов’язки, а також терміни, які застосовуються протягом усієї процедури. Ви можете знайти більш детальну інформацію про ваші права тут.

Коли ви подаєте заявку на міжнародний захист:

  1. ви будете сфотографовані і надасте відбитки пальців [якщо вам більше чотирнадцяти (14) років];
  2. вам доведеться здати свій проїзний документ або будь-які інші документи, які у вас є і які мають відношення до огляду;
  3. можливо, вас обшукають і обшукають ваші речі, а також, можливо, доведеться пройти медичне обстеження.

Крок 2: Інтерв’ю з Службою притулку

Служба притулку призначить дату вашого інтерв’ю. Під час інтерв’ю співробітник Asylum Service буде ретельно розпитувати вас щодо інформації, яку ви вказали в своїй анкеті, детальних даних про вашу особистість, про те, як ви приїхали до Греції, причини того, чому ви залишили свою країну походження, а також причини того, чому ви не можете або не хочете повертатися до цієї країни. Під час співбесіди ви можете додати будь-яку додаткову інформацію або докази, які вважаєте необхідними.

Під час співбесіди також буде присутній перекладач. Усний переклад надається на мові, яку ви розумієте, і це безкоштовно.

У разі, якщо ви належите до вразливої категорії[1] і ваше інтерв’ю призначено протягом п’ятнадцяти днів після подання вашої заяви, вам може бути надано додатковий час (який не може перевищувати трьох днів) для належної підготовки до співбесіди та отримання консультації юриста або іншого радника, яка допоможе вам під час процедури.

Детальніше про співбесіду можна дізнатися тут.

Крок 3: Рішення по вашій заяві

Після співбесіди Служба притулку вирішить, чи буде вам надано статус біженця, чи статус додаткового захисту, чи ваша заява буде відхилена.

Якщо ваша заява була відхилена, або, якщо вам надано статус додаткового захисту, і ви вважаєте, що маєте право на статус біженця, ви маєте право подати апеляцію до Органу з питань апеляції. Ви повинні подати своє звернення до Органу з питань апеляції в термін, зазначений у отриманому вами рішенні. Після подання своєї апеляції ви отримаєте нову картку заявника на отримання міжнародного захисту.

Служба притулку має реєстр юристів, які можуть безкоштовно підтримати вас під час подання та розгляду вашого звернення.

Якщо у мене є члени сім’ї за межами України, чи можу я подати заяву на возз’єднання сім’ї? Якщо так, то яким чином?

Якщо ви отримали статус біженця, за певних умов ви маєте право на возз’єднання сім’ї з членами своєї найближчої родини, які знаходяться у країні вашого походження або в третій країні.

До членів сім’ї відносяться:

  1. чоловік/дружина;
  2. неодружені неповнолітні діти;
  3. неодружені дорослі діти з серйозними проблемами зі здоров’ям, які роблять їх нездатними себе утримувати;
  4. батьки, коли бенефіціар офіційно заявляє, що він або вона жили з ними і піклувалися про них перед тим, як покинути свою країну походження, і що вони більше не мають інших членів сім’ї, щоб піклуватися і підтримувати їх;
  5. неодружені партнери, з якими у заявника стабільні відносини, що доведено в основному наявністю дитини або попереднього співжиття, або будь-якими іншими відповідними доказами.

Для отримання додаткової інформації ви можете зв’язатися з Національним Дублінським підрозділом за телефоном +30 2131629157 (щодня з 10.00 до 12 години) або електронною поштою за адресою as.dpt.ndu@migration.gov.gr. Інформація також доступна на спеціальному вебсайті Міністерства притулку та імміграції.

На практиці возз’єднання сім’ї є надзвичайно складною і тривалою процедурою і вимагає постійної правової допомоги та підтримки.

Греція: діти без супроводу

Я неповнолітня особа і подорожую самостійно: де я можу отримати допомогу? (які органи або організації відповідають за ідентифікацію, реєстрацію та направлення)

Якщо вам ще не виповнилося 18 років і ви подорожуєте самостійно або якщо ви подорожуєте з дітьми, які були розлучені з батьками, або знаєте про будь-яку дитину в такій ситуації, ви можете звернутися до Національного механізму реагування на надзвичайні ситуації з ідентифікації та захисту неповнолітніх без супроводу Міністерства міграції та притулку. Цей механізм переведе дітей до спеціальних закладів екстреного розміщення та подбає про відповідну ідентифікацію, де це необхідно, та процедури опіки.

До яких державних та недержавних установ я можу звернутися для отримання додаткової інформації?

Більш детальну інформацію ви можете отримати від Національного механізму реагування на надзвичайні ситуації з ідентифікації та захисту неповнолітніх без супроводу Міністерства міграції та притулку за телефоном +30 2132128888, +30 2132128380, +30 2132128381, +30 2132128382 (лінії 24/7) або електронною поштою на адресу ssuam.tracing@migration.gov.gr.

Також ви можете звернутися до Посольства України в Греції за телефонами +30 210 6800230 (понеділок-п’ятниця: 09.00-18.00), +30 6932765606 (для надзвичайних ситуацій) або електронною поштою на адресу ukrembingrc@gmail.comemb_gr@mfa.gov.ua.

Недержавні органи:

  • Refugee.Info! Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті або зв’яжіться з ними щодо ваших питань через їхню сторінку у Facebook.
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН щодо ваших питань через їхній спеціальний веб-сайт.
  • Солідарність зараз (SolidarityNow). Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті. Ви також можете звернутися до «Блакитного центру для біженців» цієї організації в Салоніках за телефоном +30 2310555263 та +30 2310555264 або електронною поштою на адресу thebluecenter@solidaritynow.org або їхнього Афінського центру солідарності за телефоном: +30 2108220883 або електронною поштою на athens@solidaritynow.org.
  • Грецька рада у справах біженців. Відвідайте їхній вебсайт або зв’яжіться з організацією за телефоном +30 210 3800990, +30 210 3800991 (Афіни) та +30 231 0250045, +30 2311 821677 (Салоніки) або поштою за адресою gcr1@gcr.gr та pyxidaesp@gcr.gr.

Що станеться після того, як влада ідентифікує мене?

У випадку, якщо ви – неповнолітня особа без супроводу, компетентні органи повинні негайно повідомити про це компетентного прокурора у справах неповнолітніх, щоб для вас був призначений опікун або представник, або, якщо вас супроводжує дорослий родич, який не несе за вас батьківської відповідальності, – щоб передати опіку над вами вашому дорослому родичу.

Спеціальний секретаріат з питань захисту неповнолітніх без супроводу Міністерства міграції та притулку у співпраці з компетентним прокурором призначить опікуна або представника, який допоможе вам подати заяву на отримання міжнародного захисту та піклуватиметься про ваше проживання та добробут. Ця людина буде мати необхідні знання і досвід, щоб виконувати свої обов’язки таким чином, який забезпечує ваші інтереси найкраще.

Спеціальний секретаріат з питань захисту неповнолітніх без супроводу намагатиметься встановити місцезнаходження членів вашої родини. Якщо будь-які члени вашої родини на законних підставах перебувають у країні, яка виконує Положення «Дублін III», то, згідно з відповідними юридичними вимогами, ви будете переведені до тієї країни, щоб ваша заявка була розглянута там.

Греція: інформація про працевлаштування

Чи потрібно мені подавати заяву на отримання дозволу, щоб мати можливість працювати? Якщо так, то як це зробити?

Маючи статус тимчасового захисту, ви маєте доступ до ринку праці.

Те ж саме стосується вашого статусу заявника на отримання міжнародного захисту. В обох випадках ви маєте ті ж самі права та обов’язки щодо соціального забезпечення, що й будь-який громадянин Греції.

У разі, якщо вам надано статус біженця, у вас є додаткове право почати свій власний бізнес. 

У будь-якому з перерахованих вище випадків «дозвіл на роботу» більше не є обов’язковою умовою для доступу до ринку праці в Греції. Однак для легальної роботи необхідно мати податковий номер (AFM) та номер соціального страхування (AMKA). Після надання тимчасового захисту AFM та AMKA активуються негайно.

Чи маю я право на допомогу по безробіттю? Як і де я можу подати заяву?

Грецька організація з питань працевлаштування, OAED, видає картки по безробіттю для повністю зареєстрованих шукачів притулку та визнаних біженців у Греції.

Отримати картку по безробіттю можна, якщо ви:

  • Повністю зареєстрований шукач притулку, визнаний біженець або бенефіціар додаткового захисту
  • Віком від 15 до 74 років
  • Безробітний і активно шукаєте роботу
  • Зареєстровані в реєстрі OAED як безробітний (див. як зареєструватися нижче)
  • Не є учнем будь-якого типу.

Якщо ви відповідаєте цим критеріям, зверніться до найближчого офісу OAED за місцем проживання та принесіть:

Дізнайтеся більше тут.

Чи існують програми визнання дипломів та професійної кваліфікації? Як і де я можу подати заявку?

Якщо ви є визнаним біженцем або бенефіціаром допоміжного захисту, у питаннях визнання іноземних дипломів, свідоцтв та доказів формальної кваліфікації до вас ставляться так само, як і до громадян Греції. Таким чином, ви можете отримати визнання свого диплому або сертифікату, проте вам потрібно буде виконати додаткові вимоги.

Департамент з питань імплементації європейського законодавства є (новим) державним органом, уповноваженим на отримання та розгляд заяв про визнання професійної кваліфікації, а також про визнання професійної еквівалентності дипломів про вищу освіту. Дізнайтеся більше про додаткові критерії, встановлені грецьким законодавством, а також про документи, які вам необхідно подати разом із заявою тут (доступно грецькою мовою).

Якщо у вас є академічні або інші кваліфікації, але немає документів, щоб це довести, вам може допомогти експериментальна програма. Міністерство освіти Греції та Рада Європи запускають пілотну програму тестування нового документа під назвою Європейський кваліфікаційний паспорт для біженців. Дізнайтеся більше про документ і про те, як його отримати, тут.

До яких державних та недержавних установ я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо працевлаштування?

Центри інтеграції мігрантів організовують заходи, які полегшують доступ громадян третіх країн до ринку праці. Дізнайтеся, де знаходиться найближчий до вас KEM, як ви можете зв’язатися з ними та які заходи та програми вони пропонують, тут.

Недержавні органи:

  • Refugee.Info! Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті або зв’яжіться з ними щодо ваших питань через їхню сторінку у Facebook.
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН щодо ваших питань через їхній спеціальний веб-сайт.
  • Грецька рада у справах біженців. Відвідайте їхній вебсайт або зв’яжіться з організацією за телефоном +30 210 3800990, +30 210 3800991 (Афіни) та +30 231 0250045, +30 2311 821677 (Салоніки) або поштою за адресою gcr1@gcr.gr та pyxidaesp@gcr.gr.

Греція: інформація про житло

Чи можу я отримати доступ до соціального/державного житла?

Після прибуття до Греції ви можете скористатися короткостроковим розміщенням у відкритій структурі Сінтікі, поки не буде завершено процес видачі проїзних документів, за такої необхідності. Ті, хто бажає отримати житло на більш тривалий період часу, можуть подати запит на адресу https://migration.gov.gr/accomodation-ukraine/.

Крім того, якщо ви бажаєте подати заяву на міжнародний захист (притулок), після подачі своєї заяви ви отримаєте картку заявника на міжнародний захист, яка дозволить вам перебувати в Греції до завершення розгляду вашої заяви. Як заявник міжнародного захисту, ви можете подати запит на розміщення в хостингових або інших об’єктах розміщення (у приватному житлі або готелі). Ваш запит буде прийнятий, якщо є вільні місця. Ви також маєте право проживати зі своєю родиною.

Як і де я можу подати заяву на отримання державного житла?

Ви можете надіслати запит на адресу https://migration.gov.gr/accomodation-ukraine/Вам буде запропоновано ввести деяку інформацію та прикріпити фотографію вашого документа (сторінки паспорта з вашими даними та сторінки зі штампом про в’їзд до Греції).

Якщо я проживаю з друзями або родиною протягом тривалого часу, які документи мені потрібно заповнити, щоб зробити це перебування офіційним? Як я можу отримати підтвердження про проживання?

Ваш господар повинен надати вам ксерокопію свого договору на будинок разом з офіційною заявою про те, що ви проживаєте в його / її будинку. Ви можете знайти тут цю офіційну форму (лише грецькою мовою).

Особа, яка приймає вас, повинна виконати такі дії:

  • Якщо ця особа не розмовляє грецькою або англійською мовою, вона повинна попросити особу, що розмовляє грецькою мовою, про допомогу із заповненням форми.
  • Він/вона не повинні поки підписувати форму!
  • Він/вона повинні подати заповнену форму до офісу KEP (Центрів обслуговування громадян) або до поліцейського відділку, щоб отримати завірення свого підпису.
  • Він/вона повинні підписати форму тільки в присутності співробітника КЕП або поліції, який засвідчить справжність цього підпису, поставивши офіційний штамп.

Знайдіть найближчий офіс KEP тут.

Якщо я хочу особисто орендувати нерухомість, які документи мені потрібні?

При оренді нерухомості в Греції не потрібні конкретні документи. Однак, орендодавець може вимагати підтвердження доходу або поручителя для спільного підписання договору. Орендодавець також може попросити ваш податковий номер (AFM). AFM активується відразу після надання тимчасового захисту.

Більш детальну інформацію та поради, які потрібно знати перед орендою будинку в Греції, див. тут.

До яких державних та недержавних установ я можу звернутися для отримання додаткової інформації про житло?

  • Refugee.Info! Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті або зв’яжіться з ними щодо ваших питань через їхню сторінку у Facebook.
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН щодо ваших питань через їхній спеціальний веб-сайт.
  • Солідарність зараз (SolidarityNow). Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті. Ви також можете звернутися до «Блакитного центру для біженців» цієї організації в Салоніках за телефоном +30 2310555263 та +30 2310555264 або електронною поштою на адресу thebluecenter@solidaritynow.org або їхнього Афінського центру солідарності за телефоном: +30 2108220883 або електронною поштою на athens@solidaritynow.org.
  • Грецька рада у справах біженців. Відвідайте їхній вебсайт або зв’яжіться з організацією за телефоном +30 210 3800990, +30 210 3800991 (Афіни) та +30 231 0250045, +30 2311 821677 (Салоніки) або поштою за адресою gcr1@gcr.gr та pyxidaesp@gcr.gr.

Греція: інформація про освіту

Як записати дітей (або себе) до школи?

Ваші діти мають безкоштовний доступ до державної освіти. Якщо ви доросла людина, ви також маєте право на доступ до середньої освіти.

Наразі онлайн-курси для дітей будь-якого віку доступні українською мовою. Більш детальну інформацію про це, а також посібник про систему освіти Греції українською мовою можна знайти тут. Залежно від ваших конкретних обставин, ви також знайдете перелік документів, які у вас попросять для реєстрації вас чи ваших дітей до школи.

Якщо у мене є дитина з особливими освітніми потребами, куди я можу звернутися по допомогу, щоб записати її до спеціалізованої школи?

Деякі початкові школи мають спеціалізований персонал і вчителів для учнів з особливими потребами. Для зарахування до спеціалізованих навчальних закладів Центри діагностики, оцінки та підтримки осіб з особливими потребами видають відповідну рекомендацію та направлення.

Чи запроваджують університети якісь схеми прийому українців або людей, які тікають з України? Якщо так, то чи можете ви навести деякі приклади?

Схоже, що таких схем на даний момент немає.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про освіту?

  • Refugee.Info! Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті або зв’яжіться з ними щодо ваших питань через їхню сторінку у Facebook.
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН щодо ваших питань через їхній спеціальний веб-сайт.
  • Солідарність зараз (SolidarityNow). Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті. Ви також можете звернутися до «Блакитного центру для біженців» цієї організації в Салоніках за телефоном +30 2310555263 та +30 2310555264 або електронною поштою на адресу thebluecenter@solidaritynow.org або їхнього Афінського центру солідарності за телефоном: +30 2108220883 або електронною поштою на athens@solidaritynow.org.
  • Грецька рада у справах біженців. Відвідайте їхній вебсайт або зв’яжіться з організацією за телефоном +30 210 3800990, +30 210 3800991 (Афіни) та +30 231 0250045, +30 2311 821677 (Салоніки) або поштою за адресою gcr1@gcr.gr та pyxidaesp@gcr.gr.

Греція: інформація по догляду за дітьми

Як я можу записати дітей молодшого віку до ясел?

У Греції діти віком від шести місяців до п’яти років можуть відвідувати центри для немовлят або дітей, якими керують муніципалітети або які отримують приватне фінансування. З чотирьох років діти можуть відвідувати підготовчу школу, яка є обов’язковою після п’ятирічного віку.

Наразі Міністерство освіти і науки організувало онлайн-дитячий садок з відеозаходами для дітей віком від 3 до 6 років. Його можна знайти за цим посиланням: https://numo.mon.gov.ua. Ви можете знайти більш детальну інформацію про це, а також про документи, які вам знадобляться, щоб зареєструвати свою дитину, тут.

Чи є які-небудь соціальні пільги, на які я можу претендувати, наприклад, виплата на дитину?

На даний момент не існує жодних спеціальних фінансових виплат від грецьких органів влади.

Однак, як визнаний біженець або бенефіціар додаткового захисту, за законом ви маєте отримати необхідну соціальну допомогу на тих же умовах, що й грецькі громадяни. Для отримання додаткової інформації про те, які виплати ви маєте право отримати, та допомоги з поданням заяви відвідайте найближчий Центр інтеграції мігрантів (KEM). Наразі доступні такі виплати:

  • Програма готівкової допомоги: Усі заявники на отримання міжнародного захисту, які розміщені в офіційних структурах розміщення для шукачів притулку, визнаних грецькою владою, мають право на отримання готівкової допомоги від Міністерства міграції та притулку. Більше інформації туттут і тут.
  • Дохід соціальної солідарності: Дохід соціальної солідарності (K.E.A.) – це виплата соціального забезпечення, яка виплачується грецьким урядом людям, що живуть в умовах крайньої бідності. Сума, яку ви отримуєте, залежить від розміру вашої сім’ї та вашого фінансового становища і доступна тільки для визнаних біженців. Щоб дізнатися більше про критерії прийнятності, процедуру подачі заявки та необхідні документи, відвідайте цей веб-сайт.

Чи є які-небудь виплати для вагітних та жінок, що займаються грудним вигодовуванням?

Немає спеціальних фінансових пільг з боку грецької влади.

Тим не менш, Médecins du Monde (лікарки-гінекологи) забезпечують особливий догляд для вагітних і матерів, які нещодавно народили дитину. Організація також надає необхідні речі для догляду за новонародженими. Зв’язатися з організацією можна за телефоном +30 210 3213485 або електронною поштою на адресу polyclinic@mdmgreece.gr. Знайти більш детальну інформацію, важливу для життя вагітної жінки або жінки, що займається грудним вигодовуванням, в Греції можна тут.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо потреб, специфічних для дітей молодшого віку?

  • Refugee.Info! Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті або зв’яжіться з ними щодо ваших питань через їхню сторінку у Facebook.
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН щодо ваших питань через їхній спеціальний веб-сайт.
  • Солідарність зараз (SolidarityNow). Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті. Ви також можете звернутися до «Блакитного центру для біженців» цієї організації в Салоніках за телефоном +30 2310555263 та +30 2310555264 або електронною поштою на адресу thebluecenter@solidaritynow.org або їхнього Афінського центру солідарності за телефоном: +30 2108220883 або електронною поштою на athens@solidaritynow.org.
  • Грецька рада у справах біженців. Відвідайте їхній вебсайт або зв’яжіться з організацією за телефоном +30 210 3800990, +30 210 3800991 (Афіни) та +30 231 0250045, +30 2311 821677 (Салоніки) або поштою за адресою gcr1@gcr.gr та pyxidaesp@gcr.gr.
  • Médecins du Monde. Зв’язатися з організацією можна за телефоном +30 210 3213485 або електронною поштою на адресу polyclinic@mdmgreece.gr.

Греція: інформація про охорону здоров’я

Чи можу я скористатися державною системою охорони здоров’я?

– Після прибуття до Греції, ще до того, як вам буде надано статус тимчасового захисту, ви матимете вільний доступ до Національної системи охорони здоров’я і право на медичні послуги та допомогу за пред’явленням паспорта або документа, який ви отримали після прибуття до Греції.

– Особистий номер соціального страхування (AMKA) активується негайно після надання тимчасового захисту. Це дає вам доступ до соціальної допомоги та медичної допомоги відповідно до тих же правил, що стосуються грецьких громадян.

Згідно з чинним законодавством усі державні медичні підрозділи зобов’язані надавати вам невідкладну медичну допомогу в екстрених випадках, навіть якщо ви не маєте P.A.A.Y.P.A. або номеру соціального страхування. Ви маєте право на будь-які необхідні вам медичні послуги або ліки безкоштовно в лікарнях, які чергують щодня.

Чи потрібно мені зареєструватися, щоб отримати медичну допомогу, і якщо так, яким чином?

Ні, вам не потрібно реєструватися, щоб отримати медичну допомогу. Див. вище.

Що охоплює державна система охорони здоров’я?

Державна система охорони здоров’я охоплює:

  • Доступ до приватних лікарів, які пов’язані з Національною системою страхування (EOPYY). На веб-сторінці EOPY детально представлено перелік медичних спеціальностей.
  • 75% покриття медичних оглядів у приватних діагностичних центрах.
  • Часткове покриття вартості однієї пари медичних окулярів.
  • Часткове покриття вартості фізіотерапевтичних занять, сеансів ерготерапії і сеансів логопедії.

Чи потрібне мені додаткове приватне медичне страхування на додаток до державного медичного страхування?

Ні, вам не потрібне додаткове приватне медичне страхування. Однак при бажанні ви можете, окрім свого державного медичного страхування, отримати приватну страховку.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про доступ до медичної допомоги?

Недержавні органи:

  • Refugee.Info! Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті або зв’яжіться з ними щодо ваших питань через їхню сторінку у Facebook.
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН щодо ваших питань через їхній спеціальний веб-сайт.
  • Солідарність зараз (SolidarityNow). Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті. Ви також можете звернутися до «Блакитного центру для біженців» цієї організації в Салоніках за телефоном +30 2310555263 та +30 2310555264 або електронною поштою на адресу thebluecenter@solidaritynow.org або їхнього Афінського центру солідарності за телефоном: +30 2108220883 або електронною поштою на athens@solidaritynow.org.
  • Грецька рада у справах біженців. Відвідайте їхній вебсайт або зв’яжіться з організацією за телефоном +30 210 3800990, +30 210 3800991 (Афіни) та +30 231 0250045, +30 2311 821677 (Салоніки) або поштою за адресою gcr1@gcr.gr та pyxidaesp@gcr.gr.
  • Médecins du Monde. Зв’язатися з організацією можна за телефоном +30 210 3213485 або електронною поштою на адресу polyclinic@mdmgreece.gr.

Греція: інформація про психічне здоров’я

Чи можу я отримати безкоштовну підтримку психічного здоров’я в рамках державної системи охорони здоров’я?

Українські біженці мають право на безкоштовний доступ до послуг державних лікарень та медичних центрів, у тому числі закладів психічного здоров’я та фізичної реабілітації, навіть якщо їм ще не надали номер соціального страхування (AMKA). При цьому українські біженці зобов’язані просто пред’явити свій паспорт або, якщо у них його немає, документ, виданий поліцією.

Підтримка психічного здоров’я також надається в наступних формах:

  • Телефон довіри психічного здоров’я => Створений Міністерством охорони здоров’я, щоб запропонувати підтримку психічного здоров’я та допомогу біженцям з України. Послуга надається українськими фахівцями з психічного здоров’я з спеціальною підготовкою. Лінія телефону довіри безкоштовна і працює з понеділка по п’ятницю, з 9 ранку до 9 вечора. Наберіть 10306 і виберіть 4.
  • Послуги підтримки психічного здоров’я також надаються в деяких Центрах інтеграції мігрантів (KEM). Співробітники KEM зазвичай визначають можливі проблеми зі здоров’ям і можуть направити вас до спеціалізованих структур, включаючи заклади психічного здоров’я. Дізнайтеся, де знаходиться найближчий до вас KEM, як ви можете зв’язатися з ним та які послуги підтримки психічного здоров’я вони пропонують, тут.

Чи потрібно мені пройти будь-яку додаткову адміністративну процедуру для отримання доступу до підтримки психічного здоров’я?

Ні. Українські біженці мають право на безкоштовний доступ до послуг закладів підтримки психічного здоров’я та фізичної реабілітації. Якщо у вас немає номера соціального страхування (AMKA), досить пред’явити паспорт або, якщо у вас його немає, документ, виданий поліцією.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про послуги для людей, які страждають від проблем з психічним здоров’ям, особливо травм?

Ви можете звернутися до найближчого Центру інтеграції мігрантів (KEM). Дізнайтеся, де знаходиться найближчий до вас KEM, як ви можете зв’язатися з ним та які послуги підтримки психічного здоров’я вони пропонують, тут.

Недержавні органи:

  • Refugee.Info! Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті або зв’яжіться з ними щодо ваших питань через їхню сторінку у Facebook.
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН щодо ваших питань через їхній спеціальний веб-сайт.
  • Солідарність зараз (SolidarityNow). Дізнайтеся більше на їхньому вебсайті. Ви також можете звернутися до «Блакитного центру для біженців» цієї організації в Салоніках за телефоном +30 2310555263 та +30 2310555264 або електронною поштою на адресу thebluecenter@solidaritynow.org або їхнього Афінського центру солідарності за телефоном: +30 2108220883 або електронною поштою на athens@solidaritynow.org.
  • Грецька рада у справах біженців. Відвідайте їхній вебсайт або зв’яжіться з організацією за телефоном +30 210 3800990, +30 210 3800991 (Афіни) та +30 231 0250045, +30 2311 821677 (Салоніки) або поштою за адресою gcr1@gcr.gr та pyxidaesp@gcr.gr.
  • Médecins du Monde. Зв’язатися з організацією можна за телефоном +30 210 3213485 або електронною поштою на адресу polyclinic@mdmgreece.gr.

Греція: інші послуги

Як і де я можу подати заяву на отримання допомоги по інвалідності?

Маючи статус заявника на міжнародний захист (притулок), ви маєте право отримати допомогу по інвалідності, якщо:

  • ви є особою з часткою інвалідності 67% або більше, і якщо
  • ваше перебування в Центрі розміщення неможливе.

Для того, щоб отримати допомогу по інвалідності, ви повинні зробити наступні кроки.

Крок 1: Подайте свою заявку.

Ви можете подати свою заявку онлайн тут (доступно лише грецькою мовою) або відвідати Центр акредитації по інвалідності (KE.P.A.) у вашому регіоні (список офісів KE.P.A. в Греції тут). Знайти більш детальну інформацію та інструкції щодо подання вашої заяви можна тут.

Разом із заявою необхідно також подати:

  1. Повний файл від вашого лікаря, підписаний і завірений печаткою, а також із засвідченням підпису лікаря. Відповідна форма знаходиться тут на грецькій мові;
  2. Ваш дозвіл на проживання або картка шукача притулку;
  3. Ваш медичний буклет, якщо ви застраховані;
  4. Ваш номер соціального страхування (AMKA).

Крок 2: Пройдіть інтерв’ю у Комітеті з питань охорони здоров’я

Після подачі заявки ви будете проінформовані (зазвичай по телефону) про призначення вашої зустрічі з Комітетом з питань охорони здоров’я. Через один-два місяці ви будете проінформовані про остаточне рішення та «рейтинг інвалідності». Для того, щоб отримати допомогу, необхідно мати рейтинг 67% для осіб з інвалідністю та 50% для ВІЛ-позитивних осіб. Якщо ви не згодні з оцінкою та рейтингом, ви маєте право подати заперечення протягом 10 днів з моменту повідомлення. Зверніть увагу, що вам знадобиться юридична консультація та підтримка з боку громадської організації у вашому регіоні, щоб подати заперечення.

Крок 3: Подайте заяву на муніципальні послуги

Нарешті, вам необхідно подати заяву до муніципальних служб у вашому населеному пункті, додавши наступні документи:

  1. Точка зору чи рішення КЕ.P.A.;
  2. Ваш дійсний дозвіл на проживання або карта шукача притулку;
  3. Довідка про те, що ви не маєте податкової заборгованості (ekkatharistiko);
  4. Підтвердження Вашого місця проживання;
  5. Реквізити банківського рахунку.

Розмір допомоги по інвалідності різниться в залежності від типу інвалідності, періодично коригується і виплачується кожні два місяці.

Ви також можете зв’язатися з Національною конфедерацією осіб з інвалідністю за такими контактними даними: + 30 210 9949837 або електронною поштою refugees@esaea.gr.

Чи потрібно платити податок після отримання соціальних виплат?

Кожен, хто має місцевий податковий номер (AFM), включаючи біженців та шукачів притулку в Греції, зобов’язаний грецьким законодавством щорічно подавати декларацію про податок на прибуток.

Подавати податкову декларацію потрібно щороку, навіть якщо ви не заробили жодного доходу. Декларування податків має вирішальне значення для отримання соціальних пільг, наданих грецькою державою.

Детальніше про процедуру та терміни подання читайте тут.

Чи можу я отримати безкоштовну правову допомогу? Як і де я можу її отримати?

Грецький уряд надає вам безкоштовну правову допомогу тільки тоді, коли ви прагнете оскаржити рішення Служби притулку на вашу заяву про міжнародний захист. Фактично, Служба притулку має реєстр юристів, які можуть безкоштовно підтримати вас під час подання та розгляду вашого звернення в другій інстанції. Ви можете звернутися по юридичну допомогу онлайн. Однак, коли ви вперше подаєте заяву про міжнародний захист (притулок), ви маєте право попросити про допомогу юриста на ваш вибір, але гонорар і витрати адвоката будуть повністю оплачені за ваш власний рахунок.

Однак існує багато організацій, які надають безкоштовну правову допомогу. Для отримання додаткової інформації дивіться тут і тут. Ці організації надають послуги безоплатної правової допомоги щодо заяв про надання притулку, а також за інших обставин (наприклад, правова підтримка для осіб, які зазнали насильства за статевою ознакою).

У деяких Центрах інтеграції мігрантів також можуть надаватися юридичні консультації. Дізнайтеся, де знаходиться найближчий до вас KEM, як ви можете зв’язатися з ним та які юридичні послуги вони пропонують, тут.

Чи можу я пройти мовні курси або інші інтеграційні заходи?

Центри інтеграції мігрантів пропонують такі види діяльності:

  • Уроки грецької мови, історії та культури пропонуються дорослим, які є мігрантами або бенефіціарами міжнародного захисту.
  • Міжкультурні види діяльності, які сприяють співіснуванню дітей/молоді з третіх країн та місцевих дітей/молоді.
  • Діяльність, що сприяє доступу громадян третіх країн до ринку праці.

У Центрах інтеграції мігрантів ви також можете знайти інформацію про курси для дорослих, що пропонуються в муніципалітеті. Дізнайтеся, де найближчий до вас Центр інтеграції мігрантів, як ви можете зв’язатися з ним і які курси та заходи вони пропонують, тут.

Куди я можу звернутися, якщо я вважаю себе жертвою торгівлі людьми? (поліція / управління охорони здоров’я / соціальні служби / імміграційний відділ тощо)

Якщо ви потрапили в небезпечну ситуацію, у Греції існують безкоштовні екстрені номери, на які ви можете зателефонувати та звернутися по допомогу:

  • Поліція – 100
  • Швидка допомога – 166
  • Пожежна станція – 199
  • Європейський екстрений номер – 112

Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми або знаєте жертву торгівлі людьми, зателефонуйте на Національну гарячу лінію 1109 з питань торгівлі людьми. Гаряча лінія доступна для відповіді на всі термінові дзвінки з будь-якої точки країни, 24 години на добу, 7 днів на тиждень, кожен день року. Якщо абонент бажає, він/вона може попросити, щоб йому/їй передзвонили без оплати. Гаряча лінія 1109 також доступна через електронну адресу info@1109.gr або можна повідомити деяку інформацію на веб-сайті 1109.

Вони надають інформацію про те, як отримати допомогу, як врятована жертва в Греції може отримати доступ до негайної допомоги, а також інформацію про процеси відновлення для тих, хто пережив торгівлю людьми.

Якщо ви живете в:

  • таборі для біженців, ви можете звернутися по допомогу до управління охорони табору та організацій, які надають послуги.
  • місці розміщення біженців, ви можете звернутися по допомогу до соціального працівника, психолога або довіреного працівника в організації, яка надає вам послуги.

До якого захисту я можу отримати доступ в якості ідентифікованої або потенційної жертви торгівлі людьми? (житло, пільги, консультації, принцип непокараності тощо)

Якщо ви стали жертвою, зателефонуйте на Національну гарячу лінію з питань торгівлі людьми 1109. Гаряча лінія також доступна через електронну адресу info@1109.gr або можна повідомити деякі дані на вебсайті 1109. Вони надають інформацію про те, як отримати допомогу, як врятована жертва в Греції може отримати доступ до негайної допомоги, а також інформацію про процеси відновлення для тих, хто пережив торгівлю людьми.


[1] Неповнолітні, без супроводу або ні; найближчі родичі жертв корабельних аварій; особи з інвалідністю; люди похилого віку; вагітні жінки; одинокі батьки з неповнолітніми дітьми; жертви торгівлі людьми; особи, які страждають від серйозних захворювань; особи з психічною або психологічною інвалідністю та особи, які зазнали тортур, зґвалтування або будь-якої іншої серйозної форми психічного, фізичного або сексуального насильства, як, наприклад, жертви каліцтва статевих органів.

Не чекайте, поки буде запізно! У нашому блозі про міграцію ми пропонуємо екологічні та ефективні рішення для українців, які шукають нові можливості у 189 країнах світу. Особливо важливо це у світлі поточних подій. Отримайте доступ до цінних порад та рекомендацій, які допоможуть вам знайти новий будинок та можливості за кордоном. Досліджуйте Блог про міграцію вже сьогодні!. Запишіться на консультацію з нашими експертами та отримайте надійні рішення для вашого бізнесу та сім’ї.

Натисніть Бронюй зустріч, щоб дізнатися більше!

Підписка на YouTube канал – РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННОГО ПРАВА Юрист Margaret Akulina

https://www.youtube.com/@youtube_margaret_akulina

Отримуйте актуальні поради та інформацію про аспекти правил землекористування в Україні та інші. Підпишіться на наш YouTube канал і будьте завжди в курсі останніх новин!

✅Фермерам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh58466krmAsIYktMtV6FvJ3wx

✅Військовим – https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5844jCrsGEbC7EWZulI5TT7V

✅Правила Землекористування – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586jdZAKyHQDwx0_CuZoeSnG

✅Порадник по Адміністративним справам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585pLL-q6w-dkqrtt02MV7Cw

✅Бізнес в Україні – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586qJ-zHisU_f8L4W0gXh_dB

✅Екологія в повсякденному житті – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587h-9GgOTYnj5jLDgy4A5iD

✅Виконання судових рішень – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585SUA9X1l-6Q3rlSlk2MEyv

✅Житло і будівельні норми – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585Ak-tCUOHgjmbu4u2PmJ3k

✅Грошові допомоги та пільги – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585cS66hc7e0dK9nU93jG4AX

✅Твої права за Конституцією – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586YSlbenZujRgSJYgKGozZB

✅Види злочинів та покарання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584OcqSq1BR7h8z4RemrLT9e

✅Незвичайні випадки на митниці – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585VV7ToexfnHR7Zj7zTIlp7

✅Глобальні міжнародні питання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585KqkAuKrxIVpgGHdWIprk4

✅Бухгалтерія для підприємців – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5878924e-IE7MCEPr-y1fcuo

✅ІТ – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5847-IVuBA8ZOfOuC5YgTld3

✅Зразки контрактів і скарг – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584q9tEITO7qs8aHaB1lAcZZ

✅Спадщина та Нотаріат України – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586eTvrPnCuAy8xcIJvi392-

✅Пенсійні виплати – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587V8z-NQcnGKNQA6WZIk63k

✅Шлюб і родина – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586KQwnqtgequy_x6i4XCdyY

✅Робота і зарплата – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586oM0EJPocKg2WG8JzYGfaC

✅Податки і гроші – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586weQen6rlIe5dudzdg_lRL

✅Юридичні поради кожному – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585V2hNqhcuEsF2TcmCnfGhg

Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:

Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!

  • Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
  • Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
  • Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
  • Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
  • Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.

Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!

Залишились питання? Забронюй онлайн зустріч