Нідерланди: допомога українцям 2024

3 Нідерланди: імміграційна інформація

Нідерланди пропонує порятунок українцям від жорстокості війни та геноциду. Дізнайтеся про сміливі кроки проти агресії Путіна. Читай, щоби розкрити правду!

Якщо ви плануєте виїзд з України та потребуєте інформації про законодавство, права, тимчасовий захист або послуги в іноземній країні, звертайтеся до нас та бронюйте онлайн зустріч на нашому сайті. Наші юристи нададуть відповіді на ваші запитання та допоможуть вам знайти рішення для вашої проблеми. Ми розуміємо, що правові питання можуть створювати стрес та занепокоєння, але наші спеціалісти готові взяти на себе відповідальність та звільнити вас та вашу сім’ю від непотрібного навантаження.

Для кого ці відомості?

Заходи тимчасового захисту поширюються на наступних осіб, переміщених з України:

  • Громадяни України
  • Громадяни третіх країн, які проживали в Україні з дійсним дозволом на проживання в Україні

Нідерланди: імміграційна інформація

Які документи потрібні мені для в’їзду?

Паспорт, свідоцтво про народження або документи на проживання. Українці, які мають біометричний паспорт, можуть вільно подорожувати до Нідерландів. Переселенці без біометричного паспорта в принципі повинні мати дозвіл на отримання візи, але уряд оголосив про свою поблажливість через нинішні обставини.

Як я можу в’їхати, якщо у мене немає біометричного паспорта?

Пред’явивши свої документи (наприклад, українське свідоцтво про народження або документи на проживання). Переселенці з України повинні зареєструватися у місцевому органі влади місцевості, де вони перебувають (приймаючий муніципалітет). Така реєстрація можлива також для осіб, які мають не паспорт, а інші документи. Дорослі особи без підтвердження ідентифікації не можуть зареєструватися в муніципалітеті. Однак, вони повинні повідомити свій приймаючий муніципалітет. Для осіб з неповною або недостатньою документацією буде створено додаткова процедура встановлення походження та ідентифікації.

Українські діти без доказів ідентифікації можуть бути зареєстровані в муніципалітеті разом зі своїми батьками. При відсутності документів, що посвідчують особу, батьки можуть заявити про ідентифікацію дитини під присягою. Потім дитина буде зареєстрована в муніципалітеті.

Якщо вам було відмовлено у в’їзді до Нідерландів, тому що ви не можете представити ідентифікаційні документи, ви завжди можете попросити притулку, звернувшись за офіційною процедурою отримання притулку.

Скільки часу я можу тут перебувати?

Ви маєте право перебувати на безвізовому режимі протягом 90 днів, і вам не потрібно просити про продовження терміну дії, якщо закінчився термін дії вашого «вільного періоду» або візи, оскільки було оголошено Директиву про тимчасовий захист. Найближчим часом уряд уточнить виконання Директиви.

Чи існують які-небудь вимоги щодо Covid і якщо так, то які вони?

Немає вимог щодо Covid.

Де я можу зареєструватися для отримання тимчасового захисту?

Люди, які можуть підтвердити свою особу, походження або законне проживання в Україні (наприклад, мають паспорт, свідоцтво про народження або документи про проживання), можуть зареєструватися в муніципалітеті (місцевому органі), в якому їх прийняли. Це дає їм право на певні послуги, такі як житло, витрати на проживання, медичне обслуговування та освіту. Українські біженці не повинні реєструватися в центральному пункті реєстрації для всіх біженців, які шукають притулку в Нідерландах (який знаходиться в Тер-Апелі, в північній провінції під назвою Гронінген).

Після встановлення вашої особи ви будете зареєстровані в базі даних особистих записів муніципалітету (BRP). З цією реєстрацією ви також є зареєстрованими в Основному положенні для іноземців (Basisvoorziening Vreemdelingen, BVV) і автоматично відомі Імміграційній службі Нідерландів (також відомій як IND). Очікується, що більшість людей з України може бути зареєстрована таким чином.

Якщо ви іноземний громадянин з недостатньою кількістю документів, буде створена додаткова процедура встановлення походження та ідентифікації. IND розробляє, де і як ця оцінка буде проходити, разом з іншими зацікавленими установами. Коли буде відомо більше, на цьому вебсайті буде розміщено відповідну інформацію.

Після того, як буде встановлено громадянство і, за необхідності, легальне проживання в Україні шляхом додаткової оціночної процедури, відбудеться реєстрація в BRP. Якщо ідентифікація неможлива, вас повернуть до країни походження або ви зможете подати заяву про отримання притулку.

Як довго чекати, щоб отримати статус тимчасового захисту?

Поки незрозуміло, як довго потрібно чекати, щоб отримати статус тимчасового захисту.

Які права я маю,чакаючи тимчасового захисту?

В Нідерландах не було ухвалено остаточного рішення про статус осіб, що перебувають під тимчасовим захистом.

Якщо вам потрібен притулок, ви можете пройти до притулків для надзвичайних ситуацій, щоб отримати такі основні послуги, як ліжко, продукти харчування та медичну допомогу. Уряд вказав, що Королівська військова поліція Нідерландів буде направляти людей, які потребують притулку, до притулків для надзвичайних ситуацій на кордоні.

Наразі є 3 місця, де українці можуть повідомити, що вони шукають притулку:

  • Утрехт, Jaarbeurs, Hall 7
  • Амстердам, RAI Convention Centre
  • Маастрихт, MECC Events Centre
  • Ейндховен, Microlab Strijp-S

Які документи необхідні для отримання тимчасового захисту?

Щоб подати заяву на отримання тимчасового захисту, вам необхідно підтвердити свою особу, походження або законне місце проживання в Україні (наприклад, за допомогою паспорта, свідоцтва про народження або документів про проживання).

Діти без паспортів можуть бути зареєстровані з своїми батьками в BRP в муніципалітеті. За відсутності інших документів, батьки можуть зробити заяву під присягою, за якою муніципалітет встановлює особу дітей. Муніципалітет також реєструє цих дітей. Це виняток з стандартного правила, який підтверджує особу. Цей виняток стосується лише цієї цільової групи за поточних обставин.

Який документ(и) я отримаю після надання тимчасового захисту?

Не було остаточного рішення про статус людей під тимчасовим захистом в Нідерландах, тому незрозуміло, які саме документи, права і обов’язки це вимагатиме.

Чи можу я стати громадянином після отримання тимчасового захисту? Як довго мені потрібно залишатися, щоб мати таке право?

Щоб стати громадянином Нідерландів, необхідно подати заяву на отримання притулку через звичайну процедуру надання притулку, зареєструвавшись у центральному пункті реєстрації біженців. Як буде пояснено нижче, наразі призупинено ухвалення рішень щодо заяв про надання притулку українцям. Нижче ви також знайдете огляд процедури надання притулку в Нідерландах.

Щоб стати громадянином Нідерландів, необхідно подати заяву про натуралізацію. Існують різні умови, які потребують виконання. Особі потрібно бути старшим 18 років і постійно проживати в Королівстві Нідерланди протягом 5 і більше років з дійсним дозволом на проживання. На момент подання заяви про натуралізацію необхідно мати ще й дозвіл на проживання та дійсну ідентифікаційну/національну документацію. Заявник повинен також скласти іспит з цивільної інтеграції, якщо його не звільнено від цього іспиту. У деяких випадках заявник повинен відмовитися від свого громадянства.

Чи можу я вільно пересуватися країною та Європейським Союзом, маючи статус тимчасового захисту?

Перебуваючи під тимчасовим захистом, українці можуть вільно пересуватися по країні і подорожувати в іншу країну Шенгенської зони. Українці, які вже перебували тут з дозволом на проживання, як правило, втратять свій дозвіл, якщо вони залишаться за кордоном довше, ніж 6 місяців, але і на цей випадок Імміграційна служба Нідерландів (IND) оголосила про свою гнучкість по відношенню до українців, які не зможуть повернутися до Нідерландів вчасно.

Чи можу я подати заяву про отримання притулку, маючи статус тимчасового захисту?

Призупинено виконання рішень щодо запитів про надання притулку українцям з огляду на обсяги заходів тимчасового захисту. Служба імміграції та натуралізації (IND) не приймає рішення щодо заяв про надання притулку від українців та подовжує термін прийняття рішення щодо поточних та нових заяв про надання притулку на 1 рік.

Як подати заяву про надання притулку? (Будь ласка, додайте дуже короткий огляд і посилання на відповідні органи влади та висвітліть обмеження статусу, а саме неможливість повернутися до рідної країни)

Якщо ви в’їхали до Нідерландів по суші і хочете подати заяву про надання притулку, ви повинні звернутися до центрального місця розміщення біженців IND в Тер-Апель (в провінції під назвою Гронінген, на півночі Нідерландів). Скрізь у Нідерландах ви можете отримати квиток від поліції (денна карта громадського транспорту) для поїздки в Тер-Апель. Коли ви прибуваєте до аеропорту Схіпгол або до голландському порту, ви повинні звернутися до військової поліції. Після цього вас відведуть до закритого приймального центру (Justitieel Complex Schiphol).

Після подачі заяви про надання притулку починається етап подачі заяви. На етапі подачі заявки необхідно заповнити заявку. Ця форма надає ідентифікатору IND важливі відомості про вас. Наприклад, у ній містяться запитання про ваше місце проживання, сім’ю та подорож. Ви повинні також коротко відповісти на питання, чому ви подаєте заяву про надання притулку. IND використовує ці деталі, щоб визначити, як процедура притулку буде продовжений.

Потім ваші особисті дані будуть зареєстровані. Вас сфотографують, візьмуть відбитки ваших пальців, обшукають ваш одяг і багаж. Ваш телефон також буде вилучений від вас і обстежений. Вам повернуть ці речі якнайшвидше.

Нарешті, у вас буде перше інтерв’ю з IND, реєстраційне інтерв’ю. Співробітник IND запитає вас про ваше місце проживання, сім’ю, документи і вашу подорож до Нідерландів. Відповіді на них важливі, тому давайте повні і точні відповіді. Ви повинні також коротко зазначити, чому ви подаєте заяву про надання притулку в Нідерландах.

Якщо у мене є члени сім’ї за межами України, чи можу я подати заяву на возз’єднання сім’ї? Якщо так, то яким чином?

Поки незрозуміло, як буде організовано возз’єднання сім’ї для біженців з України. Загалом, якщо вам 18 або більше років, і у вас є дозвіл на проживання в притулку, ви можете подати заяву на возз’єднання сім’ї для наступних членів сім’ї:

  • Дорослий чоловік/дружина або неодружений партнер/партнерка, з яким/якою у вас тривалі і ексклюзивні відносини.
  • Неповнолітня дитина. Це стосується як біологічних дітей, так і усиновлених або прийомних дітей. Дорослі неодружені діти-утриманці також відповідають критеріям.

Люди, які вимушено залишили Україну і хочуть возз’єднатися з друзями або сім’єю тут, в Нідерландах, наразі мають на це вільне право, оскільки немає обов’язкової реєстрації та/або місця розташування, в якому вони повинні залишатися. Нижче вказана порада про те, що людям, які прибули з України, рекомендується повідомити про себе в муніципалітеті, в якому вони перебувають (наприклад, з родиною або друзями).

До яких державних та недержавних органів влади я можу звернутися для отримання додаткової інформації про імміграцію?

Реєстрація може бути здійснена у всіх місцевих меріях; будь-які інші питання розглядаються в IND (Служба імміграції та натуралізації Міністерства юстиції і безпеки), див. тут.

Офіційний сайт Служби імміграції і натуралізації Нідерландів

Офіційний сайт Нідерландської ради у справах біженців

Офіційний сайт Центрального агентства з прийому шукачів притулку

Офіційний сайт Уряду Нідерландів

https://www.refugeehelp.nl/get-help – це веб-сайт, створений голландською організацією біженців Vluchtelingenwerk Nederland і Червоним Хрестом, які збирають інформацію для біженців та волонтерів.

Нідерландська рада у справах біженців також надає детальну інформацію щодо доступних послуг. Їхня інформація доступна на декількох мовах, див тут.

Нідерланди: відомості про зайнятість

Чи потрібно мені звертатися по дозвіл, щоб мати можливість працювати? Якщо так, то як це зробити?

Щоб мати можливість офіційно працювати в Нідерландах, вам потрібен дозвіл на роботу. Спочатку вам треба знайти роботодавця. Роботодавець повинен подати заяву на отримання дозволу на роботу. Як працівник, ви повинні відповідати наступним загальним умовам:

  • Необхідно мати дійсний паспорт або інший проїзний документ.
  • Необхідно внести свої основні дані в декларацію.
  • Інші умови, які вам може знадобитися виконати, залежать від роботи, яку ви виконуєте.

Станом на 1 квітня 2022 року діють нові правила для біженців з України, які хочуть працювати в Нідерландах. Українським біженцям тепер більше не потрібно отримувати дозвіл на роботу, перш ніж працювати в Нідерландах. Ці правила випливають з Директиви про тимчасовий захист.

Для того, щоб отримати відповідний трудовий договір, біженці з України повинні пред’явити своєму роботодавцю документ від Служби імміграції та натуралізації, щоб довести, що вони підпадають під дію Директиви про тимчасовий захист. Не кожен біженець ще має документ від INS. Таким чином, цей виняток застосовується до 31 травня 2022 року (перехідний період) для всіх українців, які можуть довести свою національність, маючи, наприклад, паспорт. Цілком можливо, що перехідний період буде продовжений.

Як згадувалося вище, цей виняток застосовується до наступних осіб:

  1. Особи з громадянством України, які:
  • Проживали в Україні 23 лютого 2022 року;
  • вимушено залишили Україну 27 листопада 2021 року або після 27 листопада 2021 року у зв’язку з посиленням напруженості, або були в цей час на території Європейського Союзу (наприклад, для відпочинку чи роботи);
  • здатні продемонструвати, що в період до 27 листопада 2021 року вони вже проживали в Нідерландах, наприклад, через раніше подану заяву про надання притулку, яка була припинена на підставі дозволу на регулярне проживання або дозволу на проживання.
  1. Особи без громадянства або громадяни країн, що не є членами ЄС, які мають громадянство, відмінне від українського, які:
  • отримали міжнародний захист або еквівалентний національний захист в Україні станом на 23 лютого 2022 року;
  • 23 лютого 2022 року мали (інший) дійсний український дозвіл на проживання.
  1. Члени сім’ї вищевказаних осіб:
  • Одружений або неодружений партнер, з яким підтримуються тривалі відносини;
  • Неповнолітні неодружені діти (народжені у шлюбі, поза шлюбом або усиновлені);
  • Інші близькі родичі, які проживали з сім’єю і які є повністю або в основному утриманцями.

Чи маю я право на допомогу по безробіттю? Як і де я можу подати заявку?

Ні. У п’ятницю, 18 березня 2022 року, уряд вирішив, що українські біженці, які проживають у приймальному центрі, будуть отримувати 60 євро прожиткового мінімуму на людину на тиждень. Українці, які проживають з приймаючою сім’єю, будуть отримувати 135 євро в тиждень. Ця сума зменшується, якщо декілька проживаючих осіб походять з однієї сім’ї.

Чи існують програми визнання дипломів та професійної кваліфікації? Як і де я можу подати заявку?

Так, існують спеціальні процедури визнання іноземних дипломів та регульованих професій, див. тут.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо працевлаштування?

Державні органи влади:

  • UWV (Агенція з питань страхування співробітників)

Неурядові організації:

VluchtelingenWerk

Refugee Start Force

Refugee Talent Hub

Fursa

New Bees

SER Werkwijzer

Duizend1

UAtalents

Нідерланди: інформація про житло

Чи можу я отримати доступ до державного житла/житла, що надається державою?

Зазвичай, доступ до державного житла/житла, що надається державою, забезпечується лише після отримання дозволу на проживання. Що стосується українських біженців, чіткості щодо процесу поки що немає.

Якщо ви не можете залишатися з друзями або родиною, нідерландський уряд забезпечить вам притулок. Ви можете знайти інформацію на сайті муніципалітету, в якому ви перебуваєте. У наступних місцях ви можете отримати направлення до центру розміщення:

  • На кордоні
  • Утрехт, Jaarbeurs, Hal 7
  • Амстердам, RAI Convention Centre 
  • Маастрихт, MECC Evenementencentrum
  • Ейндховен, Microlab Strijp-S

Як і де я можу подати заяву на державне житло?

Коли ви отримаєте дозвіл на проживання, ви можете переїхати до муніципалітету. Уряд приймає рішення, в якому муніципалітеті ви будете жити. Цей муніципалітет гарантує, що ви отримаєте місце проживання і буде намагатися взяти до уваги ваші обставини.

Якщо я проживаю з друзями та родиною протягом довгого часу, які документи мені потрібно заповнити, щоб це узаконити?

Будь ласка, повідомте в муніципалітет свої особисті дані та (тимчасову) адресу. Зв’яжіться з муніципалітетом для отримання додаткової інформації про застосовну процедуру та необхідні документи.

Якщо я особисто хочу орендувати нерухомість, які документи мені потрібні?

Оренда будинку в Нідерландах вимагає ідентифікаційних документів і або доказ зайнятості/доходу із зазначенням того, що ви можете платити орендну плату, або підтвердження гарантії з боку третьої сторони і її доходу. Переселенцям також необхідно буде надати докази легального перебування.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про житло?

Державні органи влади:

  • Муніципалітет

Недержавні органи влади (перевірені ініціативи):

Недержавні органи (перевірені ініціативи):

Нідерланди: відомості про освіту

Як записати моїх дітей (або себе) до навчального закладу?

Ви можете записати свою дитину до будь-якої школи. Школа перевірить, чи можна прийняти вашу дитину. Дитина може спочатку піти до «Schakelklas» (перехідного класу) або «Kopklas», щоб вчити нідерландську мову.

Всі діти в Нідерландах мають право (і обов’язок) на освіту. Це означає, що школи зобов’язані сприяти прийнятній освітній пропозиції для новачків.

Якщо у мене є дитина з особливими освітніми потребами, куди я можу звернутися по допомогу, щоб записати її до спеціалізованої школи?

Ви можете безпосередньо записати свою дитину до спеціалізованої школи. Школа перевірить, чи можна прийняти вашу дитину.

Чи запроваджують університети схеми прийому українців чи людей, які вимушено покидають Україну? Якщо так, то чи можете навести приклади?

Нам невідомо про жодні схеми прийому переміщених осіб з України до університетів Нідерландів.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про освіту?

Державні органи:

  • Муніципалітет

Недержавні органи:

UAF

Study in Holland (Навчання в Нідерландах)

Edu4You

Refugee Help (Допомога біженцям)

Skazka Cultural Centre and Language School (Культурний центр і мовна школа «Сказка»)

Young Expat Services (Послуги для молодих експатів)

Нідерланди: інформація про догляд за дітьми

Як записати малих дітей до ясель?

Поки незрозуміло, як можна записати малих дітей до ясель. Уряд Нідерландів і муніципалітети все ще повинні вирішити, як організувати догляд за дітьми-біженцями протягом дня та після школи.

Чи є які-небудь соціальні пільги, яких я можу вимагати, наприклад, виплата на дитину?

Наразі немає соціальних пільг для біженців для підтримки дитини. У кожному центрі прийому біженців є принаймні один працівник, призначений «контактною особою для дітей». Ця особа відіграє координаційну роль в організації діяльності для дітей та наданні інформації стосовно дітей.

Соціальні виплати, такі як допомога по догляду за дітьми та / або бюджет, пов’язаний з дитиною (допомога уряду на витрати сімей, які отримують дохід до певного рівня), доступні лише для власників дійсного дозволу на проживання.

Чи є якісь пільги для вагітних і жінок, що займаються грудним вигодовуванням?

Наразі немає пільг для вагітних і жінок, що займаються грудним вигодовуванням.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо потреби дітей молодшого віку?

У кожному приймальному центрі є принаймні 1 працівник, призначений «контактною особою для дітей». Ця особа відіграє координаційну роль в організації діяльності для дітей та надання інформації стосовно дітей.

Нідерланди: медична інформація

Чи можу я скористатися державною системою охорони здоров’я?

Надання медичної допомоги вимушеним переселенцям з України повністю відшкодовується за допомогою Схеми субсидування надання медичної допомоги незастрахованим особам. Незастраховані біженці отримують допомогу, яка включена до базового пакету медичного страхування у Нідерландах. Дізнатися, які послуги входять до базового пакету медичного страхування, можна на сайті центральних органів влади.

Чи потрібно мені реєструватися, щоб отримати медичне страхування, і якщо так, яким чином?

Вам потрібно зареєструватися в муніципалітеті. Невідомо, чи потрібна подальша реєстрація для медичного страхування.

Що охоплює державна система охорони здоров’я?

Нідерландський базовий пакет медичного страхування охоплює наступне: всі консультації лікаря загальної практики (який надає регулярну медичну допомогу) та його направлення до спеціалізованих лікарів або на проведення аналізу крові, транспортування (де може застосовуватися частковий особистий внесок, визначений державою) та перебування в лікарнях, операції та невідкладні процедури, більшість лікарських засобів, допомога під час вагітності / пологів / акушерська допомога, догляд за інвалідами, догляд за літніми людьми та допоміжні засоби. Також він охоплює деякі послуги щодо підтримки психічного здоров’я, фізіотерапію та дієтичні поради. Стоматологічна допомога в основному покривається для дітей, але іноді і для дорослих.

Чи потрібне мені додаткове приватне медичне страхування на додаток до державного медичного страхування? Якщо так, чи існують схеми, доступні для малозабезпечених людей?

Біженцям необов’язково мати додаткове приватне медичне страхування. Власники дійсного дозволу на проживання можуть мати право на медичну допомогу.

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо доступу до медичної допомоги?

Державні органи:

Недержавні органи:

Zorgwijzer

ForRefugees (Нідерландська рада у справах біженців)

Gezond in Nederland

Червоний хрест 

Doctors of the World (Лікарі світу)

The Zorgverzekeringslijn (Лінія медичного страхування)

Refugee Help (Допомога біженцям)

Нідерланди: інформація про психічне здоров’я

Чи можу я отримати безкоштовні послуги щодо підтримки психічного здоров’я в рамках державної системи охорони здоров’я?

Нідерландський базовий пакет медичного страхування охоплює наступні види послуг щодо підтримки психічного здоров’я:

  • Базова допомога людям з невеликими та середніми психічними розладами; наприклад, бесіди з психологом або інтернет-лікування (e-health).
  • Послуги фахівця з психічного здоров’я, тобто догляд за людьми з серйозними, складними психічними розладами.
  • Перші 3 роки перебування в психіатричному закладі.

Чи потрібно проходити будь-яку додаткову адміністративну процедуру для отримання доступу до послуг щодо підтримки психічного здоров’я?  

Для отримання доступу до послуг щодо підтримки психічного здоров’я необхідно відповідати наступним вимогам:

  • Існує встановлений діагноз (розлад). Тільки психологічні нарікання не є достатніми для того, щоб користуватися послугами, передбаченими страхуванням.
  • Направлення має походити від лікаря загальної практики, корпоративного лікаря, молодіжного лікаря, вузькоспеціалізованого фахівця або лікаря для психічно хворих.
  • У направленні має бути чітко зазначено, кого направляють і чому.
  • Необхідно чітко зазначити, який тип психологічної допомоги потрібен (базовий чи спеціалізований).

Є також ряд організацій, що надають (безкоштовну) підтримку психічного здоров’я і допомагають пережити травматичні події (див. нижче).

До яких державних та недержавних органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про послуги для людей, які страждають від проблем з психічним здоров’ям, особливо травм?

Державні органи:

  • Голландська асоціація психічного здоров’я

Недержавні органи:

MIND Korrelatie

Slachtofferhulp (Підтримка для жертв)

Wereld Psychologen

Suicide Prevention (Попередження самогубств)

Pharos

Refugee Help (Допомога біженцям)

Нідерланди: інші послуги

Де може отримати допомогу неповнолітній без супроводу?

  • Контактна особа для дітей в приймальних центрах: У кожному приймальному центрі є «контактна особа для дітей». Ця особа виконує координаційну роль та може надати додаткову інформацію стосовно дітей.
  • Nidos: Організація відповідає за забезпечення опіки для дітей без супроводу та відділених від батьків, які прибувають в Нідерланди без піклувальників.
  • Коли прибувають діти без супроводу, їх зустрічають опікуни Nidos. Опікуни інформують їх і організовують розміщення в приймальному центрі. Вони також влаштовують прийомні сім’ї для дітей молодшого віку (у віці до 15 років).
  • Unicef тісно співпрацює з Nidos, тому, якщо ви зв’яжетеся з Unicef, вони спрямують вас до Nidos.
  • У справах про усиновлення можливо спрямування запиту до Ради з питань захисту дітей.

Як і де я можу подати заяву на отримання допомоги по інвалідності?

Деякі муніципалітети пропонують виплати по інвалідності, але тільки місцевим жителям.

Чи є будь-які інші доступні соціальні виплати і послуги, які не були вказані вище?

  • Банки їжі: У різних муніципалітетах є банки їжі («voedselbank»), які роздають набори продуктів харчування для біженців з України.
  • Водопровідна вода: Вся водопровідна вода в Нідерландах очищена і тому придатна для пиття.
  • Спортивні споруди: Більшість муніципалітетів встановили спортивне обладнання в громадських парках, яким можна безкоштовно користуватися.
  • Громадський транспорт: для біженців з України (з паспортом або ID карткою) проїзд у метро, автобусі, трамваї є безкоштовним.
  • Громадські центри: Всі муніципалітети мають громадські центри («buurthuizen» або «wijkcentra»), які надають соціальну підтримку та допомогу.
  • Одяг/товари: Більшість муніципалітетів мають місцеві ініціативи для збору та розподілу одягу та товарів через приймальні центри.
  • Телеком-провайдери KPN, Vodafone, Ziggo, Hollandsnieuwe, Lebara і T-Mobile не стягують плату за дзвінки і текстові повідомлення в Україну, принаймні, до кінця березня 2022 року.
  • Домашні тварини: Якщо ви порятувались разом з домашнім улюбленцем і потребуєте допомоги, зверніться на гарячу лінію «Hulp voor Dieren uit Oekraïne»: 088—811 3333. Якщо тварина потребує невідкладної медичної допомоги, зателефонуйте до швидкої допомоги для тварин за номером 114.
  • Для інших послуг також відвідайте веб-сайт RefugeeHelp: відправної онлайн точки для українських біженців у Нідерландах та всіх, хто хоче допомогти.

Не чекайте, поки буде запізно! У нашому блозі про міграцію ми пропонуємо екологічні та ефективні рішення для українців, які шукають нові можливості у 189 країнах світу. Особливо важливо це у світлі поточних подій. Отримайте доступ до цінних порад та рекомендацій, які допоможуть вам знайти новий будинок та можливості за кордоном. Досліджуйте Блог про міграцію вже сьогодні!. Запишіться на консультацію з нашими експертами та отримайте надійні рішення для вашого бізнесу та сім’ї.

Натисніть Бронюй зустріч, щоб дізнатися більше!

Підписка на YouTube канал – РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННОГО ПРАВА Юрист Margaret Akulina

https://www.youtube.com/@youtube_margaret_akulina

Отримуйте актуальні поради та інформацію про аспекти правил землекористування в Україні та інші. Підпишіться на наш YouTube канал і будьте завжди в курсі останніх новин!

✅Фермерам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh58466krmAsIYktMtV6FvJ3wx

✅Військовим – https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5844jCrsGEbC7EWZulI5TT7V

✅Правила Землекористування – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586jdZAKyHQDwx0_CuZoeSnG

✅Порадник по Адміністративним справам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585pLL-q6w-dkqrtt02MV7Cw

✅Бізнес в Україні – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586qJ-zHisU_f8L4W0gXh_dB

✅Екологія в повсякденному житті – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587h-9GgOTYnj5jLDgy4A5iD

✅Виконання судових рішень – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585SUA9X1l-6Q3rlSlk2MEyv

✅Житло і будівельні норми – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585Ak-tCUOHgjmbu4u2PmJ3k

✅Грошові допомоги та пільги – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585cS66hc7e0dK9nU93jG4AX

✅Твої права за Конституцією – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586YSlbenZujRgSJYgKGozZB

✅Види злочинів та покарання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584OcqSq1BR7h8z4RemrLT9e

✅Незвичайні випадки на митниці – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585VV7ToexfnHR7Zj7zTIlp7

✅Глобальні міжнародні питання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585KqkAuKrxIVpgGHdWIprk4

✅Бухгалтерія для підприємців – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5878924e-IE7MCEPr-y1fcuo

✅ІТ – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5847-IVuBA8ZOfOuC5YgTld3

✅Зразки контрактів і скарг – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584q9tEITO7qs8aHaB1lAcZZ

✅Спадщина та Нотаріат України – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586eTvrPnCuAy8xcIJvi392-

✅Пенсійні виплати – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587V8z-NQcnGKNQA6WZIk63k

✅Шлюб і родина – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586KQwnqtgequy_x6i4XCdyY

✅Робота і зарплата – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586oM0EJPocKg2WG8JzYGfaC

✅Податки і гроші – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586weQen6rlIe5dudzdg_lRL

✅Юридичні поради кожному – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585V2hNqhcuEsF2TcmCnfGhg

Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:

Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!

  • Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
  • Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
  • Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
  • Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
  • Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.

Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!

Залишились питання? Забронюй онлайн зустріч