Нью-Йорк США пропонує порятунок українцям від жорстокості війни та геноциду. Дізнайтеся про сміливі кроки проти агресії Путіна. Читай, щоби розкрити правду!
Якщо ви плануєте виїзд з України та потребуєте інформації про законодавство, права, тимчасовий захист або послуги в іноземній країні, звертайтеся до нас та бронюйте онлайн зустріч на нашому сайті. Наші юристи нададуть відповіді на ваші запитання та допоможуть вам знайти рішення для вашої проблеми. Ми розуміємо, що правові питання можуть створювати стрес та занепокоєння, але наші спеціалісти готові взяти на себе відповідальність та звільнити вас та вашу сім’ю від непотрібного навантаження.
Для кого ця інформація?
- Громадян України, які перебували на території України до 24 лютого 2022 року
- Осіб, які мають посвідку біженця або мають статус додаткового захисту в Україні
- Членів сім’ї (тобто чоловік/ дружина, партнер по спільному проживанню, діти до 18 років або батько дитини до 18 років, який відповідає вимогам) будь-якого з перерахованих вище.
21 квітня 2022 року США оголосили про важливий крок до виконання зобов’язання президента Байдена приймати українців, які рятуються від вторгнення Росії. «Єднання заради України» забезпечує шлях для громадян України та найближчих членів їхніх сімей, які перебувають за межами Сполучених Штатів, приїхати до Сполучених Штатів і тимчасово залишитися на дворічний період. Українці, які беруть участь в «Єднання заради України», повинні мати спонсора в США, який погодиться надати їм фінансову підтримку на час перебування в США.
На додаток до програми «Єднання заради України» та програм для біженців та шукачів притулку, імміграційне законодавство США може надати додаткові можливості для в’їзду громадян України до США. Громадяни України можуть мати або претендувати на зазвичай доступні класифікації неімміграційних або іміграційних віз, дотримуючись стандартних імміграційних процедур та вимог США (див., наприклад, цей бюлетень Державного департаменту США).
Нью-йорк, США: інформація щодо прийом
Які документи потрібні для в’їзду?
Для того, щоб отримати дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування у США в рамках програми «Єднання заради України», необхідно пред’явити:
- Дійсний закордонний паспорт громадянина України. Дитина може бути вказана в паспорті одного з батьків. Неукраїнські члени сім’ї повинні мати дійсний паспорт і в’їжджати з найближчим членом сім’ї, який є громадянином України, який має право на участь у програмі «Об’єднані заради України».
- Дозвіл на поїздку до США виданий Службою громадянства та імміграції США (USCIS). Дозвіл на поїздку видається після того як USCIS:
- повністю видає і підтверджує в достатній мірі форму I-134 «Декларація про фінансове забезпечення», подану від імені фізичної особи. Форма I-134 повинна бути подана спонсором, який є фізичною особою та має законний статус у США (або законно тимчасово перебуває в США або є бенефіціаром відкладених дій або відкладеного примусового виїзду (DED)). Спонсор повинен пройти перевірку безпеки та біографічних даних та продемонструвати достатні фінансові ресурси, щоб “приймати та підтримувати осіб, яких вони зобов’язуються підтримувати протягом усього часу їхнього перебування в США”;
- підтверджує відповідність особи вимогам вакцинації та інших вимог щодо громадського здоров’я; і
- отримує біометричні та біографічні скринінгові дозволи та перевірки безпеки для особи.
Детальніше про «Єднання заради України читайте на веб-сторінці Департаменту внутрішньої безпеки (DHS).
Як мені в’їхати, якщо у мене немає біометричного паспорта?
Дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування за програмою «Єднання заради України» вимагає лише дійсного, паспорта, строк дії якого не закінчився і не має спеціальних вимог щодо біометричного паспорта.
Як довго я можу залишитися?
До двох років. Особам, яким надано дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування в рамках програми «Єднання заради України», як правило, буде дозволено перебувати до двох років.
Чи є якісь вимоги, пов’язані з Covid, і якщо так, то які вони?
Особи, які прагнуть отримати дозвіл на поїздку до США в рамках програми «Єднання заради України», повинні підтвердити попередню вакцинацію проти кору, поліомієліту та першу дозу вакцини проти COVID-19, схвалену управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів або Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Якщо раніше не вакцинувалися, вам потрібно буде отримати першу дозу необхідних вакцин, перш ніж USCIS видасть дозвіл на поїздку до США. Вам потрібно буде підтвердити свій статус вакцинації, подавши сертифікат вакцинації через свій обліковий запис myUSCIS, коли вам буде доручено це зробити (вам повідомлять, коли і як створити обліковий запис myUSCIS). USCIS проводить вибіркову перевірку.
Крім того, всі особи віком від двох років повинні пройти медичний скринінг на туберкульоз, включаючи тест на аналізи на вивільнення інтерферону-гамма (IGRA), протягом двох тижнів після прибуття до США. Перевірка, щодо тесту, який ви завершили, проводиться через обліковий запис myUSCIS особи.
Громадяни України повинні відповідати іншим вимогам щодо подорожей, як зазначено в Центрах з контролю та профілактики захворювань (CDC). З 12 червня 2022 року тестування перед вильотом на COVID-19 більше не потрібне для міжнародних мандрівників до США.
Міністерство внутрішньої безпеки США (DHS) також внесло зміни до винятку з Прокламації президента 10294 за національними інтересами, яка дозволяє деяким українським мандрівникам до США в’їжджати без пред’явлення доказів вимог щодо COVID-19. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зверніться до веб-сайту DHS.
Чи потрібно мені реєструватися, коли я приїду? Якщо так, то де?
Після прибуття в порт в’їзду ви будете перевірені митною та прикордонною службами США (CBP) і пройдете додаткову перевірку, включаючи біометричну перевірку. Будь-яка особа, яка має намір становити загрозу національній безпеці або громадській безпеці, направляється до імміграційної та митної служби США (ICE).
Будь-яка іноземна особа, яка проживає в США довше 30 днів, повинна повідомити про зміну адреси протягом 10 днів після переїзду в межах США. Для цього ви можете використовувати веб-сторінку USCIS «Зміна адреси».
Яким буде мій правовий статус і чи отримаю я будь-які документи, що посвідчують особу?
Згідно з «Єднання заради України», ви можете в’їхати для тимчасового перебування в США, що дозволить особі тимчасово залишатися в США до двох років. Ви можете подати заявку на отримання дозволу на працевлаштування та номера соціального страхування США та картки у формі USCIS I-765 «Заява про дозвіл на працевлаштування».
Дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування не дозволяє вам мати інший юридичний статус.
Які документи потрібні для оформлення юридичного статусу?
Особи, які в’їхали для тимчасового перебування в США за програмою «Єднання заради України», отримають підтвердження свого тимчасового перебування, завантаживши копію своєї картки I-94 з веб-сайту CBP. Якщо ви подаєте заявку та допущені до надання дозволу на працевлаштування та отримання номеру і картки соціального страхування, ви отримаєте документ про дозвіл на працевлаштування (EAD) (від USCIS) та картку соціального страхування (від Управління соціального забезпечення).
Громадяни України, які перебували в США 11 лютого 2022 року і не мають законного імміграційного статусу в США, не мають права на об’єднання для України, але можуть мати право на тимчасовий захищений статус (TPS). DHS оголосила, що з 19 квітня 2022 року українці мають право на TPS протягом 18 місяців. TPS забезпечує захист від депортації для українців, які вже перебувають у США. Право на участь мають лише українці, які в’їхали до США не пізніше 11 квітня 2022 року та мали постійну присутність у США. Для отримання додаткової інформації перегляньте веб-сторінку USCIS.
Яка процедура, якщо у мене немає документа, що посвідчує особу, для мене або для моїх дітей?
США вимагають, щоб усі особи, які подають заяву на в’їзд та тимчасове перебування за програмою «Єднання заради України», мали дійсний паспорт, строк дії якого не закінчився.
Чи можу я стати громадянином після отримання юридичного статусу? Як довго я повинен залишатися, щоб отримати це право? Яким ще критеріям необхідно відповідати?
В’їзд та тимчасове перебування в рамках «Єднання заради України» не передбачає шлях до того, щоб стати громадянином США.
Як правило, щоб подати заяву на отримання громадянства в США (називається натуралізацією), особа повинна:
- Бути не молодше 18 років.
- Бути законно прийнятим постійним жителем США протягом щонайменше п’яти років.
- Відповідати вимогам щодо постійного проживання та фізичної присутності в США протягом періоду, що відповідає вимогам.
- Бути людиною з хорошими моральними якостями не менше п’яти років безпосередньо перед подачею заяви про натуралізацію.
- Продемонструвати прихильність до принципів та ідеалів Конституції США.
- Вміти читати, писати і говорити базовою англійською мовою.
- Мати знання та розуміння основ історії США, а також принципів і форм правління США (civics).
- Скласти присягу на вірність США.
Це типові вимоги. Існують і інші способи отримання права на натуралізацію. Для отримання додаткової інформації перегляньте веб-сторінку USCIS.
Чи можу я пересуватися по країні?
Так. Будь-яка іноземна особа, яка проживає в США довше 30 днів, повинна повідомити про зміну адреси протягом 10 днів після переїзду в межах США. Для цього вони можуть використовувати веб-сторінку USCIS «Зміна адреси».
Чи можу я подати заяву про надання притулку в країні?
Статус притулку – це форма захисту, доступна людям, які:
- Відповідають визначенню біженця.
- Вже знаходяться в США.
- Домагаються в’їзду в порті в’їзду.
Притулок є загальнодоступним, якщо ви зазнали переслідувань або боїтеся бути переслідуваними через расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи або політичні переконання.
Ви можете подати заяву про надання притулку в США незалежно від вашої країни походження або вашого поточного імміграційного статусу. Для отримання додаткової інформації про притулок перегляньте веб-сторінку USCIS.
Особи, які перебувають за межами США, можуть мати право на отримання статусу біженця. Заяви біженців, як правило, обробляються на місцевому рівні (а не в США). Більш детальну інформацію можна отримати у Комісара ООН у справах біженців.
Як подати заяву про надання притулку?
Ви можете попросити притулку в порті в’їзду, коли намагаєтесь в’їхати до США, або ви можете подати заяву про надання притулку до USCIS протягом одного року після прибуття до США.
Для отримання додаткової інформації про притулок перегляньте веб-сторінку USCIS.
Якщо у мене є члени сім’ї в цій країні , чи можу я подати заяву на возз’єднання сім’ї?
Якщо так, то як і де я можу подати заяву на возз’єднання сім’ї? На підставі яких родинних зв’язків я можу подати заяву на возз’єднання сім’ї?
Член вашої сім’ї може подати петицію спонсорувати вас на законне постійне проживання в США. Сімейні зв’язки, на підставі яких можливо подати заяву, включають:
- Подружжя громадянина США, батьки, діти старше 21 року та брати і сестри.
- Законні постійні співмешканці подружжя або батьки.
Скільки часу може пройти, перш ніж вам нададуть статус законного постійного резидента, залежить від типу відносин, вашої країни народження (як правило) і того, скільки інших людей стоять у черзі на отримання статусу в тій же класифікації попереду вас. У деяких випадках, наприклад, для братів і сестер громадян США, очікування може зайняти десятиліття.
Для отримання додаткової інформації перегляньте веб-сторінку USCIS.
Чи може влада відкликати мій статус захисту?
Так. DHS залишає за собою право припинити ваше тимчасове перебування за певних обставин, наприклад, якщо ви порушите закон у США.
Нью-йорк, США: діти без супроводу дорослих
Я неповнолітній, який подорожує один: де я можу отримати допомогу? (які органи або організації відповідають за ідентифікацію, реєстрацію та направлення)
Українські діти, які прагнуть приїхати до США без батьків або законного опікуна, наразі не мають права на «Єднання заради України». Відповідно до Закону про переавторизацію захисту жертв торгівлі людьми від 2008 року (TVPRA), будь-яка дитина у віці до 18 років, яка не супроводжується батьками або законним опікуном, як правило, повинна бути передана Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб (HHS) та перевірена для захисту від експлуатації та жорстокого поводження. Спонсори повинні бути перевірені, перш ніж ця дитина може бути звільнена та возз’єднана. Як наслідок, діти, які подорожують самостійно, або з дорослим, який не є батьком або законним опікуном, наразі не мають права на цей процес. Ми працюємо над створенням інших механізмів, які дозволять подорожувати вразливим дітям та опікунам з відповідними гарантіями.
До яких державних і неурядових органів я міг би звернутися для отримання додаткової інформації?
Хоча діти без супроводу не мають права на участь у програмі «Єднання заради України», вони можуть претендувати на:
- Притулок (див. веб-сторінку USCIS про неповнолітніх, які подають заяви про надання притулку).
- Спеціальний статус неповнолітніх іммігрантів (SIJ), якщо вони зазнали насильства, відмови або нехтування з боку батьків (див. веб-сторінку USCIS про SIJ).
Що, швидше за все, станеться після того, як влада виявить мене?
Відповідно до Закону про переавторизацію захисту жертв торгівлі людьми від 2008 року (TVPRA), будь-яка дитина у віці до 18 років, яка не супроводжується батьками або законним опікуном, як правило, повинна бути передана Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб (HHS) та перевірена для захисту від експлуатації та жорстокого поводження.
Нью-йорк, США: інформація про працевлаштування
Чи потрібно подавати заявку на отримання дозволу, щоб мати можливість працювати? Якщо так, то як це зробити?
Чи маю я право на допомогу по безробіттю? Як і де подати заявку?
Після того, як ви в’їхали до США для тимчасового перебування за програмою «Єднання заради України», ви маєте право подати заявку на отримання дозволу на працевлаштування від USCIS на власний розсуд. Щоб подати заявку, ви повинні подати форму I-765 «Заява про дозвіл на працевлаштування», використовуючи код категорії (c)(11) з необхідною платою або подати заяву на звільнення від плати.
Чи маю я право на допомогу по безробіттю? Як і де подати заявку?
До категорій іммігрантів, які мають право на допомогу по безробіттю, відносяться:
- Одержувачі тимчасового захищеного статусу (TPS) з дійсним дозволом на роботу.
- Особи, які отримали притулок та біженці з дійсним дозволом на роботу.
- Іммігранти з дійсним в’їздом в США і дійсним дозволом на роботу.
Страхування по безробіттю – це тимчасовий дохід для працівників, які мають на це право, які втрачають роботу не з власної вини. Щоб претендувати на допомогу по безробіттю в Нью-Йорку, ви повинні були працювати і заробляти достатню заробітну плату при даній зайнятості. Згідно із законом програма страхування по безробіттю надає допомогу людям, які:
- Мають достатньо зайнятості для подання заяви.
- Втратили роботу не зі своєї вини.
- Готові, хочуть і можуть працювати.
- Активно шукають роботу.
Кращий спосіб подати заяву – онлайн. Увійдіть, створіть обліковий запис ідентифікатора NY.gov та дотримуйтеся вказівок, щоб подати заяву.
Якщо ви ніколи не подавали заяву про пільги в штаті Нью-Йорк, необхідно створити PIN-код. Це чотиризначне число, яке необхідно зберігати в таємниці. Цей PIN-код буде використовуватися для доступу до системи для сертифікації щотижневих пільг та оновлення вашого облікового запису.
Переконайтеся, що у вас є:
- Ваш номер соціального страхування
- Ваше водійське посвідчення або номер посвідчення особи транспортного засобу (якщо у вас є будь-який з них)
- Ваша повна поштова адреса та поштовий індекс
- Номер телефону, за яким ми можемо зв’язатися з вами з 8 ранку до 5 вечора, з понеділка по п’ятницю
- Номер вашої реєстраційної картки іноземця (якщо ви не є громадянином США та маєте картку)
- Імена та адреси всіх ваших роботодавців за останні 18 місяців, включаючи роботодавців в інших штатах
- Реєстраційний номер роботодавця або федеральний ідентифікаційний номер роботодавця (FEIN) вашого останнього роботодавця (FEIN є у ваших формах W-2)
- Ваші копії форм SF8 і SF50, якщо ви були федеральним службовцем
- Ваша остання форма поділу (DD 214), для військової служби
Ви можете подати заяву без усіх цих документів. Однак відсутність інформації може затримати ваш перший платіж.
Для отримання додаткової інформації перегляньте веб-сайт допомоги по безробіттю штату Нью-Йорк.
Чи існують програми дипломної та професійної еквівалентності? Як і де подати заявку?
Відсутня єдина політика визнання кваліфікацій і ліцензій зарубіжних країн. Для отримання додаткової інформації та списку професійних організацій, які сертифікують професіоналів або пропонують інформацію про ліцензування, дивіться Департамент освіти США: Визнання іноземних кваліфікацій: професійне визнання (файл Word).
До яких державних і неурядових органів я міг би звернутися для отримання додаткової інформації про працевлаштування?
Управління допомоги з тимчасової непрацездатності штату Нью-Йорк, Служба у справах біженців є єдиним державним агентством, відповідальним за надання послуг біженцям.
Зв’яжіться зі службою у справах біженців:
Управління допомоги з тимчасової непрацездатності штату Нью-Йорк
Служба у справах біженців
40 Норт-Перл-стріт, 10Д
Олбані, Нью-Йорк 12243
Тел.: 518-402-3096
bria.contact@otda.ny.gov
Некомерційні та приватні організації також надають послуги з працевлаштування. Наприклад, HIAS New York надає послуги з переселення біженців і гуманітарних мігрантів в Нью-Йорку. Вони надають біженцям такі послуги, як первинне переселення, управління справами, соціальна адаптація, репетиторство ESL, консультування з питань працевлаштування, працевлаштування, кар’єра та інші послуги з професійного навчання біженців, осіб, які отримали притулок, та власників спеціальних імміграційних віз. Їхня мета – допомогти біженцям інтегруватися в громаду та допомогти їм знову стати самодостатніми. Більше інформації про HIAS NY можна знайти тут, а інформацію про їхні послуги з переселення біженців для громадян України можна знайти тут.
Нью-йорк, США: інформація про житло
Для імміграційних питань, пов’язаних з Нью-Йорком, ресурсом для початку вашого запиту є Управління у справах нових американців штату Нью-Йорк (ONA): http://dos.ny.gov/office-new-americans або гаряча лінія для нових американців за номером: 1-800-566-7636.
Через свою загальнодержавну мережу постачальників, що базуються на громадах, ONA допомагає всім новим американцям отримати доступ до різноманітних безкоштовних послуг і орієнтуватися в них і підтримує їх інтеграцію як невід’ємну частину різноманітної культури штату Нью-Йорк.
Чи можу я отримати доступ до державного житла /житла, наданого державою?
Доступ до державного житла в Нью-Йорку залежить від того, чи має заявник юридичний статус і який тип статусу у нього є. Українським біженцям може бути наданий дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування в Сполучених Штатах Америки через програму «Єднання заради України», детально описану тут: https://www.dhs.gov/ukraine.
Департамент житлового господарства та міського розвитку США (HUD) організовує такі програми:
- Громадське житло; і
- Ваучери на вибір житла (розділ 8).
Ці програми, як правило, доступні для сімей з низьким рівнем доходу та осіб, які є громадянами США або мають відповідний імміграційний статус. HUD надає кошти місцевим державним житловим агентствам (PHA), які організовують кожну програму на місцевому рівні.
Деякі PHA мають довгий список очікування або тимчасово закриті, тому ви можете подати заявку в більш ніж одну PHA. Список всіх PHA в штаті Нью-Йорк можете знайти за посиланням
https://www.hud.gov/states/new_york/renting/hawebsites.
Штат Нью-Йорк надає безкоштовний сервіс з пошуку доступних за ціною будинків і квартир: https://www.nyhousingsearch.gov/About.html
Текст з сайту:
NYHousingSearch.gov – це БЕЗКОШТОВНА державна послуга, що надається Асоціацією Будинків та Оновлення Громади штату Нью-Йорк (HCR).
NYHousingSearch.gov дозволяє людям знаходити житло, яке відповідає їхнім індивідуальним та сімейним потребам, для оренди, яку вони можуть собі дозволити. Доступ до нього можна отримати онлайн 24 години на добу і надає підтримку за допомогою безкоштовного двомовного call-центра, який є доступним з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 8:00 східний літній час.
Швидкий, простий у використанні, БЕЗКОШТОВНИЙ пошук дозволяє людям шукати житло для оренди, використовуючи широкий спектр критеріїв та спеціальних картографічних функцій. Списки житла відображають детальну інформацію про кожну одиницю. Сервіс також надає посилання на житлові ресурси та корисні інструменти для орендарів, такі як калькулятор доступності, контрольний список оренди та інформація про права та обов’язки орендаря.
У Нью-Йорку доступні варіанти житла можна отримати через сайт NYC Housing Connect.
Як і куди звертатися за державним житлом?
Якщо ви маєте право на підставі правового статусу, заяву на отримання державного житла можна заповнити в місцевому департаменті соціальних служб.
Якщо я залишаюся з друзями або сім’єю в довгостроковій перспективі, які документи мені потрібно заповнити, щоб зробити його офіційним? Як я можу отримати підтвердження місця проживання?
Для цілей DMV штату Нью-Йорк підтвердження місця проживання відбувається шляхом надання наступних документів:
- Заява про надання допомоги в проживанні або будинку престарілих (якщо вона видана протягом 1 року).
- Щорічна заява про соціальне страхування (SSA-1099) (якщо вона видана протягом поточного року).
- Виписка з банківського рахунку (якщо видана протягом 1 року).
- Анульований чек (якщо виданий протягом 1 року).
- Посвідчення особи з фотографією з коледжу та офіційна розшифровка – Сполучені Штати (якщо видано протягом 1 року).
- Виписка по кредитній карті (якщо вона видана протягом 1 року).
- DMV Заява про особу (PDF) (MV-45B) (для заявників, які можуть вважатися безправними, бездомною молоддю).
- DMV Заява про особу та /або проживання (PDF) (MV-45A) (для заявників, представлених урядом або затвердженими урядом установами).
- DMV Заява про особу та / або проживання батьків / опікунів (PDF) (MV-45) якщо вам не виповнилося 21 року.
- Федеральний звіт або звіт штату Нью-Йорк про податок на дохід або про дохід (SSA-1099, SSA-1098) (якщо виданий протягом поточного року).
- Посвідчення особи середньої школи з табелем або офіційною розшифровкою – Сполучені Штати (якщо видано протягом 1 року).
- Страхування домовласників / орендарів (поліс, підтвердження претензії) (якщо видано протягом 1 року).
- Податок на дохід W-2 – федеральний або штат Нью-Йорк (якщо виданий протягом 1 року).
- Податкова довідка IRS або лист про видачу індивідуального ідентифікаційного номера платника податків (якщо виданий протягом 1 року).
- Повідомлення про обов’язок присяжних (якщо воно видане протягом 1 року).
- Поліс страхування життя або поточна виписка (якщо виданий протягом 1 року і діє не менше 2 років).
- Сертифікат медичного експерта з адресою та підписом штату Нью-Йорк (для вимоги до медичного огляду CDL) (якщо виданий протягом 1 року).
- Діючі військові накази.
- Виписка по іпотеці (якщо оформлена протягом 1 року).
- Муніципальне посвідчення особи США з фотографією та адресою штату Нью-Йорк (наприклад, посвідчення особи в Нью-Йорку).
- Свідоцтво про право власності штату Нью-Йорк.
- Водійські права штату Нью-Йорк / дозвіл / посвідчення особи, що не є водієм (дійсні або термін дії яких скінчився менше 2 років тому).
- Дозвіл на пістолет штату Нью-Йорк/Нью-Йорк.
- Професійна ліцензія штату Нью-Йорк.
- Посвідчення особи одного з батьків / подружжя (на те саме прізвище або з підтвердженням родинних зв’язків) (якщо видано протягом 1 року).
- Платіжна квитанція – надрукована на комп’ютері США (видана протягом 1 року).
- Поштовий штемпель (якщо зроблений протягом 1 року).
- Майнові або шкільні податкові накладні або квитанції (повинні відображати поточну адресу в поштовій частині та частині із зазначенням того, яке майно оподатковується) (якщо вони видані протягом поточного року).
- Майновий акт.
- Оренда житла (якщо видається протягом 1 року).
- Заява про вихід на пенсію (якщо видається протягом 1 року).
- Вибіркова сервісна картка.
- Додатковий звіт про присудження доходу в галузі безпеки (якщо він виданий протягом 1 року).
- Заява про допомогу по безробіттю (якщо видається протягом 1 року).
- Рахунок за комунальні послуги (наприклад, телефон або електроенергія) (якщо виданий протягом 1 року).
- Реєстрація виборців (якщо вона оформлена протягом 1 року).
- Заява про соціальну допомогу (якщо вона видана протягом 1 року).
Якщо я хотів би орендувати нерухомість приватно, які документи мені потрібні?
Це залежить від нерухомості, але орендарів можуть попросити надати такі документи:
- Посвідчення особи з фотографією.
- Підтвердження працевлаштування.
- Платіжні квитанції.
- Податкові декларації.
- Банківські виписки.
- Кредитна історія.
До яких державних і неурядових органів я міг би звернутися для отримання додаткової інформації про житло?
- Тимчасова допомога малозабезпеченим сім’ям (TANF)
Текст з сайту:
Тимчасова допомога малозабезпеченим чоловікам, жінкам і дітям. Якщо ви не можете працювати, не можете знайти роботу або ваша робота не оплачується достатньо, тимчасова допомога може надати можливість оплатити ваші витрати. Сім’ї, яким потрібна інформація про тимчасову допомогу (ТД), повинні відвідати місцевий департамент соціальних служб або зайти на веб-сайт Управління допомоги з тимчасовою непрацездатністю штату Нью-Йорк (NYSOTDA) за адресою otda.ny.gov/workingfamilies/.
Більше інформації про тимчасову допомогу, включаючи допомогу сім’ї та допомогу в мережі безпеки.
- NYConnects – перегляд або пошук категорій допомоги, включаючи пов’язані з житлом.
Нью-йорк, США: інформація про освіту
Для імміграційних питань, пов’язаних з Нью-Йорком, ресурсом для початку вашого запиту є Управління у справах нових американців штату Нью-Йорк (ONA): http://dos.ny.gov/office-new-americans або гаряча лінія для нових американців за номером: 1-800-566-7636.
Через свою загальнодержавну мережу постачальників, що базуються на громадах, ONA допомагає всім новим американцям отримати доступ до різноманітних безкоштовних послуг і орієнтуватися в них і підтримує їх інтеграцію як невід’ємну частину різноманітної культури штату Нью-Йорк.
Як записати своїх дітей (або себе) до школи?
У місті Нью-Йорку (NYC) процес зарахування залежить від віку та класу учня. Більшість учнів дитячого садка до 8-го класу навчаються безпосередньо в своїй районній школі. Більш детальну інформацію про те, як записати учнів різного віку в школи NYC, дивіться:
- https://www.schools.nyc.gov/enrollment/enrollment-help/new-students (пояснює зарахування від 3 класу до середньої школи, включаючи те, як знайти районну початкову або середню школу).
- https://www.schools.nyc.gov/enrollment/enrollment-help/family-welcome-centers#digitalFlyer (має контактну інформацію центрів сімейного прийому, які допомагають із реєстрацією).
- https://www.advocatesforchildren.org/sites/default/files/library/enrollment_for_immigrant_families.pdf?pt=1 (інформація про те, хто може відвідувати державні школи NYC, права учнів, де вступати і реєструватися).
У штаті Нью-Йорк учні, як правило, навчаються в школі в окрузі, де вони живуть. Список шкільних округів штату Нью-Йорк, а також їх контактну інформацію і список шкіл в межах кожного округу дивіться на http://www.newyorkschools.com/public-schools/.
Дітям-біженцям та молоді, які проживають у тимчасовому житлі, навіть без батьків або законного опікуна, має бути дозволено вступити до школи відповідно до федерального закону. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном 800-388-2014.
Альтернативні програми також можуть бути доступні для студентів віком від 17 до 21 року та 21 року і старше, які не отримали атестат про середню освіту або еквівалентність у США. Наприклад, школи МНЙ пропонують кілька програм для цих вікових груп: https://www.schools.nyc.gov/enrollment/other-ways-to-graduate/adult-education.
Якщо у мене є дитина з особливими освітніми потребами, куди я можу звернутися за допомогою, щоб записати її в спеціальну школу?
У NYC і штаті Нью-Йорк студенти, яким потрібні спеціальні освітні послуги, можуть отримати право на індивідуальну освітню програму (IEP), яка є планом, що дає право студенту на певні спеціалізовані послуги.
Щоб дізнатися більше про процес отримання IEP в NYC, перегляньте https://www.schools.nyc.gov/learning/special-education/the-iep-process.
Більшість учнів з ІEP в NYC відвідують школу в своїй зоні або районі. Для отримання додаткової інформації дивіться https://www.schools.nyc.gov/learning/special-education/preschool-to-age-21/special-education-in-nyc
У штаті Нью-Йорк зверніться до Управління спеціальних освітніх послуг за номером 518-473-2878 або до місцевого регіонального управління із забезпечення якості спеціальної освіти за допомогою:
https://www.health.ny.gov/publications/0548/special_education_services.htm (прокрутіть веб-сторінку вниз, щоб отримати контактну інформацію).
Додаткові ресурси, присвячені спеціальній освіті в штаті Нью-Йорк:
- https://dos.ny.gov/ramirez-june-initiative (надає підтримку біженцям з вадами інтелекту та розвитку та їх сім’ям).
- https://www.p12.nysed.gov/specialed/quality/parents.htm (містить інформацію для батьків учнів з обмеженими можливостями і посилання на додаткові ресурси і сайти).
- https://www.p12.nysed.gov/specialed/publications/policy/parentguide.htm (містить більш детальну інформацію про процес спеціальної освіти в штаті Нью-Йорк).
Так. Наприклад, деякі нью-йоркські коледжі та університети беруть участь у програмах обміну студентами та аспірантами або надають інші переваги, такі як стипендії, наприклад:
- Нью-Йоркський університет, який має різні програми та пільги спеціально для українських студентів: https://www.nyu.edu/about/news-publications/news/2022/april/statement-by-associate-vice-chancellor-josh-taylor-on-steps-nyu-.html
- Колумбійський університет, який має стипендії для переміщених студентів у будь-якій точці світу, які не можуть завершити свою вищу освіту. Для отримання додаткової інформації дивіться https://globalcenters.columbia.edu/CUSDS
Багато коледжів та університетів Нью-Йорка також мають міжнародні студентські послуги, які можуть пропонувати освітні програми та послуги біженцям. Наприклад, дивіться https://www.cuny.edu/academics/academic-programs/international-education/isss/#guide (Міський університет Нью-Йорка).
Зверніться безпосередньо до інших нью-йоркських коледжів та університетів, щоб знайти програми вищої освіти та можливості для українських біженців. Список нью-йоркських коледжів та університетів дивіться: https://www.google.com/url?q=https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_colleges_and_universities_in_New_York_(state)&sa=D&source=editors&ust=1661187656167208&usg=AOvVaw2In8a-Rsj4FXaHJJAdLmmT
Біженці в Нью-Йорку можуть подати заявку на отримання позик в штаті Нью-Йорк і отримати фінансування від федерального уряду і допомогу в оплаті навчання в коледжі. Для отримання додаткової інформації про ці позики та допомогу в навчанні дивіться:
- www.hesc.ny.gov (Нью-Йорк).
- www.ed.gov (Департамент освіти США).
Всі жителі Нью-Йорка, незалежно від імміграційного статусу, мають право на оплату навчання в штаті взагалі:
- Коледжі та університети Міського університету Нью-Йорка (CUNY). Дивіться www.cuny.edu або телефонуйте (800) 286-9937.
- Коледжі та університети університету штату Нью-Йорк (SUNY). Дивіться www.suny.edu або телефонуйте (800) 342-3811.
Багато міст і організацій по всьому штату Нью-Йорк також пропонують безкоштовне навчання англійської мови або інші освітні програми для біженців. Приклад цих програм дивіться тут https://dos.ny.gov/office-new-americans.
До яких державних і неурядових органів я міг би звернутися для отримання додаткової інформації про освіту?
У місті Нью-Йорк:
- Департамент освіти міста Нью-Йорк: https://www.schools.nyc.gov/enrollment/enrollment-help/new-students або зателефонуйте за номером 718-935-2009.
- Некомерційні організації, такі як Advocates for Children of New York, які допомагають студентам-іммігрантам в місті Нью-Йорк з різними потребами, пов’язаними з освітою. Перегляньте https://www.advocatesforchildren.org/who_we_serve/immigrant_students_and_ells або зателефонуйте на їхню гарячу лінію з питань освіти за номером (866) 427-6033, щоб отримати допомогу з питань освіти.
У штаті Нью-Йорк:
- Департамент освіти штату Нью-Йорк: http://www.nysed.gov/ або зателефонуйте за номером (518) 474-3852.
- Управління тимчасової допомоги та допомоги непрацездатним, служби у справах біженців штату Нью-Йорк: https://otda.ny.gov/programs/bria/ або зателефонуйте (518) 402-3096. Вони пропонують різні послуги для біженців, включаючи освітні програми, такі як:
- Програма прийому біженців та іммігрантів (RISWP). RISWP фінансує діяльність, включаючи розширені шкільні заходи громади, надання шкільного приладдя учням, можливості навчання персоналу з питань травматизму та культурних особливостей, працевлаштування консультантів та психологів, а також залучення батьків та сім’ї для підтримки молодих біженців та іммігрантів. Список надавачів послуг RISWP та їх контактну інформацію наведено тут https://otda.ny.gov/programs/bria/providers/default.asp?program=RISWP#result
- Програма встановлення зав’язків (MAC). MAC сприяє позитивній громадянській та соціальній інтеграції серед нещодавно прибулих біженців у віці від 15 до 24 років, незалежно від рівня їх освіти. Молоді біженці працюють в парі з дорослими наставниками, щоб підтримати їхнє освітній та кар’єрний розвиток.
- Офіс нових американців пропонує навчання та інші освітні програми. Для отримання додаткової інформації відвідайте https://dos.ny.gov/office-new-americans або зателефонуйте за номером 1-800-566-7636.
- Інші некомерційні організації в місті Нью-Йорк і штаті Нью-Йорк також пропонують освітню допомогу. Список деяких із цих організацій наведено тут https://dos.ny.gov/community-navigators-0
Нью-йорк, США: інформація по догляду за дітьми
Для імміграційних питань, пов’язаних з Нью-Йорком, ресурсом для початку вашого запиту є Управління у справах нових американців штату Нью-Йорк (ONA): http://dos.ny.gov/office-new-americans або гаряча лінія для нових американців за номером: 1-800-566-7636.
Через свою загальнодержавну мережу постачальників, що базуються на громадах, ONA допомагає всім новим американцям отримати доступ до різноманітних безкоштовних послуг і орієнтуватися в них і підтримує їх інтеграцію як невід’ємну частину різноманітної культури штату Нью-Йорк.
Як записати маленьких дітей у ясла?
Штат Нью-Йорк надає інформацію та вказівки «Як правильно» з пошуку та зарахування дітей до регульованого постачальника послуг по догляду за дітьми тут: https://www.ny.gov/services/find-child-care-providers-new-york-state#overview
Крім того, штат публікує Посібник для батьків щодо варіантів догляду за дітьми з інформацією та відео про вибір догляду за дітьми.
Текст з сайту:
Керівництво
Види догляду за дитиною:
У штаті Нью-Йорк існує п’ять поширених типів програм по догляду за дітьми. Кожна програма регулюється OCFS [(Управління служби у справах дітей та сім’ї)], за винятком центрів денного догляду, що базуються в місті Нью-Йорк, які регулюються Департаментом охорони здоров’я та психічної гігієни міста Нью-Йорк. Види програм:
- Центри денного догляду: Забезпечують догляд за сімома або більше дітьми в установі, відмінному від особистого проживання.
- Невеликі центри денного догляду: Забезпечують догляд до шести дітей у закладі, який не є особистим місцем проживання.
- Будинки сімейного денного догляду: Забезпечують догляд за трьома-сімома або вісьмома дітьми одночасно в помешканні; вихователь потрібен для кожних двох дітей, які перебувають під опікою, яким менше 2 років. Вихователь може доглядати лише за вісьмома дітьми, якщо двоє з дітей навчаються в школі.
- Групові будинки сімейного денного догляду: Забезпечують догляд за 7-12 дітьми одночасно в помешканні з двома опікунами; може додаватися від одного до чотирьох дітей шкільного віку. Вихователь потрібен на кожних двох дітей, які перебувають під опікою, яким менше 2 років. Вихователь повинен залучати помічника, коли присутні більше восьми дітей, двоє з яких повинні бути шкільного віку.
- Програми догляду за дітьми шкільного віку: Забезпечити догляд за більш ніж шістьма дітьми від віку дитячого садка до 12 років. Догляд за дітьми в позаурочний час; також може забезпечувати догляд під час шкільних канікул.
(Наведені вище програми можуть обслуговувати дітей віком від шести тижнів до 12 років і діяти більше трьох годин на день.)
Переваги регульованого догляду за дитиною:
Як батьки, ви є ключовим фактором якісного догляду за дитиною. Деякі переваги пошуку регульованого догляду за дітьми:
- Ви маєте право зайти в будь-який час, щоб подивитися програму або побачити свою дитину.
- Програми, що контролюються OCFS, повинні бути ліцензовані або зареєстровані, за кількома винятками.
- Усі опікуни, які перебувають у регульованому догляді за дітьми, та всі, хто старше 18 років, які проживають за домашньою програмою, зобов’язані пройти перевірку відбитків пальців та біографічних даних.
- Правила по догляду за дітьми регулюють наступне:
- Співвідношення дорослих і дітей: Кількість дітей, про яких піклується кожен дорослий, встановлена в нормативних актах, які допомагають забезпечити належний нагляд за дітьми та отримати необхідну увагу.
- Навчання та досвід: Регульовані постачальники послуг з догляду за дітьми повинні мати попередній досвід догляду за дітьми та повинні проходити постійне навчання в таких сферах, як безпека, харчування та профілактика жорстокого поводження з дітьми.
- Перевірки: Кожна ліцензована програма догляду за дітьми повинна проходити планові перевірки та відповідати вимогам охорони здоров’я та безпеки.
Як
Зверніться до цього покрокового процесу, щоб знайти постачальника послуг по догляду за дітьми в штаті Нью-Йорк:
- Перейдіть до пошуку догляду за дітьми на веб-сайті OCFS.
- Введіть одну або кілька умов для пошуку.
- Натисніть “Знайти денний догляд”
- Натисніть кнопку “i” біля кожної програми для отримання додаткової інформації про об’єкт.
Готовий? Отримайте інформацію щодо одного або кількох з перерахованих нижче елементів, щоб завершити пошук:
- Назва об’єкта
- Тип об’єкта, що вас цікавить
- Округ, в якому розташований об’єкт
- Поштовий індекс об’єкта
- Ідентифікатор ліцензії/реєстрації
Що далі
Якщо ви знайшли цікавого для вас провайдера, вам потрібно буде зв’язатися з ним, щоб дізнатися, чи:
- У них є місце для вашої дитини
- Ви можете назначити зустріч для відвідування
Контакт
Телефонуйте нам з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Зв’яжіться з нами за телефонами:
518.473.7793
Зв’яжіться з нами електронною поштою:
Зв’яжіться з нами поштою:
Вашингтон-стріт, 52
Ренселаер, Нью-Йорк 12144
Крім того, ви можете використовувати ресурси та довідкове агентство з догляду за дітьми (CCRR), щоб знайти догляд за дітьми.
Текст з сайту:
Ресурси по догляду за дітьми і реферальні агентства (CCRRs) надають послуги батькам і постачальникам денного догляду в кожному окрузі штату Нью-Йорк.
Якщо ви шукаєте догляд за дітьми, CCRR у вашому окрузі – чудове місце для початку. Вони запитають вас про вид догляду, який ви шукаєте, вік ваших дітей, години догляду, які вам потрібні, та інші особливості, такі як будь-які особливі потреби, які може мати ваша дитина. На основі цієї інформації вони зможуть дати вам список постачальників, які найбільше відповідають вашим потребам. Однак пам’ятайте, що цей список є лише відправною точкою – вам потрібно буде зв’язатися з постачальником, щоб дізнатися, чи є у них місце для вашої дитини, і ви захочете відвідати вибраного вами постачальника послуг по догляду за дітьми, щоб переконатися для себе, що це підходить саме вам. Управління служб у справах дітей та сім’ї має корисну брошуру, яку ви можете прочитати прямо на цьому веб-сайті (Що ви думаєте про догляд за дітьми… ) та відео про вибір якісного догляду за дитиною. У всіх CCRR є копія цього відео, як і у місцевих управліннях соціальних служб, так і в обласних управліннях по догляду за дітьми.
Пошук по догляду за дітьми в місті Нью-Йорк
Текст з сайту:
Центри денного догляду в місті Нью-Йорк регулюються Департаментом охорони здоров’я і психічної гігієни міста Нью-Йорка (DOHMH). Щоб знайти ліцензований центр денного догляду в місті Нью-Йорк (також відомий як групові служби по догляду за дітьми), скористайтеся цим ресурсом для пошуку по району. Пошук по догляду за дітьми в місті Нью-Йорку.
Штат Нью-Йорк також надає форму «Запит на догляд за дітьми», щоб полегшити пошук догляду за дітьми.
Штат Нью-Йорк надає інформацію і вказівки «Як правильно» щодо Програми допомоги по догляду за дітьми штату Нью-Йорк (CCAP), щодо отримання допомогти на оплату догляду за дітьми перевірте тут:
https://ocfs.ny.gov/programs/childcare/subsidy/help.php
Текст з сайту:
Програма допомоги по догляду за дітьми штату Нью-Йорк (CCAP)
NYS CCAP допомагає сім’ям, які мають на це право, з деякими або всіма витратами на догляд за дітьми. Кожен місцевий район соціальних служб (LSSD) керує CCAP за фінансової підтримки та підтримки Управління служб у справах дітей та сім’ї (OCFS).
Як подати заявку
Якщо ви хочете подати заявку на програму допомоги по догляду за дитиною (CCAP), зверніться до LSSD, який керує CCAP, де ви живете, щоб подати заявку.
Щоб знайти контактну інформацію вашого місцевого агентства, ви можете знайти свій місцевий район соціальних служб у нашому списку контактів: Окружні відділи соціальних служб.
Вимоги до кандидатів
Сім’ї можуть претендувати залежно від доходу, причин, які потребують денного догляду, а також віку дитини або індивідуальних потреб.
Вимоги до доходу
Це максимальні суми, які сім’я може заробляти і все ще претендувати на догляд. Хоча ця інформація може бути корисною, сім’ї повинні подати заявку до свого LSSD, щоб з’ясувати, чи відповідають вони вимогам. Дохід – це лише один із факторів, щоб претендувати на допомогу по догляду за дитиною в штаті Нью-Йорк. Інші сім’ї також можуть претендувати, виходячи зі своїх конкретних потреб.
* Річні цифри ліміту доходу становлять 200% федерального рівня бідності (FPL), що діє з 01.06.21 – 31.05.22. |
||
Обмеження доходу для отримання права за розміром сім’ї. Розмір сім’ї |
Річний ліміт доходу*дивись виноску таблиці |
Щомісячний ліміт доходу |
1 |
25 760,00 доларів |
2 146,50 доларів |
2 |
34 840,00 доларів |
2 903,50 доларів |
3 |
43 920,00 доларів |
3 660,00 доларів |
4 |
53 000,00 доларів |
4 416,50 доларів |
5 |
62 080,00 доларів |
5 173,50 доларів |
6 |
71 160,00 доларів |
5 930,00 доларів |
7 |
80 240,00 доларів |
6 686,50 доларів |
8 |
89 320,00 доларів |
7 443,50 доларив |
Вимоги до діяльності
В даний час CCAP доступний для більшості сімей, які потребують догляду за дітьми, щоб працювати, шукати роботу, відвідувати навчання з працевлаштування, відвідувати освітню програму та / або відповідати вимогам до доходу. Зв’яжіться зі своїм LSSD, щоб отримати найактуальнішу інформацію про те, які потреби в послугах або діяльність можуть відповідати цій вимозі.
Сімейна частка (також називається Сімейна доплата або Сімейний збір)
Якщо ви відповідаєте вимогам, вам може знадобитися сплатити частину вартості догляду залежно від вашої ситуації. Якщо ви маєте право на CCAP, ви отримаєте повідомлення про схвалення, яке включає, чи є у вас сімейна частка, скільки вона становить та як її сплатити. Несплата необхідної сімейної доплати може призвести до втрати права на участь.
Додаткова інформація
Ви також можете зв’язатися з місцевим інформаційним агентством ресурсів по догляду за дітьми (CCRR). CCRR є чудовим інструментом для сімей, щоб не тільки знайти догляд за дітьми, але вони також можуть надати іншу загальну інформацію.
Малозабезпечені сім’ї з дітьми у віці від п’яти років можуть претендувати на допомогу в оплаті догляду за дітьми через федеральну програму Гарний Старт. Щоб дізнатися більше, перейдіть за посиланнями нижче:
- Гарний Старт і Ранній Гарний Старт
- Знайдіть програму Гарний Старт або Ранній Гарний Страт поблизу вас
Незабаром
Незабаром: Ви зможете перевірити своє право на CCAP, пройшовши попередню перевірку через myBenefits.ny.gov. Наразі ви можете використовувати цей інструмент, щоб дізнатися, чи можете ви претендувати на інші корисні програми. Вам все одно потрібно буде зв’язатися зі своїм LSSD, щоб перевірити відповідність вимогам.
Для отримання додаткової інформації про Програму допомоги по догляду за дитиною та інші корисні ресурси, будь ласка, відвідайте сторінку Програми допомоги по догляду за дитиною (CCAP).
Чи є користь для вагітних і годуючих жінок?
Програма для жінок, немовлят та дітей (WIC)
Текст з сайту:
WIC допомагає сім’ям оплачувати суміш та інші поживні продукти. Сім’ї можуть перевірити своє право на участь у цій програмі онлайн otda.ny.gov/workingfamilies/ та інформацію про програму за адресою: https://www.health.ny.gov/prevention/nutrition/wic/
Текст з сайту:
Як подати заявку на WIC?
Зателефонуйте до місцевого агентства, щоб назначити зустріч.
- Знайдіть найбільш зручне для вас місцеве агентство в нашому списку місцевих агентств, що надають послуги WIC.
- Зателефонуйте на гарячу лінію «Дорослішання здорових», щоб знайти найближче до вас місцеве агентство WIC: 1-800-522-5006.
Кожна особа, яка подає заявку на отримання пільг WIC, повинна звернутися до місцевого агентства, щоб подати заявку та бути присутнім під час подання заявки.
Що потрібно принести на зустріч
- Арабська, бенгальська, бірманська, китайська, фарсі, французька, гаїтянська креольська, хінді, італійська, карен, корейська, непальська, польська, російська, сомалійська, іспанська, турецька, урду, в’єтнамська, ідиш
- Інші форми, які вам можуть знадобитися на прийомі
- Записи про імунізацію дітей
- Будь-які медичні форми WIC, надані вам вашим постачальником медичних послуг, такі як:
- Форма медичного направлення WIC (PDF) – Ця форма заповнюється вашим лікарем. Він надає інформацію, необхідну WIC для сертифікації жінки, немовляти або дитини для участі в програмі.
- Форма медичної документації (для суміші WIC та затверджених продуктів WIC) (PDF) – Ця форма заповнюється постачальником медичних послуг, коли жінка або дитина потребують спеціальної суміші та / або не можуть їсти всі продукти, які надає WIC.
Потрібна додаткова інформація? Запитайте місцеве агентство про записи, які ви повинні принести.
Чого очікувати під час зустрічі з WIC
Ви отримаєте консультацію з питань харчування, орієнтовану на ваші потреби та проблеми.
Співробітники WIC обіцяють:
- Вислухають ваші проблеми і потреби
- Досвідчений персонал та консультанти надасть допомогу
- Поділяться інформацією на основі науки і досвіду, без впливу виробників суміші або інших комерційних компаній
- Допоможуть вам прийняти найкращі рішення для вас і вашої родини
- Поважатимуть вас і ваші рішення щодо годування ваших дітей
- Допоможуть вам годувати грудьми до тих пір, поки ви і ваша дитина хочете годувати грудьми
- Спіпрацюватимуть з вашою громадою та лікарнею, щоб популяризувати та підтримувати грудне вигодовування та заохочувати здоровий спосіб життя
Вся інформація, що передається співробітникам WIC, є конфіденційною. Співробітники місцевого агентства попросять вас:
- Документи, які підтверджують, хто ви, де проживаєте, участь в програмах допомоги і дохід кожного члена вашого домогосподарства, який працює. Всі документи будуть повернуті.
- Інформацію про ваша раса та етнічна приналежність. Ця інформація призначена лише для ведення записів і не впливає на вашу відповідність вимогам.
Співробітники WIC проведуть короткий медичний огляд для всіх членів сім’ї, які подають заявку на WIC. Цей скринінг включає аналіз крові з пальця, вимірювання зросту і ваги, а також обговорення ваших проблем зі здоров’ям та харчуванням.
Співробітники WIC визначать, які продуктові набори підходять саме вам і вашим дітям. Якщо ви вирішите не годувати грудьми, вашому немовляті буде надана одна із сумішей зі списку затверджених сумішей WIC штату Нью-Йорк. Можливо, вам доведеться отримати форму медичної документації WIC, заповнену вашим лікарем, якщо у вас або ваших дітей є особливі харчові потреби.
Ви отримаєте:
- Картку eWIC для покупок продуктів WIC для вашої родини в магазинах, схвалених WIC
- Список покупок продуктів, схвалених WIC, для вашого домогосподарства
- Направлення в інші програми і сервіси
- Підтримка грудного вигодовування
- Права та обов’язки учасника WIC
- англійська, арабська, бенгальська, бірманська, китайська, фарсі, французька, гаїтянська креольська, хінді, італійська, каренська, корейська, непальська, польська, російська, сомалійська, іспанська, турецька, урду, в’єтнамська, ідиш (PDF)
Ви зможете уповноважити когось іншого приводити своїх дітей на прийом до WIC або отримувати більше переваг eWIC. Важливо вибрати когось, кому ви довіряєте, наприклад, чоловіка або партнера або бабусю і дідуся.
Завантажте Довідник учасника WIC – наразі доступний англійською, іспанською, китайською, російською та французькою мовами.
- Більше інформації про eWIC
- Програма харчування фермерського ринку в рамках WIC
- Детальніше про WIC (включаючи просування та підтримку грудного вигодовування)
До яких державних і неурядових органів я міг би звернутися для отримання додаткової інформації про потреби, характерні для маленьких дітей?
Регіональні відділення Служби у справах дітей та сім’ї
Регіональні офіси Олбані
Служба у справах дітей
Марджорі Галькєвіч, менеджер
Управління служби у справах дітей та сім’ї штату Нью-Йорк
Регіональний офіс в Олбані
Західний корпус, кімната 261
Вашингтон-стріт, 52
Ренселаер, Нью-Йорк 12144
Тел.: 518-402-3038
Факс: 518-473-0492
Обслуговує округи Олбані, Клінтон, Колумбія, Делавер; Ессекс, Франклін, Фултон, Грін, Гамільтон, Монтгомері, Отсего, Ренселаер, Саратога, Шенектаді, Шохарі, Уоррен, Вашингтон
Регіональні офіси Буффало
Служба у справах дітей
Сьюзен Форкуччі, менеджер
Управління служб у справах дітей та сім’ї штату Нью-Йорк
Регіональний офіс Буффало
295 Головна вулиця, кімната 545
Буффало, Нью-Йорк 14203
Тел.: 716-847-3828
Факс: 716-847-3688
Обслуговує округи Аллегані, Каттараугус, Шотаукуа, Ері, Генезі, Ніагара, Орлеан, Вайомінг
Департамент охорони здоров’я та психічної гігієни Нью-Йорка (Бюро по догляду за дітьми NYCDOHMH)
Сімона С. Хокінс, помічник комісара
Бюро по догляду за дітьми
Вулиця Варта, 125, 3-й поверх
Нью-Йорк, Нью-Йорк 10013
646-632-6100, факс 347-396-8054
Офіси району
Бруклін/Стейтен-Айленд
Лана Андрієвська, офіс-менеджер, 718-222-6390/6399
Бронкс
Барбара Гловер-Кокс, офіс-менеджер, 347-854-1971 або 72
Манхеттен/Стейтен-Айленд
Деббі Сантьяго, офіс-менеджер, 646-632-6305
Квінс
Хосе Хіменес, офіс-менеджер, 718-480-2263/2265
Обслуговує райони Нью-Йорка для реєстрації та перевірок денного догляду за сім’єю, групового денного догляду за сім’єю та догляду за дітьми шкільного віку.
Регіональні офіси Нью-Йорка
Служби у справах дітей
Клаудія Соріано, менеджер
Управління служб у справах дітей та сім’ї штату Нью-Йорк
Регіональне відділення міста Нью-Йорк
Будівля державного офісу Адама Клейтона Пауелла
163 Західна 125-а вулиця, 13-й поверх
Нью-Йорк, штат Нью-Йорк 10027
Тел.: 212-383-1415 | -4718 | – 1788 р| -1709
Факс: 212-383-1339
Денний догляд за сім’єю, груповий денний догляд за сім’єю та догляд за дітьми шкільного віку.
Обслуговування округів Бронкс, Кінгс, Нью-Йорк, Річмонд і Квінс
Регіональні офіси Рочестера
Служби у справах дітей
Вірджинія Примм, менеджер
Управління служб у справах дітей та сім’ї штату Нью-Йорк
Регіональний офіс Рочестера
Площа Монро
Монро-авеню, 259, 3-й поверх
Рочестер, Нью-Йорк 14607
Тел.: 585-238-8531
Обслуговує округи Хемунг, Лівінгстон, Монро, Онтаріо, Шуйлер, Сенека, Стюбен, Уейн, Йейтс
Регіональні офіси Вестчестера
Служби у справах дітей
Френсіс Франко-Монтеро, менеджер
Управління служб у справах дітей та сім’ї штату Нью-Йорк
Східний Стівенс-авеню, 117, люкс 300
Валгалла, Штат Нью-Йорк, 10595
Тел.: 845-708-2400
Факс: 845-708-2415
Обслуговує округи Голландка, Оранж, Патнем, Рокленд, Салліван, Ольстер, Вестчестер
Регіональні представництва Сіракуз
Служби у справах дітей
Бріан Тіс, менеджер
Управління служб у справах дітей та сім’ї штату Нью-Йорк
Сіракузьке регіональне відділення
Будівля Атріум, люкс 350
Вулиця Південна Саліна, 100
Сіракузи, Нью-Йорк 13202
Тел.: 315-423-1202
Факс: 315-423-1198
Обслуговує округи Брум, Каюга, Ченанго, Кортленд, Геркімер, Джефферсон, Льюїс, Медісон, Онейда, Онондага, Освего, Сент-Лаврентій, Тіога, Томпкінс
Регіональні офіси Лонг-Айленда
Служби у справах дітей
Робін Беллер, менеджер
Управління служб у справах дітей та сім’ї штату Нью-Йорк
Будівля державного офісу Перрі Дур’є
Ветеранське шосе, 250, люкс 2А-20
Хауппауге, Нью-Йорк 11788
Тел.: 631-240-2560
Факс: 631-240-2567
Обслуговує округи Нассау і Саффолк
Для окружних відділів соціальних служб, будь ласка, перегляньте контактну інформацію округу.
Контактні центри та веб-сайти
211 – інформаційно-довідкова служба, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік. Це найпростіший спосіб для жителів Нью-Йорка отримати допомогу, необхідну для підключення до важливих послуг. 211 контакт-центрів укомплектовані національно-сертифікованими фахівцями з викликів, які можуть допомогти тим, хто звертається за допомогою до ресурсів громади. Ці фахівці використовують базу перевірених ресурсів. До більшості державних контактних центрів 211 можна звернутися, просто набравши цей тризначний номер. 211 також має безкоштовні номери для областей, де тризначне телефонне з’єднання недоступне. У місті Нью-Йорк тризначний номер для інформації та направлення – 311. Ті, хто звертається за допомогою, також можуть бути підключені до ресурсів спільноти, зайшовши на веб-сайт 211 Нью-Йорка за адресою 211nys.org.
Відкрити NY
Текст з сайту:
OpenNY має інтерактивні карти для регульованих програм по догляду за дітьми та інших пов’язаних з ними ресурсів.
- Карта регульованих програм по догляду за дітьми
- Карти програм штату Нью-Йорк, пов’язаних з доглядом за дітьми
Тимчасова допомога малозабезпеченим сім’ям (TANF)
Текст з сайту:
Тимчасова допомога нужденним чоловікам, жінкам і дітям. Якщо ви не можете працювати, не можете знайти роботу або ваша робота не оплачується достатньо, тимчасова допомога може допомогти вам оплатити ваші витрати. Сім’ї, яким потрібна інформація про тимчасову допомогу (ТА), повинні відвідати місцевий департамент соціальної служби або зайти на веб-сайт Управління допомоги з тимчасовою непрацездатністю штату Нью-Йорк (NYSOTDA) за адресою otda.ny.gov/workingfamilies/.
Програми Гарний Старт і Ранній Гарний Старт
Текст з сайту:
Гарний Старт і Ранній Гарний Старт – це комплексні програми розвитку дитини. Гарний Старт обслуговує дітей віком від 3 до 5 років та їхні сім’ї. Ранній Гарний Старт обслуговує вагітних жінок та їхні сім’ї та дітей віком до 3 років та їхні сім’ї. Сім’ї, які шукають програми Гарний Старт і Ранній Гарний Старт, повинні відвідати веб-сайт Департаменту освіти штату Нью-Йорк за адресою eservices.nysed.gov/countymap/index.html і шукати програми по округах.
Закон про освіту осіб з обмеженими можливостями (IDEA) Програма раннього втручання
Текст з сайту:
У штаті Нью-Йорк провідним агентством програми раннього втручання (EIP) є Департамент охорони здоров’я (NYSDOH). Первинні джерела направлення, включаючи постачальників медичних послуг, постачальників соціальних послуг, постачальників послуг з догляду за дітьми, постачальників послуг EIP та ряд фахівців, які займаються доглядом за маленькими дітьми, зобов’язані направляти дітей, які перебувають у групі ризику або з підозрою на інвалідність, до EIP, якщо батьки не заперечують проти направлення. Для дітей з груп ризику EIP скеровує на скринінг та відстеження, щоб переконатися, що дітей направляють на послуги EIP, якщо вони спостерігають затримку розвитку або інвалідність.
Сім’ям, зацікавленим в отриманні додаткової інформації про EIP, слід відвідати веб-сайт Департаменту охорони здоров’я Нью-Йорка, Бюро раннього втручання за адресою www.health.ny.gov/community/infants_children/early_intervention/ або зв’язатися з Бюро раннього втручання за номером (518) 473-7016 або електронною поштою за адресою bei@health.ny.gov.
Програма та послуги дошкільної спеціальної освіти
Текст з сайту:
Департамент освіти штату Нью-Йорк (NYSED) адмініструє через місцеві шкільні округи програми дошкільної спеціальної освіти і послуги для дошкільнят з обмеженими можливостями у віці від 3 до 5 років. Рада освіти (BOE) або піклувальники кожного шкільного округу зобов’язані визначити всіх учнів з обмеженими можливостями, які проживають в шкільному окрузі, і створити реєстр дітей, які мають право відвідувати державні школи в окрузі або відвідувати дошкільну програму протягом наступного навчального року. Крім того, різні люди можуть направити дитину до Комітету з дошкільної спеціальної освіти (CPSE), наприклад, батько, лікар, судовий службовець, призначена особа в державному органі або хтось із Центру управління раннім дитинством, затвердженої дошкільної програми або Програми раннього втручання (EIP). Батьки, які шукають додаткову інформацію про програму і послуги дошкільної спеціальної освіти, повинні відвідати департамент освіти штату Нью-Йорк в www.p12.nysed.gov/specialed/quality/parents.htm.
OCFS – Відділ ресурсів служби у справах дітей для сімей та інформації для батьків
Нью-йорк, США: інформація про охорону здоров’я
Для імміграційних питань, пов’язаних з Нью-Йорком, ресурсом для початку вашого запиту є Управління у справах нових американців штату Нью-Йорк (ONA): http://dos.ny.gov/office-new-americans або гаряча лінія для нових американців за номером: 1-800-566-7636.
Через свою загальнодержавну мережу постачальників, що базуються на громадах, ONA допомагає всім новим американцям отримати доступ до різноманітних безкоштовних послуг і орієнтуватися в них і підтримує їх інтеграцію як невід’ємну частину різноманітної культури штату Нью-Йорк.
Чи можу я отримати державну медичну допомогу?
Так, але конкретні варіанти програми можуть залежати від імміграційного статусу і штату.
Біженці та особи, які отримали притулок, які прийняті до Сполучених Штатів, відповідають вимогам щодо права на імміграційний статус для негайного доступу до безоплатної медичної допомоги, Програми медичного страхування дітей (CHIP) та варіантів медичного покриття відповідно до Закону про доступну медичну допомогу (ACA).
США/Федеральний:
Ті, хто прийнятий за програмою «Єднання заради України», отримують гуманітарний дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування і можуть не мати доступу до тих самих медичних пільг, що й біженці та особи, які отримали притулок (які мають інший статус). Право на безоплатну медичну допомогу відрізняється залежно від штату, тому зверніться за інформацією, що стосується конкретного штату.
Штат Нью-Йорк:
Всі іммігранти (включаючи біженців, осіб, які отримали притулок і гуманітарний дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування), які не мають грін-карти (постійний житель іноземець, офіційно відомий як «кваліфікована категорія іноземців»), але постійно проживають відповідно до закону, мають право на повну безоплатну медичну допомогу в штаті Нью-Йорк.
Біженці мають право на вісім місяців безоплатної медичної допомоги або медичної допомоги для біженців (RMA). Безоплатна медична допомога і RMA – це безкоштовні програми страхування, призначені для допомоги біженцям з медичними проблемами. Якщо ваш чоловік/жінка або діти в’їжджають до Сполучених Штатів зі статусом біженця після вашого прибуття, їх вправо на допомогу протягом восьми місяців починаються, коли вони прибувають. Ви повинні подати заявку на безоплатну медичну допомогу онлайн на https://www.health.ny.gov/health_care/medicaid/how_do_i_apply.htm, щоб отримати послугу.
Протягом часу, необхідного для обробки права біженця на безоплатну медичну допомогу, він або вона має право отримати безкоштовну оцінку стану здоров’я в найближчому департаменті охорони здоров’я округу, яка повинна бути завершена протягом 90 днів з дати прибуття біженця до США. Тест включає аналіз зразків крові та калу, щоб визначити, чи немає у вас медичних проблем. Проводяться щеплення, які необхідні для присвоєння статусу законного постійного жителя. Якщо під час оцінки буде виявлена медична проблема, департамент охорони здоров’я направить біженця для отримання додаткової медичної допомоги. Медична допомога буде оплачуватися програмою безоплатної медичної допомоги або RMA протягом восьми місяців з дати прибуття біженця. Через вісім місяців біженець повинен повторно подати заявку на безоплатну медичну допомогу і відповідати критеріям прийнятності, щоб знову отримати ці пільги.
Всі іммігранти (включаючи біженців, осіб, які отримали притулок і гуманітарний дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування), які не мають грін-карти (постійний житель іноземець, офіційно відомий як «кваліфікована категорія іноземців»), але постійно проживають відповідно до закону, мають право на повну безоплатну медичну допомогу в штаті Нью-Йорк.
Крім того, ви можете отримати доступ до:
- Невідкладної безоплатної медичної допомоги, який забезпечує надання медичної допомоги в разі небезпечної для життя події
- Недорогі медичні послуги в громадських центрах охорони здоров’я та шкільних поліклініках
- Вакцинація та інші медичні огляди в місцевих департаментах охорони здоров’я
- Безоплатна медична допомога для вагітних
- Медична допомога біженцям (RMA)
Чи потрібно мені реєструватися, щоб отримати медичну допомогу, і якщо так, то як?
Так, для безоплатної медичної допомоги, невідкладної безоплатної медичної допомоги та CHIP зареєструйтеся онлайн за адресою: https://www.health.ny.gov/health_care/medicaid/how_do_i_apply.htm
Маркетплейс медичних послуг Нью-Йорка
- Може бути персонал медичної страхової біржі, який може провести вас через процес реєстрації.
- Ви також будете перевірені на предмет інших недорогих і безкоштовних програм медичного страхування, включаючи CHIP і безоплатну медичну допомогу. Доступні плани будуть відрізнятися залежно від вашого району проживання.
Щоб отримати доступ до медичного страхування, доступного за меншими витратами через Маркетплейс, створений Законом про доступну медичну допомогу, відвідайте www.healthcare.gov або зателефонуйте за номером 1-800-318-2596.
Що охоплює державна медична допомога?
Переваги безоплатної медичної допомоги Нью Йорку охоплюють регулярні обстеження, імунізацію, відвідування лікаря і клініки, відповідні медичні матеріали та обладнання, лабораторні тести і рентген, зір, стоматологічні послуги, послуги будинку престарілих, перебування в лікарні, невідкладні стани і рецепти.
Екстрена / тимчасова медична допомога:
За даними штату Нью-Йорк, «Невідкладний медичний стан» визначається як стан здоров’я, що включає гострі симптоми, які є досить важкими, щоб очікувані результати поставили б здоров’я пацієнта під велику небезпеку, призвели б до серйозних порушень тілесних функцій пацієнта або викликали велику дисфункцію органів або частин пацієнта. Це визначення також розглядає надзвичайну працю та доставку як кваліфіковану проблему охорони здоров’я для тимчасових неіммігрантів. Сильний біль також кваліфікується як “Невідкладний медичний стан” відповідно до цього визначення.
Медична допомога біженцям (RMA) забезпечує короткострокове медичне покриття біженцям, які не мають права на безоплатну медичну допомогу. Переваги, як правило, схожі з безоплатною медичною допомогою. Окрім забезпечення доступу до медичної допомоги, фонди RMA дозволяють біженцям отримати медичний огляд біженців (RMS) після прибуття до США. Метою є захист громадського здоров’я переселенських громад та сприяння самодостатності та успішному розселенню біженців.
Зателефонуйте за номером 1-800-318-2596, щоб отримати варіанти покриття серед полісів медичного страхування, доступних через ACA Маркетплейс. Також перегляньте цей інформаційний бюлетень від Управління у справах дітей та сімей, Управління з питань переселення біженців для отримання інформації про біженців та Закон про доступний догляд.
Чи потрібно мені додаткове приватне медичне страхування на додаток до державного медичного покриття?
Потреба біженця в додатковому приватному медичному страхуванні може залежати від особи. Біженці та особи, які отримали притулок можуть подати заявку на медичне страхування через Маркетплейс медичного страхування в HealthCare.gov або на Нью-Йоркському Маркетплейсі медичних послуг. Ці маркетплейси допомагають людям знайти медичне покриття, яке відповідає їхньому бюджету та відповідає їхнім потребам. З однією заявкою людина може побачити всі варіанти і зареєструватися.
До яких державних та неурядових органів я міг би звернутися за додатковою інформацією щодо доступу до медичної допомоги?
Урядові органи:
Федерально-кваліфіковані центри охорони здоров’я (FQHC)
- Фінансується федеральним урядом для надання доступної медичної допомоги в громадах по всій території Сполучених Штатів.
- Не може нікому відмовити через неможливість оплати або за відсутність страховки.
- У FQHC також часто є фахівці з реєстрації медичного страхування, які можуть допомогти новачкам визначити, якими можуть бути їхні варіанти страхування.
- Усний переклад доступний, за потреби, як правило, через мовну лінію.
Екстрена / тимчасова медична допомога
- Охоплює осіб з низьким рівнем доходу будь-якого імміграційного статусу, в тому числі тих, хто має гуманітарній дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування, в небезпечних для життя ситуаціях.
- Екстрена медична допомога також охоплює пологи (але не охоплює до- або післяпологову допомогу).
- Лікар повинен надати лист від імені пацієнта про те, що ситуація була небезпечною для життя, і лікарня зазвичай може допомогти своїм пацієнтам зорієнтуватися щодо прийому.
- Заявки на екстрену медичну допомогу подаються так само, як і на звичайну безоплатну медичну допомогу в Нью-Йорку.
Приватні варіанти:
Охорона здоров’я через роботодавця.
- Більшість ноприбулих, як і більшість американців, отримують доступ до медичної допомоги через свого роботодавця.
- Новоприбулі зможуть перейти на плани охорони здоров’я, спонсоровані роботодавцями; такі пільги, як медичне страхування, завжди є додатковим фактором при пошуку роботи.
Зверніться за допомогою:
NY Health Access – сайт для пояснення щодо доступу до медичної допомоги в Нью-Йорку
Гаряча лінія для нових американців
Зателефонуйте за номером 1-800-566-7636, щоб отримати допомогу.
Гаряча лінія NYS New Americans з’єднує іммігрантів і біженців з безкоштовними послугами по всьому штату. Гаряча лінія працює з 9:00 до 20:00, з понеділка по п’ятницю, крім святкових днів. Всі дзвінки конфіденційні. Допомога доступна більш ніж 200 мовами, включаючи українську та російську.
Програма розширених послуг для біженців штату Нью-Йорк (NYSESRP)
NYSESRP надає розширені послуги новоприбулим біженцям в США, власникам спеціальних імміграційних віз і особам, які отримали притулок. Такі послуги включають, але не обмежуються ними, управління справами; послуги з працевлаштування та навчання; та допоміжні послуги, такі як навчання англійської мови, допомога в отриманні медичних послуг, а також послуги після працевлаштування, необхідні для допомоги особам та сім’ям, які мають на це право, досягти економічної та соціальної самодостатності та успішно інтегруватися в суспільство США.
Грошова допомога біженцям та медична допомога біженцям (RCA/RMA)
RCA/RMA надає тимчасову допомогу біженцям та іншим особам, які мають на це право, які не мають права на інші федеральні програми грошової або медичної допомоги, протягом восьми місяців з моменту отримання відповідного статусу або дати прибуття до США. У штаті Нью-Йорк RCA і RMA надаються районами соціальних служб.
Скринінг здоров’я біженців (RHS)
RHS – це програма надання первинного медичного огляду та імунізації новоприбулим біженцям та іншим особам, які мають на це право, протягом 90 днів з дати прибуття або дати надання імміграційного статусу. RHS забезпечує спостереження за медичними проблемами, виявленими під час закордонного медичного огляду; визначає осіб з інфекційними захворюваннями, що мають потенційне значення для громадського здоров’я; дає можливість біженцю успішно переселитися шляхом виявлення особистих станів здоров’я, які, якщо їх залишити невстановленими, можуть негативно вплинути на його здатність переселитися; і направляє біженців до постачальників первинної медичної допомоги для надання поточної медичної допомоги.
Дивіться також сайт Національної медичної бібліотеки MedlinePlus для отримання інформації, пов’язаної зі здоров’ям, українською мовою.
Щоб дізнатися більше про програму переселення біженців, яку проводять католицькі благодійні організації, будь ласка, зв’яжіться з info@ccbjax.org.
Нью-йорк, США: інформація про психічне здоров’я
Для імміграційних питань, пов’язаних з Нью-Йорком, ресурсом для початку вашого запиту є Управління у справах нових американців штату Нью-Йорк (ONA): http://dos.ny.gov/office-new-americans або гаряча лінія для нових американців за номером: 1-800-566-7636.
Через свою загальнодержавну мережу постачальників, що базуються на громадах, ONA допомагає всім новим американцям отримати доступ до різноманітних безкоштовних послуг і орієнтуватися в них і підтримує їх інтеграцію як невід’ємну частину різноманітної культури штату Нью-Йорк.
Чи можу я отримати доступ до підтримки психічного здоров’я безкоштовно в рамках охорони здоров’я?
Так – через безоплатну медичну допомогу (якщо відповідаєте вимогам).
Чи потрібно проходити будь-яку додаткову адміністративну процедуру для доступу до підтримки психічного здоров’я?
Як правило, ні, це буде той самий процес, що і подання заявки на безоплатну медичну допомогу. Якщо ви маєте право на повну безоплатну медичну допомогу, ви можете використовувати її для доступу до послуг щодо психічного здоров’я.
До яких урядових та неурядових органів я міг би звернутися для отримання додаткової інформації про послуги для людей, які страждають від проблем психічного здоров’я, особливо травм?
Федеральний/США:
Телефонні консультації:
Якщо ви зазнали або боїтеся примусового шлюбу, домашнього насильства, торгівлі людьми або іншого насильства, зв’яжіться з наведеними нижче ресурсами, щоб отримати безкоштовну допомогу вашою мовою:
- Національна гаряча лінія з питань домашнього насильства: 800-799-7233, 800-787-3224 (TTY), www.ndvh.org
- Національний центр зниклих і експлуатованих дітей: 800-843-5678, www.missingkids.com
- Національний центр жертв злочинів: 800-394-2255, 800-211-7996 (TTY), www.victimsofcrime.org
- Національна гаряча лінія з питань торгівлі людьми: 888-373-7888, Текст: 233733
Штат Нью-Йорк:
За іншою допомогою звертайтеся:
ONA надає різноманітні безкоштовні послуги підтримки всім іммігрантам і біженцям в штаті Нью-Йорк, незалежно від статусу, включаючи доступ до груп підтримки психічного здоров’я через свою програму «Золоті двері».
- Гаряча лінія для нових американців (телефонуйте за допомогою 1-800-566-7636)
Гаряча лінія штату Нью-Йорк для нью-американців з’єднує іммігрантів і біженців з безкоштовними послугами по всьому штату. Гаряча лінія працює з 9:00 до 20:00, з понеділка по п’ятницю, крім святкових днів. Всі дзвінки конфіденційні. Допомога доступна більш ніж 200 мовами, включаючи українську та російську.
- Управління з питань зловживання психоактивними речовинами та психічного здоров’я (SAMHSA) Гаряча лінія довіри до стихійних лих (1-800-985-5990)
- Якщо вам потрібна 24-годинна телефонна підтримка, абоненти можуть зв’язатися з консультантами для підтримки на 100+ мовах через переклад, наданий третьою особою, в тому числі українською та російською мовами (1-800-985-5990).
- Якщо вам потрібен 24-годинний кризовий текстовий зв’язок: Текст GOT5 на 741741 зв’язатися з кризовим консультантом.
- Для 24-годинної підтримки глухих або слабочуючих користувачів американської мови жестів: Національна гаряча лінія з питань лиха катастроф (DDH) тепер пропонує прямі кризові консультації та підтримку для глухих або слабочуючих користувачів американської мови жестів за допомогою спеціального варіанту відеофона. Особи, які пережили стихійні лиха можуть зв’язатися з навченими кризовими працівниками DDH, які вільно володіють американською мовою жкстів, зателефонувавши за номером 1-800-985-5990 з пристрою з підтримкою відеофона або за посиланням “ASL Now”, до якого можна отримати доступ за адресою
- Гаряча лінія NYS з питань домашнього та сексуального насильства:
- Гаряча лінія з питань кризи домашнього та сексуального насильства – Травма, пов’язана з війною, може особливо ускладнити звернення за допомогою для тих, хто вижив, але пам’ятайте – ви не самотні.
- У штаті Нью-Йорк діє 24-годинна кризова гаряча лінія для постраждалих від домашнього і сексуального насильства. Якщо ваш партнер завдає вам болю або контролює вас, або в небезпеці у своїх відносинах, ви можете зв’язатися з гарячою лінією штату Нью-Йорк з питань домашнього та сексуального насильства, зателефонувавши за номером 1-800-942-6906, надіславши текстове повідомлення на 1-844-997-2121 або поспілкувавшись онлайн за адресою opdv.ny.gov. Абоненти можуть зв’язатися з захисниками для конфіденційної підтримки більшістю мов, включаючи українську та російську.
Нью-йорк, США: інші послуги
Для імміграційних питань, пов’язаних з Нью-Йорком, ресурсом для початку вашого запиту є Управління у справах нових американців штату Нью-Йорк (ONA): http://dos.ny.gov/office-new-americans або гаряча лінія для нових американців за номером: 1-800-566-7636.
Через свою загальнодержавну мережу постачальників, що базуються на громадах, ONA допомагає всім новим американцям отримати доступ до різноманітних безкоштовних послуг і орієнтуватися в них і підтримує їх інтеграцію як невід’ємну частину різноманітної культури штату Нью-Йорк.
Як і куди можна звернутися за допомогою по інвалідності?
Додатковий безпековий дохід (SSI) – це програма федерального уряду США для дорослих і дітей, які є інвалідами і мають обмежений дохід і ресурси. Програма доступна для деяких негромадян. Ви можете подати заявку, якщо ви:
- Законно допущений на постійне місце проживання.
- Отримали дозвіл на в’їзд під умовою.
- Отримали дозвіл на в’їзд та тимчасове перебування в Сполучених Штатах.
- Прийнятий як біженець.
- Вам надано притулок.
- Іноземець, депортація якого відкладена.
- Жертва торгівлі людьми.
Якщо у вас є тимчасовий захищений статус (TPS), ви не маєте права на участь у програмі SSI.
Необхідно прийняти до уваги, що для отримання цієї допомоги заявник повинен мати медичну документацію про свою інвалідність.
Щоб знайти найближчий офіс соціального забезпечення, скористайтеся веб-сайтом Office Locator. Ви також можете подати заявку на пільги онлайн. Ви також можете зв’язатися з управлінням соціального забезпечення за номером 800-772-1213, з понеділка по п’ятницю з 7:00 до 19:00.
Офіс нових американців: це веб-сайт уряду штату Нью-Йорк, на якому перераховані безкоштовні послуги та допомога для новоприбулих до США. Ви також можете зателефонувати в офіс за номером 1-800-566-7636, з понеділка по п’ятницю з 9 ранку до 8 вечора.
Управління служб у справах біженців: Управління служб у справах біженців – це урядова установа штату Нью-Йорк, яка пропонує послуги біженцям. Офіс надає послуги через місцеві агентства по всьому штату. Ви можете зв’язатися з місцевим агентством через Каталог постачальників послуг у справах біженців, щоб отримати доступ до цих програм.
Основними програмами Управління служб у справах біженців є:
- Скринінг здоров’я біженців (RHS). Ця програма призначена для новоприбулих біженців та інших осіб протягом 90 днів з моменту прибуття або надання імміграційного статусу.
- Програма соціальних служб для біженців штату Нью-Йорк (RSSP) і Програма розширених послуг для біженців (NYSESRP). Послуги включають управління справами, навчання та допомогу у працевлаштуванні.
- Програма «Послуги для літніх біженців» (SORP). Ця програма надає додаткову допомогу біженцям старше 60 років.
- Програма для неповнолітніх біженців без супроводу дорослих (URM). Тільки округи Онондага і Монро (Сіракузи і Рочестер).
- Створення програми зв’язку (MAC): для нещодавно прибулих біженців у віці від 15 до 24 років.
Департамент соціальної служби: це урядова установа штату Нью-Йорк, яка управляє програмами грошової допомоги біженцям (RCA) і медичної допомоги біженцям (RМA). Доступні такі тимчасові програми:
- Людям, які не мають права на інші програми грошової або медичної допомоги
- Протягом восьми місяців з моменту отримання відповідного статусу або дати прибуття до США
Ви можете зв’язатися з соціальними службами округу щодо права на RCA або RMA.
Кризові телефони довіри. Ці телефонні лінії пропонують переклад українською мовою:
- Управління з питань наркоманії та психічного здоров’я (SAMHSA) Гаряча лінія допомоги при стихійних лихах, 1-800-985-5990
- Кризовий текстовий зв’язок: текст GOT5 на 741741
- Гаряча лінія з питань кризових ситуацій у сфері домашнього та сексуального насильства: за телефоном 1-800-942-6906 або 1-844-997-2121
Додатковий безпековий дохід (SSI) не оподатковується.
Чи можу я отримувати мовні курси або інші заходи інтеграції?
Мовні та інтеграційні програми доступні у всіх великих містах штату Нью-Йорк. Для отримання додаткової інформації дивіться:
- Нью-Йорк: ресурси для українських жителів Нью-Йорка
- Мовна програма Ріверсайд, Нью-Йорк
- Ресурси для іммігрантів та біженців у Буффало
- Столичний регіон (район Олбані) Посібник з ресурсів для біженців
- Рочестерське переселення та ресурси біженців
- Сіракузи: міжконфесійні твори
Щоб дізнатись більше про Українську онлайн-академію у справах біженців, натисніть тут.
Babbel пропонує коди вільного доступу для українських біженців та переміщених осіб. Усі ініціативи Babbel для біженців з України можна знайти тут: https://uk.babbel.com/babbeldliaukrainy.
Чи можу я отримати безоплатну правову допомогу? Як і де її можна отримати?
Ці організації пропонують юридичну допомогу новоприбулим в США:
- Гаряча лінія штату Нью-Йорк для нью-американців: 1-800-566-7636, понеділок-п’ятниця з 9 ранку до 8 вечора.
- Нью-Йоркська група правової допомоги (NYLAG): електронна пошта UkraineTPS@nylag.org.
Якщо ви зіткнулися з надзвичайною ситуацією або вважаєте, що стали жертвою торгівлі людьми, наберіть 911 або зверніться до місцевого відділу поліції.
Також можна зателефонувати на гарячу лінію для постраждалих від торгівлі людьми:
- Центр допомоги жертвам торгівлі людьми за телефоном 1-888-373-7888
- Текст “HELP” на 233733.
- Електронна пошта NHTRC@PolarisProject.org.
До яких засобів захисту я можу отримати доступ як ідентифікована або потенційна жертва торгівлb людьми? (житло, пільги, консультування, принцип непокарань тощо)
Управління тимчасової допомоги та допомоги по інвалідності пропонує допомогу постраждалим від торгівлі людьми. Ви можете мати право на притулок, їжу, медичну допомогу, захист та юридичну допомогу. Управління також може допомогти скорегувати ваш імміграційний статус.
Інші програми включають:
- Лікарня Маунт-Синай: комерційна сексуальна експлуатація дітей та молоді, які постраждали від торгівлі людьми: 212-423-3000
- Відновлення міста Нью-Йорк: 212-840-8484
- Безпечний горизонт: 718-943-8631
Підтримка/заходи інтеграції (мовні класи, визнання кваліфікацій, навчання тощо)
Відсутня єдина політика визнання кваліфікацій і ліцензій із зарубіжних країн. Для отримання додаткової інформації та списку професійних організацій, які сертифікують професіоналів або пропонують інформацію про ліцензування, дивіться Департамент освіти США: Визнання іноземних кваліфікацій: професійне визнання (файл Word).
Програма професійних шляхів для кваліфікованих осіб із середніми та просунутими навичками англійської мови та дозволом на роботу
USA Learns надає безкоштовні онлайн-уроки англійської мови.
Не чекайте, поки буде запізно! У нашому блозі про міграцію ми пропонуємо екологічні та ефективні рішення для українців, які шукають нові можливості у 189 країнах світу. Особливо важливо це у світлі поточних подій. Отримайте доступ до цінних порад та рекомендацій, які допоможуть вам знайти новий будинок та можливості за кордоном. Досліджуйте Блог про міграцію вже сьогодні!. Запишіться на консультацію з нашими експертами та отримайте надійні рішення для вашого бізнесу та сім’ї.
Натисніть Бронюй зустріч, щоб дізнатися більше!
Підписка на YouTube канал – РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННОГО ПРАВА Юрист Margaret Akulina
– https://www.youtube.com/@youtube_margaret_akulina
Отримуйте актуальні поради та інформацію про аспекти правил землекористування в Україні та інші. Підпишіться на наш YouTube канал і будьте завжди в курсі останніх новин!
✅Фермерам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh58466krmAsIYktMtV6FvJ3wx
✅Військовим – https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5844jCrsGEbC7EWZulI5TT7V
✅Правила Землекористування – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586jdZAKyHQDwx0_CuZoeSnG
✅Порадник по Адміністративним справам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585pLL-q6w-dkqrtt02MV7Cw
✅Бізнес в Україні – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586qJ-zHisU_f8L4W0gXh_dB
✅Екологія в повсякденному житті – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587h-9GgOTYnj5jLDgy4A5iD
✅Виконання судових рішень – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585SUA9X1l-6Q3rlSlk2MEyv
✅Житло і будівельні норми – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585Ak-tCUOHgjmbu4u2PmJ3k
✅Грошові допомоги та пільги – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585cS66hc7e0dK9nU93jG4AX
✅Твої права за Конституцією – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586YSlbenZujRgSJYgKGozZB
✅Види злочинів та покарання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584OcqSq1BR7h8z4RemrLT9e
✅Незвичайні випадки на митниці – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585VV7ToexfnHR7Zj7zTIlp7
✅Глобальні міжнародні питання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585KqkAuKrxIVpgGHdWIprk4
✅Бухгалтерія для підприємців – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5878924e-IE7MCEPr-y1fcuo
✅ІТ – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5847-IVuBA8ZOfOuC5YgTld3
✅Зразки контрактів і скарг – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584q9tEITO7qs8aHaB1lAcZZ
✅Спадщина та Нотаріат України – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586eTvrPnCuAy8xcIJvi392-
✅Пенсійні виплати – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587V8z-NQcnGKNQA6WZIk63k
✅Шлюб і родина – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586KQwnqtgequy_x6i4XCdyY
✅Робота і зарплата – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586oM0EJPocKg2WG8JzYGfaC
✅Податки і гроші – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586weQen6rlIe5dudzdg_lRL
✅Юридичні поради кожному – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585V2hNqhcuEsF2TcmCnfGhg
Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:
Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!
- Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
- Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
- Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
- Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
- Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.
Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!