Польща: допомога українцям 2024

3 Польща: інформація щодо імміграції

Польща пропонує порятунок українцям від жорстокості війни та геноциду. Дізнайтеся про сміливі кроки проти агресії Путіна. Читай, щоби розкрити правду!

Якщо ви плануєте виїзд з України та потребуєте інформації про законодавство, права, тимчасовий захист або послуги в іноземній країні, звертайтеся до нас та бронюйте онлайн зустріч на нашому сайті. Наші юристи нададуть відповіді на ваші запитання та допоможуть вам знайти рішення для вашої проблеми. Ми розуміємо, що правові питання можуть створювати стрес та занепокоєння, але наші спеціалісти готові взяти на себе відповідальність та звільнити вас та вашу сім’ю від непотрібного навантаження.

Для кого призначена ця інформація?

Ця інформація призначена для осіб, які мають право на отримання тимчасового захисту, зокрема:

  1. громадяни України, які в’їхали до Польщі з України після 24 лютого 2022 року у зв’язку зі збройним конфліктом;
  2. громадяни України, які мають так звану «Карту поляка» і прибули до Польщі зі своїми найближчими родичами 24 лютого 2022 року або пізніше.

Наразі цей Закон не поширюється на наступні категорії осіб:

  • громадяни України, які в’їхали до Польщі до 24 лютого 2022 року (особи, які приїхали до Польщі до 24 лютого 2022 року на основі, яка закінчилась після 24 лютого 2022 року (наприклад безвізовий режим) можуть перебувати в Польщі до 24 серпня 2023 року відповідно до Закону);
  • громадяни інших країн, окрім України, які в’їхали до Польщі 24 лютого 2022 року або пізніше (за винятком осіб, які не є громадянами Польщі, але в’їхали до країни як один з подружжя або членів родини громадян України, які мають Карту поляка);
  • громадяни інших країн, окрім України, які в’їхали до Польщі до 24 лютого 2022 року.

Польща: інформація щодо імміграції

Які документи необхідно надати для в’їзду?

Зазвичай в’їзд іноземців до Польщі можливий на підставі наступних документів:

  • національної (D) або шенгенської (C) візи або документа, які були видані іншою країною Шенгенської зони та надають право на перебування в країні;
  • дозволу на тимчасове або постійне проживання, дозволу на довгострокове перебування резидента ЄС, дійсної посвідки на проживання;
  • заяви про надання міжнародного захисту (статусу біженця), зокрема поданої при перетині польського кордону;
  • біометричного паспорту (наразі не існує вимог про необхідність надавати додаткові документи, зокрема про бронювання готелю, підтвердження наявності коштів, достатніх для проживання, або підтвердження наявності особистої страховки);
  • згоди начальника прикордонної служби, наданої при перетині польського кордону та дійсної протягом 15 днів (для осіб, що не мають біометричного паспорта, або дітей, у яких відсутні жодні документи, що посвідчують особу).

Однак, на практиці з 24 лютого 2022 року всі іноземці, які перетинають український кордон, можуть в’їхати на територію Польщі без необхідних документів (зокрема без документа, що посвідчує особу) за згодою начальника прикордонної служби.

Як в’їхати до країни без біометричного паспорта?

Особи, які не мають біометричного паспорта, після 24 лютого 2022 року можуть в’їхати до Польщі з України за згодою начальника прикордонної служби на прикордонному переході.

Як довго дозволяється перебувати в країні?

Якщо ви маєте право на отримання тимчасового захисту, перебувати країні дозволено протягом 18 місяців, починаючи з 24 лютого. Перебування дитини, яка народилася у Польщі у матері, на яку поширюється дія цього Закону, також вважається законним протягом зазначеного вище періоду.

Згідно з Рішенням ЄС початковий строк дії тимчасового захисту становить один рік. Він може автоматично подовжуватися кожні шість місяців щонайбільше на один рік, якщо його дію не буде припинено раніше. Якщо підстави для отримання тимчасового захисту зберігаються, його можна подовжити ще на один рік. В жовтні 2022 Європейська Комісія вирішила продовжити дію тимчасового захисту до березня 2024 року.

Чи існують якісь вимоги щодо Covid і якщо так, то які саме?

Особи, які в’їжджають до Польщі з України, не повинні надавати негативний результату тесту на COVID-19 або проходити карантин, незалежно від того, чи є вони вакцинованими.

Скільки треба чекати, щоб отримати статус особи, яка знаходиться під тимчасовим захистом (яка точна або приблизна приблизна тривалість очікування)?

Якщо ви маєте право на отримання тимчасового захисту, відповідний статус буде надано автоматично без необхідності отримувати сертифікат, що підтверджує цей факт (за винятком іноземців, на яких не поширюється дія Закону і які можуть запросити сертифікат, що підтверджує статус отримання тимчасового захисту).

Де реєструватися, щоб отримати тимчасовий захист?

Щоб отримати тимчасовий захист реєстрація не потрібна. Однак для того, щоб повністю скористатися правами, передбаченими Законом, необхідно подати заяву на отримання польського особистого ідентифікаційного коду (PESEL).

Іноземці, на яких дія Закону не поширюється, але які мають право на отримання тимчасового захисту відповідно до Рішення ЄС, можуть подати запит до керівника Управління у справах іноземців для отримання сертифікату, що підтверджує статус тимчасового захисту. Запит можна подати особисто в Управлінні у справах іноземців за адресами: ul. Taborowa 33 у Варшаві або ul. Dokudowska 19 у місті Біла Підляська, а також онлайн (різномовні версії форми запиту можна знайти за цим посиланням: https://www.gov.pl/web/ochrona/rejestracja. Заявники повинні мати документи, що посвідчують їх особу.

Які права надаються під час очікування тимчасового захисту?

Тимчасовий захист надається відразу.

Які документи необхідно надати для отримання тимчасового захисту? Які документи видаються при отриманні тимчасового захисту?

Іноземцям, на яких не поширюється дія Закону, керівником Управління у справах іноземців видається довідка, що підтверджує статус тимчасового захисту іноземця.

Слід зазначити, що наразі неясно, як цей вид тимчасового захисту буде реалізовуватися в Польщі, так як більшість громадян України, які приїхали до Польщі, знаходяться тут на основі Закону.

Чи можна отримати громадянство після отримання тимчасового захисту? Скільки необхідно перебувати в країні, щоб мати на це право?

Тимчасовий захист не дає права отримати громадянство. Для цього існують загальні правила.

Чи дозволяється вільно пересуватися країною та Європейським Союзом, перебуваючи під тимчасовим захистом?

Відповідно до польського законодавства тимчасовий захист дозволяє вільно пересуватися на території Польщі, але не регулює пересування в межах ЄС.

Біометричний паспорт або інший проїзний документ, прийнятий в ЄС, дозволяє його власнику подорожувати до інших країн ЄС і перебувати там максимум 90 днів протягом 180-денного періоду. Однак виїзд із Польщі більш ніж на один місяць призведе до втрати тимчасового захисту відповідно до Закону.

Якщо ви хочете подорожувати менше, ніж на один місяць за межі Польщі, ви можете використовувати електронний документ Дія.

Дія разом з чинним документом для подорожей (наприклад, паспортом) надає право українським громадянам перетинати польський кордон – це було офіційно підтверджено Польською прикордонною службою.

Хто може подати заявку на Дію?

Кожний дорослий громадянин України, який приїхав в Польщу після 24 лютого 2022 року та який має номер PESEL (з поміткою “UKR”) може подати заявку на Дію. Крім того, також потрібно мати довірений профіль (Profil Zaufany) – він може бути створений при подачі заявки на номер PESEL.

Як отримати Дію?

Дія генерується в безкоштовному урядовому додатику mObywatel. Вона може бути активована через дані для логіну Довіреного Профілю. Потім необхідно вибрати документ Дія з документів, які можуть бути додані в додатку.

Що значить мати Дію?

Дія працює як дозвіл на перебування – це означає, що 90 днів безвізового періоду (які рахуються в періоді 180 днів) для подорожей в Шенгенській зоні оновлюються в Дії. Іншими словами, особа яка перебуває в Польщі більше ніж 90 днів та яка отримала Дію може подорожувати за межі Шенгенської зони на 90 днів в кожному періоді 180 днів.

Більше того, на основі Дії українські громадяни, які легально перебувають в Польщі та які залишили країну для того, щоб подорожувати за межі Шенгенської зони можуть повернутися до Польщі (звичайно Дія не замінює будь-які дозволи/візи, які іноземець повинен отримати для того, щоб в’їхати в країну призначення; вона тільки може бути використана для повернення в Польщу).            

Чи можна подати заяву про надання притулку, перебуваючи під тимчасовим захистом?

Так.

Як подати заяву про надання притулку?

Заяву на отримання міжнародного захисту можна подати до Прикордонної служби при перетині польського кордону, або в будь-який час після цього. Рішення приймає начальник Управління у справах іноземців. Воно повинно бути прийнято протягом шести місяців після подання заяви, але цей термін може бути подовжений до 15 місяців, якщо (i) справа є дуже складною, (ii) подається велика кількість заяв на отримання міжнародного захисту за короткий проміжок часу, внаслідок чого їх неможливо розглянути протягом шести місяців, або (iii) заявник не надає необхідної інформації, документів або не з’являється за викликом Прикордонної служби, щоб відповісти на питання або надати пояснення.

Іноземцю надається статус біженця через виправданий страх переслідування в своїй країні за ознакою раси, релігії, національності, політичних переконань чи належності до певної соціальної групи він не може або не хоче користуватися її захистом.

Заявнику на отримання міжнародного захисту також надається допомога, якщо він вирішіть повернутися до своєї країні, куди має право в’їзду.

Управління у справах іноземців: https://www.gov.pl/web/udsc/urzad-do-spraw-cudzoziemcow

Чи можна подати запит на возз’єднання із членами сім’ї, які знаходяться за межами України? Якщо так, то яким чином?

Особа, яка отримала тимчасовий захист відповідно до Рішення ЄС, може звернутися до Управління у справах іноземців для возз’єднання сім’ї, якщо у неї є чоловік / жінка або дитина віком до 18 років, які проживають за межами Польщі. Ця процедура також може застосовуватися до інших родичів, які вели спільне із заявником господарство і повністю або частково перебували на його утриманні безпосередньо перед його прибуттям до Польщі. Якщо сім’я знаходиться в іншій державі-члені ЄС, Управління у справах іноземців може звернутися до цієї держави для возз’єднання сім’ї на її території.

В Польщі діють стандартні положення про возз’єднання сім’ї; однак відповідно до Рішення ЄС або Закону дія тимчасового захисту не них не поширюється.

 

Польща: інформація щодо працевлаштування

Чи потрібно подавати запит на отримання дозволу на працевлаштування? Якщо так, то як це зробити?

При наявності тимчасового захисту дозволяється працювати без додаткових дозволів та або схвалень.

Громадяни, на яких поширюється дія Закону, також мають право здійснювати підприємницьку діяльність в Польщі (зокрема укладати контракти В2В). Вони можуть зареєструватися як приватні підприємці за тими ж правилами, що й громадяни Польщі. Необхідною умовою є наявність коду PESEL. Форму для подання заявки на отримання коду PESEL можна отримати в районній адміністрації або завантажити тут.

Особи, на яких поширюється дія Рішення ЄС, можуть працювати без отримання додаткового дозволу або відкривати бізнес відповідно до положень про принципи участі іноземних підприємців та інших іноземних осіб в економічному обороті Польщі.

Чи маю я право на допомогу по безробіттю? Як і куди слід подавати відповідний запит?

Усі громадяни, на яких поширюється дія Закону, можуть зареєструватися в місцевій Районному управлінні праці та бути визнані безробітними чи шукачами роботи. Реєстрація здійснюється в обласному управлінні праці за місцем перебування громадянина або в електронному вигляді; знадобиться ID-карта або інше посвідчення особи (наприклад, паспорт). Можна заздалегідь подати заявку на прийом до управління праці або пройти повну процедуру реєстрації за використання електронної форми на веб-сайті польського уряду тут. Інформацію про найближчі районних відділи служби зайнятості та їх контактні дані можна знайти тут.

Чи існують якість програми визнання освітніх документів або професійної кваліфікації? Як і куди слід подавати відповідний запит?

Закон надає можливість продовжувати освіту громадянам, які станом на 24 лютого 2022 року були студентами вищих навчальних закладів України, але не мають документів про періоди навчання, складанні іспитів, заліків або проходження професійної практики.

Диплом про вищу освіту або професійна кваліфікація, отримані за кордоном, можуть бути визнані еквівалентними польським. У разі відсутності міжнародного договору про кваліфікацію, процедуру визнання проводить університет зі ступенями акредитації A+, A або B+ з дисципліни, яка зазначена в заяві. Детальну інформацію можна отримати тут.

Інформація для кваліфікованих українських медичних працівників, зокрема медсестр і акушерок. Принаймні до 24 серпня 2023 року міністр охорони здоров’я надає особам відповідних професій дозвіл на практику в Польщі.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформацію щодо працевлаштування?

Районні відділи управління праці столичного міста Варшави

  • ul. Grochowska 171B, 04-111 Warszawa (Варшава)

тел.: 22 391 13 00

адреса електронної поштиkancelaria.grochowska@up.warszawa.pl 

  • ul. Ciołka 10A, 01-402 Warszawa (Варшава)

адреса електронної поштиkancelaria.ciolka@up.warszawa.pl 

  • ul. Młynarska 37A, 01-175 Warszawa (Варшава)

адреса електронної поштиmlynarska@up.warszawa.pl 

Міністерство сім’ї та соціальної політики (www.gov.pl/web/family) відповідає за сприяння зайнятості, трудовому законодавству та ринку праці в цілому. Регіональні та кружні відділи служби зайнятості несуть відповідальність за певні аспекти ринку праці у своєму регіоні / окрузі. З повним переліком їхніх обов’язків можна ознайомитися тут.

 

Польща: інформація про житло

Чи можна отримати доступ до публічного житла / житла, що надається державою?

Так. Наразі в Польщі функціонує близько 30 приймальних пунктів, щонайменше по одному в кожній провінції, де тимчасово розміщують людей, які тікають з України. Реєстрація не потрібна.

Запит на отримання житла можна подати на наступному урядовому сайті:

https://pomagamukrainie.gov.pl/ 

Польський інститут соціального страхування має гарячу лінію з питань сімейної допомоги громадянам України. Звернутися до неї можна з понеділка по п’ятницю – з 8:00 до 18:00 за номером +48 22 444 02 55 або надіслати листа на адресу: UA@zus.pl.

Якщо біженець планує проживати у друзів та родини в довгостроковій перспективі, які документи потрібно заповнити, щоб зробити таке перебування офіційним, тобто як можна отримати підтвердження проживання?

Підтвердженням місця проживання може бути реєстрація в приймальному пункті або укладання договору про надання права користування або оренди.

Які документи потрібні, щоб орендувати нерухомість у приватному порядку?

Як правило, щоб орендувати нерухомість у приватному порідку, необхідно надати документ, що посвідчує особу.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформацію про житло?

Для отримання інформації про житло необхідно зв’язатися з відповідним муніципалітетом. Заявки на житло можна подати на наступних сайтах:

урядовий сайт: https://pomagamukrainie.gov.pl/ і неурядовий сайт: https://uasos.org/.

 

Польща: інформація про освіту

Як влаштувати своїх дітей (або себе) до навчального закладу?

Зазвичай іноземці мають надати документи, що підтверджують рівень освіти дитини. Разом з тим, Міністерство освіти Польщі вирішило спростити цю процедуру для громадян України, а також тих, хто отримав тимчасовий захист відповідно до Рішення ЄС. За відсутності необхідних документів офіційний опікун дитини подає декларацію, в якій зазначає кількість років навчання дитини в школі. Після цього адміністрація школи вирішує, який клас буде відвідувати дитина.

Шкільна система в Польщі ділиться на два рівні: восьмирічна початкова школа та чотирирічна середня школа. Початкові школи зобов’язані приймати всіх дітей зі своїх районів, а середні –допоки є доступні місця, отже дитина може бути змушена відвідувати школу, яка знаходиться в не в тому районі, де вони проживає. Проте зараз більшість шкіл відкривають підготовчі класи, щоб допомогти громадянам України обжитися.

Детальнішу інформацію можна отримати на веб-сторінці:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacja-dla-rodzicow-dzieci-przybywajacych-z-ukrainy

Куди можна звернутися, щоб влаштувати дитину з особливими освітніми потребами до спеціалізованої школи?

Учні з особливими, зокрема освітніми потребами навчаються в звичайних школах, але їм приділяється особлива увага.

Чи впроваджують університети схеми прийому українців чи людей, які тікають з України? Якщо так, чи можна навести кілька прикладів?

Закон також надає можливість громадянам України (і громадянам Польщі), які станом на 24 лютого 2022 року були студентами в університетах України, але не мають документів про періоди навчання, складання іспитів і заліків або проходження професійної практики, отримати диплом. Також в Польщі можна продовжити університетську освіту, розпочату в Україні, шляхом стандартного вступу до вибраного університету. При подачі необхідно надати всі документи про освіту (дипломи, атестати тощо). Кожен університет визначає свої власні процедури переведення з іноземного університету.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформацію про освіту?

 

Польща: інформація про догляд за дитиною

Як влаштувати дитину до дитячого садка?

Щоб записати дитину до дитячого садка, батькам слід звернутися до найближчого дитячого садка. За наявності вільних місць записати дитину можна після звернення до адміністрації дитячого садка та надання документів, що посвідчують особу батьків. Нині багато дитячих садків та дошкільних закладів створюють нові місця для прийому дітей громадян України, оскільки місць у дитячих садках наразі не вистачає.

Чи передбачені якісь соціальні виплати, як-от допомога на дитину? Чи існують якісь виплати для вагітних і годуючих жінок?

Перебуваючи під тимчасовим захистом ви маєте право на наступні види допомоги:

  1. Cімейна допомога (допомога та надбавки на сім’ю, допомога батькам, одноразова допомога при народженні дитини (becikowe), допомога по догляду за дитиною, спеціальна допомога по догляду за дитиною, грошова допомога по догляду за дитиною) сімейна грошова допомога та надбавки до неї, допомога по догляду, зокрема грошова допомога по догляду, спеціальна допомога по догляду, допомога від муніципалітетів, одноразова допомога при народженні дитини, допомога батькам);
  2. Допомога на виховання дитини 500+;
  3. Допомога 300+ від програми «Good Start»;
  4. Сімейний капітал;
  5. Субсидія на зниження плати за дитячі садки, клуби чи центри денного перебування (набуває чинності з квітня 2022 року).

У Польщі існує схема допомоги по догляду за дитиною («500+»), яку можна отримати в Установі соціального страхування (ZUS). Розмір допомоги становить 500 злотих на місяць на одну дитину віком до 18 років і надається батькам, із якими проживає дитина на утриманні. У Польщі також діє програма сімейного капіталу (RKO) для дітей віком від 12 до 35 місяців. RKO надається для другої та кожної наступної дитини в сім’ї та доступна батькам, із якими проживає дитина на утриманні.

Батьки можуть вирішити, чи отримувати 500 злотих щомісяця протягом 24 місяців або 1000 злотих щомісяця протягом 12 місяців, доки загальна сума не досягне 12 000 злотих на дитину. Громадяни України, які постійно проживають в Польщі, мають право на отримання допомоги 500+ та усасті в програмі RKO і повинні надати документацію, що підтверджує статус їх перебування на території Польщі, зокрема рішення про надання тимчасового захисту в Польщі. Заявки на отриманні обох видів допомоги можна подати подані електронним шляхом на порталі ZUS або веб-сайтах багатьох польських банків. Батьки також можуть звернутися до служби обслуговування клієнтів Інституту соціального страхування за допомогою у заповненні та електронному поданні заявок.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформацію щодо забезпечення потреб маленьких дітей?

  1. Інститут соціального страхування (ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych): https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/wsparcie-finansowe-dla-obywateli-ukrainy-ktorzy-maja-pod-opieka-dziecko/4499134500+ dla obywateli Ukrainy – ZUS
  1. Міністерство сім’ї та соціальної політики: https://www.gov.pl/web/rodzina/informacja-dla-obywateli-ukrainy-1

 

Польща: інформація про охорону здоров’я

Чи можу я користуватися послугами державної системи охорони здоров’я?

В рамках тимчасового захисту ви маєте право отримувати медичні послуги за тими самими правилами і в тому ж обсязі, що й громадяни Польщі, застраховані за системою обов’язкового чи добровільного медичного страхування. Щоб скористатися захистом і отримати всі права, передбачені Законом, іноземці повинні подати заяву на отримання польського особистого ідентифікаційного коду (PESEL).

Особи, на яких поширюється дія Рішення ЄС, можуть звернутися за медичною допомогою та допомогою, яка надається в межах наявних ресурсів протягом принаймні двох місяців, але який не перевищує термін дії довідки про тимчасовий захист. Однак наразі незрозуміло, як це буде працювати на практиці, оскільки це абсолютно нова процедура. Для отримання медичної допомоги іноземець повинен спочатку отримати довідку, що підтверджує статус особи, якій надано тимчасовий захист.

В яких випадках надається державна медична допомога?

Державна медична допомога надається в більшості випадків, окрім: (a) санаторно-курортного лікування; (b) санаторно-курортної реабілітації; або (c) отримання лікарських засобів, які надаються за програмами з охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я.

Як частина Національної програми вакцинації будь-яка бажаюча особа може бути вакцинована проти COVID-19 безоплатно. В Польщі люди старше 18 років можуть бути вакциновані, але також діти та підлітки старше 5 років. Для того, щоб отримати вакцинацію, потрібно відвідати лікаря. Польський персональний ідентифікаційний номер (PESEL) не потрібен, але пацієнт повинен надати посвідчення особи.    

Чи потрібна додаткова приватна медична страховка на додаток до страхового полісу? Якщо так, чи існують схеми для людей з низьким рівнем доходу?

Додаткове приватне медичне страхування на додаток до державного медичного страхування не потрібно. Проте наразі деякі приватні медичні заклади пропонують безкоштовну приватну медичну допомогу для громадян України, зокрема:

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформацію щодо доступу до системи охорони здоров’я?

  1. NFZ (Національний фонд здоров’я): https://www.nfz.gov.pl/
  2. Міністерство охорони здоров’я: https://www.gov.pl/web/zdrowie/pomoc-medyczna-dla-ukrainy
  3. Lekarze dla Ukrainy (Лікарі для України)https://lekarzedlaukrainy.pl/pl?teleconsultation=false

 

Польща: інформація про психічне здоров’я

Чи можна отримати безкоштовну допомогу в сфері психічного здоров’я в рамках державної системи охорони здоров’я?

Допомога в сфері психічного здоров’я доступна в рамках системи державної охорони здоров’я. Допомога надається місцевою владою за місцем перебування громадянина України.  

Чи потрібно проходити якусь додаткову адміністративну процедуру, щоб отримати доступ до допомоги в сфері психічного здоров’я?

Адміністративна процедура доступу до підтримки в сфері психічного здоров’я є стандартною. На практиці, місцеві та центральні органи влади та неурядові організації надають допомогу в сфері психічного здоров’я саме громадянам, які втекли з України. Обсяг та доступність такої допомоги слід уточнювати на місці.

До яких урядових і неурядових організацій можна звернутися, щоб отримати додаткову інформацію про послуги для людей, які страждають на психічні розлади, зокрема мають психічні травми?

Перелік деяких організацій, які надають таку допомогу:

  1. Мазовєцький центр нейропсихіатрії (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii), ul. Koszykowa 79b, Warszawa (Варшава), безкоштовна психологічна допомога для дітей доступна за тел.: +22 468 25 00.
  2. Польський міграційний форум (Polskie Forum Migracyjne): безкоштовна психологічна підтримка доступна за номером +48 669 981 038
  3. Медичний центр Даміан (Centrum Damiana): безкоштовна психологічна підтримка доступна за номером +48 22 566 22 27
  4. Дитячий омбудсмен: безкоштовна психологічна підтримка для дітей доступна за номером 800 12 12 12
  5. Центр кризових інтервенцій у Кракові (Osrodek Interwencji Kryzysowej): безкоштовна психологічна підтримка доступна за номером 12 421 92 82 і в самому центрі, що розташований за адресою: ul. Radziwiłłowska 8b, Kraków (Краків)
  6. Фонд Twarze Depresji: отримати безкоштовну консультацію можна на веб-сторінці http://twarzedepresji.pl/ukraina/

 

Польща: доступ до правової допомоги та інформація про захист прав людини

Якщо у мене юридичне питання і мені потрібен адвокат, чи можу я розраховувати на правову допомогу? Як знайти адвоката?

Багато організацій вирішили надавати безоплатну правову допомогу громадянам України, які прибувають до Польщі. Нижче наведено список організацій, які надають правову допомогу, а також інформацію про те, як з ними можна зв’язатися.

  1. Гельсінська фундація прав людини – https://www.hfhr.pl/en/
  2. Stowarzyszenie Interwencji Prawnej (Товариство правового втручання)  – https://ukraina.interwencjaprawna.pl/en/
  3. Центр юридичної допомоги The Halina Nieć
  4. Регіональні адвокатські колегії по всій Польщі пропонують безкоштовну правову допомогу громадянам України – за посиланням ви знайдете список номерів телефонів, адрес електронної пошти та веб-сайтів у різних містах (на жаль, веб-сайт доступний лише польською мовою, деяка інформація доступна також англійською, а в більшості міст і українською)  https://www.adwokatura.pl/z-zycia-nra/adwokatura-organizuje-pomoc-prawna-dla-obywateli-ukrainy-ofiar-konfliktu-wojennego/
  5. Національна адвокатура у співпраці з польськими колегіями адвокатів та юридичними організаціями запустили безкоштовну телефонну гарячу лінію (+48 800 088 544) для людей, які постраждали від війни в Україні. – https://kirp.pl/a-nationwide-telephone-helpline-of-the-legal-aid-coordination-centre-for-ukrainian-citizens-has-been-launched-48-800-088-544/
  1. Гаряча лінія Координаційного центру з надання правової допомоги працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 19.00.
  2. Консультанти надають інформацію про обсяги допомоги та місцезнаходження і режим роботи пунктів безоплатної правової допомоги.
  3. Інформацію можна отримати кількома мовами, зокрема польською, українською та англійською.

Чи є в країні омбудсмен, який займається правами людини? Як найкраще звернутися до омбудсмена?

https://bip.brpo.gov.pl/en/en/content/how-refer-your-matter-commissioner-human-rights

У Польщі існує єдиний державний орган – омбудсмен, який відстоює права і свободи людини. Він стежить за тим, чи не були порушені права та свободи діями або недбалістю польських державних органів.

Будь-хто в Республіці Польща може звернутися до омбудсмена з проханням допомогти у захисті своїх прав.

Омбудсмен не замінює органи державного управління у контактах з іноземцями, зокрема не має повноважень розглядати заяви про міжнародний захист у Польщі.

До омбудсмена можуть звертатися:

  • кожен, хто вважає, що його права були порушені державою
  • кожен, хто відчуває нерівне до нього ставлення через те, ким він є
  • кожен, кому було відмовлено у свободі, і хто бажає поскаржитися на нелюдське поводження

 Є кілька способів звернутися до омбудсмена:

  1. Заповнивши заяву онлайн y filling online – за посиланням ви знайдете форму, яку можна заповнити англійською мовою – https://bip.brpo.gov.pl/wniosek/index.php?lang=en
  2. На електронну пошту BIURORZECZNIKA@BRPO.GOV.PL
  3. Поштою на адресу:

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

(Бюро уповноваженого з прав людини)

al. Solidarności 77

  1. rszawa

У кожній заяві необхідно вказати (подання заявки безкоштовне):

  1. ім’я (імена) та прізвище заявника
  2. адресу заявника
  3. опис суті справи
  4. додані документи (якщо є)

        Подача заявки є безкоштовною.

  1. Якщо ви не впевнені, чи омбудсмен є тією особою, яка може розглядати вашу справу, ви можете зателефонувати на безкоштовну інформаційну лінію 800 676 676, де юристи бюро омбудсмена нададуть вам інформацію.

Інформаційна лінія працює:

  1. Понеділок з 10.00 до 18.00
  2. З вівторка до п’ятниці з 8.00 до 16.00

Інформація доступна польською, англійською і українською мовами

Як можна отримати допомогу, якщо я став(ла) жертвою торгівлі людьми? (поліція / медичні заклади / соціальні служби/ імміграційний відділ і т.д.)

Якщо ви вважаєте, що стали жертвою торгівлі людьми, ви завжди можете звернутися по допомогу до НАЦІОНАЛЬНОГО КОНСУЛЬТАЦІЙНО-ІНТЕРВЕНЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ДЛЯ ЖЕРТВ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ (KCIK)

KCIK був створений для допомоги жертвам торгівлі людьми в Польщі. Співробітники KCIK надають консультації не лише жертвам торгівлі людьми, а й їхнім родичам та людям, які перебувають у групі ризику торгівлі людьми. Завдання Центру включають виявлення жертв торгівлі людьми, втручання, профілактичне консультування, управління спеціалізованим притулком для постраждалих та консультації для установ і організацій.

KCIK пропонує:

  • Цілодобову гарячу лінію;
  • Забезпечення основних потреб – їжа, одяг, взуття, продукти гігієни;
  • Проживання у безпечному місці;
  • Психологічну підтримку;
  • Правову допомогу;
  • Допомогу перекладача;
  • Медичну допомогу.

Тел. +48 22 628 01 20 (цілодобово), +48 605 687 750, e-mail: kcik@strada.org.pl

https://kcik.pl/k2/about-u/14567,What-is-the-National-Centre.html

Ви також можете звернутися до

Інформаційної лінії для жертв і свідків торгівлі людьми

Тел. +48 22 628 01 20 та + 48 22 628 99 99 / Інфолінія +48 605 687 750*.

(*Номер для звертань у неробочий час: Пон. – Чт. Після 18.00, П’ятн. Після 14.00*)

+ 48 22 621 56 18*

(*Телефон для в’єтнамомовних заявників)

Веб-сайт: http://www.handelludzmi.eu/hle

 

Якщо ви вирішили звернутися до правоохоронних органів і вас вважають жертвою торгівлі людьми, ви також маєте право:

  • Брати участь у Програмі підтримки та захисту жертв / свідків торгівлі людьми;
  • Соціальні виплати;
  • Законне перебування на території Польщі;
  • Безпечне повернення – якщо ви вирішили повертатися у свою країну.

Все, що вам потрібно зробити, це звернутися до поліції чи прикордонної служби, описати свою ситуацію та припинити будь-які контакти з кривдниками.

Поліція

997

112

Прикордонна служба

+48 800 422 322

 

Інші важливі контакти:

  • Фундація Ла Страда проти торгівлі людьми і рабства

Варшава, тел. +48 22 628 99 99

https://www.strada.org.pl/en/home-2/

  • Асоціація Непорочної Матері Божої PoMOC для жінок і дітей,

Катовіце, Польща +48 32 255 38 69

https://www.po-moc.pl/en

  • Міжнародна організація з міграції (IOM)

Варшава, тел. +48 22 538 91 03

https://poland.iom.int/pl

 

Інші важливі посилання, де ви знайдете потрібну інформацію та допомогу:

  • Міністерство закордонних справ Республіки Польща

https://www.gov.pl/web/diplomacy

  • Відділ іноземців

https://udsc.gov.pl/en/

  • Фундація Lighthouse

http://fundacjalighthouse.pl/

  • Фонд «Даємо дітям силу»

https://fdds.pl/en/

  • Фонд ITAKA – центр пропалих без вісті

http://www.itaka.org.pl/

  • Карітас Польща

https://caritas.pl/

 

Польща: банківський рахунок та інформація про оподаткування

Які документи мені потрібні, щоб відкрити банківський рахунок?

Відкрити особистий банківський рахунок у Польщі можна у відділенні банку або дистанційно.

Щоб відкрити банківський рахунок, вам необхідно заповнити форму, надану цим банком – або в банку, через мобільний додаток, на сайті банку або по телефону. Різні банки пропонують різні способи, що робить цей процес швидким і гнучким. Рахунок відкривається після ідентифікації фізичної особи на підставі необхідних документів, що посвідчують особу, та після укладення договору банківського рахунку. Будь ласка, зверніть увагу, що конкретні документи, які вимагає певний банк, можуть відрізнятися залежно від ситуації фізичної особи, яка бажає відкрити банківський рахунок. На розсуд банку можуть знадобитися додаткові або інші документи (особливо документи, що засвідчують непричетність до відмивання грошей). Деякі з документів, які найчастіше використовуються, представлені нижче.

У випадку іноземців, чия країна походження є державою-членом ЄС/ЄАВТ або Великобританією, вони можуть включати:

  • ID-картка/паспорт, виданий державою-членом ЄС/ЄАВТ, або
  • ID-картка/паспорт, виданий Великобританією, або
  • Карта на проживання у Польщі, видана польськими органами в окремому провадженні стосовно легалізації перебування (залежно від виду перебування – воєводою чи комендантом відділу / закладу Прикордонної служби).

У випадку іноземців, чия країна походження не є державою-членом ЄС/ЄАВТ або Великобританією, необхідні документи можуть включати:

  • паспорт або ID-картку, видану в країні походження, а також
  • документ, що підтверджує легальне перебування в Польщі, та
  • документ, що підтверджує доходи іноземця.

Документи або інформація, необхідні для підтвердження легального перебування іноземця в Польщі, можуть включати наступне: (1) Дозвіл на проживання, (2) Польська віза, (3) Дозвіл на тимчасове проживання, (4) Довідка про проживання видана мерією / гміною, (5) Договір оренди квартири, (6) Довідка про проживання, видана працедавцем, який надає житло працівнику, (7) Польський ідентифікаційний номер (PESEL).

Документи, необхідні для підтвердження доходу, можуть включати: (1) трудовий договір, (2) довідка працедавця або (3) довідка про отримання стипендії.

Крім того, в українців деякі банки можуть вимагати ідентифікаційний податковий номер України (ІПН).

Коли я стаю платником податку в країні і що мені потрібно зробити, щоб його сплатити?

1.          Податковим резидентом якої країни ви є?

1.1.   Щоб визначити обсяг своїх податкових зобов’язань у Польщі, вам слід визначити статус свого податкового резидентства.  Відповідно до польського законодавства, ви є податковим резидентом Польщі, якщо:

a. маєте центр особистих чи економічних інтересів (центр життєвих інтересів) у Польщі (наприклад, де ваш дім, де ви працюєте або де проживає ваша найближча родина тощо) або

b. перебуваєте в Польщі більше 183 днів у певному податковому році (цей період не повинен бути безпреривним).

1.2.   Ви повинні мати можливість підтвердити (документально) виконання або невиконання умов, зазначених вище Однак, якщо ви є громадянином України, який прибув до Польщі у зв’язку з військовими діями в Україні, ви можете скористатися спрощеною процедурою, щоб підтвердити, що ви є польським податковим резидентом. Для цього ви можете просто підготувати заяву, яка підтверджує, що центр ваших життєвих інтересів знаходиться в Польщі. Таку заяву можна надати, наприклад, вашому польському роботодавцю або польським податковим органам. Спрощену процедуру можна використовувати для підтвердження статусу податкового резидентства за період з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2022 року.

1.3.   Щоб підтвердити, що ви є податковим резидентом України, вам може знадобитися надати дійсну довідку про податкове резидентство України. В даний час податкові органи в Польщі виявляють більшу гнучкість у цьому питанні. Отже, щоб підтвердити своє українське податкове резидентство, достатньо зібрати документи, які підтверджують тривалість вашого перебування в Польщі та обставини, що підтверджують, що центр життєвих інтересів знаходиться в Україні.

1.4. Для того, щоб  точно визначити резидентом якої країни ви є, так звані, колізійні норми зазначені в статті 4 Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Польщею і Україною повинні бути застосовані. Вони визначають, що:

а. якщо ви маєте постійне перебування в обох країнах , ви вважаєтесь резидентом країни, з якою у вас тісніші зв’язки (центр життєвих інтересів);

б. якщо це не може бути визначено, ви вважаєтесь таким, що проживаєте в країні в якій звично проживаєте;

в. якщо ви звично проживаєте в обох країнах або не проживаєте в жодній країні, ви вважаєтесь таким, що проживаєте в країні свого громадянства.    

 2.          Якщо ви є податковим резидентом Польщі

2.1.   Якщо ви є податковим резидентом Польщі, ви підлягаєте оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб («PIT») у Польщі зі свого доходу в цілому світі. Це означає, що всі ваші доходи оподатковуються в Польщі, незалежно від країни їх отримання. Проте, як польський податковий резидент, ви також маєте право на низку податкових пільг, доступних у Польщі, включаючи податкові пільги та звільнення.

2.2.   PESEL використовуватиметься як ваш податковий ідентифікаційний номер, якщо ви не ведете господарську діяльність у Польщі. У випадку останнього, крім PESEL, ви повинні будете отримати номер NIP.

2.3.   Як правило, дохід, отриманий податковими резидентами Польщі, напр. дохід за трудовим договором оподатковується PIT за прогресивною шкалою оподаткування, згідно з якою дохід (база оподаткування) до 120 000 злотих оподатковується за ставкою 12% , неоподатковувана сума 3600 злотих, а дохід (база оподаткування) понад 120 000 злотих оподатковується за ставкою 32%.

2.4.   Якщо ви отримуєте дохід на підставі трудового договору або договору доручення (pl. umowa zlecenie) з польською юридичною особою, працедавець / довіритель буде зобов’язаний стягувати з вашої зарплати аванс на PIT. Після закінчення року працедавець надішле вам річну інформацію (PIT-11) із зазначенням валової заробітної плати та авансових платежів PIT, утриманих із вашої зарплати.

2.5.   Ви повинні будете подати річну податкову декларацію до кінця квітня року, що настає за роком, за який вона подається. Протягом цього терміну ви також зобов’язані сплатити PIT, що випливає з податкової декларації (якщо остаточне податкове зобов’язання перевищує суму авансових внесків з PIT, утриманих протягом року). Податкову декларацію можна подати в електронному або паперовому вигляді. PIT сплачується на так званий індивідуальний податковий мікрорахунок (номер можна створити на веб-сайті польських податкових органів на основі вашого номера PESEL або NIP (https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego).

2.6.   Зверніть увагу, що якщо ви ведете господарську діяльність у Польщі, ваші податкові зобов’язання можуть відрізнятися від загальних правил, описаних вище.

 3.          Якщо ви не податковий резидент Польщі

3.1.   Якщо ви є нерезидентом Польщі для цілей оподаткування, тоді лише з доходу, який ви отримуєте в Польщі, стягується PIT в Польщі. Дохід, отриманий у Польщі, може включати, серед іншого, дохід від:

a. роботи, виконаної в Польщі;

b. особистих послуг, наданих у Польщі (наприклад, на основі договору доручення (pl. umowa zlecenie));

с. підприємницької діяльності в Польщі.

3.2.   Проте ваші податкові зобов’язання в Польщі слід оцінювати в кожному конкретному випадку з урахуванням вашої індивідуальної ситуації, джерела доходу та положень угоди про уникнення подвійного оподаткування між Польщею та Україною (або іншою країною, податковим резидентом якої ви є).

3.3.   Залежно від джерела вашого доходу в Польщі, ви можете бути зобов’язані отримати PESEL або NIP у Польщі як податковий ідентифікаційний номер.

 3.4.   Якщо ви отримуєте дохід за трудовим договором з польською юридичною особою, яка підлягає оподаткуванню в Польщі, роботодавець буде зобов’язаний стягувати авансові внески PIT з вашої зарплати відповідно до правил, наведених у пункті 2.2 вище. Для цього вам потрібен PESEL або NIP.  Після закінчення року працедавець надішле вам річну інформацію (PIT-11) із зазначенням валової заробітної плати та авансових платежів PIT, утриманих із вашої зарплати. Ви повинні будете подати річну податкову декларацію до кінця квітня року, що настає за роком, за який вона подається. Протягом цього терміну ви також зобов’язані сплатити PIT, що випливає з річної податкової декларації (якщо остаточне податкове зобов’язання перевищує суму авансових внесків з PIT, утриманих протягом року). Податкову декларацію можна подати в електронному або паперовому вигляді. PIT сплачується на так званий індивідуальний податковий мікрорахунок.

3.5.   У свою чергу, якщо ви отримуєте дохід від договору доручення (pl. umowa zlecenie) з польською юридичною особою, яка підлягає оподаткуванню в Польщі, довіритель буде зобов’язаний утримувати PIT з вашої винагороди за ставкою 20%. Довіритель також буде зобов’язаний повідомити в податкову про те, що ви отримали такий дохід у Польщі. Ви не будете зобов’язані подавати річну податкову декларацію в Польщі. Податкова реєстрація не потрібна.

 3.6.   Якщо ви ведете підприємницьку діяльність у Польщі, ваші зобов’язання щодо PIT в Польщі загалом залежатимуть від того, чи зареєстровані ви як підприємець у Польщі, або – якщо ви не зареєстровані в Польщі як підприємець – чи маєте ви постійне представництво в Польщі.

 

Польща: інші послуги

Де може отримати допомогу неповнолітня особа без супроводу?

Неповнолітня особа без супроводу може отримати допомогу від Прикордонної служби, поліції, місцевої влади, прокуратури, соціальних служб або громадських організацій. Сімейним судом неповнолітній особі без супроводу буде призначений законний опікун. Крім того, неповнолітня особа може звернутися за допомогою до районних центрів сімейної допомоги, контактна інформація яких надана нижче.

1. Lipińska 2, Warsaw (Варшава), контактний номер телефону +22 599 71 00.

2. Al. Zjednoczenia 34Warsaw (Варшава), контактний номер телефону +22 697 02 89

3. Al. Słowackiego 20, Kraków (Краків), контактний номер телефону: +12 634 42 70.

4. Leczkowa 1A, Gdańsk (Гданськ), контактний номер телефону: +58 342 31 50.

5Słowackiego 8, Poznań (Познань), контактний номер телефону: +61 841 07 10.

6. Al. Juliusza Słowackiego 1C, Ostrów Wielkopolski (Острув Велькопольский), контактний номер телефону:  +62 735 51 52.

7. Pl. Św. Józefa 5, Kalisz (Каліш), контактний номер телефону: +62 501 42 92.

8. Konopnickiej 70, Szczytno (Щитно), контактний номер телефону:  +89 624 97 10.

9. Piłsudskiego 5, Ełk (Елк), контактний номер телефону: +87 621 15 50.

10. Wiatraczna 11, Warsaw (Варшава), контактний номер телефону: +22 277 33 00.

Важливо зазначити, що згідно з останніми змінами до Закону (від 23 березня 2022 року) було запроваджено низку положень на користь неповнолітніх осіб без супроводу. До них відносяться, зокрема, такі рішення.

1) Окрім батьківської допомоги, для тимчасового опікуна будуть доступні виплати на дитину, зазначені в Законі (наприклад, сімейні виплати, допомога на виховання дитини або допомога за програмою «Good Start», а також одноразова допомога при народженні дитини).

2) Якщо неповнолітні особи, поміщені у прийомну сім’ю в Україні, прибули до Польщі разом з особою, відповідальною за опіку, суд призначає цю особу тимчасовим опікуном усіх неповнолітніх осіб. У такому випадку заяву про надання допомоги на дитину подається від імені тимчасового опікуна, відповідного старости або іншої особи, уповноваженої старостою.

3) Коли тимчасовий опікун має більше 15 неповнолітніх осіб під опікою, керівник окружного центру сімейної допомоги залучає додаткову особу для допомоги тимчасовому опікуну в догляді за неповнолітніми (така особо має працювати щонайменше 8 годин на день, 5 днів на тиждень). На кожну групу з 15 дітей буде призначена одна така особа.

4) Окружні центри сімейної допомоги будуть зобов’язані надавати правову, організаційну та психологічну допомогу тимчасовим опікунам та неповнолітнім особам.

Крім того, поправкою до Закону запроваджується облік (і) неповнолітніх українців, які прибули до Польщі без супроводу осіб, що здійснюють фактичну опіку над ними, та (іі) неповнолітніх українців, які прибули до Польщі та до їх приїзду були поміщені у прийомну сім’ю в Україні. Ці записи дозволять польській владі надати українській стороні необхідну інформацію щодо таких неповнолітніх.

Як і куди можна подати запит на отримання допомоги по інвалідності?

Люди з інвалідністю можуть претендувати на отримання допомоги від державного Закладу соціального страхування (ZUS).

Чи передбачені інші види соціальних виплат і послуг, які не зазначені вище?

Закон передбачає значну кількість виплат та послуг в залежності від потреб людини. Їх наявність слід перевіряти в кожному окремому випадку.

Чи можете вказати 3-4 громадські організації, що пропонують мовні курси та інші програми інтеграції для українців?

  1. Центр підтримки іммігрантів та іммігранток (Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek): легалізація працевлаштування і проживання, допомога в пошуку роботи, вивчення польської мови, інтеграційні заходи.

E-mail: centrum@cwii.pl

Веб-сайт: https://cwii.pl/

  1. Фундація «Польський міграційний форум» (Fundacja Polskie Forum Migracyjne): психологічна, інтеграційна, правова допомога, інформаційний пункт.

E-mail: info@forummigracyjne.org 

тел. +48 22 110 00 85

Кризова гаряча лінія: +48 669 981 038 (гаряча лінія приймає дзвінки зі звичайних телефонів, Whatsapp, Viber.)

Веб-сайт: https://forummigracyjne.org/

  1. Фундація «Україна» (Fundacja Ukraina) (Вроцлав та околиці): створює простір для освіти, розвитку та інтеграції мігрантів. Надає підтримку, знання, можливості, особливо допомагає знаходити друзів, інтегруватися, допомогає швидко розібратися у польському середовищі.

Тел., 10am-3pm: +48 571 330 203, 48 510 011 846 – Інститут прав мігрантів

Курси польської мови letsmow@fundacjaukraina.eu

Веб-сайт: https://fundacjaukraina.eu/?lang=en

  1. Курси польської мови – https://ua.etutor.pl/

Не чекайте, поки буде запізно! У нашому блозі про міграцію ми пропонуємо екологічні та ефективні рішення для українців, які шукають нові можливості у 189 країнах світу. Особливо важливо це у світлі поточних подій. Отримайте доступ до цінних порад та рекомендацій, які допоможуть вам знайти новий будинок та можливості за кордоном. Досліджуйте Блог про міграцію вже сьогодні!. Запишіться на консультацію з нашими експертами та отримайте надійні рішення для вашого бізнесу та сім’ї.

Натисніть Бронюй зустріч, щоб дізнатися більше!

Підписка на YouTube канал – РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННОГО ПРАВА Юрист Margaret Akulina

https://www.youtube.com/@youtube_margaret_akulina

Отримуйте актуальні поради та інформацію про аспекти правил землекористування в Україні та інші. Підпишіться на наш YouTube канал і будьте завжди в курсі останніх новин!

✅Фермерам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh58466krmAsIYktMtV6FvJ3wx

✅Військовим – https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5844jCrsGEbC7EWZulI5TT7V

✅Правила Землекористування – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586jdZAKyHQDwx0_CuZoeSnG

✅Порадник по Адміністративним справам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585pLL-q6w-dkqrtt02MV7Cw

✅Бізнес в Україні – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586qJ-zHisU_f8L4W0gXh_dB

✅Екологія в повсякденному житті – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587h-9GgOTYnj5jLDgy4A5iD

✅Виконання судових рішень – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585SUA9X1l-6Q3rlSlk2MEyv

✅Житло і будівельні норми – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585Ak-tCUOHgjmbu4u2PmJ3k

✅Грошові допомоги та пільги – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585cS66hc7e0dK9nU93jG4AX

✅Твої права за Конституцією – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586YSlbenZujRgSJYgKGozZB

✅Види злочинів та покарання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584OcqSq1BR7h8z4RemrLT9e

✅Незвичайні випадки на митниці – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585VV7ToexfnHR7Zj7zTIlp7

✅Глобальні міжнародні питання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585KqkAuKrxIVpgGHdWIprk4

✅Бухгалтерія для підприємців – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5878924e-IE7MCEPr-y1fcuo

✅ІТ – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5847-IVuBA8ZOfOuC5YgTld3

✅Зразки контрактів і скарг – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584q9tEITO7qs8aHaB1lAcZZ

✅Спадщина та Нотаріат України – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586eTvrPnCuAy8xcIJvi392-

✅Пенсійні виплати – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587V8z-NQcnGKNQA6WZIk63k

✅Шлюб і родина – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586KQwnqtgequy_x6i4XCdyY

✅Робота і зарплата – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586oM0EJPocKg2WG8JzYGfaC

✅Податки і гроші – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586weQen6rlIe5dudzdg_lRL

✅Юридичні поради кожному – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585V2hNqhcuEsF2TcmCnfGhg

Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:

Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!

  • Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
  • Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
  • Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
  • Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
  • Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.

Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!

Залишились питання? Забронюй онлайн зустріч