Сербія: допомога українцям 2024

Сербия: помощь украинцам. Сербія: допомога українцям
3 Сербія: інформація про прийом

Сербія пропонує порятунок українцям від жорстокості війни та геноциду. Дізнайтеся про сміливі кроки проти агресії Путіна. Читай, щоби розкрити правду!

Якщо ви плануєте виїзд з України та потребуєте інформації про законодавство, права, тимчасовий захист або послуги в іноземній країні, звертайтеся до нас та бронюйте онлайн зустріч на нашому сайті. Наші юристи нададуть відповіді на ваші запитання та допоможуть вам знайти рішення для вашої проблеми. Ми розуміємо, що правові питання можуть створювати стрес та занепокоєння, але наші спеціалісти готові взяти на себе відповідальність та звільнити вас та вашу сім’ю від непотрібного навантаження.

Для кого ці відомості?

Особи, які претендують на тимчасовий захист, що діє з 19 березня 2022 року на період один рік, а саме:

  • громадяни України та члени їх сімей, які залишилися в Україні;
  • шукачі притулку, особи без громадянства та іноземці, яким надано захист в Україні, а також члени їх сімей, перебування яких в Україні було затверджено;
  • іноземці, які законно проживали або перебували в Україні і не можуть повернутися в країну походження внаслідок чинних обставин, що досі тривають;
  • Громадяни України та члени їх сімей, які законно залишилися в Сербії в момент активації режиму тимчасового захисту, але які втратили право на перебування до скасування режиму.

Особи, які бажають отримати притулок у Сербії.

Особи, які бажають в’їхати до Сербії в якості постійних мешканців.

Сербія: інформація про прийом

 Які документи потрібні для в’їзду?

Якщо Ви маєте паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу, пред’явіть це посвідчення відповідним органам. Якщо у Вас немає паспорта або будь-якого іншого посвідчення особи, Ви все одно можете в’їхати (див. питання нижче). Якщо Ви не є громадянином України, але хотіли б отримати тимчасовий захист, то Вам слід мати деякі докази перебування / проживання в Україні.

Як правило, віза не потрібна громадянам України для відвідування протягом 90 днів за 180-денний період. Для громадян інших країн, інформація про візові вимоги доступна тут.

Як в’їхати, якщо у мене немає біометричного паспорта?

В’їзд до Сербії можливий без біометричного паспорта або будь-якого іншого українського посвідчення особи, однак у такому випадку владі потрібно ідентифікувати особу на кордоні, що затримує в’їзд.

Як довго я можу перебувати в країні?

Якщо Ви постійний відвідувач, Ви можете залишитися на 90 днів протягом 180 днів.

Якщо Вам надано тимчасовий захист в Сербії, Ви можете залишатися на період, поки не буде активований режим тимчасового захисту, який може тривати до одного року з можливістю продовження на строк до одного додаткового року.

Якщо Ви є шукачем притулку в Сербії, Ви можете залишитися, поки ваш позов не буде оброблено, що може тривати до одного року. Якщо Вам надано притулок або додатковий захисту, Ви можете залишитися до тих пір, доки Вас влаштовує такий захист, або поки притулок або додатковий захист не припиняється.

Якщо Ваше право залишитися в Сербії в якості шукача притулку, біженця або особи, яка перебуває під додатковим захистом припиняється, влада буде визначати період, від 7 до 30 днів, в рамках якого Ви повинні залишити Сербію. Ви можете залишитися в Сербії, якщо у Вас є інші підстави для законного перебування.

Чи існують які-небудь вимоги, пов’язані з Covid, і якщо так, то які?

З 3 травня 2022 року усі вимоги, пов’язані з COVID, було скасовано.

Ви можете стежити за можливими вимогами, пов’язаними з COVID, тут.

Чи потрібно мені реєструватися, коли я приїду? Якщо так, то де?

Якщо Ви бажаєте отримати тимчасовий захист, Ви будете зареєстровані поліцією та отримаєте індивідуальне рішення про затвердження тимчасового захисту.

Якщо Ви хочете претендувати на притулок, Ви повинні висловити намір вимагати притулку, який буде зареєстровано поліцією або на кордоні або в Сербії. Ви також можете зареєструватися в центрі надання притулку або в іншому закладі для розміщення шукачів притулку. Органи влади зроблять Вашу фотографію та візьмуть відбитки пальців. Ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію і будете направлені в центр надання притулку, де Ви повинні з’явитися протягом 72 годин.

Всі іноземці повинні зареєструвати своє короткострокове перебування в поліції протягом 24 годин з моменту прибуття. Якщо Ви проживаєте у професійного постачальника житла, наприклад, у гуртожитку чи готелі, або у друга чи іншої приватної особи, Ваш господар повинен зареєструвати Ваше перебування. Якщо Ви проживаєте незалежно, Ви повинні зареєструвати своє перебування самостійно. Реєстрація повинна бути зроблена у відділенні поліції, що відповідає за район, де Ви перебуваєте. Фізичні особи також можуть зареєструвати іноземних гостей онлайн, однак вони повинні мати кваліфікований електронний сертифікат. Більш детальна інформація доступна тут.

Якщо Ви зміните адресу свого перебування, Вам слід також змінити адресу в поліції. Більш детальна інформація доступна тут.

Яким буде мій юридичний статус і чи отримаю я документи, що засвідчують особу?

Якщо Ви в’їжджаєте в Сербію в якості постійного відвідувача, до Вас будуть ставитися як до туриста без додаткових прав, за умови, що Ви не перевищуєте 90-денний ліміт.

Якщо Вам надано тимчасовий захист, Ваш правовий статус регулюватиметься Законом про надання притулку та тимчасовий захист. Крім індивідуального рішення про затвердження тимчасового захисту, за Вашим запитом Вам буде видано посвідчення особи, яка знаходиться під тимчасовим захистом на час надання тимчасового захисту.

Якщо Ви шукач притулку, Ваш правовий статус буде регулюватися Законом про Притулок і Тимчасовий захист. Вам буде видане посвідчення особи для шукачів притулку протягом 3 днів з моменту подання офіційного запиту на отримання притулку (який повинен бути зроблений протягом 15 днів з моменту реєстрації наміру отримати притулок).

Якщо Вам було надано притулок в якості біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, Ваш правовий статус буде регулюватися Законом про Притулок і Тимчасовий захист. За Вашим запитом, Вам буде видано посвідчення особи на строк 5 років для біженців та 1 рік для осіб, що перебувають під додатковим захистом.

Якщо Ви отримали статус біженця, та виключно додатковий захист, Ви також можете отримати паспорт для біженців.

Які документи потрібні для оформлення правового статусу?

Вам знадобиться документ, що засвідчує Вашу особу. Якщо Ви не маєте українських документів, поліція на кордоні встановить Вашу особу, а потім Ви зможете претендувати на отримання правового статусу (тимчасовий захист або притулок). Громадяни неукраїнської національності повинні мати деякі докази перебування/ проживання в Україні.

Ніякі інші документи формально не потрібні, але якщо Ви хочете подати заяву про надання притулку, будь-який інший документ, що підтверджує Вашу справу, буде корисним.

Яка процедура, якщо у мене або у моїх дітей немає документів, що засвідчують особу?

Органи влади повинні встановити особу громадян України, допустити їх до Сербії, та передати їх заяви про отримання тимчасового захисту і надання притулку навіть без документів, що засвідчують особу.

Чи можу я стати громадянином після отримання правового статусу? Як довго я повинен залишатися в країні, щоб отримати правовий статус? Які додаткові критерії відбору повинні бути дотримані?

Ви можете стати натуралізованим громадянином, якщо виконуються наступні умови:

  • Вам надано посвідку на постійне проживання в Сербії (це можливо, якщо Ви проживали в Сербії на підставі дозволу на тимчасове проживання протягом принаймні 5 років без перерви;  існують винятки з офіційного затвердження місця постійного проживання, в тому числі з гуманітарних міркувань);
  • Вам виповнилося щонайменше 18 років, і Ви не були позбавлені дієздатності;
  • Ви були позбавлені громадянства іншої країни або можете надати докази того, що Ви будете позбавлені громадянства іншої країни, якщо Ви отримаєте сербське громадянство, або якщо Ви є особою без громадянства (ця умова не потрібна, якщо її виконання неможливо або не можна розумно очікувати);
  • Ви маєте постійне місце проживання в Сербії протягом мінімум 3 років без перерви;
  • Ви подаєте письмову заяву про те, що Ви вважаєте Республіку Сербія своєю державою.

 Існують також деякі винятки щодо полегшених натуралізації, наприклад, осіб, які народилися в Сербії, та чоловіків/дружин громадян Сербії.

Неповнолітні особи (віком до 18 років) автоматично отримують громадянство Сербії, якщо обоє батьків були натуралізовані. Якщо тільки один з батьків був натуралізований, неповнолітній може отримати сербське громадянство за згодою іншого з батьків, та якщо неповнолітній проживає в Сербії. Якщо неповнолітньому виповнилося 14 років або більше, його/її згода є обов’язковою.

Чи можна пересуватися по країні?

Так, особи, які потребують притулку, та особи, які отримали притулок або тимчасовий захист, можуть вільно пересуватися Сербією. Проте, органи влади можуть обмежити свободу пересування, якщо це необхідно.

Чи можу я подати заяву про надання притулку в країні?

Так. Ви можете подати заяву про надання притулку або на кордоні при в’їзді в Сербію, або пізніше, як тільки Ви вже будете перебувати на території Сербії.

Як подати заяву про надання притулку?

Спочатку Вам потрібно зареєструвати намір отримати притулок. Ви можете зробити це або на кордоні, або як тільки Ви потрапите на територію Сербії. Ваш намір зареєстрований поліцією або в центрі надання притулку. Ваші біометричні дані будуть прийняті. Ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію і будете направлені до центру надання притулку, де Ви повинні з’явитися протягом 72 годин.

Ви будете допущені до центру надання притулку Комісаріатом у справах біженців та міграції, який відзначить Ваш допуск у Вашому свідоцтві про реєстрацію.

Ви повинні подати офіційну заяву про надання притулку протягом 15 днів з дня реєстрації. Запити подаються до Управління з питань надання притулку, яке є частиною Міністерства Внутрішніх Справ.

В ході процедури надання притулку ви можете бути заслухані. Органи влади повинні винести рішення протягом 3 місяців з моменту подання запиту про надання притулку. Допускається кілька 3-місячних продовжень, але в будь-якому випадку рішення не може бути винесене пізніше, ніж через 12 місяців з моменту подання запиту.

Прискорене провадження також можливе, переважно у випадках грубих порушень, що призводять до неуспішних позовів. За певних умов, прохання про надання притулку можуть бути повністю оброблені на кордоні або в транзитних зонах, і в цьому випадку весь розгляд не може перевищувати 28 днів.

Ви можете повторно подати заявку, якщо Ви відкликали заяву або якщо Вашу першу вимогу було відхилено згідно декількох визначених підстав.

Якщо у мене є члени сім’ї в цій країні, чи можу я подати заяву на возз’єднання сім’ї?

Так, Ви можете подати заяву на возз’єднання сім’ї, якщо у Вас є члени сім’ї в Сербії, які є або громадянами Сербії, тимчасовими або постійними жителями Сербії, або які отримали притулок або тимчасовий захист у Сербії.

Возз’єднання сім’ї зазвичай вимагає від Вас надання доказів, що у Вас є достатньо коштів і медичне страхування для Вашого перебування в Сербії, однак ці умови можуть бути проігноровані, якщо члену Вашої сім’ї було надано притулок в Сербії та у світлі Ваших особистих обставин і обставин члена Вашої родини.

Відповідні особи отримають посвідку на тимчасове проживання на підставі возз’єднання сім’ї терміном на один рік, що можу бути продовжено ще на один рік. Якщо член Вашої сім’ї має лише право на тимчасове проживання в Сербії, возз’єднання сім’ї допускається протягом терміну дії його/її посвідки на тимчасове проживання.

Після проведення 4 років в Сербії, згідно права на возз’єднання сім’ї, Ви можете подати заяву на окремий вид на проживання.

Якщо членам Вашої сім’ї було надано тимчасовий захист в Сербії, Ви також можете отримати тимчасовий захист на основі права на возз’єднання сім’ї.

Якщо так, як і де я можу подати заяву на возз’єднання сім’ї? На підставі яких сімейних зв’язків я можу подати заяву на возз’єднання сім’ї?

Ви можете подати заяву в поліцію або особисто до Управління поліції для іноземців, або до головного управління поліції за місцем Вашого проживання, або онлайн.

Відповідними особами є члени подружжя, партнери, які не перебувають у шлюбі, їхні діти, усиновлені діти та пасинки/падчерки, яким не виповнилося 18 років і які не одружилися, а також батьки та усиновителі дітей, яким не виповнилося 18 років і які не одружилися. У виняткових випадках право може бути поширене на інших осіб, якщо вони перебувають на утриманні члена сім’ї в Сербії, а також на дорослих дітей за станом здоров’я.

Чи можуть органи влади скасувати мій статус захисту?

Так, на різних підставах.

Якщо Вам було надано тимчасовий захист, Ваш статус захисту припиниться із загальним закінченням терміну дії режиму тимчасового захисту або в момент його скасування Урядом. Тимчасовий захист також може бути відкликаний щодо окремих осіб, якщо є підстави для відмови від притулку для цієї конкретної особи.

Якщо Вам було надано притулок в Сербії, Ваш статус захисту може бути припинений, якщо:

  • Ви знову користуєтеся і приймаєте захист своєї держави походження;
  • Ви повернули громадянство, яке Ви раніше втратили;
  • Ви отримали нове громадянство і, отже, захист іншої держави;
  • Ви добровільно повернулися в державу, яку Ви залишили через страх переслідування або утиск;
  • Ви більше не можете відмовлятися від захисту держави походження через обставини, що змінилися;
  • Ви є особою без громадянства і можете повернутися до свого звичного місця проживання в силу змінених обставин;

Якщо Ви отримали додатковий захист у Сербії, Ваш захист може бути припинений, якщо обставини змінилися до такої міри, що Вам більше не загрожує серйозна дискримінація.

Крім того, Ваш захист може бути скасовано, якщо:

  • Ви заявили про помилкові факти або розкрили факти в процесі надання притулку, і з цих причин Ви не виконали умови надання притулку в момент подання заяви;
  • існують причини, через які Вам було б відмовлено в наданні притулку, якби ці причини були відомі на момент подачі заяви;
  • Ви є небезпечними для національної безпеки і громадського порядку Республіки Сербія.

Сербія: діти без супроводу

 Я – неповнолітня особа, яка подорожує сама: де я можу отримати допомогу? (які органи чи організації відповідають за ідентифікацію, реєстрацію та направлення)

Поліція встановить Вашу особу та зробить подальші кроки.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації?

Що стосується державних органів, то спочатку слід звернутись до Комісаріату у справах біженців та міграції та до найближчого соціального центру.

Щодо неурядових організацій, то Центр надання захисту та притулку та Белградський центр з прав людини також пропонують допомогу молоді.

Що станеться після того, як органи влади встановлять мою особу?

Центр соціального забезпечення надасть Вам тимчасового опікуна, який буде нести відповідальність або допомагати Вам з Вашим правовим статусом. Комісаріат у справах біженців та міграції надасть Вам житло, якщо це необхідно.

Сербія: відомості про зайнятість

 Чи потрібно мені звертатися із заявою на отримання дозволу на роботу? Якщо так, то як це зробити?

Після отримання індивідуального рішення про затвердження Вашого статусу тимчасового захисту, Ви повинні запросити дозвіл на роботу в Національній службі зайнятості за місцем Вашого проживання (загальний номер телефону для осіб, які шукають роботу 0800 300 301, доступний з Сербії, але Вам буде запропоновано ввести код місцевого району).Після цього можна укласти строковий трудовий договір.

Для тих, хто не перебуває в режимі тимчасового захисту, якщо Ви бажаєте подати заяву на отримання робочої візи, Ви можете зробити це онлайн.

Чи маю я право на допомогу по безробіттю? Як і де я можу подати заяву?

Ні, пільг для громадян України наразі немає.

 Чи існують дипломні та професійні програми з визначення еквівалентності? Як і де я можу подати заяву?

Ні, наразі для громадян України не створено програм з отримання вищої освіти.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо працевлаштування?

Спочатку Ви звертаєтеся до Міністерства праці, зайнятості, у справах ветеранів та з соціальних питань.

Сербія: інформація про житло

 Чи можу я отримати доступ до державного житла/житла, що надається державою?

Так, Комісаріат у справах біженців та міграції у Враньє облаштував громадський будинок для українських біженців.

Як і де можна оформити заяву на отримання державного житла?

Як тільки Ви отримаєте індивідуальне рішення про затвердження Вашого статусу тимчасового захисту, Ви можете зв’язатися з Комісаріатом у справах біженців та міграції та запросити житло.

Якщо я перебуваю з друзями або родиною тривалий період, які документи мені потрібно заповнити, щоб зробити це перебування офіційним? Як я можу отримати підтвердження проживання?

Ваша приймаюча сторона повинна зареєструвати Ваше перебування. Йому/їй потрібне посвідчення особи, право власності на майно, в якому Ви проживаєте (лише в тому випадку, якщо Ви не проживаєте за адресою постійного проживання Вашого приймаючої сторони), Ваше посвідчення особи (залежно від того, що Ви маєте), та індивідуальне рішення про затвердження Вашого статусу тимчасового захисту.

Реєстрація повинна бути зроблена протягом 24 годин з моменту Вашого прибуття у відділу поліції, який відповідає за район, де Ви перебуваєте. Ваш друг або член сім’ї також може зареєструвати Вас онлайн, однак вони повинні мати кваліфікований електронний сертифікат. Більш детальна інформація доступна тут.

Якщо я хочу орендувати приватну нерухомість, які документи мені потрібні?

Вам знадобиться Ваше посвідчення особи (залежно від того, що Ви маєте) і рішення про затвердження статусу тимчасового захисту.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про житло?

Зверніться до Комісаріату у справах біженців та міграції для отримання загальної інформації та доступу до громадського житла. З питань оформлення перебування звертайтеся до Міністерства Внутрішніх Справ або до найближчого відділу поліції.

Центр захисту жертв торгівлі людьми надає житло жертвам торгівлі людьми. Доступні у телефонному режимі 24/7: +381 63 610590.

Сербія: відомості про освіту

 Як записати моїх дітей (або мене) до школи?

Після отримання рішення про затвердження статусу тимчасового захисту, Ви можете зареєструвати себе та/або своїх дітей до державних початкових або середніх шкіл.

Якщо у мене є дитина з особливими освітніми потребами, куди я можу звернутися за допомогою, щоб записати її до спеціальної школи?

Для того, щоб зареєструвати дитину в спеціальній школі, необхідно звернутися до місцевого центру соціального захисту.

Чи впроваджують університети схеми прийому Українців або людей, які тікають з України? Якщо так, чи можете Ви навести кілька прикладів?

В даний час не існує жодних університетських схем для людей, які тікають з України.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про освіту?

Вам необхідно звернутися до Міністерства освіти, науки, технологічного розвитку та місцевого центру соціального захисту. Ви також можете зв’язатися з ЮНІСЕФ Сербія.

Сербія: інформація про догляд за дітьми

 Як зареєструвати маленьких дітей до дитячого садочку?

Ви можете зареєструвати дитину, як тільки Ви отримаєте рішення про затвердження статусу тимчасового захисту.

Чи є які-небудь види соціальних пільг, на які я можу претендувати, такі як аліменти на дітей?

Ні, пільг для громадян України наразі немає.

Чи є які-небудь пільги для вагітних і годуючих жінок?

Ні, пільг для громадян України наразі немає.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про потреби дітей?

Ви можете почати зі звернення до місцевого центру соціального захисту та ЮНІСЕФ Сербія.

Центр надання захисту та притулку та Белградський центр прав людини також надають допомогу молоді та дітям.

Сербія: інформація щодо медичного обслуговування

 Чи можу я скористатися послугами системи громадської охорони здоров’я?

Так, ви маєте право на охорону здоров’я, як тільки Ви отримаєте рішення про затвердження статусу тимчасового захисту.

Чи потрібно мені зареєструватися, щоб отримати медичне страхування, і якщо так, то як це зробити?

Так, вам слід звернутися  до Республіканського Фонду медичного страхування.

Що покриває державна система охорони здоров’я?

Громадська охорона здоров’я покриває лікування та реабілітацію пацієнтів з фізичними та психічними захворюваннями. Сюди також входить стоматологія, відвідування лікарем вдома, медичний транспорт та фармацевтична допомога.

Чи потрібна додаткова приватна медична страховка на додаток до державного страхового полісу?

Ні, не потрібно платити за приватну медичну страховку. Ви отримаєте такі ж послуги системи охорони здоров’я, як і сербські громадяни через державну систему охорони здоров’я.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо доступу до послуг системи охорони здоров’я?

Зверніться до Республіканського фонду медичного страхуванняМіністерства охорони здоров’я, та Комісаріату у справах біженців та міграції.

Сербія: інформація про психічне здоров’я

 Чи можу я отримати безкоштовну підтримку психічного здоров’я в рамках державної системи охорони здоров’я?

Так, Державна служба охорони здоров’я включає в себе доступ до підтримки психічного здоров’я. Ви можете відвідати Центр психічного здоров’я для отримання безкоштовних консультацій, або Інститут психічного здоров’я для сеансів групової терапії.

Чи потрібно проходити будь-яку додаткову адміністративну процедуру для отримання доступу до підтримки психічного здоров’я?

Ні, Ви можете отримати доступ до підтримки психічного здоров’я, як тільки Ви отримаєте рішення про затвердження тимчасового захисту.

Ви також можете отримати безкоштовну психологічну підтримку від Центру захисту жертв торгівлі людьми та різних громадських організацій, таких як Центр надання захисту та притулку.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про послуги для людей, які страждають від проблем з психічним здоров’ям, особливо через травми?

Ви можете зв’язатися з Інститутом психічного здоров’я та Червоним Хрестом Сербії. Ви також можете звернутися до неурядової організації  Центр надання захисту та притулку.

З метою психологічної підтримки осіб, які постраждали внаслідок травм, пов’язаних з торгівлею людьми, Ви можете звернутися до громадських організацій Atina і Astra, а також Центр захисту жертв торгівлі людьми.

Сербія: інші послуги

 Як і де я можу подати заяву на отримання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями?

Пільг для громадян України наразі  немає.

Чи є які-небудь інші доступні види соціальної допомоги та послуги, які не описано вище?

Ні, інші види пільг для громадян України наразі відсутні.

Чи потрібно платити податок після отримання соціальних виплат?

Не застосовується.

Чи можу я отримати доступ до мовні курсів або інших інтеграційних заходів?

Так, Міністерство освіти, науки та технологічного розвитку створило програму для вивчення сербської мови.

Чи можу я отримати безкоштовну правову допомогу? Як і де я можу отримати її?

Так, Белградський центр з прав людини надає безкоштовну правову допомогу у партнерстві з Комісаром ООН у справах біженців.

Центр захисту жертв торгівлі людьми також надає безкоштовну правову допомогу для жертв торгівлі людьми.

Куди мені звернутися, якщо я вважаю себе жертвою торгівлі людьми? (поліція / орган охорони здоров’я / служба соціального захисту / імміграційний відділ тощо)

Почніть зі звернення до Міністерства Внутрішніх Справ (поліція за номером 192 або Управління кримінальної поліції за номером +381 11 247 10 19; +381 64 724 10 19; ukp@mup.gov.rs) та Центру захисту жертв торгівлі людьми. Міністерство має Координаційне управління з питань діяльності проти торгівлі людьми. Ви також можете зв’язатися з Червоним Хрестом Сербії.

Громадські організації Astra та Atina спрямовані на надання допомоги потерпілим від торгівлі людьми у задоволенні їхніх основних потреб, здійсненні їхніх прав, надання медичної та психологічної допомоги, а також надання правової допомоги.

Який захист я можу отримати як виявлена або потенційна жертва торгівлі людьми? (житло, пільги, консультації, принцип непокарання тощо)

Ті самі права застосовуються як для встановлених жертв торгівлі людьми, так і для тих, хто в процесі офіційної ідентифікації для отримання статусу жертви.

Жертвам торгівлі людьми надається посвідка на тимчасове перебування на гуманітарних підставах. Центр захисту жертв торгівлі людьми надає житлову, правову допомогу, психологічну підтримку, психотерапію. Послуги громадської охорони здоров’я також доступні, і є можливість отримання короткострокової допомоги від таких організацій, як Червоний Хрест або соціальних центрів.

Підтримка інтеграції / заходи (мовні класи, визнання кваліфікацій, навчання і т.д.)

Міністерство освіти, науки і технологічного розвитку розробили план підтримки дітей для початкових і середніх шкіл з метою допомогти їм освоїтися в новому середовищі протягом тримісячного періоду, а дітям – отримати мовні курси.

Молодіжна програма Белградського центру з прав людини заохочує українську молодь звертатися до них та надає підтримку та ресурси.

Не чекайте, поки буде запізно! У нашому блозі про міграцію ми пропонуємо екологічні та ефективні рішення для українців, які шукають нові можливості у 189 країнах світу. Особливо важливо це у світлі поточних подій. Отримайте доступ до цінних порад та рекомендацій, які допоможуть вам знайти новий будинок та можливості за кордоном. Досліджуйте Блог про міграцію вже сьогодні!. Запишіться на консультацію з нашими експертами та отримайте надійні рішення для вашого бізнесу та сім’ї.

Натисніть Бронюй зустріч, щоб дізнатися більше!

Підписка на YouTube канал – РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННОГО ПРАВА Юрист Margaret Akulina

https://www.youtube.com/@youtube_margaret_akulina

Отримуйте актуальні поради та інформацію про аспекти правил землекористування в Україні та інші. Підпишіться на наш YouTube канал і будьте завжди в курсі останніх новин!

✅Фермерам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh58466krmAsIYktMtV6FvJ3wx

✅Військовим – https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5844jCrsGEbC7EWZulI5TT7V

✅Правила Землекористування – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586jdZAKyHQDwx0_CuZoeSnG

✅Порадник по Адміністративним справам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585pLL-q6w-dkqrtt02MV7Cw

✅Бізнес в Україні – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586qJ-zHisU_f8L4W0gXh_dB

✅Екологія в повсякденному житті – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587h-9GgOTYnj5jLDgy4A5iD

✅Виконання судових рішень – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585SUA9X1l-6Q3rlSlk2MEyv

✅Житло і будівельні норми – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585Ak-tCUOHgjmbu4u2PmJ3k

✅Грошові допомоги та пільги – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585cS66hc7e0dK9nU93jG4AX

✅Твої права за Конституцією – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586YSlbenZujRgSJYgKGozZB

✅Види злочинів та покарання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584OcqSq1BR7h8z4RemrLT9e

✅Незвичайні випадки на митниці – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585VV7ToexfnHR7Zj7zTIlp7

✅Глобальні міжнародні питання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585KqkAuKrxIVpgGHdWIprk4

✅Бухгалтерія для підприємців – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5878924e-IE7MCEPr-y1fcuo

✅ІТ – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5847-IVuBA8ZOfOuC5YgTld3

✅Зразки контрактів і скарг – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584q9tEITO7qs8aHaB1lAcZZ

✅Спадщина та Нотаріат України – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586eTvrPnCuAy8xcIJvi392-

✅Пенсійні виплати – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587V8z-NQcnGKNQA6WZIk63k

✅Шлюб і родина – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586KQwnqtgequy_x6i4XCdyY

✅Робота і зарплата – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586oM0EJPocKg2WG8JzYGfaC

✅Податки і гроші – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586weQen6rlIe5dudzdg_lRL

✅Юридичні поради кожному – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585V2hNqhcuEsF2TcmCnfGhg

Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:

Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!

  • Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
  • Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
  • Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
  • Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
  • Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.

Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!

Залишились питання? Забронюй онлайн зустріч