Швеція: допомога українцям 2024

3 Швеція: інформація щодо імміграції

Швеція пропонує порятунок українцям від жорстокості війни та геноциду. Дізнайтеся про сміливі кроки проти агресії Путіна. Читай, щоби розкрити правду!

Якщо ви плануєте виїзд з України та потребуєте інформації про законодавство, права, тимчасовий захист або послуги в іноземній країні, звертайтеся до нас та бронюйте онлайн зустріч на нашому сайті. Наші юристи нададуть відповіді на ваші запитання та допоможуть вам знайти рішення для вашої проблеми. Ми розуміємо, що правові питання можуть створювати стрес та занепокоєння, але наші спеціалісти готові взяти на себе відповідальність та звільнити вас та вашу сім’ю від непотрібного навантаження.

Для кого ці відомості?

У Швеції, згідно з Директивою ЄС про тимчасовий захист, наступні категорії осіб можуть претендувати на тимчасовий захист, а саме:

  • Громадяни України, які були резидентами України до 24 лютого 2022 року
  • Особи, які мають посвідку на проживання в якості біженця або володіють статусом особи, яка має право на додатковий захист в Україні
  • Члени сім’ї (наприклад, чоловік/дружина, співмешканець, діти до 18 років або один з батьків дитини, віком до 18 років, що відповідає вимогам) будь-кого з перелічених вище осіб.
  • Особи, які мають посвідку на постійне проживання в Україні та проживали там до 24 лютого 2022 року і не можуть безпечно повернутися в країну походження

Для того, щоб директива була застосована, особи повинні були виїхали з країни 24 лютого 2022 або пізніше. Людина, яка потребує захисту, але яка не підпадає під ці вимоги, може подати заяву про надання притулку.

Швеція: інформація щодо імміграції

Які документи потрібні для в їзду?

Для в’їзду до Швеції на шведському кордоні Вам необхідно пред’явити біометричний паспорт. В’їзна віза не потрібна.

Як в’їхати, якщо у мене немає біометричного паспорта?

Якщо у Вас немає біометричного паспорта, Ви можете в’їхати до Швеції, пред’явивши замість цього Шенгенську візу під час перетину кордону. Ви можете також надати документ, який посвідчує вашу особу, наприклад водійське посвідчення, свідоцтво про народження, посвідчення громадянства або воєнний квиток, що може продемонструвати ймовірність того, що Ви маєте право на захист відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист. Однак дійсний проїзний документ не потрібний, якщо Ви подаєте заяву про надання притулку на кордоні Швеції. Вам буде дозволено в’їзд, і Вашу справу про надання притулку буде скеровано до Міграційного агентства Швеції, яке є органом обробки запитів.

Як довго я можу перебувати в країні?

Якщо Ви в’їхали до Швеції з дійсним біометричним паспортом або з шенгенською візою, Ви можете залишатися в Швеції 90 днів без будь-якого дозволу. До тих пір, поки не пройдуть 90 днів, Вам не потрібно звертатися до Міграційного агентства Швеції після в їзду.

Якщо Вам було надано тимчасовий вид на проживання, після реєстрації для тимчасового захисту Ви маєте право залишатися в Швеції до 4 березня 2023 року. Дозвіл на тимчасове проживання може бути продовжений максимум до трьох років.

Чи існують які-небудь вимоги, пов’язаніз Covid, і якщо так, то які?

Немає вимог щодо в’їзду з країн ЄС/ЄЕЗ. В’їзд з країни, що не є членом ЄС/ЄЕЗ, заборонено в якості основного правила до 31 березня 2022 року. 

Де я можу зареєструватися для отримання тимчасового захисту?

Заяву на отримання тимчасового захисту можна подати або шляхом реєстрації заяви в електронному вигляді на веб-сторінці Міграційного агентства, або особисто в одному з офісів Міграційного агентства в Швеції, як зазначено нижче.

1.Електронна заява

Заява подається на сторінці Міграційного агентства, де можна знайти інструкції про її подання. Будь ласка, зверніть увагу: для того, щоб зареєструватися через електронну службу, Ви повинні бути громадянином України та мати (i) адресу електронної пошти, (ii) мобільний телефон та (iii) цифрову копію (фотографію) паспорта або ідентифікаційних документів  всіх дорослих, які зазначені у Вашій заяві. Однак особи, які не досягли 18 років, та які прибули до Швеції без батьків або інших опікунів, не можуть користуватися електронною службою.

Будь ласка, перейдіть за наступним посиланням на відповідну веб-сторінку, де Ви можете отримати доступ до електронної служби та знайти подальші інструкції щодо подання заяви:

https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Protection-under-the-Temporary-Protection-Directive/Apply-for-protection-under-the-Temporary-Protection-Directive.html

Зверніть увагу, що для отримання допомоги з житлом необхідно відвідати один з офісів Міграційного агентства особисто. Однак, реєстрація заяви онлайн може прискорити процес.

2.        Подання заяви особисто

Якщо скористатися послугами електронної служби не можна, Вам необхідно подати заяву особисто до Міграційного агентства Швеції.Заяву на отримання тимчасового захисту можна подати в одному з наступних управлінь Міграційного агентства в Швеції: 

Південна Швеція:

Стокгольм/Центральна Швеція:

Північна Швеція:

Особам, які перебувають у Швеції не більше 90 днів, не потрібно звертатися до Міграційного агентства.

Як довго чекати, щоб отримати статус тимчасового захисту?

Це залежить від кількості людей, які одночасно звертаються за отриманням статусу тимчасового захисту. Тиск на Міграційне агентство наразі високий і час обробки залежить від випадку, але зазвичай не перевищує одного тижня.

Які я маю права, поки я очікую на отримання тимчасового захисту?

Відразу після подачі заяви про надання тимчасового захисту Ви можете отримати підтримку з харчуванням і житлом, якщо у Вас є нагальна потреба в цьому. Будь ласка, зверніть увагу, що Вам потрібно відвідати один з офісів, перерахованих вище для того, щоб отримати таку підтримку.

Які документи необхідні для отримання тимчасового захисту?

Національний біометричний паспорт або інший український документ, що посвідчує особу. Для подачі заяви особисто, такий документ необхідно зареєструвати та пред’явити в одному з офісів Міграційного агентства Швеції. Для того, щоб зареєструватися через онлайн-сервіс, Ви повинні мати (i) адресу електронної пошти, (ii) мобільний телефон і (iii) цифрову копію (фотографію) паспорта або ідентифікаційні документи всіх дорослих, які зазначені у Вашій заяві. необхідно зареєструвати та пред’явити у Міграційному агентстві Швеції. В рамках процесу реєстрації будуть відзняті відбитки пальців і зроблено фото.

Які документи я матиму після отримання тимчасового захисту?

Ви отримаєте посвідку на проживання, вказавши, який тип дозволу на проживання є у Вас. Такапосвідка доводить, що Вам дозволено проживати в Швеції протягом її терміну дії, що на Вас поширюється дія Закону Швеції Про прийом осіб, які шукають притулку (LMA), і що Ви маєте право працювати в Швеції.

Чи можу я стати громадянином після отримання тимчасового захисту? Як довго я повинен залишатися в країні, щоб отримати правовий статус?

Час проживання в Швеції за тимчасовим дозволом на проживання не може бути включений в мінімальний термін звичайного проживання, який необхідний, щоб мати право на отримання громадянства в Швеції. Вас не зареєструють в якості резидент у Швеції, а це означає, що Вам не можна видати персональний ідентифікаційний номер (з іншого боку, Ви можете подати заяву на координаційний номер, як далі нижче описано в розділі, що стосується житла).

Однак в кінцевому підсумку Ви можете стати громадянином, але до цього будуть пред’являтися ті ж вимоги, що і до інших громадян країн, що не входять в ЄС / ЄЕП, що в цілому означає, що Вам необхідно буде проживати в Швеції протягом п’яти років поспіль.

Чи можу я вільно пересуватися країною та Європейським Союзом під тимчасовим захистом?

Так, ви можете пересуватися по країні, і навіть якщо Ви залишите територію Швеції, Вам все ще буде дозволено повернутися до Швеції протягом терміну дії Вашого дозволу на проживання. Будь ласка, зверніть увагу, що Ви маєте право вільно подорожувати в межах ЄС на строк до 90 днів протягом шестимісячного періоду, якщо у Вас є дозвіл на проживання в Швеції. Однак, якщо Ви залишите територію Швеції, Ви можете втратити своє право на допомогу відповідно до Закону Швеції Про прийом  шукачів притулку.  При цьому, якщо Ви повернетеся до Швеції, Ви знову отримаєте право на таку допомогу, хоча немає гарантії, що Ви зможете проживати в тому ж місці, що й раніше.

Чи можу я подати заяву про надання притулку, перебуваючи під тимчасовим захистом?

Так, ви завжди можете подати заяву про надання притулку. Однак, цей варіант є найбільш актуальним для осіб, які потребують захисту, які не підпадають під дію правил тимчасового захисту. Клопотання про надання притулку є більш широким/тривалим процесом, а Міграційне агентство Швеції проводить індивідуальне обстеження у всіх випадках надання притулку. Крім того, Міграційне агентство ухвалило рішення тимчасово призупинити виконання рішень у справах про надання притулку щодо України до їх подальшого повідомлення, що означає, що такі заяви не будуть ні схвалені, ні відхилені. Той факт, що Міграційне агентство тимчасово призупинило свої рішення у справах про надання притулку громадянам України не впливає на можливість надання статусу тимчасового захисту. Крім того, тимчасове призупинення не впливає на обробку Міграційним агентством інших справ щодо українських громадян, які не отримали статусу тимчасового захисту, наприклад в справах відносно дозволу на роботу або сімейних зв’язків.  

Як подати заяву про надання притулку? 

Як і раніше, громадяни України мають можливість подати заяву про надання притулку в Швеції у відповідності зі звичайним процесом надання притулку. Рішення про надання притулку ніколи не приймається негайно; кожну заявку необхідно розглядати індивідуально. Будь ласка, зверніть увагу на те, що Міграційне агентство ухвалило рішення тимчасово призупинити виконання рішень у справах про надання притулку щодо України до їх подальшого повідомлення, що означає, що такі заяви не будуть ні схвалені, ні відхилені.

Для того, щоб клопотати про надання притулку в Швеції, Вам потрібно відвідати Міграційне агентство та подати заяву. Не можна подати заяву про надання притулку до моменту в’їзду до Швеції. Якщо Ви зустрічаєте прикордонну поліцію при в’їзді до Швеції, Ви повинні повідомити їх про своє бажання подати заяву про надання притулку. Прикордонна поліція знаходиться, наприклад, упункті паспортного контролю в міжнародних аеропортах, на поромних терміналах і там, де поїзди та автобуси перетинають кордон зі Швецією. Прикордонна поліція поставить Вам кілька питань, а потім скерує Вас до Міграційного агентства, де Ви передасте клопотання про надання притулку. Якщо Ви вже в Швеції, необхідно зв’язатися з Міграційним агентством самостійно. Ви можете подати заяву про надання притулку в одному з підрозділів Міграційного агентства в Гетеборзі, Мальмö або Стокгольмі, де Вашу заяву буде  зареєстровано.

(Адреси для відвідування та години роботи: https://www.migrationsverket.se/English/Contact-us/Visit-us.html )

 Коротше кажучи, процедура подачі заяви виглядає наступним чином:

  • 1) Засвідчіть свою особу (паспорт або будь-які інші ідентифікаційні документи, які Ви маєте. Якщо Ви втратили документи, що засвідчують особу, Ви можете пред’явити свідоцтво про народження, сімейні або військові реєстраційні документи, свідоцтво про шлюб і т.д.)
  • 2) Вас сфотографують і візьмуть відбитки пальців. (Це буде додано до реєстру Міграційного агентства і буде використовуватися на картці шукача притулку (LMAcard), якуВи отримаєте як доказ того, що Ви шукач притулку)
  • 3) Проведіть зустріч зі слідчим для співбесіди за заявою. Ви опишете, хто Ви є, і надасте детальну інформацію про Вашу сім’ю, Ваше здоров’я і т.д. Вам буде надана інформація про процес надання притулку – який наступний крок і що потрібно зробити. Ви також отримаєте інформацію про практичні питання, такі як право на житло, фінансова підтримка, охорона здоров’я та освіта для Ваших дітей. Перш за все, намагайтеся матеріально підтримати себе, поки чекаєте на рішення. Якщо Ви не заробляєте ніяких коштів і не маєте інших активів, можете звернутися за фінансовою підтримкою до Міграційного агентства.
  • 4) Дослідження. Слідчий опрацює Вашу інформацію та підготує Вашу заяву на продовження розслідування. Якщо Ваша заява має бути розглянута в Швеції, Ви можете залишитися тут та чекати, доки Міграційне агентство визначить, чи є у Вас право на отримання дозволу на проживання. Може знадобитися багато часу, перш ніж дійде до розслідування у справі надання притулку. Час очікування також може змінюватися від справи до справи.
  • 5) (Продовження посвідки на проживання).Якщо у Вас є посвідка на проживання протягом обмеженого періоду, і Ви бажаєте залишитися в Швеції, Ви повинні подати заяву на продовження до закінчення строку її дії. Якщо Ви все ще потребуєте захисту, Вам можуть надати розширену посвідку на проживання. Вам також може бути надано дозвіл на проживання, якщо у Вас є інші причини для того, щоб залишитися в Швеції.

Посвідчення на проживання для особи, якій надано притулок, має часові обмеження –  тринадцять місяців або три роки.

Якщо у мене є члени сім’ї за межами України, чи можу я подати заяву на возз’єднання сім’ї? Якщо так, то як?

Так. Якщо на члена сім’ї поширюється Директива про тимчасовий захист, він може подати заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання. Якщо Ви отримали посвідку на постійне проживання, або посвідку на тимчасове проживання в якості біженця або особи, яка потребує додаткового захисту,через перешкоди для правозастосування або особливих або виключно несприятливих обставин, і в той же час, якщо є обґрунтовані перспективи отримання посвідки на проживання на більш тривалий термін, член сім’ї може подати заяву на возз’єднання сім’їНемає жодних конкретних правил щодо осіб з України. Крім того, необхідно, щоб Ви могли надавати фінансову підтримку своїй сім’ї та мати житло певного стандарту. Ця вимога застосовується не у кожній ситуації. Тільки найближчий член сім’ї може переїхати до Вас, якщо у Вас є тимчасова посвідка на проживання (Ваш чоловік/дружина, зареєстрований партнер або співмешканець, і Ваші діти у віці до 18 років).

Швеція: відомості про зайнятість

Чи потрібно мені звертатися із заявою на отримання дозволу на роботу? Якщо так, то як це зробити?

Так. Вам необхідно зареєструватися до Міграційного агентства (Sw. Migrationsverket). Після того, як Ви отримаєте посвідку на проживання з тимчасовим захистом, Ви можете зареєструватися в Державній службі зайнятості (Sw. Migrationsverket).Для цього потрібно відвідати сервісного центру (перелік доступний тут).Коли Ви прибудете туди, необхідно принести (1) дійсне посвідчення особи (наприклад, паспорт), (2) посвідку на проживання, видану Міграційним агентством (Sw. Migrationsverket) і (3) якщо у Вас є: координаційне число (Sw. samordningsnummer), видане Податковим агентством(Sw. Skatteverket). Відп. 3: якщо у Вас немає координаційного номера, Ви можете подати заяву на його отримання до сервісного центру.

Чи маю я право на допомогу по безробіттю? Як і де я можу подати заяву?

Обов’язковою умовою отримання допомоги по безробіттю є Ваша присутність на ринку праці. Якщо, наприклад, у Вас є постійний дозвіл на проживання, Ви можете вільно працювати в Швеції, і також, таким чином, маєте можливість відповідати вимогам для отримання допомоги по безробіттю.

Якщо Ви отримали посвідку на проживання відповідно до Директиви про тимчасовий захист, Ви не зможете отримати національну реєстрацію(folkbokförd) у Швеції. Тоді Ви не будете мати права на ті ж пільги, що й люди, які проживають в Швеції. З іншого боку, якщо Ви подали заяву про надання притулку та Міграційне агентство (Sw. Migrationsverket) видало Вам посвідку на проживання, Ви можете бути зареєстровані в Швеції і мати право на отримання пільг, таких як допомога на дитину.

Окрім вимоги бути присутнім на ринку праці, Ви також повинні відповідати іншим вимогам, щоб отримати компенсацію від фонду страхування на випадок безробіття. Наприклад, Ви самі мусите приєднатися до фонду страхування на випадок безробіття, наприклад, Akademikernas a-kassa (фонд страхування на випадок безробіття для випускників університету).

Заява до фонду страхування на випадок безробіття подається на відповідному веб-сайті.

Якщо Ви працевлаштовані, то, за загальним правилом, фонду знадобляться наступні форми:

  1. Форма Ansökan om ersättning під E-tjänster (можете знайти на веб-сайті відповідного фонду страхування з безробіття) 
  2. Отримати довідку від роботодавця (arbetsgivarintig) у “Minasidor”. Вони повинні підтвердити 12 місяців роботи. (можете завантажити форму на веб-сайті відповідного фонду страхування на випадок безробіття)
  3. Ви працюєте на себе? Якщо у Вас є компанія на додаток до Вашої зайнятості, Ви повинні заповнити окрему форму для самозайнятих осіб.
  4. Чи було у Вас більше одного роботодавця? Якщо у Вас є штатна робота і додаткова, фонд безробіття перевірить, чи можна Вам продовжувати працювати додатково і все-таки отримувати пільги. Надайте сертифікат від роботодавця щодо додаткової роботи.

Ви також можете зателефонувати до міжнародного відділу фонду страхування на випадок безробіття. Для Akademikernas a-kassa, будь ласка, зателефонуйте за номером 08-412 33 00 або зв’яжіться за електронною поштою utland@aea.se для отримання додаткової інформації.

Чи існують дипломні та професійні програми з визначення еквівалентності? Як і де я можу подати заяву?

Так. Ви можете подати заяву до Шведської ради з вищої освіти для оцінки і визнання Вашої кваліфікації. Заяви в середньому обробляються протягом 2-5 місяців.

Заяви подаються тут. Вам не потрібен шведський особистий ідентифікаційний номер (Swpersonnummer) для звернення. Вам потрібно буде надати:

  • 1. Ваш сертифікат(и) про академічний ступінь/диплом мовою оригіналу і переклад, якщо оригінал на іншій мові, ніж англійська, французька, іспанська, німецька або скандинавська.
  • 2. Офіційні переклади (тобто перелік курсів, включених до академічного ступеня: кваліфікація з конкретними деталями, такими як оцінки тощо) мовою оригіналу та переклад, якщо оригінал на іншій мові, ніж англійська, французька, іспанська, німецька або скандинавська
  • 3. Якщо Ви чекаєте на отримання дозволу на проживання від Міграційного агентства Швеції (Sw.Migrationsverket) видати дозвіл на проживання: копію електронного листа, в якому зазначено, що Ваша заява отримана.

Якщо у Вас є післядипломна кваліфікація, але Ви не можетенадати сертифікати про академічний ступінь / дипломи та / або офіційні стенограми, існує певний процес, якого Ви можете дотримуватися, і він представлений тут. Цей процес включає в себе заповнення наступної форми: Інформаційний документ – Опис іноземної кваліфікації.

Після того, як Ви заповнили та зберегли цю форму на своєму комп’ютері, Ви можете створити онлайн-форму заяви з цієї сторінки: www.uhr.se/en/recognition/application 

та завантажити форму разом з Вашим ідентифікаційним документом, будь-яким навчальним документом і, якщо документи про освіту недоступні, документи, які можуть допомогти довести факт Вашого навчання(наприклад, фотографії, академічні документи, членські картки студентських організацій тощо)

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо працевлаштування?

Швеція: інформація про житло

Чи можу я отримати доступ до державного житла/житла, що надається державою?

Міграційне агентство Швеції забезпечить Вам житло. Якщо Ви можете дозволити собі платити орендну плату, Ви зобов’язані це зробити, в іншому випадку ця оренда є безкоштовною. Вам буде надано житло, і Ви не можетеобрати, де жити в Швеції.

Неповнолітні особи без супроводу будуть призначені до муніципалітету, який організує житло та допомогу.

Як і де можна оформити заяву на отримання державного житла?

Заява про надання державного житла подається одночасно із заявою на отримання дозволу на проживання, і якщо Вам надано посвідку на проживання, Вам також буде надано житло.

Якщо я перебуваю з друзями або родиною тривалий період, які документи мені потрібно заповнити, щоб зробити це перебування офіційним? Як я можу отримати підтвердження проживання?

При отриманні дозволу на проживання Ви отримаєте картку дозволу на проживання. Ця картка діє як доказ місця проживання.

У разі зв’язку з органами влади Швеції, координаційний номер спрощує процес. Координаційний номер можна отримати шляхом подання заяви до податкової служби, якщо тільки це не передбачено урядом на більш ранній стадії, наприклад, при подачі заяви на отримання посвідки на проживання.

Якщо я хочу орендувати приватну нерухомість, які документи мені потрібні?

Немає ніяких конкретних юридичних вимог до процесу приватної оренди нерухомості в Швеції, крім тих, що необхідні від конкретного власника майна. Зазвичай достатньо підтвердження роботи та посвідчення особи.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про житло?

Міграційне агентство Швеції є головним контактом. Також є окремі волонтери, які організовують житло через групу в Facebook під назвою “Українські біженці в Швеції – житло, допомога та притулок”(UkrainianrefugeesinSweden- Accommodation, Help&Shelter).

https://www.facebook.com/groups/682101599891991

Швеція: відомості про освіту

Як записати моїх дітей (або мене) до школи?

Вступ до школи здійснюється через муніципалітет, в якому Ви проживаєте в Швеції. Зв’яжіться з відповідним муніципалітетом, і вони допоможуть з домовленостями. Приклад в Стокгольмі – Nacka, а інформацію про школу можна знайти тут: https://www.nacka.se/forskola-skola/ukraina-information-forskola-skola/faq-ukraina-forskola-skola/. Сайт, як правило, шведською мовою, але є можливість перекласти його у верхній частині сторінки.  Ви повинні надати інформацію про причину перебування в Швеції, особисту інформацію, таку як ім’я, дату народження, адресу, чи є Ви єдиним опікуном і т.д.

Якщо у мене є дитина з особливими освітніми потребами, куди я можу звернутися за допомогою, щоб записати її до спеціальної школи?

Процес проходить так само, як і вищеописана реєстрація до школи через муніципалітет, в якому ви проживаєте в Швеції.

Чи впроваджують університети схеми прийому Українців або людей, які тікають з України? Якщо так, чи можете Ви навести кілька прикладів?

Зараз схеми на місцях відсутні. Університети Швеції працюють спільно з ScholarsatRiskSweden (https://www.scholarsatrisk.org/sections/sar-sweden/section-news/support-for-ukrainian-researchers-with-already-established-connections-with-a-swedish-higher-education-institution/) та реалізували кілька схем.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про освіту?

Для школи або спеціальної школи, зв’яжіться з муніципалітетом, в якому Ви живете. Якщо Ви не впевнені, в якому з них Ви живете, зверніться до міграційного агентства або до сусіда.

Щодо університетів, зв’яжіться з кожним конкретним університетом.

Швеція: інформація про догляд за дітьми

Як зареєструвати маленьких дітей до дитячого садочку?

Реєстрація в дитячому садочку/дошкільному закладі здійснюється через муніципалітет, в якому Ви живете в Швеції. Оскільки процес такий самий, як ізарахування до школи, застосовується така ж процедура. Прикладом в Стокгольмі є Nacka, а інформацію про школу можна знайти тут: https://www.nacka.se/forskola-skola/ukraina-information-forskola-skola/faq-ukraina-forskola-skola/. Сайт, як правило, шведською мовою, але є можливість перекласти його у верхній частині сторінки.  Ви повинні надати інформацію про причину перебування в Швеції, особисту інформацію, таку як ім’я, дату народження, адресу, чи є Ви єдиним опікуном і т.д.

Чи є які-небудь види соціальних пільг, на які я можу розраховувати, такі як аліменти на дітей?

Ви маєте право на соціальні виплати від Міграційного агентства. Ви будете отримувати добову грошову допомогу усумі, яка відрізняється залежно від того, де Ви живете, чи вже надано продукти харчування, і чи живете Ви в житлі, наданому Міграційним агентством чи ні. Сума також буде залежати від кількості дітей та їх віку. Обсяг коливається від 37 до 50 SEK (від 3,40 EUR до 4,60 EUR) на дитину на день, якщо Вам не надаються продукти харчування та 12 SEK (1,10 EUR) на дитину на день, якщо Вам надаються продукти. Якщо у Вас більше двох дітей, то за двох найстарших нараховується повна сума, ана решту дітей-половина суми.

Чи є які-небудь пільги для вагітних і годуючих жінок?

Немає ніяких конкретних пільг, спрямованих на допомогу вагітних або годуючих жінок. Існує, однак, можливість подачі заяви на спеціальну допомогу, якщо існує дуже гостра потреба в чомусь, що не покривається добовою грошовою допомогою.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про потреби дітей?

Міграційне агентство.

Врятуйте дітей (SavetheChildren).  

https://www.raddabarnen.se/

+46 8-698 90 00

kundservice@rb.se 

Швеція: інформація щодо медичного обслуговування

Чи можу я скористатися послугами системи громадської охорони здоров’я?

Якщо у Вас є дозвіл на тимчасове проживання відповідно до Директиви про тимчасовий захист, Ви, як дорослий, маєте право на екстрену медичну допомогу, невідкладну стоматологічну допомогу та догляд, який не можна відкладати. Саме служба охорони здоров’я вирішує, який вид допомоги не можна відкладати. Ви також маєте право на акушерську (при народженні дитини) допомогу, аборт, консультації щодо контрацептивів, охорону материнського здоров’я та догляд під час інфекційних захворювань.

Діти та молодь у віці до 18 років мають право на таку ж медичну та стоматологічну допомогу, як і інші діти, які проживають у Швеції. Догляд за дітьми загалом безкоштовний.

Вимушені переселенці з України можуть безкоштовно отримати вакцину від ковід-19 у Швеції.

Чи потрібно мені зареєструватися, щоб отримати медичне страхування, і якщо так, то як це зробити?

Так, ви повинні подати заяву про надання тимчасового захисту або притулку для того, щоб отримати доступ до вищевказаних послуг.

Що покриває державна система охорони здоров’я?

Дивіться вищеінформацію про державну охорону здоров’я, що надаються біженцям відповідно до Директиви про тимчасовий захист.

Чи потрібна додаткова приватна медична страховка на додаток до державногострахового полісу?

Не для охорони здоров’я, згаданого вище – для подальшого медичного обслуговування необхідно розглядати варіанти звернення до приватних клінік. Ніяких державних схем, знижок або чого-небудь подібного для приватних медичних страховок не передбачено.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації щодо доступу до послуг системи охорони здоров’я?

До Міграційного агентства або до служби 1177, національної медичної інформаційної служби у Швеції

Швеція: інформація про психічне здоров’я

Чи можу я отримати безкоштовну підтримку психічного здоров’я в рамках державної системи охорони здоров’я?

Ні, якщо це не терміново, як зазначено вище або якщо не оплачується окремо.

Чи потрібно проходити будь-яку додаткову адміністративну процедуру для доступу до підтримки психічного здоров’я?

Доступ до нетермінової медичної допомоги у сфері охорони психічного здоров’я надається всім, хто має дозвіл на проживання. Вимушені переселенці під Директивою тимчасового захисту не підпадають під опис, якщо їх потреби не є нагальними.

До яких державних та неурядових органів я можу звернутися для отримання додаткової інформації про послуги для людей, які страждають від проблем з психічним здоров’ям, особливо через травми?

До служби 1177 або місцевого медичного центру, якщо це терміново.

SwedishNationalAssociationforSocialandMentalHealth (RSMH шведською мовою)

Швеція: доступ до правової допомоги та інформації про захист прав людини

Якщо у мене є юридичні питання і потрібно найняти адвоката, чи можу я отримати юридичну допомогу? Як знайти юриста?

Це залежить від наявних юридичних проблем і обставин і визначається Шведськими судами або Шведським управлінням правової допомоги. З питань менш складного та адміністративного характеру, наприклад, декларацій, заповітів та шлюбних контрактів, як правило, взагалі немає права на правову допомогу. Крім того, в деяких випадках можуть бути інші доступні ресурси, ніж юридична допомога, наприклад, підтримка профспілок у справах, пов’язаних з працевлаштуванням (якщо працівник є членом будь-якого такого союзу), право на доступ до адвоката захисту або адвоката позивача у кримінальних справах та страхуванні юридичних витрат.

Для загальних питань щодо правової допомоги, можна звернутися до Шведського управління правової допомоги за номером телефону: 060-13 46 00 або по email: rattshjalpsmyndigheten@dom.se.

Якщо Вам потрібна безкоштовна юридична консультація, Ви можете звернутися до одного з юристів, перелічених на веб-сторінці Асоціації адвокатів Швеції, які співкоординують консультації для українських біженців у різних місцях Швеції: https://www.advokatsamfundet.se/om-advokatsamfundet/ukrainakriget/advokathjalp-engelska/.

Також можна використовувати інструмент пошуку (на жаль, тільки шведською мовою) на тій самій веб-сторінці, щоб знайти юриста в певній галузі права. Однак, зверніть увагу, що така порада, як правило, не є безкоштовною: https://www.advokatsamfundet.se/om-advokatsamfundet/ukrainakriget/advokathjalp-engelska/.

Чи є в країні омбудсмен, який займається дотриманням прав людини? Як найкраще звертатися до Омбудсмана?

Хоча офіційного омбудсмана у Швеції немає, існують окремі урядові установи (ombudsmän) для різних категорій прав, таких як антидискримінація, права дітей та правосуддя. Будь ласка, перегляньте короткі описи деяких з них:

Парламентський омбудсмен

Скаргу до Парламентських омбудсменів (JO) може подати будь-хто, хто вважає, що він або вона або будь-хто інший зазнали неправильного або несправедливого поводження з боку державного органу або посадової особи, найнятого Державною службою або місцевим органом влади.

Форма скарги: https://www.jo.se/en/How-to-repeach/Скарга-форма/.

Омбудсмен з питань рівності

Омбудсмен з питань рівності зобов’язаний сприяти рівності прав і можливостей та боротися з дискримінацією. Якщо Ви піддавалися дискримінації та хотіли б подати скаргу, Ви можете зробити це за допомогою онлайн-форми: https://www.do.se/diskriminering/anmal-diskriminering/gor-en-anmalan-om-diskriminering.

Онлайн-форма представлена шведською мовою, але може бути заповнена будь-якою мовою. Чи є та чи інша подія дискримінацією чи ні, залежить від конкретної ситуації. Будь ласка, перейдіть до веб-сторінки для отримання додаткової інформації: https://www.do.se/choose-language/english/what-is-discrimination.

Омбудсмен у справах дітей у Швеції

Омбудсмен у справах дітей зобов’язується заохочувати та просувати права та інтереси дітей у Швеції на підставі Конвенції ООН Про права дитини. Хоча вони не працюють у справах, що стосуються окремих дітей або груп дітей, вони можуть дати вказівки, куди звернутися за підтримкою.

З Омбудсменом у справах дітей можна зв’язатися, як описано на веб-сторінці за посиланням: https://www.barnombudsmannen.se/english/contact-us/.

Міграційне агентство та Шведське агентство з питань гендерної рівності також зібрали інформацію про те, до кого звертатися в різних ситуаціях через підвищений ризик насильства тощо, коли багато людей рятуються від збройного конфлікту:

https://jamstalldhetsmyndigheten.se/swedish-gender-equality-agency/men-s-violence-against-women/prostitution-and-human-trafficking/to-you-fleeing-ukraine/

https://www.migrationsverket.se/English/About-the-Migration-Agency/The-situation-in-Ukraine.html

Як я можу отримати допомогу, якщо я думаю, що я є жертвою торгівлі людьми? (поліція/орган охорони здоров’я/соціальні служби/імміграційний відділ тощо)

Якщо Ви є жертвою торгівлі людьми, то Вам слід звернутися до органів місцевої влади, насамперед до поліції, або відвідавши відділок поліції, або за телефоном: 114 14. Якщо виникає надзвичайна ситуація, зателефонуйте за номером 112. Ви також можете зв’язатися зі Службою підтримки жертв у Швеції за телефоном: 116 006, або за адресою електронної пошти: fraga@boj.se за безкоштовною допомогою

Швеція: банківський рахунок і податкова інформація

Які документи необхідні для відкриття банківського рахунку?

Для відкриття банківського рахунку в Швеції необхідно надати документ, що підтверджує особу, та координаційний номер. Також допоможе, якщо Ви зможете надати доказ зайнятості, однак це не є вимогою. Щоб відкрити рахунок у банку, відвідайте відділення одного з банків.

Приклади найбільших банків та їх сайтів:

– Swedbank (www.swedbank.se)

– Handelsbanken (www.handelsbanken.se)

– SEB (www.seb.se)

– Nordea (www.nordea.se)

– Danskebank(www.danskebank.se)

Коли я почну нести податкову відповідальність в країні і що мені потрібно зробити, щоб оплатити це?

Коли я почну нести податкову відповідальність?

Для фізичних осіб існує три альтернативні критерії, за якими особа вважається такою, що має необмежену податкову відповідальність у Швеції. Ці критерії є наступними:

(i) резидент (постійне місце проживання) у Швеції – особи, що мають фактичне місце проживання у Швеції, тобто, як правило, усі зареєстровані тут або ті особи, які проводять тут більшу частину свого часу, вважаються резидентами у Швеції. Особа, яка проживає у Швеції, завжди вважається необмеженим платником податку, навіть якщо ця особа проживає за кордоном або є іноземним громадянином.

(ii) постійне місце проживання (перебування) в Швеції – відповідно до Прецедентного права Швеції, безперервний період проживання протягом шести місяців або більше означає, що особа постійно проживає в Швеції. Перебування в Швеції може залежати від перерв під час перебування.

(iii) значний зв’язок зі Швецією – людина, яка переїжджає зі Швеції, але все ще має значний зв’язок зі Швецією, підлягає необмеженій податковій відповідальності навіть після виїзду за кордон.

Якщо вважається, що у Вас є необмежені податкові зобов’язання в Швеції, це означає, що Вам доведеться платити шведські податки з Вашого доходу по всьому світу. Проте, існують податкові пільги як у внутрішньому, так і в міжнародному праві через податкові договори, які можуть бути застосовані. Індивідуальна оцінка необхідна для визначення Вашої податкової відповідальності у Швеції.

Особа може обкладатися шведським податкам, навіть якщо критерії для необмеженої податкової відповідальності не виконуються. Замість цього така особа може мати обмежену податкову відповідальність і, таким чином, оподатковується тільки на доходи, що походять зі Швеції (а не на той, що надходить з будь-якої країни).

Що мені робити, щоб зареєструватись для сплати податків?

Якщо у Вас є дозвіл на тимчасове проживання від Міграційного агентства Швеції (Sw. Migrationsverket), виданий відповідно до Директиви ЄС про захист, Ви маєте право працювати в Швеції. Щоб мати можливість працювати в Швеції, Вам потрібно бути зареєстрованим з метою оподаткування. Ви або Ваш роботодавець повинні повідомити Шведське податкове агентство, щоб вони могли зареєструвати Вас для попереднього оподаткування (тобто податків на прибуток).Це можна зробити через електронну службу агентства або заповнивши форму SKV 4402 (Повідомлення про попереднє оподаткування) та надіславши його до Податкового агентства Швеції(https://skatteverket.se/privat/etjansterochblanketter/blanketterbroschyrer/blanketter/info/4402en.4.3810a01c150939e893f29bf2.html).

Після постановки на податковий облік, Шведське податкове агентство присвоює Вам так званий координаційний номер (Sw. samordningsnummer) з метою ідентифікації. Цей номер використовується в контакті, наприклад, з державними органами, лікарнями, банками і компаніями.

Ви завжди можете відвідати один з офісів Шведського податкового агентства для консультації та допомоги в реєстрації податків, декларації та інших питань, пов’язаних з оподаткуванням. Залежно від Вашого перебування та ситуації з роботою, Вам, можливо, доведеться відвідати офіс Шведського податкового агентства з метою реєстрації.

Що мені робити, щоб сплатити податки?

Роботодавець несе відповідальність за утримання податків на прибуток на Вашу заробітну плату та оплату цих податків Шведському податковому агентству. Роботодавець також відповідальний за сплату соціальних внесків.

Якщо Ви маєте інший дохід, крім доходу від роботи, Ви, як правило, повинні сплачувати та повідомляти про ці податки самостійно. Виплати до Шведського податкового агентства можна здійснити за допомогою банківського переказу або Swish (цифровий платіжний сервіс).

Якщо я не працюю в Швеції, але працюю за кордоном дистанційно або маю пасивний дохід (від оренди, банківського депозиту тощо) або отримую деякі соціальні пільги в Швеції, які підлягають оподаткуванню, яка процедура застосовується?

Оподаткування

На жаль, на це питання немає простої відповіді. Всі факти відповідної ситуації приймаються до уваги, а оцінка проводиться на індивідуальній основі.

Як правило, якщо особа відповідає вимогам щодо необмеженого податкового зобов’язання, дохід цієї фізичної особи у будь-якій країні буде обкладатися шведськими податками відповідно до внутрішнього законодавства Швеції.

Особа може обкладатися шведськими податками, навіть якщо критерії для необмеженої податкової відповідальності не виконуються. Замість цього така особа може мати обмежені податкові зобов’язання і, таким чином, оподатковується тільки на доходи, отримані в Швеції (а не на доходи з інших країн).

Якщо відповідальність особи обмежена та ця особа залишається в Швеції протягом шести місяців, вона може вибрати між двома альтернативами оподаткування. Або

(i) спеціальний податок на прибуток для фізичних осіб, які проживають за кордоном (SINK); або

(ii) стандартний податок на прибуток, тобто оподаткування за схемою, що подібна до оподаткування особи, яка проживає в Швеції, відповідно до ЗаконуШвеції Про податок на прибуток.

Оподаткування SINK здійснюється за заявою, яка створюється співробітником або роботодавцем від імені працівника. Якщо заява не оформлена, працівник підлягатиме стандартному прогресивному оподаткуванню. В режимі SINK роботодавець утримує фіксований податок у розмірі 25 відсотків. Ще однією перевагою правил SINK є те, що працівник не повинен подавати декларацію про прибутковий податок, однак, працівник не має права робити будь-які відрахування з доходу, такі як відрахування за проїзд на роботу та з роботи.

Згідно зі стандартними правилами оподаткування відповідно до Закону Про податок на прибуток, ставка податку на прибуток є прогресивною з максимальною граничною податковою ставкою в розмірі 55 відсотків. Працівник може бути зобов’язаний щорічно подавати декларації з податку на прибуток, а також мати право робити податкові відрахування, такі як витрати, пов’язані з поїздками на роботу та з роботи.  

У випадку, якщо дохід підлягає подвійному оподаткуванню, Швеція уклала з іншими країнами так звані договори про уникнення подвійного оподаткування з метою зменшення або усунення подвійного оподаткування. Мета договорів полягає в тому, щоб вирішити, в якій країні повинні оподатковуватися доходи. Для того, щоб оцінити ситуацію, необхідно подивитися на конкретний податковий договір між Швецією та іншою країною, а також тип доходу.

Що стосується внесків на соціальне забезпечення у випадку віддаленої роботи, то плата за соціальне забезпечення, як правило, оплачується в країні, де робота здійснюється, іншими словами, де працівник виконує роботу у фізичній формі (існує виняток).Це означає, що якщо людина вибирає віддалену роботу за кордоном в іншій країні, внески на соціальне забезпечення повинні оплачуватися в цій країні. У деяких випадках працівник може мати A1-сертифікат (або еквівалентний сертифікат для громадян країн, що не входять до ЄС), який показує, що дана особа належить до системи соціального страхування своєї країни. У таких випадках роботодавець повинен сплачувати соціальні внески особі в рідній країні. Роботодавець несе повну відповідальність за сплату соціальних внесків, якщо тільки з працівником не було укладено так званий договір про соціальне страхування. Сертифікат A1 отримується за заявою, яка подається до органу соціального страхування Вашої країни. Шведське агентство соціального страхування (Sw. Försäkringskassan) має офіси , які ви можете відвідати, якщо вам потрібні будь-які рекомендації або допомога щодо соціального страхування.

Соціальні виплати у Швеції

Пільги, що пов’язані з проживанням:

Пільги, що пов’язані з проживанням, включають, наприклад, допомогу на дитину, допомогу на житло, мінімальну та базову допомогу батькам та допомогу на стоматологічні послуги. Для того, щоб мати право на пільги, що пов’язані з проживанням, Ви повинні відповідати вимогам для того, щоб вважатися резидентом у Швеції. Основним правилом Шведського законодавства про соціальні виплати є те, що особа вважається резидентом, якщо вона має намір жити тут більше одного року.

Переваги, що пов’язані з роботою:

Пільги, що пов’язані з роботою – це компенсація тим, хто працевлаштований або вже був працевлаштований. Цей вид допомоги виплачується, наприклад, у разі хвороби або відпустки по догляду за дитиною. Для того, щоб отримувати допомогу, що пов’язана з роботою, Ви повинні бути або були зайняті в Швеції на зарплату, яка може бути використана в якості основи для отримання доходу у зв’язку з хворобою. У деяких випадках, дохід від роботи в інших країнах ЄС/ЄЕЗ (включаючи Швейцарію) також може бути основою для компенсації.

Оподаткування соціальних виплат

Соціальні пільги можуть оподатковуватися або не підлягають оподаткуванню. Необхідно провести оцінку отриманої пільги, щоб визначити, чи  застосовується податок, або від податку звільнено.

Швеція: інші послуги

Де неповнолітня особа без супроводу може отримати допомогу?

Міграційне агентство відповідає за загальну допомогу. Будь-які неповнолітні особи без супроводу будуть прийняті представниками місцевого муніципалітету, які організують житло/проживання і будуть займатися такими послугами, як школа і т.д. Будь-який неповнолітній без супроводуотримає детальну інформацію місцевих муніципалітетів після прибуття, оскільки точні дії можуть відрізнятися між регіонами та муніципалітетами. Місцеві волонтери також знаходяться на місцях і раді допомогти з питаннями, перекладом тощо.

Як і де я можу подати заяву на отримання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями?

Недоступно для переміщених осіб згідно Директиви Тимчасового Захисту.

Чи є які-небудь інші доступні види соціальноїдопомоги та послуги, які не описані вище?

Якщо у Вас немає власних коштів, Ви можете звернутися за фінансовою підтримкою до Міграційного агентства Швеції. Гроші, які Ви отримуєте від Міграційного агентства Швеції, призначені для покриття Ваших витрат на продукти харчування, одяг та особисті потреби. Дізнайтеся більше про те, яку фінансову підтримку Ви можете отримати.

Ви можете подати заяву на отримання добової грошової допомоги, заповнивши наступнуформу. Ви також знайдете більше детальної інформації про добову допомогу, умови та суму тут.

Більше інформації для людей, які прибувають в Швецію з України, можна знайти тут.

Чи можете Ви вказати 3-4 громадські організації, які проводять мовні заняття та інші інтеграційні програми для українців?

Не чекайте, поки буде запізно! У нашому блозі про міграцію ми пропонуємо екологічні та ефективні рішення для українців, які шукають нові можливості у 189 країнах світу. Особливо важливо це у світлі поточних подій. Отримайте доступ до цінних порад та рекомендацій, які допоможуть вам знайти новий будинок та можливості за кордоном. Досліджуйте Блог про міграцію вже сьогодні!. Запишіться на консультацію з нашими експертами та отримайте надійні рішення для вашого бізнесу та сім’ї.

Натисніть Бронюй зустріч, щоб дізнатися більше!

Підписка на YouTube канал – РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННОГО ПРАВА Юрист Margaret Akulina

https://www.youtube.com/@youtube_margaret_akulina

Отримуйте актуальні поради та інформацію про аспекти правил землекористування в Україні та інші. Підпишіться на наш YouTube канал і будьте завжди в курсі останніх новин!

✅Фермерам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh58466krmAsIYktMtV6FvJ3wx

✅Військовим – https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5844jCrsGEbC7EWZulI5TT7V

✅Правила Землекористування – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586jdZAKyHQDwx0_CuZoeSnG

✅Порадник по Адміністративним справам – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585pLL-q6w-dkqrtt02MV7Cw

✅Бізнес в Україні – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586qJ-zHisU_f8L4W0gXh_dB

✅Екологія в повсякденному житті – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587h-9GgOTYnj5jLDgy4A5iD

✅Виконання судових рішень – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585SUA9X1l-6Q3rlSlk2MEyv

✅Житло і будівельні норми – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585Ak-tCUOHgjmbu4u2PmJ3k

✅Грошові допомоги та пільги – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585cS66hc7e0dK9nU93jG4AX

✅Твої права за Конституцією – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586YSlbenZujRgSJYgKGozZB

✅Види злочинів та покарання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584OcqSq1BR7h8z4RemrLT9e

✅Незвичайні випадки на митниці – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585VV7ToexfnHR7Zj7zTIlp7

✅Глобальні міжнародні питання – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585KqkAuKrxIVpgGHdWIprk4

✅Бухгалтерія для підприємців – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5878924e-IE7MCEPr-y1fcuo

✅ІТ – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh5847-IVuBA8ZOfOuC5YgTld3

✅Зразки контрактів і скарг – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh584q9tEITO7qs8aHaB1lAcZZ

✅Спадщина та Нотаріат України – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586eTvrPnCuAy8xcIJvi392-

✅Пенсійні виплати – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh587V8z-NQcnGKNQA6WZIk63k

✅Шлюб і родина – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586KQwnqtgequy_x6i4XCdyY

✅Робота і зарплата – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586oM0EJPocKg2WG8JzYGfaC

✅Податки і гроші – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh586weQen6rlIe5dudzdg_lRL

✅Юридичні поради кожному – https://youtube.com/playlist?list=PL1_FKuTGh585V2hNqhcuEsF2TcmCnfGhg

Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:

Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!

  • Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
  • Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
  • Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
  • Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
  • Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.

Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!

Залишились питання? Забронюй онлайн зустріч