В умовах війни, що обіймає Україну, велика кількість питань, що стосуються повсякденного життя, перетворюються на актуальні та невідкладні.
-
Виїзд з України до Ірландії для отримання тимчасового захисту
Добрий день! Підкажіть будь ласка. У мене громадянство Росії, з 1997 року безвиїзно проживаю в Україні, оформляю “вид на постійне проживання” в Україні та закордонний паспорт з російського посольства, є троє дітей громадяни України, двоє проживають зі мною (син-17 та дочка-20 років), оформляю свідчення багатодітного бажання. Бажаємо втрьох виїхати до Ірландії для отримання тимчасового захисту? знаю, що є випадки, коли з російським громадянством не пропускають кордону, відмовляються у посадці літаком, як мені з моїми документами краще виїхати? Чи пустять мене до країни Шенгену без візи і до якої? ситуації поміняти громадянство, але в Україні це зробити дуже складно, сподіваюся поміняти після виїзду?
Для виїзду з України в Ірландію з метою отримання тимчасового притулку, вам потрібно врахувати наступні моменти:
- Громадянство: Як громадянин Росії, вам потрібна віза для в’їзду в Ірландію. Громадяни України також потребують візу для в’їзду в Ірландію, незважаючи на безвізовий режим з країнами Шенгенської зони.
- Діти: Ваші діти, які є громадянами України, також потребують візи для в’їзду в Ірландію.
- Тимчасовий притулок: Щоб отримати тимчасовий притулок в Ірландії, вам потрібно буде довести, що ви і ваші діти перебуваєте під загрозою в Україні або інших країнах. Це може бути складним процесом, і вам може знадобитися консультація з адвокатом з міграційних питань.
- Відмова в посадці на літак: Якщо у вас немає візи в Ірландію, авіакомпанія може відмовити вам в посадці на літак.
- Зміна громадянства: Зміна громадянства після виїзду з України може бути складним процесом. Вам потрібно буде довести, що ви маєте підстави для отримання громадянства іншої країни.
-
Коли чекали на Мусарів, щоб забрали на в’язницю
Будь ласка, повідомте, якщо 3 серпня мене засудили на тюремний термін. написано, що за 30 днів настає законний вирок. Так ось питання, коли саме приїдуть заберуть на в’язницю 1 чи 2 числа?
Якщо вас засудили 3 серпня і вказано, що через 30 днів настає законний вирок, це означає, що законний вирок настає 2 вересня. Однак дата, коли вас приїдуть забирати на виконання вироку, може залежати від багатьох факторів, включаючи практику місцевих органів правопорядку, завантаженість виправних установ та інші обставини. Якщо вирок набирає законної сили 2 вересня, то вас можуть забрати саме в цей день, але це не гарантовано. Найкраще звернутися до свого адвоката або юридичного представника, щоб отримати точну інформацію про дату та час, коли вас приїдуть забирати на виконання вироку.
-
Повторна ВЛК після операції
Добридень. Питання: сьогодні був на ВЛК, написав рік тому за статтею 78-в (рік тому так само проходив комісію і написав у годинник непридатний за статтею 65). У мене має бути планова операція у вересні щодо видалення металоконструкцій (це сформульовано у висновку сьогодні). Хірург на ВЛК сказав, що після того, як я зроблю повторну операцію – мені потрібно приїхати до нього знову з випискою, і на момент реабілітації він мені поставить знову «тимуродатний на 1 або 2 місяці», а ось голова ВЛК сказав: «Я не знаю, що сказав вам хірург, перекомісію можна робити не раніше, ніж за 3 місяці). Питання: якщо в жовтні (через місяць), після операції я поїду до тцьку – вони мені зможуть дати направлення на перекомісію, хірург визнав мене тимч. непридатним і це зафіксували в новому висновку влк і таймгодинному відвідуванні, чи мені скажуть, що я не маю права знову проходити перекомісію, бо був у них нещодавно? Дякую
Спробуймо розібратися у вашій ситуації детальніше:
- Документація: Переконайтеся, що у вас є всі необхідні медичні документи, що підтверджують необхідність операції, а також рекомендації від хірурга про час реабілітації. Ці документи можуть бути доказом вашого стану та необхідності тимчасової непридатності до військової служби.
- Консультація з хірургом: Після операції обговоріть з хірургом ваш стан і попросіть його дати письмовий висновок про необхідність реабілітації та часу, який це займе. Це може допомогти вам при зверненні до ВЛК.
- Звернення до ПЛК: При зверненні до ПЛК надайте всі необхідні документи та вкажіть на рекомендації хірурга. Якщо голова ВЛК відмовить вам у перекомісії, попросіть надати письмове рішення із зазначенням причин відмови.
- Право на апеляцію: Якщо вам відмовили в перекомісії, ви маєте право оскаржити це рішення у вищому органі або суді. Для цього вам потрібно буде зібрати всі необхідні документи та докази вашого стану.
- Особиста зустріч із головою ВЛК: Спробуйте призначити зустріч із головою ВЛК, щоб обговорити вашу ситуацію особисто. Можливо, при особистому спілкуванні у вас вдасться домовитись про перекомісію.
Сподіваюся, ці рекомендації допоможуть вам розібратися у вашій ситуації та захистити свої права.
-
Як змінити відпустку?
Доброго дня, я працюю у ТОВ “СІЛЬПО-ФУД”. Скажи будь ласка, я приїхав у відпустку на 18 днів. Чи можу я написати заяву про зміну відпустки в момент відпустки і зробити її до її завершення? Наприклад, сьогодні я написав заяву на відпустку, і я можу повернутися через 14 днів, а через 18 після закінчення терміну відпустки?
Так, ви можете написати заяву про зміну термінів відпустки під час її проходження, але рішення про затвердження такої заяви буде залежати від вашого керівництва та політики компанії. Ось кілька кроків, які ви можете зробити:
- Написання заяви: Напишіть заяву, в якій вкажіть причину зміни термінів відпустки та нові дати повернення на роботу.
- Контакт з керівництвом: Найкраще звернутися до свого безпосереднього керівника або відділу кадрів з питанням про можливість зміни термінів відпустки. Вони зможуть надати вам інформацію про процедуру зміни термінів відпустки та її можливість.
- Зверніть увагу на правила компанії: Кожна компанія може мати свої правила та процедури щодо зміни термінів відпустки. Важливо знати та дотримуватися цих правил.
- Будьте готові пояснити причину: Керівництво може запитати вас про причину зміни термінів відпустки. Будьте готові чітко та аргументовано відповісти на це питання.
Якщо ваша заява буде затверджена, ви зможете повернутися на роботу раніше або пізніше, в залежності від ваших обставин. Однак важливо пам’ятати, що рішення про зміну термінів відпустки завжди приймає керівництво компанії.
-
Відстрочка від мобілізації
Чи можу я мати право на відстрочку від мобілізації, яка у мене неповторна дитина, а жінка служить за контрактом у ДСНС. І що може бути, за розумів, що вона у декретній відставці?
Так, в Україні існують пільги та винятки для осіб, які можуть бути звільнені від мобілізації або отримати відстрочку. Ось деякі основні моменти, які стосуються вашої ситуації:
- Єдина дитина в сім’ї: Якщо у вас є єдина дитина, ви можете мати право на відстрочку від мобілізації. Особливо якщо ваша дружина служить по контракту в ДСНС.
- Дружина в декретній відпустці: Якщо ваша дружина, яка служить по контракту в ДСНС, перебуває в декретній відпустці, це може бути додатковим аргументом на користь отримання вами відстрочки від мобілізації, оскільки вона тимчасово не здійснює свої службові обов’язки.
- Звернення до військкомату: Щоб отримати відстрочку, вам потрібно звернутися до місцевого військового комісаріату з відповідними документами, які підтверджують ваш статус та обставини (свідоцтво про народження дитини, документи про службу дружини тощо).
Зверніть увагу, що законодавство та правила можуть змінюватися, тому важливо звертатися за актуальною інформацією.
-
Допомога потрібна, чи є складом злочину
Мене звуть Максим. Я сказав що купив свої права на машину, але насправді я не купував права на машину і у мене їх навіть немає і хочуть заявити з цього приводу в поліцію, я можу понести якесь покарання?
Максиме, Якщо ви сказали комусь, що купили права на машину, але насправді цього не робили, то важливо розуміти контекст цієї ситуації:
- Помилкова заява: Якщо ви дали неправдиву заяву офіційним органам (наприклад, поліції, страховій компанії тощо) або намагалися використати неіснуючі права для будь-яких дій (наприклад, керування автомобілем), це може розглядатися як правопорушення або навіть злочин.
- Особисте спілкування: Якщо ви просто сказали комусь із знайомих або друзів, що у вас є права, і це не мало наслідків, то Ймовірно, кримінальної відповідальності не буде. Однак, якщо хтось вирішить заявити в поліцію, вам, можливо, доведеться дати пояснення.
- Керування автомобілем без прав: Якщо ви керували автомобілем без наявності прав водія, це є порушенням і може спричинити штрафи, а також адміністративну або кримінальну відповідальність.
- Керування транспортним засобом без прав водія:
- Стаття 130 КУпАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення) передбачає відповідальність за керування транспортним засобом без отримання права на керування відповідним транспортним засобом або якщо право на керування було тимчасово відібрано. Покарання: штраф від 10 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 6800 гривень) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 2 років.
- Підробка документів:
- Якщо ви використовували підроблені права водія або документи, це може розглядатися як кримінальний злочин. Стаття 358 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за підробку документів, печаток, штампів та бланків, а також за їх продаж, використання підроблених документів. Покарання: штраф, арешт або позбавлення волі на строк до 2 років.
- Помилкова заява:
- Якщо ви дали помилкове свідчення або заяву в офіційних органах, це також може спричинити кримінальну відповідальність залежно від обставин.
Важливо розуміти, що конкретні статті та покарання можуть залежати від обставин вашої справи. Якщо вас звинувачують у будь-якому правопорушенні чи злочині, настійно рекомендується звернутися до адвоката для отримання юридичної допомоги та захисту ваших прав.
-
Військовий облік
Якщо в мене нема реєстрації місця проживання, але я стою на військовому обліку, живу в іншому місті, чи є це порушенням закону та яка буде відповідальність?
В Україні військовий облік громадян регулюється рядом законодавчих актів. Якщо ви змінили місце проживання і не повідомили про це військовий комісаріат, це може бути порушенням вимог законодавства.
- Повідомлення про зміну місця проживання: Громадяни, які стоять на військовому обліку, зобов’язані повідомляти військовий комісаріат про зміну місця проживання протягом 10 днів.
- Відповідальність: За невиконання обов’язку щодо повідомлення про зміну місця проживання може бути наступна відповідальність:
- Стаття 211 КУоАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення) передбачає адміністративну відповідальність за порушення громадянами правил військового обліку. Наказання: штраф від 30 до 50 необлагаемых минимумов доходов граждан (на момент моего последнего обновления в 2021 году це від 510 до 850 гривень).
- Рекомендації: Якщо ви змінили місце проживання і не повідомили про це військовий комісаріат, рекомендується якнайшвидше звернутися до місцевого військового комісаріату з метою вирішення цього питання та уникнення можливих неприємностей.
-
Виїзд за кордон чоловіків
Добрий день, цікавить питання, мені 22 роки, і я не проходив строкову службу в армії, якщо я зроблю операцію по видаленню кісти копчика, чи може ВЛК визнати мене непридатним на термін до 6ти місяців з правом подальшого виїзду за кордон? І які документи для цього треба? Або, як кажуть деякі юристи, в разі, якщо я стану непридатний для строкової служби я стану автоматично військовозобов`язаним?
- Операція та ВЛК: Якщо у вас буде проведена операція по видаленню кісти копчика, ви отримаєте висновок від лікаря про ваш стан здоров’я. З цим висновком ви зможете звернутися до військово-лікарської комісії (ВЛК). Вони розглянуть ваш випадок і вирішать, чи є ви придатним до військової служби. Якщо вони визнають вас тимчасово непридатним, вони можуть надати вам відстрочку від служби на певний термін (наприклад, до 6 місяців) для реабілітації.
- Виїзд за кордон: Якщо вам надано відстрочку від служби, це не заважає вам виїжджати за кордон. Однак важливо мати при собі відповідні документи, які підтверджують ваш статус, на випадок перевірки.
- Документи: Для відстрочки від служби вам потрібно мати:
- Медичний висновок від лікаря про проведену операцію та ваш стан здоров’я після неї.
- Рішення ВЛК про вашу придатність до військової служби.
- Військовозобов’язаний: Якщо вас визнають непридатним до строкової служби, це не означає, що ви автоматично станете військовозобов’язаним. Військовозобов’язаними стають ті, хто визнаний придатним до служби в мирний час, але має пільги або відстрочку від призову.
-
Добрий вечір! Сьогодні на одному з інформаційних ресурсів з`явилось інтерв`ю Федора Веніславського – представника Президента у Верховній Раді. Цитата: “Якщо людина здобуває третю, четверту вищу освіту, то це точно не може бути підставою для відстрочки від мобілізації”. Але всі ми розуміємо, що лежить в основі цих слів – пропозиція скасувати відстрочку від мобілізації для людей, які здобувають другу вищу освіту та вище. Зрозуміло що ще відносно далеко до законопроєктів та введення відповідного закону в дію, АЛЕ НІ. Як я зрозумів, відповідний закон можуть прийняти неймовірно швидко, як, наприклад було з законом ухваленим 28 червня 2023 Верховною Радою № 9342, котрий передбачає, зокрема, скасування права на відстрочку від мобілізації тим, хто має родичів з інвалідністю. Буквально декілька днів перед цим я читав про подібні пропозиції, а тут вже ЗАКОН. Наразі, я – студент, магістр, здобуваю даний ступінь вперше. Але моє навчання закінчується 28.12.23, а вступ до наступного рівня (аспірантура) розпочинається аж в кінці серпня 2024, а зарахування і того довше, в жовтні. Тобто, близько 10 місяців я буду без “броні”. Зрозумівши це, на початку цього року, я склав екзамени на магістра та успішно вступив ВДРУГЕ на магістратуру. Термін навчання: 2 роки. Але, при введенні в дію закону про ненадання відстрочки чоловікам, що здобувають другу вищу освіту – вже 01.01.23 по суті, я буду без броні – як мінімум, а як максимум, мені в другий університет ще й прийде “запрошення” в ТЦК. Проаналізувавши всю вищенаведену інформацію, в мене виникла ідея, щодо того, щоб не закінчувати здобуття освітнього ступеня магістра (не отримувати диплом) в першому університеті, просто відрахуватися, як тільки буде наказ про зарахування мене в другий університет. Таким чином, моє навчання в другому університеті буде здобуттям даного ступеню вперше. Чи ні? Якщо я виконаю ці всі дії, чи матиму я право на відстрочку? Так, це все виглядає, неначебто я бігаю від війни, але, по-перше, я бачив війну та повертатися туди не хочу. По-друге, якщо Конституція дає мені таке право, то чому б мені ним не скористатися, до того ж я дійсно навчаюсь в цих університетах (це топ-5 університетів Києва), а не “купую відстрочку” в якомусь ПТУ, при всій моїй повазі до ПТУ та всім, хто там навчається. Як я знаю, подібна норма (ненадання відстрочки чоловікам, що здобувають вищу освіту повторно) була чинна до введення воєнного стану і стосувалась строкової служби. Можливо, Ви стикалися з подібними прецедентами, коли молоді люди не закінчували до кінця освітній ступінь, а потім вступали на нього заново? Буду вдячний за будь-яку інформацію та допомогу, перепрошую за об`ємний текст.
Ваша ситуація дійсно складна, і я розумію ваші побоювання. Давайте розглянемо ваші питання по порядку:
- Відстрочка від мобілізації: Згідно з діючим законодавством України, студенти вищих навчальних закладів мають право на відстрочку від призову на строкову службу або мобілізацію на період навчання. Проте, як ви вже зазначили, є ініціативи змінити це правило для тих, хто отримує другу або наступні вищі освіти.
- Не отримання диплому: Теоретично, якщо ви не отримаєте диплом магістра в першому університеті і вступите на аналогічний курс в іншому університеті, це буде розглядатися як ваше перше здобуття даного ступеня освіти. Однак це може викликати питання з боку військового комісаріату, і вам, можливо, доведеться доводити свою позицію.
- Прецеденти: Я не маю інформації про конкретні прецеденти, коли люди відмовлялися від диплому і потім вступали на той же курс заново.
- Рекомендації: Якщо ви дійсно хочете здобути другу вищу освіту і отримати відстрочку від мобілізації, вам слід ретельно вивчити всі можливі ризики та наслідки. Також важливо слідкувати за законодавчими змінами в цій сфері.
-
Мобілізація, призов на строкову військову службу
Доброго дня. У мене батько інвалід першої групи, онкофорий, на даний час проходить лікування (хіміотерапію), мати інвалід другої групи. Я в сім`ї один син, маю дружину, сина. Живу окремо від батьків (на сусідній вулиці). Підскажіть будь ласка, мені обовязково потрібне оформлення догляду (опікунство) над батьком для відстрочки або зняття з обліку ? Як що опікунство, з чого починати та які потрібні документи?
Ваша ситуація вимагає уважного підходу, оскільки ви є єдиним сином і маєте інвалідних батьків. Згідно з діючим законодавством України, є підстави для отримання відстрочки від призову на строкову військову службу або мобілізації в таких випадках.
- Опікунство: Якщо ви бажаєте стати опікуном свого батька, вам потрібно звернутися до органів опіки та піклування за місцем проживання батька. Вони нададуть вам інформацію про необхідні документи та процедуру оформлення опікунства.
- Необхідні документи (зазвичай):
- Заява про призначення опікуном.
- Медичний висновок про стан здоров’я батька та його неспроможність самостійно здійснювати свої права та обов’язки.
- Документи, що підтверджують вашу спорідненість з батьком (свідоцтво про народження).
- Документи, що підтверджують вашу особу (паспорт, ІПН).
- Відстрочка від призову: Якщо ви станете опікуном свого батька, це може бути підставою для отримання відстрочки від призову. Однак важливо мати на увазі, що кожний випадок розглядається індивідуально, і рішення приймається на основі всієї наданої інформації.
-
Оформлення інвестицій в стартап-проєкт
Існує онлайн платформа, власником і розробником якого є фізична особа. Проєкт прибутку на даний момент не приносить. Власник знайшов Інвестора (фізичну особу), яка готова на протязі мінімум 12 місяців вкладати кошти в розвиток проєкту, за це Інвестор отримує 50% власності. Сформовані усні домовленості, дійшли згоди щодо суми і умов. Необхідно юридично оформити бізнес на двох власників (50/50). Реєстрація ТОВ, договір на основі домовленостей і вирішити питання неоподаткування інвестицій (сума біля 50k$ за 12 місяців, щомісяця близько 4к$ включаючи з.п. Замовника). Порадьте кроки (або потрібен супровід) по оформленню.
Оформлення інвестицій у стартап-проєкт в Україні потребує дотримання декількох ключових кроків. Ось збільшеної вартості план дій:
- Реєстрація ТОВ:
- Вам потрібно реєструвати Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) із рівними долями у статутному капіталі між Замовником і Інвестором (50/50).
- На етапі реєстрації ТОВ варто вирішити питання щодо керівництва компанією, обрання директора та інших ключових посад.
- Договір про інвестування:
- Оформіть письмовий договір між Замовником та Інвестором, де будуть вказані умови інвестування, розмір інвестицій, графік внесків, обов’язки та права сторін, умови виходу з інвестицій тощо.
- Оподаткування:
- Щодо оподаткування інвестицій – інвестиції, як правило, не оподатковуються. Однак доходи ТОВ (прибуток) буде оподатковано.
- Рекомендовано обрати спрощену систему оподаткування (3 група) для ТОВ, якщо його доходи не перевищують певного рівня, що визначено законодавством.
- Договори з Замовником:
- Якщо інвестиції включають оплату заробітної плати Замовника, вам потрібно оформити трудовий або громадянсько-правовий договір між ТОВ та Замовником.
- Враховуйте відповідні податки і внески, які буде потрібно сплачувати зі заробітної плати.
- Юридичний супровід:
- Якщо у вас немає досвіду в юридичних питаннях, рекомендується звернутися за консультацією до юриста або юридичної компанії, що спеціалізується на інвестиційному праві чи корпоративному праві.
- Юрист зможе допомогти вам правильно оформити всі документи, договори та уникнути можливих юридичних ризиків у майбутньому.
З урахуванням складності вашої ситуації, а також значущості сум інвестицій, настійно рекомендується звернутися до спеціаліста для отримання професійної консультації та супроводу.
-
Непостійний додатковий дохід
Доброго дня! В мене є невеликий додатковий дохід, котрий не має фіксованої суми. Я можу заробити дві тисячі за місяць, а можу й десять. Можу й нічого не заробити. Яким чином мені це узаконити, щоб не порушувати закон, і щоб мої податки не перевищували мій дохід?
В Україні існує кілька опцій для узаконення непостійного додаткового доходу:
- Спрощена система оподаткування:
- Якщо ви заробляєте як фізична особа-підприємець (ФОП), ви можете обрати спрощену систему оподаткування (зокрема, 3 група спрощеної системи), яка передбачає сплату єдиного податку незалежно від суми доходу (у межах дозволеного законодавством рівня доходу), а також єдиного соціального внеску (ЄСВ).
- Сплата ЄСВ має певні мінімальні межі, які потрібно сплачувати навіть у разі відсутності доходу.
- Податки для фізичних осіб:
- Якщо додатковий дохід приходить не від бізнес-діяльності, ви можете сплачувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір з кожного отриманого доходу. Станом на час мого останнього оновлення (до квітня 2023), ставка ПДФО становила 18%, а військовий збір – 1,5% від доходу.
- Авторська винагорода:
- Якщо ваш дохід пов’язаний з інтелектуальною власністю (наприклад, доходи від письменницької або музичної діяльності), ви можете отримувати його у формі авторської винагороди, на яку розповсюджуються певні податкові пільги.
- Договори цивільно-правового характеру:
- Ви можете укласти договір ГПХ (громадянсько-правового характеру) із замовником на виконання певної роботи. У такому випадку замовник має відрахувати та сплатити податки до держбюджету самостійно до виплати вам грошей.
Для вибору найкращого варіанту і для того, щоб впевнитися, що ваші податки не перевищуватимуть дохід, вам може знадобитися консультація з бухгалтером або юристом, який спеціалізується на податковому плануванні. Вони допоможуть вам зрозуміти всі нюанси і знайти оптимальний спосіб оподаткування вашої конкретної ситуації.
-
Перетин кордону з 01 вересня 2023
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи нововведення щодо перевірки рівня екологічності ТЗ стосується всіх власників ТЗ, а саме фізосіб-власників особистих легкових авто? Чи обов’язково мати відповідний сертифікат, якщо в техпаспорті не вказаний рівень екологічності?
Станом на квітень 2023 року в Україні були певні правила та вимоги до рівня екологічності транспортних засобів, особливо стосовно ввезення і реєстрації автомобілів. Зокрема, це стосувалося обмежень на ввезення авто з дизельними двигунами, які не відповідають певному екостандарту (зазвичай Euro 5 та вище). Однак, для отримання актуальної інформації про можливі зміни у правилах перетину кордону та вимогах до рівня екологічності автомобілів, які почали діяти з 1 вересня 2023 року, вам варто звернутися до офіційних джерел, таких як:
- Веб-сайт Державної митної служби України
- Веб-сайт Міністерства інфраструктури України
- Офіційні правові інформаційні системи, які містять оновлення законодавства
Якщо у технічному паспорті транспортного засобу не вказаний рівень екологічності, це може вимагати отримання додаткової документації від виробника або сертифікованих установ для підтвердження відповідності авто екологічним нормам. Якщо у вас є запитання щодо специфічної ситуації або потрібна консультація стосовно отримання сертифіката, рекомендую звернутися до акредитованих експертів у цій галузі або до органів державного нагляду за дотриманням екологічних норм.
-
Мікро кредит
Чи можна через суд спростувати відсотки та заплатити тільки те що брав.
Отримання кредиту завжди супроводжується підписанням кредитного договору, який включає умови повернення позики та нарахування відсотків. Як правило, ці умови є обов’язковими для обох сторін. Однак, існують певні обставини, за яких позичальник може оскаржити умови договору через суд:
- Нечесні умови договору: Якщо ви вважаєте, що умови кредитного договору є неправомірними або “ризикованими” (наприклад, якщо відсоткова ставка непропорційно висока), ви можете спробувати оскаржити їх в суді, стверджуючи, що вони є “прихованими”.
- Порушення законодавства: Якщо кредитор порушив які-небудь законодавчі норми при видачі кредиту або нарахуванні відсотків (наприклад, застосував штрафи, що перевищують встановлені законодавчі ліміти), позичальник може вимагати в судовому порядку визнання таких дій незаконними.
- Зміна обставин: В деяких випадках можна вдатися до положення про непередбачувані обставини (force majeure) або кардинальну зміну обставин (hardship), якщо ці обставини призвели до того, що виконання договору стало особливо важким чи неможливим.
Слід зазначити, що просто спробувати спростувати нарахування відсотків і повернути лише суму основного боргу, без вагомих юридичних підстав, може бути непросто. Кредитні установи, як правило, мають сильні юридичні команди, які захищають їхні інтереси, і договори оформлені таким чином, щоб захищати права кредитора. Для більш точної відповіді та оцінки ваших шансів у суді варто звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на кредитних договорах та спорах із фінансовими установами.
-
Як зняти арешт з банківської картки Пакунок малюка? Арешт наклався автоматично на новий відкритий рахунок.
Щоб зняти арешт з банківського рахунку, призначеного для виплат за програмою “Пакунок малюка”, необхідно дотримуватися відповідної процедури, яка може включати наступні кроки:
- З’ясування причини арешту: Потрібно звернутися до банку для отримання інформації про причину арешту. Це може бути пов’язано з виконавчою постановою, яка видається в рамках виконавчого провадження по стягненню заборгованості.
- Контакт із державним виконавцем: Якщо арешт було накладено в рамках виконавчого провадження, необхідно зв’язатися з державним виконавцем, який веде вашу справу, для з’ясування деталей та можливості зняття арешту.
- Надання документів: Для зняття арешту може знадобитися надання документів, що підтверджують призначення рахунку для отримання виплат за програмою “Пакунок малюка” та те, що кошти на цьому рахунку не можуть бути предметом арешту.
- Юридична допомога: Якщо арешт було накладено помилково або ви вважаєте, що ваших прав порушено, варто звернутися за юридичною допомогою до адвоката, який спеціалізується на подібних питаннях.
- Подання заяви до суду: У деяких випадках може знадобитися звернення до суду з заявою про зняття арешту, особливо якщо арешт було накладено помилково чи незаконно.
- Сплата боргу: Якщо арешт було накладено через наявність боргу, розгляньте можливість його сплати або укладення угоди про реструктуризацію боргу.
-
Студент, вуз, прописка
Вітання! Я студент денної форми навчання, оскільки не живу в гуртожитку, хотів би змінити місце прописки та обліку, як це поступово потрібно зробити? Чи можу я не виписуватись поки з гуртожитку, а просто принести довідку з ВНЗ у військкомат про те, що навчаюсь, чи мене виселять без мого відому, якщо я не житиму (не проплачу за рік) гуртожиток? Прохання надати відповідь текстом на вказану вище е-пошту.
Зміна місця прописки (реєстрації місця проживання) в Україні вимагає дотримання певної процедури. Ось основні кроки:- Вибір місця проживання: Спочатку вам потрібно визначитися з адресою, на яку ви хочете зареєструватися.
- Отримання згоди власника житла: Якщо ви хочете зареєструватися за новою адресою, вам потрібна буде письмова згода власника цього житла.
- Відвідування відділу “Центр надання адміністративних послуг”: Для зміни місця прописки вам необхідно буде звернутися до місцевого ЦНАПу або іншої уповноваженої інстанції.
- Подання необхідних документів: До ЦНАПу потрібно буде надати наступні документи:
- Паспорт (або тимчасове посвідчення особи)
- Заяву про реєстрацію місця проживання
- Документ, що підтверджує право на заселення (наприклад, договір оренди або згода власника)
- Реєстрація у військкоматі: Як студент, вам також необхідно буде оновити інформацію про місце проживання у військовому комісаріаті, для чого можна надати довідку з ВНЗ.
Щодо проживання в гуртожитку, ваші права та обов’язки залежать від умов договору, який ви підписали при заселенні. Зазвичай, якщо ви не платите за проживання в гуртожитку, університет має право анулювати ваше право на кімнату, але вас мають повідомити про це заздалегідь. Якщо ви не впевнені у процедурі, раджу звернутися до юридичної служби вашого ВНЗ або місцевого ЦНАПу за додатковою інформацією.
-
Дівчина кинула на гроші в інтернеті
Доброї ночі, спілкувався з дівчиною, вона мені скидала свої оголені фото і відео, а я за це їй скидав гроші, в кінці кінців ми домовилися на відео дзвінок, коли я їй скину домовленну суму грошей, вона мене заблокувала і пропала… усе що залишилося це її банківський рахунок, номер карточки точніше. Питання, чи можу я її якось за це наказати по закон?
У подібних випадках, коли мова йде про шахрайство або інтернет-афери, ви маєте декілька кроків, які можете здійснити:
- Подати скаргу до поліції: Зібрайте всю кореспонденцію, платіжні квитанції, і будь-яку іншу інформацію, яка може довести факт шахрайства, і подайте заяву у найближчий відділок поліції. Шахрайство в інтернеті є кримінальним злочином, тому поліція має розпочати розслідування.
- Банківські дії: Зв’яжіться з вашим банком і повідомте про шахрайську транзакцію. Іноді, якщо діяти швидко, банк може заморозити транзакцію або навіть спробувати повернути кошти. Однак, це залежить від багатьох чинників, включаючи як швидко ви відреагували та які правила діють у вашому банку.
- Консультація з юристом: Якщо сума, про яку йдеться, є значною, можливо, вам варто проконсультуватись з юристом, який спеціалізується на цивільному праві або кіберзлочинах.
Зауважте, що протиправність дій особи, яка отримала від вас гроші, може бути визначена тільки компетентними органами після проведення відповідного розслідування. Важливо розуміти, що подібні схеми шахрайства є досить поширеними в інтернеті, і найкращий спосіб захисту — це превентивні заходи: бути обережним з передачею грошей людям, яких ви не знаєте особисто.
-
Скептик біля межі
Доброго вечора! Ми вирили яму для септика біля своєї межі, але приїхав благоустрій і сказав щоб ми цю яму закопали. Хотілось би отримати консультацію про ризики і як далі рухатись. Дякую.
- Відстань до межі земельної ділянки: Часто існують чіткі правила щодо мінімальної відстані, яку має дотримуватися септик від межі земельної ділянки. Ця відстань може варіюватися залежно від місцевого законодавства.
- Відстань до водойм: Також можуть бути обмеження на розміщення септиків від природних водойм, колодязів та інших джерел питної води.
- Дозвільні документи: Перед початком робіт зазвичай необхідно отримати дозвіл від місцевих регулюючих органів, який підтверджує, що ви можете встановлювати септик на вашій ділянці.
Якщо представники благоустрою вимагають закопати яму, це може означати, що ви порушили одну з вищезазначених умов або інші будівельні норми чи екологічні вимоги. Ось кроки, які вам слід зробити для вирішення ситуації:
- З’ясування причини: Дізнайтесь конкретну причину, чому вам вказали закопати яму. Це допоможе зрозуміти, які норми ви порушили.
- Ознайомлення з вимогами: Перегляньте місцеве законодавство або норми, які стосуються встановлення септиків, щоб визначити, які вимоги ви маєте виконати.
- Отримання консультації: Рекомендую звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця або юриста, який спеціалізується на земельних питаннях та будівництві.
- Коригування плану: На основі отриманої інформації вам, можливо, доведеться змінити місцерозташування септика або отримати відповідні дозволи перед тим, як продовжити роботи.
- Комунікація з місцевою владою: Зв’яжіться з відділом благоустрою або іншим відповідним органом для вирішення проблеми. Вони можуть надати вам інструкції про те, як привести роботи у відповідність до вимог.
Будьте готові до того, що якщо ви встановлюєте септик без необхідних дозволів або порушуєте будівельні норми, вам може загрожувати штраф або інші юридичні наслідки.
-
Офіційне працевлаштування дитини сироти, виплати від держави опікуну
якщо я дитина сирота, мені 17 років та я піду працювати офіційно, чи буде надалі держава виплачувати кошти моєму опікуну ?
У більшості країн, включно з Україною, коли дитина-сирота працевлаштовується офіційно, це може вплинути на виплати від держави опікуну. В Україні опікуни отримують державну допомогу на утримання дитини-сироти до досягнення нею повноліття або завершення навчання, але виключно якщо дитина не працює. Якщо ви, будучи дитиною-сиротою, почнете працювати офіційно і отримуватимете дохід, державні виплати опікуну можуть бути зменшені або припинені, оскільки вважається, що ви самостійно забезпечуєте себе. При цьому, якщо ви продовжуєте навчання, виплати можуть зберігатися до закінчення навчання незалежно від вашого віку. Ось кроки, які вам варто зробити для уточнення інформації:
- Звернення до органів опіки та піклування: Зверніться до місцевого органу опіки та піклування для отримання конкретної інформації щодо умов призначення та виплати допомоги опікунам.
- Консультація з опікуном: Обговоріть з вашим опікуном можливе офіційне працевлаштування і його вплив на державні виплати. Ваш опікун також може звернутися за консультацією до профільних фахівців.
- Ознайомлення з законодавством: Перегляньте відповідні законодавчі акти, що регулюють соціальний захист дітей-сиріт та виплати опікунам, для кращого розуміння ваших прав та обов’язків.
Зверніть увагу, що зазначена інформація має загальний характер і може відрізнятися залежно від конкретних обставин та змін у законодавстві.
-
Уточнення даних і проходження влк в тцк заброньованими працівниками
Доброго вечора. 1 серпня 2023р підприємство в якому я працюю забезпечило бронювання працівників від мобілізації на 6 місяців. Через тиждень після цього, місцеве тцк сп надало списки з частиною заброньованих працівників які повинні звернутися в тцк для уточнення даних і проходження влк. Директор п-ства зробив збори, прочитав наказ, який складався з 2 листків А4 з підписом і печаткою начальника тцк і всі працівники були змушені підписатися в ньому що вони повідомлені що мають з`явитися в тцк. Підписувались на зворотній стороні пустого листка, де вказували прізвище, ініціали і підпис. Було згадано адміністративну відповідальність, тих хто не прийде в вказаний час. Чи має такий документ якую юридичну силу? Дякую.
Питання про юридичну силу документів, пов’язаних з бронюванням працівників від мобілізації та необхідністю проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), має відповідати вимогам законодавства України. Зазвичай, для того щоб документ мав юридичну силу, він повинен бути складений відповідно до встановлених норм і вимог, включно з вказівкою необхідної інформації про осіб, що підписуються, їхні обов’язки, права, а також можливі наслідки за невиконання цих обов’язків. Ось деякі ключові моменти, які слід враховувати:
- Офіційність документу: Документ, який містить офіційні печатки та підписи відповідальних осіб, зазвичай вважається офіційним і може мати юридичну силу.
- Зміст документа: Важливою є повнота і точність інформації, що міститься у документі, включно з персональними даними та інструкціями, які повинні бути чітко зазначені.
- Відповідність законодавству: Якщо документ складено відповідно до законодавства та процедур, він може мати юридичні наслідки.
- Повідомлення про адміністративну відповідальність: Якщо в документі згадується адміністративна відповідальність, це означає, що за невиконання певних дій можуть бути наслідки, які також повинні бути визначені законом.
Якщо у вас виникають сумніви щодо юридичної сили документа або правомірності вимог, вам слід звернутися за консультацією до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на питаннях військового законодавства. Важливо також розуміти, що в умовах воєнного чи особливого стану в країні деякі процедури можуть бути адаптовані або спрощені відповідно до потреб національної безпеки.
-
Відстрочка від мобілізації, батько інвалід.
Я отримав відстрочку у лютому 2023, оскільки мій батько є інвалідом 2 групи. Чи є термін дії такої відстрочки? Чи не припинилася її дія у зв`язку з прийняттям поправок до закону? У лютому мені лише олівцем в військовому квитку написали дату коли з`явитися – через пів року.
Станом на дату мого останнього оновлення у квітні 2023 року, відстрочка від мобілізації в Україні може бути надана на підставі різних критеріїв, включаючи наявність у особи інвалідності або статусу єдиного доглядача особи з інвалідністю. Термін дії відстрочки зазвичай визначається відповідно до законодавства та може змінюватися в залежності від поточних обставин та прийнятих поправок до законів. У періоди воєнного стану або особливих обставин ці правила також можуть бути піддані коригуванням. Якщо у вашому військовому квитку зазначена тільки дата наступної явки, але не дані про термін дії відстрочки, вам слід звернутися до відповідного військового комісаріату чи іншої уповноваженої установи для отримання актуальної інформації. З урахуванням того, що ви отримали відстрочку у лютому, та маєте повторно з’явитися через пів року, ймовірно, відстрочка надана на вказаний період, але це слід уточнити офіційно. Також важливо звернути увагу на будь-які зміни у законодавстві, які могли вступити в силу після лютого 2023 року та могли вплинути на ваш статус. Крім того, за наявності будь-яких сумнівів або необхідності отримати юридичну консультацію, зверніться до адвоката.
-
Нужно узнать на какую статью опираться
Хочу узнать есть ли статья которая позволяет служить только одному мужчине из семьи . У нас в части служили отец и сын, один из них написал рапорт опирающиеся на какой то закон о то что из семьи может служить только один мужчина . И его реально демобилизовали Хочу узнать что это за закон
Станом на квітень 2023 року, в українському законодавстві існують певні норми, які можуть дозволяти надання відстрочки від військової служби у разі, коли в сім’ї є кілька призовників. Це може стосуватися, наприклад, єдиного годувальника сім’ї або якщо в сім’ї є інші члени, які потребують особливого догляду. Такі положення можуть бути включені до законів, що регулюють питання мобілізації та військового обов’язку, зокрема до Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” та інших нормативно-правових актів. Для точного визначення статті або положення, на яке можна опиратися в такому випадку, потрібно ознайомитися з актуальним текстом законодавства та його інтерпретацією на момент, коли подія мала місце. Зазвичай такі ситуації регулюються не однією конкретною статтею, а цілим комплексом правових норм, які можуть включати положення про мобілізацію, військовий обов’язок, соціальний захист тощо.
-
Надбавка до пенсії за дитину до 18 років
Я пенсіонер і маю на утриманні дитину до 18 років. Можу я отримати надбавку до пенсії у розмірі 150 гривень і що для цього потрібно
- Заява про призначення (або перерахунок) пенсії з проханням про встановлення надбавки.
- Копія свідоцтва про народження дитини.
- Документ, що підтверджує факт утримання дитини (наприклад, довідка зі школи або медичного закладу про те, що дитина знаходиться під вашим опікунством).
- Довідка про склад сім’ї.
Розмір надбавки встановлюється законодавством і може змінюватися в залежності від бюджетних можливостей держави та інфляційних процесів. Зазначимо, що інформація щодо точного розміру надбавок та порядку їх оформлення може бути оновлена, тому для отримання актуальної інформації слід звернутися безпосередньо до органів Пенсійного фонду або вивчити нормативну базу, яка регулює ці питання.
-
Компенсація відпустки за невикористаний робочий час
Чи можна перевести компенсацію невикористаної відпустки, якщо працівника звільняють за переведенням на іншу філію підприємства?
Так, при переведенні працівника на інше підприємство або до іншої філії того самого підприємства, працівник має право на отримання компенсації за невикористані дні відпустки. Це право гарантовано трудовим законодавством України. Компенсація за невикористані дні відпустки має бути виплачена в останній день роботи перед звільненням. Якщо переведення відбувається в рамках однієї організації (тобто без звільнення і подальшого працевлаштування), то питання компенсації може бути вирішене внутрішніми нормативними документами підприємства. Для того, щоб отримати компенсацію, працівнику необхідно звернутися до роботодавця з відповідною заявою про виплату компенсації за невикористану відпустку. Якщо відпустка невикористана не повністю, то компенсується лише та частина, яка не була використана. Важливо перевірити внутрішні правила підприємства та договір, на яких умовах відбувається переведення, та чи не передбачені якісь специфічні умови виплати компенсацій в таких випадках. Якщо виникають суперечки з роботодавцем стосовно виплати компенсації, працівник може звернутися до органів Державної служби зайнятості або до суду для захисту своїх прав.
-
Доброго дня! Скажіть а з посвідченням пенсійним у дія можна перетинати кордон?
Доброго дня! Скажіть а з посвідченням пенсійним у дія можна перетинати кордон?Дякую
Доброго дня! Посвідчення пенсійне не є документом, що надає право на перетин державного кордону. Для перетину кордону громадянам України потрібен один із наступних документів:
- Біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
- Паспортний документ дитини для виїзду за кордон (якщо виїзд відбувається з дітьми).
- Посвідчення особи моряка (для членів екіпажу морських суден).
- Дипломатичний або службовий паспорт (для відповідних категорій осіб).
Якщо у вас є біометричний паспорт, ви можете подорожувати без візи до країн Шенгенської зони, а також інших країн, з якими Україна має безвізовий режим. В інших випадках може знадобитися отримання візи відповідно до законодавства країни, до якої ви плануєте в’їзд. Отже, для перетину кордону вам потрібно оформити біометричний паспорт.
-
Не можемо отримати грошовий перевод з Польщі, це заробітна плата.
Вітаю. Допоможіть. Мати працювала закордоном, тепер бухгалтерія її фірми каже, що переслати в Запоріжжя не може ні на який банк. Як вирішити питання?
Доброго дня! Ось декілька кроків, які можна здійснити для вирішення цієї проблеми:
- Уточнення причини: З’ясуйте конкретну причину, чому бухгалтерія не може здійснити переказ. Це може бути пов’язано з внутрішніми правилами фірми, банківськими обмеженнями, або специфічними вимогами, що стосуються міжнародних переказів.
- Перевірка банківських реквізитів: Переконайтесь, що всі банківські реквізити надані правильно, включаючи IBAN та SWIFT/BIC коди банку отримувача.
- Альтернативні способи переказу:
- Спробуйте скористатися міжнародними платіжними системами, як-от Western Union, MoneyGram або TransferWise (тепер Wise), які дозволяють переказувати кошти між країнами.
- Розгляньте варіант відкриття рахунку в інтернаціональному банку, що має представництва як в Польщі, так і в Україні.
- Використання криптовалютних обмінників або платформ для переказу коштів через криптовалюти, якщо ви обізнані з цією сферою.
- Консультація з банком: Зверніться до банку у Запоріжжі за консультацією та допомогою у вирішенні цього питання.
- Легальність доходу: Переконайтесь, що всі необхідні податки були сплачені і що переказ здійснюється відповідно до законодавства, щоб уникнути проблем з валютним контролем.
- Консультація з юристом або фінансовим консультантом: Якщо проблема здається складною і не вирішується стандартними способами, можливо, варто скористатися професійними послугами.
Якщо ви зіштовхнулися з труднощами через банківські санкції або інші фінансові обмеження, пов’язані з міжнародними ситуаціями, то це питання може бути дещо складніше і вимагати індивідуального підходу.
-
Ступінь придатності до служби після катетерної абляціі синдром впв
Добрий день, мій син з 6 років має встановлений діагноз синдром впв, у 2018 було проведено 3 катетерні абляціі , на даний час діагноз повернувся. Яку ступінь придатності має встановити влк?
Визначення ступеня придатності до військової служби після медичних процедур, таких як катетерна абляція, в Україні здійснюється відповідно до чинних нормативних актів, які регулюють військово-лікарську експертизу. Синдром вовків-Паркінсона-Вайта (ВПВ) є одним із видів порушення серцевого ритму, і ступінь придатності до служби може залежати від багатьох факторів, включно з:
- Актуальним станом здоров’я особи після процедури
- Наявністю симптомів
- Ризиком виникнення ускладнень
- Здатністю виконувати військові обов’язки
- Рекомендаціями лікарів, які здійснювали лікування
Військово-лікарська комісія (ВЛК) під час огляду зазвичай використовує спеціальні таблиці для визначення ступеня придатності, які включають різні категорії залежно від здоров’я та фізичної здатності особи. Враховуючи, що діагноз повернувся, можливо, ступінь придатності буде знижений, однак остаточне рішення повинно бути прийняте на основі обстеження та оцінки військово-лікарською комісією. Щоб отримати точну відповідь, слід звернутися до ВЛК з усіма медичними документами, що підтверджують стан здоров’я вашого сина, включаючи результати абляції та актуальні висновки лікарів.
-
Питання по відкриттю нового кредиту
Доброго вечора! В мене є не закритий кредит, і новий мені не дають, кредитний рейтинг середній, якщо я завтра його закрию, з якою вірогідністю мені дадуть новий?
Ваша здатність отримати новий кредит після погашення старого залежатиме від декількох факторів:
- Кредитна історія: Позитивне закриття існуючого кредиту може покращити вашу кредитну історію, оскільки ви демонструєте, що здатні виконувати свої фінансові зобов’язання. Однак, це не моментально відображається в кредитних історіях – іноді це може зайняти деякий час, перш ніж інформація про погашення кредиту буде повністю оновлена.
- Середній кредитний рейтинг: Якщо ваш кредитний рейтинг є “середнім”, це може означати, що у вас є інші кредитні зобов’язання або ваша історія містить певні негативні моменти. Погашення кредиту може допомогти покращити рейтинг, але знову ж таки, не миттєво.
- Банківські політики: Різні банки мають різні критерії для оцінки кредитоспроможності. Деякі можуть звертати увагу на ваш загальний дохід, існуючі фінансові зобов’язання, історію роботи та інші чинники.
- Особистий дохід та загальні фінансові умови: Ваш поточний дохід і фінансове положення відіграють ключову роль. Банки будуть оцінювати вашу здатність виплачувати новий кредит на основі вашого доходу та витрат.
- Швидкість оновлення даних: Якщо банк швидко оновлює інформацію в кредитних бюро, вплив на ваш кредитний рейтинг може статися швидше.
Тому, навіть якщо ви закриєте кредит завтра, варто пам’ятати, що оновлення інформації в кредитній історії та відповідне покращення кредитного рейтингу може зайняти деякий час. Крім того, кожен банк має власну процедуру оцінки кредитоспроможності, тому краще звернутися безпосередньо до кредитора для отримання конкретної інформації. Для збільшення вірогідності отримання нового кредиту, вам також може бути корисно поговорити з кредитним консультантом або фінансовим радником, який може допомогти вам покращити ваш кредитний рейтинг та підготувати до подачі заявки на новий кредит.
-
Не оплата за кв и угрозы
Угрозы от семьи председателя ОСМД. У нас большая неуплата за квартиру, наш дом, это ОСМД. В период войны можно не платить за квартиру. (вся задолженность будет погашена на 100% и платить я не отказываюсь! Но после войны) Ни каких законов я не нарушаю. Сегодня к нам позвонили в дверь, после потушили свет в квартире и начали сильно бить в дверь при этом пытаясь открыть ее, дергая за ручку. И крича на всю парадную. Это была жена начальника ОСМД она угрожала, тем что повредит двери, будет бить головой мою мать об стены, что будет ходить каждый день – пока мы не оплатим долг. Она работает в полиции. Мы вызвали полицию, но она ничего не сделала. Денег на оплату нет + после угроз расправой, сразу идти и платить будет странно. То что они делают это не по закону. Скажите что можно сделать в этом случае?
Дуже важливо розуміти, що насильство або погрози фізичною розправою є кримінальним злочином, незалежно від будь-якої заборгованості чи інших обставин. Ось що ви можете зробити у такій ситуації:
- Документуйте інциденти: Записуйте всі погрози, у тому числі час, дату, те, що було сказано чи зроблено, та будь-яких свідків. Якщо можливо, зробіть аудіо чи відеозаписи погроз.
- Зверніться до поліції: Ви вже це зробили, але якщо поліція не відреагувала адекватно, вам слід знову звернутися, цього разу з детальним звітом про погрози і можливо з конкретними доказами. Якщо вам відмовляють у прийнятті заяви або ви відчуваєте, що поліція не діє належним чином, можете звернутися до вищестоящих органів поліції або прокуратури.
- Зверніться до адвоката: Юридична консультація допоможе вам зрозуміти ваші права та наступні кроки, які можна зробити для захисту себе і своєї сім’ї.
- Захист своїх прав у суді: Якщо ситуація не вирішується через поліцію, можливо, вам доведеться ініціювати судовий процес для захисту своїх прав і захисту від угроз.
- Соціальна підтримка: Ви також можете звернутися за допомогою до місцевих соціальних служб, які можуть надати підтримку та поради у ситуаціях з погрозами та насильством.
Щодо неплатежів за комунальні послуги, потрібно переглянути діюче законодавство та офіційні рішення органів влади, які можуть бути прийняті у період воєнного стану. Зазвичай, неплатежі за комунальні послуги можуть призвести до нарахування пені та інших санкцій, але це не дає права нікому вдаватися до насильства або погроз. У будь-якому разі, не ігноруйте угрози та використовуйте всі доступні вам правові механізми для захисту своїх прав.
-
Как отразить цену по курса для нерезидента
Добрый день! В НН для нерезидента цена считается по курсу в день составления счёта и акта. Может ли быть цена в НН с четырьмя цифрами после запятой? Как вообще регулировать разницу в курсе при пересчёте долларов в гривны?
Відображення ціни у налоговій накладній (НН) для операцій з нерезидентами здійснюється відповідно до законодавства країни, в якій складається НН. В Україні, наприклад, операції з нерезидентами регулюються Податковим кодексом України, а також інструкціями та роз’ясненнями від Національного банку України та Міністерства фінансів. Отже, стосовно ціни та курсових різниць:
- Ціна у налоговій накладній: Ціна може бути відображена з точністю до чотирьох знаків після коми, якщо це передбачено умовами договору та це не суперечить законодавству. Така точність може бути потрібна для точного відображення курсових різниць.
- Регулювання курсової різниці: Курсова різниця виникає, коли валютні операції перераховуються у національну валюту за різними курсами валют на момент виникнення та погашення зобов’язань.
- Курс НБУ: Зазвичай, для перерахунку валютних операцій у гривню використовується офіційний курс Національного банку на дату виникнення податкових зобов’язань, а також на дату їх погашення.
- Бухгалтерський облік: Курсові різниці відображаються у бухгалтерському обліку відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, і вони можуть впливати на фінансовий результат підприємства.
Якщо у вас виникають конкретні питання стосовно обліку курсових різниць або заповнення податкових документів, рекомендую звернутися за консультацією до кваліфікованого бухгалтера або податкового консультанта, який спеціалізується на міжнародних операціях та валютному регулюванні у вашій країні.
-
Проблеми з листом-непрацездатності у зв’язку з пологами який надіслали у військову частину, хоча звільнена зі служби
Була мобілізована з моменту загального призову 2022, в березні 2023 року звільнилась зі служби у зв`язку з вагітністю. Зараз відкрила лист по непрацездатності у звязку з вагітністю та пологами,- пенсійний фонд скерував дані документи у військову частину, хоча я звільнена і не служу. В паралелі маю відкритого фопа ще з 2018 року, справно все оплачую, і лист мав піти на ФОП але пенсійний фонд відправив саме на військову частину, на гарячій лінії відповіли,- що помилки немає і все. Як можна виправити дану ситуацію?
Ситуація, з якою ви зіткнулися, потребує вирішення на рівні установ, які здійснюють обробку та направлення документів, а саме — Пенсійного фонду та, можливо, військової частини, де ви раніше служили. Ось кілька кроків, які ви можете здійснити для виправлення ситуації:
- Звернення до Пенсійного фонду: Напишіть офіційний запит до Пенсійного фонду, де вкажіть, що ви більше не є службовцем військової частини та надайте підтверджуючі документи про ваше звільнення. Поясніть, що зараз ви є ФОП і що лист непрацездатності має бути направлений з урахуванням цієї обставини.
- Звернення до військової частини: Якщо лист-непрацездатності вже надійшов до військової частини, зверніться до них із запитом про перенаправлення документу до правильної інстанції. Вони можуть мати процедуру для вирішення таких випадків.
- Консультація з юристом: Якщо звернення до відповідних органів не дасть результату, рекомендую звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на питаннях соціального забезпечення та трудового права.
- Документальне підтвердження: Підготуйте всі необхідні документи, що підтверджують ваш статус ФОП, а також документ про звільнення з військової служби, щоб мати можливість швидко надати їх при необхідності.
- Соціальна служба: Можливо, вам також доведеться звернутися до соціальних служб за допомогою в роз’ясненні та вирішенні цього питання.
У вашому запиті до Пенсійного фонду та інших організацій будьте конкретними у своїх вимогах, дотримуйтесь офіційного стилю і надавайте всю необхідну інформацію та документи, що підтверджують вашу позицію.
-
ПДВ
просимо надати посилання на нормативні документи (закони, положення) при обгрунтуванні відповіді перед податковою інспекцією. “підприємство до 01.08.2023 було на спецгруппі 2%, під час цього були виконані роботи по договору без ПДВ, оплата по роботам прийшла в серпні коли підприємство перейшло на загальну систему оподаткування з ПДВ. Оплата проводилась за рахунок бюджетних коштів, дата виникнення податкових зобов`язань у разі постачання за рахунок бюджетних є дата зарахування коштів на рахунок. Але договір без ПДВ на момент виконання робіт. Чим керуватись і чи потрібно виписувати податкову накладну по оплаті, якщо так то що брати за базу оподаткування, і виписувати податкову на замовника чи як компенсуючу на себе?
Для відповіді на це питання важливо звернутися до відповідних нормативних документів України, які регулюють питання обліку ПДВ. Станом на дату мого останнього оновлення інформації, основним законодавчим актом у цій сфері є Податковий кодекс України. Специфічні деталі оподаткування ПДВ для різних систем оподаткування і переходу з однієї системи на іншу визначаються в цьому документі. Ваше питання торкається ситуації, коли підприємство виконало роботи без нарахування ПДВ, перебуваючи на спеціальній групі, і отримало оплату вже після переходу на загальну систему оподаткування. Зазвичай, моментом виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата виникнення доходу або дата фактичної оплати, залежно від обраної системи обліку (касовий чи нарахувальний метод). Оскільки оплата надійшла після переходу на загальну систему, можливо, потрібно нарахувати ПДВ. Для отримання точної відповіді та посилань на нормативні документи, рекомендую звернутися до таких ресурсів:
- Податковий кодекс України – перевірте розділи, які стосуються ПДВ та спеціальних податкових режимів. Зокрема, зверніть увагу на статті, які визначають момент виникнення податкових зобов’язань.
- Офіційні листи і роз’яснення від Державної податкової служби України – на офіційному сайті ДПС зазвичай публікуються роз’яснення з актуальних питань оподаткування.
- Консультація з аудитором або податковим консультантом – фахівці в галузі податкового законодавства можуть надати не тільки консультацію, але й посилання на конкретні нормативні акти, що стосуються вашої ситуації.
Щоб визначити, чи потрібно виписувати податкову накладну та які суми вважати базою для оподаткування, вам потрібно визначити, чи є ця оплата доходом, отриманим в період, коли ви вже були платником ПДВ. Якщо так, то, ймовірно, податкову накладну потрібно буде виписати. База оподаткування та порядок виписки податкової накладної будуть залежати від специфіки конкретного випадку і повинні бути визначені з урахуванням чинного законодавства.
-
Супровід батька інваліда 2 групи за кордон. Отримання посвідчення про інвалідність.
Отримали вчора довідку МСЕК про встановлення 2 групи інвалідності, для перетину кордону Довідки МСЕК буде не достатньо. Нам повідомили що подати заяву на отримання посвідчення інваліда можна буде лише через два тижні. Питання – яким чином можна прискорити цей процес, можливо є варіанти отримання документів про інвалідність іншим чином. Потрібно в найкоротший термін.
Щоб прискорити отримання посвідчення інвалідності, ви можете спробувати наступне:
- Звернення до соціального захисту населення: З’ясуйте, чи є можливість подати заяву в електронній формі або через електронні сервіси, такі як портал державних послуг. Іноді електронні заявки обробляються швидше.
- Терміновий порядок: В деяких випадках можна подати заявку на отримання документів в терміновому порядку. Це може бути зроблено у випадку, якщо ви можете довести необхідність терміновості (наприклад, з медичних причин, для лікування за кордоном тощо).
- Особиста зустріч: Спробуйте особисто зустрітися з керівництвом установи, яка видає посвідчення. Іноді прямий діалог може сприяти швидшому вирішенню питань.
- Допомога волонтерів або правозахисників: Зверніться до волонтерських або правозахисних організацій, які можуть надати консультації чи допомогу в прискоренні процесу.
- Офіційне листування: Надішліть офіційний запит з проханням прискорити процедуру видачі посвідчення з посиланням на терміновість вашої ситуації.
- Консультація з адвокатом: Юридичний консультант може допомогти вам визначити найбільш ефективний спосіб дії і, можливо, надати додаткові поради щодо ваших прав і процедур.
Якщо вам потрібно перетнути кордон з особливо термінових причин, у вас може бути можливість пояснити ситуацію прикордонному контролю, надавши довідку МСЕК та іншу документацію, яка підтверджує статус інвалідності та необхідність супроводу за кордоном. Зараз, через ситуацію з пандемією та інші надзвичайні обставини, влада іноді йде на поступки в таких питаннях.
-
Патруль выписали мне штраф, за ложный вызов.
Здравствуйте. Соседи громко случали музыку в воскресение. Вызвал патруль. Патруль почти сразу перезвонил, сказал, что на месте. Но у меня есть видео, как я сними разговариваю, и нет патруля под парадным. Потом есть видео, как они приезжают на второй вызов на 102. Патруль выписали мне штраф, за ложный вызов. Патруль стоит под парадным, играет громко музыка с 7 этажа соседнего парадного в 21 30 воскресение(приблизительно) 27 августа 2023, . Но мне выписывают штраф, на второй звонок, считая что он ложный вызов.
Ви маєте право оскаржити штраф, якщо вважаєте, що патруль неправомірно визначив виклик як ложний. Ось які кроки можна зробити:
- Збереження доказів: Збережіть всі докази, що ви маєте, включно з відеозаписами, які підтверджують вашу версію подій.
- Подання скарги: Напишіть скаргу в поліцейську станцію або до вищого керівництва поліції, де ви можете викласти свою версію подій і надати докази.
- Адміністративне оскарження: Якщо штраф було виписано, вам необхідно подати адміністративний позов до суду для його оскарження. Зазвичай існує певний термін, протягом якого можна подати таку скаргу, тому зверніть увагу на ці строки.
- Юридична допомога: Якщо вам складно розібратися самостійно, можна звернутися до юриста за консультацією.
- Докази наявності проблеми: Якщо проблема з гучною музикою у вашому будинку є систематичною, можна також зібрати підписи сусідів, які також страждають від шуму, щоб підкріпити свою позицію.
- Відеоматеріали: Подайте відеозаписи як частину доказової бази. Якщо вони підтверджують, що музика грала голосно і що патруль спочатку не приїхав, це може бути ключовим у вашій справі.
- Офіційні документи: Запитайте у поліції копії всіх документів, пов’язаних з вашим випадком, включаючи рапорт патрульних та протокол про штраф.
У будь-якому випадку, спробуйте вирішити ситуацію мирним шляхом і використовуйте всі доступні правові засоби для захисту ваших інтересів.
-
Право власництва, моральне насилля
Чи може вітчим привласнити квартиру у судовому порядку, яку придбав за власні кошти, та зареєстрував на сина жінки? З метою ухилення від податків. Та в якій сам син проживає, самостійно.
У відповідності до законодавства більшості країн, власність на нерухомість зазвичай визначається записами у державному реєстрі. Якщо вітчим купив квартиру і оформив її на сина своєї дружини, то син є юридичним власником нерухомості, навіть якщо кошти на покупку надав вітчим. Таке оформлення може мати податкові наслідки і потребує розуміння локального податкового законодавства. Ось кілька аспектів, які варто врахувати:
- Первісне намірення: Якщо на момент купівлі квартири була угода про те, що нерухомість є власністю вітчима, але оформлена на сина для ухилення від податків, це може бути підставою для судового спору. Однак така угода може бути незаконною.
- Докази: Вітчиму потрібно буде надати суду переконливі докази, що квартира належить йому, і це може включати докази того, що кошти на покупку квартири були його особистими.
- Податкові наслідки: Якщо метою переоформлення було ухилення від податків, така діяльність може мати серйозні податкові та правові наслідки для обох сторін.
- Моральне насилля: Якщо син зазнавав морального насилля з боку вітчима, це може вплинути на рішення суду, особливо якщо це насилля було спрямоване на змушування сина до відмови від власності або інших прав.
- Юридична консультація: Для уникнення подібних ситуацій важливо звернутися за професійною юридичною консультацією і можливо оформити договір дарування, позику чи інший юридичний документ, який би чітко визначав права і обов’язки сторін.
У будь-якому випадку, для точного розуміння ситуації та можливостей дій, звернення до кваліфікованого юриста з питань нерухомості та податкового права буде найкращим рішенням.
-
Тимчасова непридатність
добрий вечір! чи може тимчасово непридатний чоловік виїжджати за кордон?
Добрий вечір! Щодо питання виїзду за кордон особи, яка має статус тимчасово непридатного (наприклад, через отримання лікарняного листа), зазвичай не існує прямих законодавчих обмежень на виїзд за межі країни. Однак, у кожній країні можуть бути свої нюанси, особливо в контексті військового стану або інших особливих правових режимів. Якщо мова йде про час військового стану, то в Україні, наприклад, можуть бути спеціальні обмеження для виїзду чоловіків призовного віку. Також, якщо особа отримує соціальні виплати або компенсації пов’язані з тимчасовою непрацездатністю, виїзд за кордон може бути обмежений умовами отримання таких виплат. Варто зазначити, що якщо лікарняний лист використовується для отримання соціальних виплат від держави або роботодавця, то поїздка за кордон може бути розцінена як зловживання і призвести до відповідних наслідків, включаючи припинення виплат і можливість штрафів. Для отримання найбільш точної інформації, слід консультуватися з відповідними державними органами або юридичними радниками.
-
Вихід із академічної відпустки / 3-й рік академічної відпустки
Добридень. У 2020 році я вступила до Запорізького Національного університету на денну форму навчання на держбюджет. У грудні 2021 року пішла в академвідпустку за станом здоров`я. У серпні 2022 року академвідпустку було ПРОДОВЖЕНО до 31.08.23 (хоча в наказі чомусь вказали “на період військового стану”; новий висновок ВКК був на руках, але його не вимагали). Днями звернулася до відділу кадрів університету з наміром вийти на навчання, але мені було сказано, що вийти я можу лише на контракт, оскільки бюджетні місця реквізовані під окремі категорії громадян (для забезпечення виконання Постанови КМУ 1224 від 28.10.22), а на питання чи можу я продовжити академічну відпустку на третій рік мені було сказано, що ні, тому що “університет і так пішов Вам назустріч, надавши другий”. Письмову заяву на поновлення навчання від мене поки не прийняли (і відмовилися реєструвати), вимагаючи надати одночасно з нею висновок ВКК про те, що я можу розпочати навчання (про необхідність такого висновку заздалегідь не попереджали, зараз намагаюся пройти медкомісію, на що потрібен час). З цієї причини і письмової відмови від університету поки що немає. На підставі чого студентів, які вже перебувають в академічній відпустці, можуть позбавити можливості повернутися на навчання за рахунок держбюджету? Чи маю я право на продовження академвідпустки на третій рік? І чи може університет у цьому праві відмовити?
Повернення до навчання після академічної відпустки і умови продовження такої відпустки регламентуються законодавством про освіту та внутрішніми положеннями університету. В Україні, за Законом України “Про вищу освіту”, студент має право на академічну відпустку тривалістю до одного року з можливістю її продовження в разі наявності підстав. Зазвичай академвідпустка за станом здоров’я може бути продовжена на підставі медичних документів. Тривалість такої відпустки і порядок продовження має бути визначено внутрішніми нормативними актами університету. Питання поновлення на навчання за рахунок державного бюджету після академічної відпустки може залежати від політики університету та наявності бюджетних місць. Якщо ваше бюджетне місце було зайняте іншою особою під час вашої відпустки, і зараз немає вільних місць, це може бути причиною, через яку вам пропонують навчання на контрактній основі. Щодо права на третій рік академічної відпустки, зазвичай така можливість існує лише в окремих випадках і за наявності об’єктивних причин (наприклад, тривала хвороба), і це також має бути врегульовано положеннями університету. Якщо у вас виникають труднощі з вирішенням цього питання, вам може бути корисно:
- Ознайомитись з положеннями вашого університету щодо академічної відпустки та поновлення на навчання.
- Подати письмову заяву на поновлення з проханням про розгляд вашого випадку, надавши висновок ВКК (якщо це можливо).
- У разі відмови отримати письмове пояснення причин відмови.
- Звернутися за консультацією до юридичної служби або студентського омбудсмена, якщо такий є в вашому регіоні.
Також варто враховувати поточну ситуацію в країні та можливі зміни в законодавстві чи регулюванні, які могли б вплинути на порядок вирішення подібних питань.
-
Мобiлiзацiя
Доброго дня! Я хворiю на онкологiю, проходжу лiкування в Польщi, отримала тут iнвалiднiсть. В мене є чоловiк йому 56 рокiв чи може вiн отримати вiдстрочку вiд призову якщо я iнвалiд, але приïхати зараз в Украïну, щоб оформити iнвалiднiсть не можу. Якщо я вишлю йому польську довiдку завiрену нотарiусом це буде аргументом для вiйськомату чи нi? Дуже дякую за вiдповiдь.
У відповідності до законодавства України, основною підставою для ненаведення або відстрочки від призову на строкову військову службу є наявність в призовника осіб, які перебувають на його утриманні та потребують його догляду. Особливо це стосується ситуацій, коли є інваліди в сім’ї. Ваша польська довідка про інвалідність може слугувати підставою для того, щоб надати вашому чоловікові відстрочку. Однак важливо мати на увазі декілька моментів:
- Завірення документа: Польська довідка, що буде завірена нотаріусом, може потребувати апостиль або легалізації для використання в Україні.
- Переклад: Необхідний документ повинен бути перекладений на українську мову і завірений нотаріусом.
- Військовий комісаріат: Навіть із всіма документами, рішення про відстрочку буде прийматися на розсуд військового комісаріату. Вони можуть прийняти рішення на користь вашого чоловіка, але також можуть вимагати додаткові докази або українську інвалідність.
- Актуальність інформації: Враховуючи, що ситуація в Україні може змінюватися, рекомендується звертатися безпосередньо до місцевого військового комісаріату чи юридичного консультанта, щоб отримати актуальну інформацію.
-
Вiдстрочка вiд мобiлiзацiï
Доброго дня! Я хворiю на онкологiю, проходжу лiкування в Польщi, отримала тут iнвалiднiсть. В мене є чоловiк йому 56 рокiв чи може вiн отримати вiдстрочку вiд призову якщо я iнвалiд, але приïхати зараз в Украïну, щоб оформити iнвалiднiсть не можу. Якщо я вишлю йому польську довiдку завiрену нотарiусом це буде аргументом для вiйськомату чи нi? Дуже дякую за вiдповiдь.
Співчуваю вашому становищу та бажаю вам швидкого одужання. Відповідно до українського законодавства, чоловіки, які є опікунами або єдиними доглядачами за особами з інвалідністю, можуть отримати відстрочку від мобілізації. Ваш випадок може бути підставою для надання такої відстрочки вашому чоловіку. Однак, існують певні нюанси:
- Завірення документів: Завірена нотаріально польська довідка має бути легалізована або мати апостиль (залежно від встановлених Україною правил щодо документів із конкретної країни) та перекладена на українську мову нотаріально завіреним перекладачем.
- Легалізація: Після легалізації чи проставлення апостилю документ повинен бути прийнятний для використання в Україні. Зверніться до посольства України в Польщі для з’ясування процедури.
- Подання до військового комісаріату: Ваш чоловік повинен подати цей документ разом із заявою про надання відстрочки до відповідного військового комісаріату за місцем реєстрації.
- Індивідуальний розгляд: Кожен випадок розглядається індивідуально, тому військовий комісаріат вирішує на основі всієї наявної інформації.
Щоб з’ясувати всі деталі та правильно підготувати всі необхідні документи, рекомендую звернутися до юридичного консультанта або адвоката, який спеціалізується на таких питаннях. Вони зможуть надати вам точну інформацію та допомогти у спілкуванні з військовим комісаріатом.
-
Земельна ділянка
Добрий день! Скажіть чи може селищна рада забрати приватизовану земельну ділянку , і на яких підставах.
Добрий день! Селищна рада може вилучити приватизовану земельну ділянку тільки на підставах, які чітко передбачені законом. Ось кілька сценаріїв, коли це можливо:
- Порушення умов використання землі: Якщо власник використовує земельну ділянку не за цільовим призначенням або порушує законодавство у сфері землеустрою, екології, будівництва тощо.
- Вилучення для державних або громадських потреб: Земельна ділянка може бути вилучена для потреб суспільства, наприклад, під будівництво доріг, шкіл, лікарень. Зазвичай це супроводжується процесом викупу землі та компенсації власнику.
- Неоплата земельного податку: Якщо власник протягом тривалого часу не сплачує земельний податок або не виконує інших фінансових зобов’язань, пов’язаних із володінням землею.
- Примусове відчуження через суд: У разі, якщо існують суттєві порушення з боку власника, питання про примусове відчуження може бути вирішене через судову систему.
- Закінчення терміну дії права на землю: Для деяких видів права користування землею встановлюється часовий термін. Якщо цей термін спливає, і власник не продовжує його в установленому порядку, ділянка може бути вилучена.
Кожен випадок вилучення земельної ділянки є індивідуальним і вимагає детального аналізу. Якщо вам або комусь з вашого оточення загрожує вилучення земельної ділянки, важливо звернутися за юридичною допомогою, щоб з’ясувати всі обставини та ваши права в цій ситуації.
-
Виписка військовозабов’язаного
Доброго дня , як виписати військовозабовьязаного чоловіка людину , що не є власником житла , і не проживає за місцем реєстрації більше трьох років , контакту з людиною теж немає.
-
Орендар не робить індексацію по виплаті
Орендар зложив умови однова через два роки од першої умови і поставив перед фактом ,що умова має бути на десять років і не менше,а тепер плате дуже мало і не робить індексацію. Чи можу повернуть гроші і скасувати ті умови?
Так, як власник нерухомості, у вас є певні права щодо вирішення конфліктів з орендарями, зокрема щодо індексації орендної плати та умов оренди. Виходячи з вашого опису, ось кілька пунктів, які вам потрібно розглянути:
- Перевірка договору оренди: Важливо переглянути умови договору оренди, які були підписані. Якщо в договорі є положення про індексацію орендної плати, а орендар її не проводить, це може бути підставою для претензії.
- Переговори з орендарем: Спочатку спробуйте обговорити ситуацію з орендарем. Можливо, ви зможете досягти компромісу без звернення до суду.
- Правова основа для індексації: В Україні існують законодавчі норми, які дозволяють індексацію орендної плати, щоб вона відповідала інфляційним процесам у країні. Перевірте, чи відповідає договір цим нормам.
- Подання попередження: Якщо переговори не дають результатів, можна надіслати офіційне попередження орендарю з вимогою провести індексацію та попередженням про можливість розірвання договору у разі невиконання умов.
- Розірвання договору: Якщо орендар ігнорує ваши вимоги, ви можете розірвати договір у встановленому законом порядку, якщо у вас є на це законні підстави.
- Судове розглядання: У разі виникнення спору, який не вдається вирішити мирним шляхом, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх інтересів.
-
Трудове право
Чи враховується період,коли людина перебуває на лікарняному, як трудовий стаж? Чи враховується період, коли людина перебувала певний час в відпустці без збереження з/п в зв`язку з початком військових дій, як трудовий стаж?
Так, в Україні період, коли працівник перебуває на лікарняному (тобто отримує тимчасову непрацездатність), зазвичай враховується як трудовий стаж. Це випливає з того, що офіційно ви все ще вважаєтесь працюючими, хоча і не можете виконувати свої робочі обов’язки через хворобу. Щодо відпустки без збереження заробітної плати, ситуація трохи складніша. Зазвичай такий період не враховується в трудовий стаж, але в зв’язку з воєнним станом чи воєнними діями, в Україні можуть бути внесені зміни або тимчасові виключення, які дозволяють враховувати і цей час як стаж. Зокрема, під час військового стану можуть бути встановлені особливі правила щодо трудових відносин та врахування стажу. Для отримання найактуальнішої інформації слід звернутися до останніх змін у законодавстві України, які могли бути прийняті в зв’язку з воєнним станом, а також отримати консультацію від юриста або адвоката, спеціалізованого у сфері трудового права.
-
Сморід від пташиного фермерства
Ввечері після 21 години влітку, часто відчувається сморід з пташиної ферми, яка розташована приблизно в 350 м від нашого дому. Це продовжується скільки я себе памʼятаю. Тому чи є якась стаття, чи ще щось і відповідні органи, щоб я змогла звернутись до них? Тому що я не впевнена чи можна вирішити цю проблему.
Ситуація, яку ви описуєте, може підпадати під регулювання законодавства про охорону довкілля, зокрема в частині забруднення повітря та неприємних запахів, які можуть негативно впливати на якість життя та здоров’я людей. У такому випадку ви маєте кілька шляхів дій:
- Звернення до місцевої екологічної інспекції: В Україні екологічна інспекція відповідає за контроль над дотриманням екологічного законодавства, у тому числі і щодо забруднення повітря. Ви можете подати скаргу, і інспекція проведе перевірку ферми.
- Звернення до місцевої ради: Як орган місцевого самоврядування, селищна чи сільська рада має повноваження реагувати на подібні проблеми, особливо якщо вони впливають на добробут громади.
- Звернення до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів: Ця служба також відповідає за контроль санітарного законодавства і може провести перевірку умов утримання птиці.
- Судовий позов: Якщо інші методи не принесуть результату, ви маєте право подати позов до суду з метою припинення порушення ваших прав і відшкодування збитків, якщо такі були спричинені діяльністю ферми.
Перед зверненням до будь-якого з цих органів вам може знадобитися зібрати докази, що запах дійсно існує та що він виходить саме з пташиного господарства. Це можуть бути свідчення місцевих жителів, фото- чи відеофіксація, вимірювання інтенсивності запаху тощо. Також, якщо це можливо, спробуйте обговорити проблему безпосередньо з власниками ферми. Можливо, вони не усвідомлюють масштабу проблеми і готові будуть прийняти заходи для зменшення неприємних запахів.
-
Вирішення по непридатності на ВЛК
Доброго дня. Допоможіть будь ласка ????????????. Мій чоловік після мінно вибухової травми має осколок в печінці. Взагалі осколків залишилось багато в руці, нозі в паху. Цей осколок пробив легеню і застряг в печінці. Зараз він проходить ВЛК на придатність до служби. Чи стосується до нього стаття 77 зак. Укр.402? До пункту “а” належать пошкодження внутрішніх органів унаслідок травм (поранень):стан після видалення легені, чужорідного тіла, яке розташоване біля кореня легені, серця або біля великих судин, незалежно від ускладнень або порушень функцій органів і систем.” Чужерідне тіло (осколок) же розташуванне біля великих судин?. Або:”стан після політравми органів двох або більше порожнин з помірними порушеннями їх функцій.”. Будь ласка, допоможіть підказкою. Можливо ли оператись на це, бо признають пригодним????. МСЕК дав 2 групу, а військовим лікарям байдуже ????????????
- Отримання повторної медичної експертизи: Якщо є сумніви у правильності рішення ВЛК, можна запросити повторну експертизу або експертизу в іншому медичному закладі.
- Юридична консультація: Звернення до адвоката або юриста з питань військового та медичного права для отримання консультації і розробки стратегії оскарження рішення ВЛК.
- Звернення до вищестоящих органів: Ви маєте право звернутися до вищестоящої ВЛК, військового управління, а також до Міністерства оборони чи інших відповідних органів із скаргою на рішення комісії.
- Звернення до суду: Якщо вищезазначені кроки не дадуть результату, можна подати позов до суду з метою оскарження рішення ВЛК.
Важливо зібрати всі необхідні медичні документи, висновки та іншу документацію, яка підтверджує стан здоров’я вашого чоловіка та невідповідність його стану вимогам військової служби. Зверніть увагу, що для отримання найбільш точної та актуальної інформації варто звернутися до професійного юриста, оскільки такі ситуації вимагають індивідуального підходу та глибокого аналізу всієї документації.
-
Відкриття ФОП та Payoneer
Планую відкриття ФОП 3 групи, надаю онлайн послуги закордоном, також побачив можливість реєстрації через Payoneer як ФОП, але не впевнений на рахунок правдивості чи функціонування. Чи сожлива прив`язка ФОП – Payoneer? При виникненні додаткових запитань, розглядаю консультацію через дзвінок.
В Україні ФОП може використовувати Payoneer для отримання коштів за надані послуги закордонним клієнтам. Payoneer пропонує послуги, які дозволяють здійснювати трансграничні платежі, і це може бути корисним інструментом для фрілансерів та інших самозайнятих осіб. Ось декілька моментів, на які слід звернути увагу при використанні Payoneer у якості ФОП:
- Реєстрація ФОП: Для відкриття ФОП необхідно пройти офіційну реєстрацію у відповідних державних органах України. Ви можете зробити це самостійно через відповідні онлайн-платформи або звернувшись до юриста.
- Прив’язка рахунку Payoneer до ФОП: Після відкриття ФОП ви можете прив’язати свій рахунок Payoneer до вашого бізнесу. Це можливо, оскільки Payoneer дозволяє отримувати платежі від компаній та приватних осіб з-за кордону.
- Документи та звітність: Переконайтесь, що у вас є всі необхідні документи, які підтверджують джерело вашого доходу, а також забезпечте належне ведення бухгалтерського обліку та податкової звітності.
- Податки: Як ФОП, ви зобов’язані сплачувати податки згідно з чинним законодавством. Зокрема, для третьої групи ФОП, яка працює на спрощеній системі оподаткування, існують певні ставки податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.
- Легалізація коштів: Під час виведення коштів з Payoneer на український банківський рахунок, вам потрібно забезпечити легалізацію цих коштів, тобто підтвердження їхнього законного походження для банку та податкових органів.
При будь-яких сумнівах чи додаткових питаннях завжди краще проконсультуватися з професіоналами: бухгалтерами, податковими консультантами та юристами, які спеціалізуються на веденні бізнесу та податковому законодавстві. Зазвичай бухгалтерські компанії та юридичні фірми надають такі консультації через дзвінок або особисту зустріч. Якщо ви хочете використовувати Payoneer для ведення свого бізнесу, слід звернутися безпосередньо до Payoneer для отримання точної інформації та встановлення рахунку, який відповідатиме вашим бізнес-потребам.
-
Доброго дня, діло у виконавчій службі з травня 22 року, у жовтні наклали арест на боржника. Ніяких виплат не було. Сьогодні дивлюсь по ділу. 6.06.є постанова про вилучено РНОКПП. Це законно? Чому мене ніхто не попередив та не вислали ніяких документів. Як я можу це оскаржити?
У ситуації, коли ви є стороною виконавчого провадження і з вами не ведуть належного спілкування, а також приймаються рішення, про які вас не інформують, це може бути порушенням ваших прав. Постанова про вилучення РНОКПП (реєстраційного номера облікової картки платника податків) може означати, що відомості про платника податків були вилучені з реєстру, що може впливати на подальше виконавче провадження. Ось декілька кроків, які ви можете вжити:
- Запит інформації: Зверніться до відповідального державного виконавця з письмовим запитом про надання повної інформації щодо стану виконавчого провадження та причин вилучення РНОКПП.
- Отримання копії постанови: Запитайте офіційну копію постанови про вилучення РНОКПП. Це дасть вам можливість ознайомитися з документом та розуміння основ для такого рішення.
- Оскарження дій виконавця: Якщо ви вважаєте, що дії державного виконавця були незаконними або необґрунтованими, ви маєте право оскаржити ці дії в суді.
- Консультація з адвокатом: Розгляньте можливість консультації з адвокатом, який спеціалізується на виконавчому провадженні, щоб отримати кваліфіковану допомогу в оскарженні дій виконавчої служби.
- Звернення до вищестоящого органу: Якщо вас не задовольняють пояснення виконавця, ви можете звернутися до його безпосереднього керівництва або до вищестоящих органів Державної виконавчої служби.
- Подача скарги: Ви маєте право подати скаргу до омбудсмана чи іншого відповідального органу з прав людини, якщо вважаєте, що ваших прав було порушено.
Зверніть увагу, що без детальної інформації про конкретні обставини справи і без ознайомлення з відповідними документами, будь-які поради можуть бути лише загальними. Тому, щоб отримати точну інформацію та кваліфіковану допомогу, необхідно звернутися до адвоката.
-
Перетин кордону
Вітаю!Стало питання в перетинні кордону маю приписку в Польші (meldunek) договори по IT послугам с Польскими компаніями , парнери наполягають в мому фізичному находжені в Польші. Чи маю я можливість перетнути кордом ?
Якщо ви є громадянином України, вам слід ознайомитись з останніми змінами щодо правил перетину кордону, оскільки вони можуть змінюватись залежно від ситуації в Україні та міжнародних домовленостей. Станом на квітень 2023 року, громадяни України мали право на безвізовий в’їзд до країн Шенгенської угоди на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду, якщо вони мають біометричний паспорт. Проте, з огляду на повномасштабну війну в Україні, європейські країни та Польща зокрема, запровадили спеціальні правила для українців, які тікають від війни. Якщо у вас є польська приписка (meldunek), це може спростити процес перетину кордону, оскільки ви вже маєте дозвіл на тимчасове проживання в Польщі. Важливо також перевірити, чи не були запроваджені спеціальні правила для мобілізаційних категорій чоловіків в Україні, оскільки воєнний стан може обмежувати право на виїзд з країни для цієї категорії громадян. Для отримання найактуальнішої інформації, рекомендую:
- Звернутися до посольства або консульства Польщі в Україні.
- Проконсультуватись з імміграційним адвокатом.
- Відслідковувати інформацію на офіційних урядових сайтах Польщі та України.
Будьте готові пред’явити всі необхідні документи при перетині кордону.
-
Відмова у наданні відстрочки
Добрий день. Мені 51 рік, матері 85 років, оформив щодо неї довідку ЛКК про потребу в постійному догляд та оформив компенсацію за постійний догляд в соцзахисті, Є Акт встановлення факту догляду та довідка про компенсацію щодо догляду на не професійній основі. Зробив з цього всього нотаріальні копії та відправив з описом до ТЦКСП. Отримав лист, в якому вони підтверджують факт отримання документів, але ,оскільки я не з`явився особисто, то відмовляють мені у наданні відстрочки. Чи є сенс оскаржити до ТЦКСП вищого рівня, чи до суду?
Якщо вам було відмовлено у наданні відстрочки від мобілізації на підставі того, що ви не з’явилися особисто, необхідно спочатку перевірити чинне законодавство щодо процедури надання відстрочки. У багатьох країнах включно з Україною, для отримання відстрочки від мобілізації існують строгі процедурні вимоги, які часто включають особисту присутність заявника. Однак, якщо ви відповідаєте всім критеріям для отримання відстрочки і вважаєте, що ваша заява була відхилена несправедливо або без належного розгляду вашої ситуації, оскарження може бути розумним кроком. Варіанти для оскарження можуть включати:
- Апеляція до вищої інстанції ТЦКСП: Це може бути першим кроком, оскільки адміністративний шлях оскарження зазвичай є більш швидким і менш витратним. Ви можете надіслати апеляційне прохання із зазначенням всіх обставин справи та наголосити на тому, що ви змогли надати всі необхідні документи нотаріально завіреними копіями.
- Судовий позов: Якщо апеляція до вищого органу ТЦКСП не принесе результатів, можливий варіант подання судового позову. Для цього зазвичай потрібно залучити адвоката та підготувати відповідний пакет документів.
Перед тим, як ініціювати будь-які юридичні кроки, варто проконсультуватись з юристом або адвокатом, який спеціалізується на трудовому та військовому праві, аби зрозуміти всі можливі наслідки та шанси на успіх. Крім того, юрист може перевірити, чи всі необхідні процедурні кроки було виконано правильно з вашого боку і чи не було допущено помилок з боку ТЦКСП.
-
Відстрочка для двох синів, якщо батько інвалід.
Добридень. У мене та мого рідного брата є батько інвалід 2 групи, у якого є тільки ми. У мене також є дружина з інвалідністю 3 групи, за якою потрібен догляд (є документ із МСЕК). У Військкоматі сказали що мені швидше за все дадуть вiдстрочку так як я можу доглядати і батька і дружину, а братові швидше за все відстрочку не дадуть. Чи є така норма, що одна людина може одночасно “утримувати” двох інвалідів? Дякую.
-
Мобілізація та класифікація ,виїзд за кордон
Був засуджений в 14 років по ст 185 ч1/ч3 ,маю документ про зняття мене з військового обліку без дописів ,так ось на скільки я розумію стаття 185 так як більше 5 років вважається тяжкою по класифікації але рішенням суду дали 4 позбавлення с випробувальним 2 роки ,в ось питання вся стаття 185 вважається тяжкою а бо ті вироки які більше 5 років ,і ще одне питання згідно цього я не підлягаю мобілізації з виключенням мене з військового обліку,якщо я відправлю цінним листом і все ж таки мені видадуть цей документ з відповідною відміткою зможу я потім виїхати за кордон,за кордоном вже був в мирний час 3 виїзди маю але під час военного стану це інше питання.
Відповідно до законодавства України, особи, які мають незняту або непогашену судимість за тяжкі злочини, можуть бути звільнені від військової служби і відповідно не підлягають мобілізації. Стаття 185 Кримінального кодексу України визначає крадіжку, яка може кваліфікуватися як тяжкий злочин, зокрема, за частиною 3, яка передбачає крадіжку, вчинену у великих розмірах. Тяжкість злочину часто визначається за сукупністю обставин справи, в тому числі за розміром заподіяної шкоди. Якщо з часу судимості пройшло більше 5 років і вона не була погашена чи знята у встановленому законом порядку, то формально ви могли бути зняті з військового обліку. Однак, кожен випадок потребує індивідуального розгляду. Військовий комісаріат може враховувати різні аспекти при прийнятті рішення. Щодо виїзду за кордон під час воєнного стану: в Україні чинними є обмеження для виїзду чоловіків призовного віку за кордон. Якщо вам видадуть документ про зняття з військового обліку з відповідною відміткою, теоретично це може слугувати підставою для виїзду, але для точної відповіді необхідно знати деталі та мати актуальну інформацію про чинні правила перетину кордону під час воєнного стану. Рекомендую звернутися за роз’ясненням до військового комісаріату, міграційної служби, або до кваліфікованого юриста, який може надати актуальну інформацію та допомогти вам у розумінні вашого конкретного становища.
-
Квартирне питання
Здрастуйте,у мене таке питання.я живу у господині квартири і є її родичкою, квартира не приватизована і мене виживають з неї чи можу я якось захистити свої права юридично? Господиня квартири одружилася з іншою особою. Які права я маю або все це марно.Спасибі велике.
Питання права на проживання в неприватизованій квартирі може бути доволі складним і залежить від багатьох чинників, таких як ваш статус у квартирі (чи є ви зареєстрованими там, наприклад), ваші родинні зв’язки з господинею квартири, а також від того, чи є в квартирі інші особи, що мають право на проживання. Загалом, якщо квартира належить державі або муніципалітету і в ній проживають кілька осіб, єдиною особою, яка може вас виселити, є орган, що володіє житлом. Однак, якщо ви не є зареєстровані в квартирі як мешканець, то ваше право на проживання є менш захищеним. Ось кілька кроків, які ви можете зробити, щоб захистити свої права:
- Правова консультація: Зверніться до юриста, який спеціалізується на житлових правовідносинах. Він зможе оцінити вашу ситуацію з урахуванням всіх обставин та дати кваліфіковану пораду.
- Реєстрація: Якщо ви не зареєстровані в квартирі, але маєте на це право (наприклад, якщо ви там довго проживали), можливо варто зареєструватися.
- Договір оренди: Якщо існує можливість, спробуйте укласти письмовий договір оренди з власником житла (якщо господиня має на це право).
- Соціальний захист: Якщо ви належите до вразливих категорій громадян (наприклад, якщо ви пенсіонер, інвалід, багатодітна сім’я тощо), ви можете мати додаткові права та можливість отримати соціальний захист.
- Судовий захист: У разі незаконного виселення, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав.
Важливо звернутися за юридичною допомогою якнайшвидше, оскільки подібні ситуації часто потребують швидких дій для захисту ваших інтересів.
-
Виселяють із квартири через два дні після підписання договору
Доброго дня, ми з сім`єю переїхали з Бердянська до Кропивницького півроку тому, зараз вирішили переїхати до Києва, зняли квартиру, підписали договір і оплатили перший і останній місяць. І через два дні орендарка каже, що їй не подобається, як пахне наш хом`як, через що ми маємо виїхати з квартири протягом тижня. У сім`ї мама з двома дочками, 18 і 3 роки. Чи законні дії орендаря і чи можна якось вирішити це питання?
Згідно з законодавством України, умови договору оренди житла є обов’язковими для обох сторін. Якщо у вас є підписаний договір оренди, то в ньому мають бути чітко прописані умови розірвання договору. Орендодавець не може просто вимагати вас виїхати без дотримання умов договору, особливо якщо з вашого боку не було порушень цих умов. Ось кілька кроків, які ви можете зробити:
- Перевірте договір: Прочитайте ваш договір оренди і переконайтеся, що ви дотримуєтеся всіх його умов. Подивіться на пункти, які стосуються умов розірвання договору та вимог до проживання.
- Спілкування: Спробуйте обговорити ситуацію з орендодавцем. Іноді проблему можна вирішити мирним шляхом, знайшовши компроміс.
- Докази: Зберігайте будь-які докази спілкування з орендодавцем, наприклад, текстові повідомлення або електронні листи, де обговорюються умови або їх порушення.
- Юридична допомога: Якщо спілкування з орендодавцем не дає результатів, зверніться за допомогою до юриста, який спеціалізується на житловому праві. Вони можуть оцінити ваші права за договором та допомогти вирішити ситуацію.
- Звернення до суду: У випадку, якщо вас намагаються незаконно виселити, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав.
Пам’ятайте, що без відповідних умов в договорі орендодавець не може просто так вас виселити, і вам може знадобитися допомога юриста для захисту ваших прав.
-
Прописка дитини без батька
Добрий вечір в мене винекло таке питання у мого цивільного чоловіка немає паспорта загубив і не можемо возобновить тому що він був виданий в Криму а мені потрібно прописати дитину яка записана на його прізвище. А потрібно його дозвіл на прописку але в нього немає паспорта як нам поступити.
- Зверніться до місцевого відділу реєстрації: Поясніть ситуацію і попросіть інструкції щодо вашого конкретного випадку. Можливо, існують процедури для таких випадків.
- Підтвердження особи: Ваш цивільний чоловік може спробувати підтвердити свою особу за допомогою інших документів, наприклад, свідоцтва про народження або через свідчення двох осіб.
- Відновлення документів: Розгляньте можливість відновлення документів через консульські установи або через відповідні органи в Україні, які можуть надати тимчасові документи для підтвердження особи.
- Юридична допомога: Зверніться за консультацією до юриста, який спеціалізується на питаннях реєстрації населення та сімейного права. Вони зможуть краще порадити вам, які кроки робити в такій непростій ситуації.
- Заява в поліцію про втрату паспорта: Якщо паспорт було втрачено, необхідно звернутися до поліції з відповідною заявою. Це також може бути підставою для відновлення документів.
- Подача документів без згоди батька: В деяких випадках, якщо неможливо отримати згоду батька, можливе рішення через суд.
В Україні ситуація з пропискою дитини може бути складною, особливо, коли один із батьків не може надати необхідні документи через їх втрату. Правильний підхід буде залежати від конкретних обставин і від того, яку підтримку можуть надати місцеві органи влади та юридичні служби.
-
Пільговий стаж під час військового стану
Чи зараховується під час військового стану тим хто зараз перебуває в лавах зсу і виконує бойове розпорядження без безпосереднього зіткнення з ворогом, тобто отримує бойову 30-ку а не сотку стаж на пільгових умовах один місяць до трьох і як це прописано в нормативних актах?
Стаж на пільгових умовах для осіб, які перебувають в лавах Збройних Сил України під час військового стану, може зараховуватися згідно із законодавством України. Зокрема, згідно з нормативними актами, такі періоди можуть вважатися стажем роботи на пільгових умовах, який дає право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах. Однак, для отримання точної інформації стосовно конкретних умов та як це відображається в нормативних актах, рекомендується звернутися безпосередньо до офіційних джерел та органів, які займаються питаннями соціального захисту, або до профільних юристів. Це дозволить отримати актуальну та точну інформацію, яка відповідає діючому законодавству на момент вашого звернення. Крім того, для відображення цього періоду у стажі на пільгових умовах, може знадобитися надання документів, які підтверджують факт перебування в лавах ЗСУ та виконання бойового розпорядження, навіть без безпосереднього зіткнення з ворогом. Під час військового стану чи в інших особливих умовах можуть бути прийняті додаткові законодавчі акти, які змінюють чи уточнюють порядок зарахування такого стажу. Тому важливо слідкувати за офіційною інформацією та отримувати оновлення з надійних джерел.
-
Оскарження відмови у наданні відстрочки
Я громадянин України, маю 51 рік, моїй матері 85 років, оформив довідку ЛКК про потребу в постійному догляд та оформив компенсацію за постійний догляд в соцзахисті, Є Акт встановлення факту догляду та довідка про компенсацію щодо догляду на не професійній основі. Зробив з цього всього нотаріальні копії та відправив з описом до ТЦКСП. Отримав лист, що вони отримали, але оскільки я незявився особисто, то відмовили мені у відстрочці. Чи є сенс оскаржити до вищого рівня ТЦКСП, чи до суду?
Ви маєте право оскаржити відмову у наданні відстрочки виходячи з Ваших обставин. Перед тим як іти до суду, зазвичай рекомендується використати всі можливі адміністративні шляхи для вирішення ситуації. Ось декілька кроків, які ви можете розглянути:
- Адміністративне оскарження:
- Звернення до вищого рівня ТЦКСП з проханням переглянути Ваш випадок.
- Подання документів, які підтверджують Вашу необхідність у догляді за матір’ю, може бути необхідним ще раз, особливо якщо процес вимагає особистої присутності.
- Юридична консультація:
- Отримання консультації від юриста, спеціалізованого у військовому та адміністративному праві, який може дати конкретні рекомендації засновані на чинному законодавстві та подібних випадках.
- Судове оскарження:
- Якщо адміністративні шляхи вичерпано, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав. Суд може розглянути Ваш випадок детальніше та врахувати всі обставини.
У будь-якому випадку, забезпечте наявність усіх необхідних документів та відповідність їх формальним вимогам. При оскарженні важливо аргументувати не тільки наявність документів, але й фактичну потребу у Вашому догляді за матір’ю, що робить Вашу присутність необхідною. Також врахуйте, що правила та процедури можуть змінюватися, особливо у часи військового стану, тому актуальну інформацію варто уточнювати в офіційних джерелах або у профільних юридичних організаціях.
-
Звільнення без відпрацювання
Добрий вечір, підкажіть чи можу я звільнитися з роботи одним днем, звільняюсь з-за причини що немає куда віддати дитину, дитині 3 роки, керівництво наполягає на відпрацюванні 2-х неділь? Чі маю я якесь право так звільнитися?
У нормальних умовах трудового законодавства України, працівник має право звільнитися за власним бажанням, повідомивши роботодавця за два тижні (ч. 1 ст. 38 КЗпП України). Це так званий період відпрацювання, протягом якого роботодавець може підшукати заміну. Водночас, існують винятки, коли працівник може бути звільнений без відпрацювання цього двотижневого терміну. Зокрема, якщо працівник не може продовжувати роботу через певні обставини, включаючи догляд за дитиною, він може попросити роботодавця звільнити його без відпрацювання. Проте, це питання повинно вирішуватися у договірному порядку з роботодавцем. Якщо роботодавець наполягає на відпрацюванні, але Ви не можете цього зробити через необхідність догляду за дитиною, Ви можете спробувати домовитися про умови звільнення, включно з можливістю звільнення без відпрацювання. Якщо ж роботодавець непохитний, вам може знадобитися юридична консультація для оцінки ситуації і вирішення питання, зокрема, через трудову інспекцію або суд. Однак, необхідно враховувати, що за час військового стану можуть діяти особливі правила, які тимчасово змінюють або ускладнюють процедуру звільнення. Завжди рекомендується перевірити актуальні законодавчі норми або звернутися до юриста за фаховою порадою.
-
У витягі ЕРДР вказано неправильну дату подання нашої заяви
Доброго дня! 31.07 мого сина побили у центрі міста Івано-Франківськ. Заява в поліцію була подана того ж вечора (ЄО є). Три тижні не могли взяти в поліції витяг з ЄРДР. Написали скаргу до суду та до прокуратури, дзвонили на гарячу лінію 102. Сьогодні забрали витяг з ЕРДР. У ньому зазначено, що його зареєстровано 24.08.2023 на підставі нашої заяви від 23.08.2023 року, в якій повідомляється про побиття мого неповнолітнього сина 31.07.2023 року. 23.08.2023 року від нас до поліції жодної заяви не було, ми подавали заяву 31.07.2023 року. у день побиття. Як нам бути далі? У витягу з ЄРДР має бути зазначена дата подання нашої заяви від 31.07.2023 року, правильно? Ще раз повторюся, що 23.08 ми заяви до поліції не подавали про побиття, а у виписці ЄРДР зазначено саме цю дату.
У вас є кілька шляхів дій, щоб виправити цю помилку:
- Спілкування з поліцією: На першому етапі рекомендується звернутися безпосередньо до поліцейського підрозділу, який веде вашу справу. З’ясуйте причину, чому була зареєстрована неправильна дата. Можливо, це технічна помилка, яку можна швидко виправити. Вам потрібно буде надати докази подання заяви 31.07 (копію заяви, квитанцію про її прийом, свідчення свідків тощо).
- Скарга на дії поліції: Якщо поліція не реагує на ваші запити або відмовляється виправляти помилку, ви маєте право подати скаргу. Скаргу можна направити вищестоящому начальству поліції, внутрішнім органам з контролю за діяльністю поліції, прокуратурі або омбудсману.
- Звернення до суду: Якщо ваші права порушені внаслідок неправильних дій поліції, ви можете звернутися до суду з позовом про визнання цих дій незаконними і вимогами про їх виправлення. У цьому випадку можливо знадобиться допомога адвоката.
- Юридична консультація: Для того щоб зрозуміти всі можливі наслідки та найкращий спосіб дії, вам слід звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на кримінальних справах та процедурах в поліції.
Важливо діяти швидко, тому що будь-які затримки у розслідуванні можуть негативно вплинути на справу. Утримуйте всі документи, які можуть служити доказами вашої правоти, у безпечному місці та робіть копії для подання у відповідні інстанції.
-
Засор каналізації багатоповерхового будинку. ЖЕК просить разламати стіну в нашій квартирі щоб почистити.
Доброго дня! Слава Україні! Просимо надати юридичну консультацію. Справа в тім, що у нас трапилася аварія – засмічена труба стояка каналізації. Місце засмічення встановлено – це перший поверх семиповерхового житлового будинку. Бо нечистотами залило нашу квартиру на другому поверсі. Хоча без каналізації та водопостачання фактично залишилось шість квартир. В день такої події 16 серпня ми викликали аварійну бригаду жилсервісу. Фахівці-сантехніки засмічення стояка каналізації не усунули, а лише припинили водопостачання до квартир. І ось вже вісім днів поспіль не продовжують очисні роботи. При цьому вони посилаються на те, що ми не надаємо їм так званий ДОСТУП. З’ясувалося, що вони мають на увазі наш дозвіл на руйнування стіни у нашій квартирі для того, щоб дістатися до труби стояка каналізації, розрізати і прочистити її. Ми ж не згодні з таким рішенням підприємства жилсервісу. Адже є реальна можливість прочистити засмічену каналізацію безпосередньо на першому поверсі будинку або з підвального приміщення – без руйнування стіни та власне каналізаційної труби стояка. Крім того є реальна можливість прочистити стояк каналізації з технічного поверху будинку. Вони не бажають прочистити стояк каналізаційної труби, а ми не бажаємо руйнування стіни у нашій квартирі. Таким чином, як-то кажуть, «попала коса на камінь». Ми розуміємо, що закон на нашому боці, але не знаємо, яким чином захищати свої права як споживачів цієї комунальної послуги. Надайте нам, будь ласка, роз’яснення закону у цій сфері. Дякуємо. З повагою.
Ваша ситуація дійсно складна і потребує розгляду з точки зору житлового законодавства України. Ось декілька загальних пунктів, які вам потрібно враховувати:
- Житлові права: Згідно з житловим законодавством, власник квартири має право на недоторканність свого житла. Жодні руйнування або зміни в конструкції квартири не можуть бути проведені без згоди власника.
- Аварійні ситуації: У разі аварійної ситуації, яка загрожує здоров’ю людей або майну, комунальні служби мають право вжити термінових заходів, включаючи доступ до квартир громадян для усунення аварії.
- Альтернативні рішення: Важливо вимагати від ЖЕКу чи відповідного органу надання обґрунтувань, чому прочищення не може бути виконане через технічний поверх або підвальне приміщення, якщо це технічно можливо.
- Спеціаліст та експертиза: Ви можете запросити незалежного спеціаліста для оцінки ситуації і визначення найменш інвазивного способу усунення засмічення. Експертна оцінка може служити аргументом у вашу користь.
- Переговори та медіація: Часто ефективним шляхом вирішення подібних конфліктів є медіація між власниками квартир та комунальними службами, де сторони можуть домовитись про компромісний варіант.
- Юридична допомога: Рекомендується звернутися за юридичною допомогою до адвоката, який спеціалізується на житлових питаннях, щоб отримати конкретні рекомендації згідно з чинним законодавством і вашими обставинами.
- Офіційні звернення: У разі, якщо переговори з ЖЕКом не дають результату, ви маєте право написати офіційну скаргу до вищестоящих органів управління ЖКГ, місцевої влади або навіть в суд.
У випадку, якщо ЖЕК ігнорує альтернативні можливості для вирішення проблеми і наполягає на руйнуванні стіни, вам потрібно вимагати письмове обґрунтування такого рішення та оцінку можливих збитків із зазначенням того, хто відшкодує ці збитки. Пам’ятайте, що перед будь-якими діями важливо мати письмові докази вашого спілкування з ЖЕКом та іншими органами, що може стати в нагоді при подальшій юридичній тяжбі.
-
Непридатний до військової служби з виключенням з військогво обліку за ст 40а, гр.2 наказу 402-2008 Міністерства Оборони.
Доброго дня. В 2015 році, я пройшов комію, де мені дали заключення – довідку ( завірену копію) та витяг з протоколу – де вказано непридатний до військової служби з виключенням з військогво обліку за ст 40а, гр.2 наказу 402-2008 Міністерства Оборони. Но тоді мені не зробили відмітку військовому квитку ( не міг його знайти). В цьому році при переїзді, я знайшов його. Скажіть, зараз мені поставлять відмітку? Чи мені потрібно знову проходити комісію?
Якщо у вас є заключення (довідка) та витяг з протоколу, де вказано ваш статус як непридатного до військової служби, ці документи є підтвердженням вашого стану згідно з наказом Міністерства Оборони. Вам слід звернутися до військового комісаріату за місцем реєстрації із вашим військовим квитком та вказаними документами. У вас є підстави вимагати внесення відповідної відмітки в військовий квиток на підставі цих документів. Теоретично, не має бути необхідності знову проходити комісію, адже ви вже маєте відповідні документи. Однак варто розуміти, що практична реалізація може вимагати додаткових дій чи уточнень, тому готуйтеся до можливості надати додаткові пояснення або пред’явити додаткові документи. Якщо ви стикнетеся з проблемами або будуть які-небудь незрозумілі моменти, рекомендую звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на військових питаннях.
-
ФОП з інвалідністю чи треба платити ЄСВ
Якщо я як особа з інвалідністю відкрию ФОП чи треба мені сплачувати ЄСВ чи ні? Чи мені достатньо буде платити 5% з мого доходу щоквартально (просто як ФОП 3 групи)?
Станом на квітень 2023 року в Україні, особи з інвалідністю, які відкривають ФОП, мають певні пільги стосовно сплати Єдиного соціального внеску (ЄСВ). Так, відповідно до законодавства, інваліди I та II груп мають право на звільнення від сплати ЄСВ. Якщо ви відноситеся до однієї з цих груп інвалідності, вам не потрібно сплачувати ЄСВ. Однак, якщо ви відноситеся до інвалідів III групи, ця пільга може не поширюватися на вас, і в цьому випадку необхідно сплачувати ЄСВ. Щодо оподаткування, ФОП 3 групи сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від доходу (якщо обрали спрощену систему оподаткування), та військовий збір – 1,5% від доходу. Ці платежі потрібно робити незалежно від наявності інвалідності. Важливо також звернути увагу на зміни в законодавстві, тому перед відкриттям ФОП і визначенням податкових зобов’язань рекомендується отримати консультацію у кваліфікованого бухгалтера або юриста, а також перевірити актуальну інформацію у податковій службі.
-
Доглядав і не зміг оформити пенсію
Доброго дня . Підкажіть будь ласка . Я мав іти на пенсію в 2018році у 55років . але у мене тяжко захворіла жінка і мама , два місяці назад вони померли . Я їх доглядав і не зміг оформити пенсію . зараз подав на оформлення пенсії але мені відмовили. вони кажуть що тепер потрібно 30 років загального стажу. але тоді я проходив по стажу . і моїм знайомим рік чи два назад нарахували пенсію приблизна ситуація.
Ситуація з нарахуванням пенсії може бути складною, тому що законодавство з часом змінюється, і правила, які застосовувалися в 2018 році, могли змінитись до сьогоднішнього дня. Згідно з пенсійним законодавством, яке діяло на той час, право на пенсію могло залежати від віку та стажу роботи. Якщо у вас був достатній стаж для виходу на пенсію у 2018 році, тоді теоретично вам повинні були нарахувати пенсію з урахуванням правил того часу. Оскільки ви стикаєтеся з відмовою, я рекомендую зробити наступне:
- Зверніться до пенсійного фонду з письмовим запитом, в якому вкажіть ваші обставини та попросіть роз’яснення причин відмови в нарахуванні пенсії. Попросіть також перевірити, чи є можливість застосування до вас правил, які діяли на момент, коли ви досягли пенсійного віку.
- Якщо ви вважаєте, що ваші права порушені, зверніться за правовою допомогою до адвоката, який спеціалізується на пенсійному праві. Адвокат зможе дати більш конкретні рекомендації з огляду на всі нюанси вашої ситуації.
- Можливо, буде необхідно подати адміністративний позов або скаргу до вищестоящих органів пенсійного фонду чи до суду, якщо відмова в нарахуванні пенсії була неправомірною.
- Окрім цього, перевірте, чи не змінилася законодавча база і чи не введені нові правила, які можуть стосуватися вашої ситуації, наприклад, можливість отримання пенсії за віком з меншим стажем, але з меншими виплатами.
Не зволікайте з цими діями, оскільки можуть бути терміни для апеляції рішень пенсійного фонду або подання судових позовів.
-
Позбавлення бюджетного місця
Я студентка ХНУБА вступила у 2022 році на бюджет і в зв`язку з воєнним станом взяла академічну відпустку в листопаді 2022 року з гарантією зберігання за мною бюджетного місця, написавши заяву на поновлення з академічної відпустки надали відповідь що повернення на навчання можливе тільки на контрактну форму в зв`язку зі змінами правил МОН. Чи маю я право на бюджетне місце і на якій підставі забрали бюджетне місце?
На момент останньої інформації, українське законодавство дозволяло студентам, які взяли академічну відпустку, зберігати за собою право на бюджетне місце. Однак, враховуючи воєнний стан та можливі зміни в законодавстві або правилах Міністерства освіти і науки України (МОН), існує ймовірність, що правила було змінено. Щоб з’ясувати ситуацію, вам необхідно:
- Перевірити офіційні джерела інформації, зокрема сайт МОН та офіційні нормативні документи, які могли бути прийняті чи змінені під час воєнного стану. Шукайте оновлення, які стосуються академічних відпусток і бюджетних місць.
- Звернутися до юридичної служби вашого вишу або до студентського відділу з проханням надати офіційне підтвердження та роз’яснення про те, на основі якого документу вам відмовлено у поверненні на бюджетне місце.
- У разі непорозумінь, звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на освітньому праві, щоб отримати кваліфіковану юридичну пораду.
- Якщо ви виявите, що право на бюджетне місце вам незаконно забрали, то можете подати скаргу до Міністерства освіти і науки або звернутися до суду.
Щоб отримати більш конкретну відповідь, важливо знати точні положення нових правил МОН та інших нормативних документів, які були прийняті або змінені під час воєнного стану в Україні.
Якщо у вас залишилися питання або вам потрібна консультація з кваліфікованим юристом / бухгалтером / перекладачем / податковим спеціалістом, не вагайтеся, скористайся можливістю від 10 евро в Україні і Іспанії отримати професійну допомогу – записуйся на прийом і обговорюйте всі нюанси, які вас цікавлять.
Додаткові ресурси з Intereses Legítimos:
Відкрийте Світ Можливостей з Intereses Legítimos – Ваш Шлях до Інновацій та Надійності!
- Технології Швидких Відповідей: Перебуваючи в Іспанії чи Україні, якщо вам потрібна термінова рада від професіоналів – адвокатів, нотаріусів, юристів, бухгалтерів або податкових консультантів, зверніться до нашого інноваційного сервісу Безкоштовна Експрес-Відповідь за 1 Хвилину! на сайті Intereses Legítimos. Ми поєднуємо швидкість з точністю, щоб надати вам надійні рішення у будь-якій ситуації. Завітайте до Intereses Legítimos сьогодні! та отримайте інформацію, яка вам потрібна, швидко та ефективно!
- Безпека та Захист в Україні: Наш блог про захист в Україні надає всебічний аналіз поточних законів та правил, наголошуючи на нашій прихильності до вашої безпеки та захисту. Від юридичного захисту до порад з безпеки – ми покриваємо всі аспекти, щоб ви були інформовані та захищені. Завітайте на Блог про захист в Україні.
- Іспанія Чекає на Вас: Мрієте про життя в Іспанії? Наш блог про можливості в Іспанії – це ваш шлях до якості та розкоші життя в цій дивовижній країні. Відкрийте для себе найкращі місця та можливості, які чекають на вас в Іспанії. Почніть подорож з Блога про можливості в Іспанії.
- Повний спектр послуг для вашого активного образу життя: Наші послуги охоплюють всі аспекти вашого перебування та діяльності в Іспанії та Україні, підтримуючи ваш активний та пригодницький спосіб життя. Від юридичної допомоги до консультацій щодо міграції – ми тут, щоб забезпечити вам підтримку та рішення. Відкрийте для себе більше сторінок Наші Послуги.
- Вивчайте Мови з Intereses Legítimos: Хочете почати говорити французькою, італійською, іспанською, англійською, німецькою, російською, українською, португальською, китайською, турецькою? Наша нова програма навчання мов відкриє вам двері у світ міжнародного спілкування та можливостей. Почніть свій шлях до багатомовності прямо зараз на Intereses Legítimos.
Intereses Legítimos: Ваш надійний партнер та джерело інформації. Приєднуйтесь до нас і зробіть ваше перебування в Іспанії чи Україні незабутнім та безтурботним!