Cусідня ділянка

Cусідня ділянка

Відповідно до законодавства України та правил виїзду за кордон, неповнолітні громадяни України, які не досягли 18-річного віку, можуть виїжджати за кордон лише у супроводі батьків, опікунів або інших законних представників. Однак, з дозволу батьків або опікунів, діти віком від 16 до 18 років можуть виїжджати за кордон без супроводу, якщо мають наступні документи:

  1. Нотаріально завірена згода батьків або опікунів на виїзд за кордон. Згода повинна містити дані про особу, яка супроводжуватиме дитину (якщо така є), а також термін і мету поїздки.
  2. Закордонний паспорт неповнолітнього.
  3. Віза (якщо виїзд відбувається до країни, для в’їзду в яку потрібна віза для громадян України).
  4. Страховий поліс на весь період перебування за кордоном.

Важливо перевірити також законодавство країни призначення (в даному випадку Іспанії), оскільки можуть існувати додаткові вимоги для в’їзду неповнолітніх без супроводу дорослих. Для в’їзду в Іспанію неповнолітнім без супроводу можуть знадобитися додаткові документи, такі як письмове підтвердження з місця проживання в Іспанії (наприклад, запрошення від особи, яка зустрічатиме дитину або підтвердження бронювання готелю). Рекомендується заздалегідь проконсультуватися в консульстві Іспанії або в туристичному агентстві для уточнення всіх необхідних нюансів та отримання актуальної інформації.

  • Що мені напишуть у приписному та питання від брата

    Що мені напишуть у приписному якщо у мене “Остеохандроз, кіфоскаліоз 2 ступені, синдром Рейно, вегитосудинна дистонія, ектопія нирки”?

Вимагають 10 000 грн у нгу з 17-річного Моєму брату, який був на навчанні місяць або менше і вирішив не сприймати присягу, хоче піти. Мій брат був на навчаннях у НГУ в Києві і не хоче більше там перебувати. З нього просять 10 000 грн. У приписному листі зазвичай вказуються результати медичного огляду, які встановлюють придатність або непридатність до військової служби. Особливості стану здоров’я, які Ви описали (остеохондроз, кіфоскаліоз 2 ступеня, синдром Рейно, вегетосудинна дистонія, ектопія нирки), будуть враховуватися при визначенні категорії придатності. За наявності серйозних медичних проблем, можлива відстрочка або непридатність до військової служби. Важливо надати всі необхідні медичні висновки та документи. Стосовно вашого брата та ситуації з вимогою оплати в розмірі 10 000 грн за ненавчання у Національній гвардії України (НГУ), це виглядає дуже сумнівно, адже за законодавством України громадянин має право вільно обирати місце роботи і служби. Однак, якщо брат уклав договір, який передбачає певні фінансові зобов’язання у разі дострокового розірвання, потрібно ретельно перевірити умови цього договору. Важливо знати, що будь-які вимоги про оплату мають бути юридично обґрунтованими і не можуть бути встановлені самовільно. У разі виникнення таких ситуацій важливо звернутися за юридичною допомогою. Юрист або адвокат може перевірити законність вимог та допомогти в захисті прав брата. Якщо брат відмовляється від військової служби і це не пов’язано з порушенням дисциплінарних або інших правил, то важливо розуміти, що вимога плати за це може бути незаконною.

  • Переуступка майнових прав в новобудові та мобілізація.

    Я придбав майнові права на нерухомість влітку 2021 року. Зараз є бажання зробити переуступку майнових прав. Чи будуть розповсюджуватись на цю угоду якісь податки? Якщо я все-таки вирішу не відчужувати майнові права сторонній особі – а подарувати їх своєму сину, як краще це зробити? Зробити переуступку на сина, оформити дарування майнових прав на сина чи подарувати сину уже зареєстровану на мене квартиру?

Відстрочення від мобілізації.чи можу я отримати відстрочку від мобілізації -якщо після отримання мобілізаційної повістки ляжу в психіатричну лікарню і не прийду у військкомат.я обмежено придатний ст 16 б.якщо після лікування в лікарні на руках будуть документи що я потребую домашнього лікування. Переуступка майнових прав в новобудові: У випадку переуступки майнових прав на нерухомість в Україні можуть застосовуватись податки. Станом на мій останній оновлений доступ до інформації (до квітня 2023 року), при продажу прав на нерухомість діє податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 5% від суми угоди, а також військовий збір, який становить 1.5%. Якщо ж власність перебувала у вашій власності більше трьох років, то ПДФО може не застосовуватись, але це правило не поширюється на права, які не перейшли в право власності на нерухомість. Якщо ви вирішите подарувати майнові права своєму сину, то така операція також підпадає під оподаткування, але є пільги для близьких родичів. Дарування майна між близькими родичами звільняється від оподаткування ПДФО, але військовий збір у розмірі 1.5% залишається обов’язковим до сплати. Варто звернути увагу, що при даруванні зареєстрованої нерухомості, а не прав, можуть виникнути додаткові витрати пов’язані з реєстрацією права власності. Юридично безпечніше та простіше зробити переуступку майнових прав чи оформити договір дарування на сина. Відстрочення від мобілізації: Щодо отримання відстрочки від мобілізації, то такі питання регламентуються військово-медичними положеннями. Законодавство передбачає можливість отримання відстрочки з медичних причин, але все залежить від офіційного медичного висновку, який видається державною медичною комісією. Якщо особа дійсно має серйозні проблеми зі здоров’ям, які не дозволяють їй служити, це має бути встановлено в ході медогляду. Сама по собі лікарняна виписка не є підставою для відстрочки, потрібен висновок військово-лікарської комісії. У вашому випадку, якщо після лікування в лікарні на руках будуть офіційні документи про необхідність домашнього лікування, це може бути основою для перегляду вашої справи військово-медичною комісією і отримання відповідної відстрочки. Знову ж таки, важливо підкреслити, що всі документи та рекомендації мають бути оформлені згідно з діючим законодавством і процедурами.

  • Опіка

    Надається відстрочка від мобілізації якщо батько інвалід 2групи, але є ще один син, який проживає за кордоном.

В Україні, згідно з законодавством, що регулює питання відстрочки від мобілізації, один із синів, який доглядає за батьком-інвалідом 2-ї групи, може претендувати на отримання відстрочки. Однак, наявність другого сина, який проживає за кордоном, може ускладнити процес отримання відстрочки, оскільки може виникнути необхідність довести, що саме ви є основним доглядачем і що ваша участь у догляді є незамінною. Зазвичай враховуються такі фактори:

  • Фактичне місце проживання інших синів (чи дійсно вони не можуть доглядати за батьком через проживання за кордоном).
  • Наявність документального підтвердження, що ви є основним доглядачем батька.
  • Офіційні висновки відповідних медичних або соціальних служб про необхідність вашого постійного догляду за батьком.

Рекомендується звернутися до військового комісаріату за місцем реєстрації з усіма необхідними документами, що підтверджують вашу ситуацію, та отримати вичерпну інформацію щодо можливості отримання відстрочки від мобілізації в індивідуальному порядку.

  • Cусідня ділянка в СТ

    Cусідня ділянка в СТ, власник помер 10 років тому, відтоді ніхто не з`являвся, за ділянку не платять внески, ділянка не приватизована, лише було право на користування. Чи можно її отримати через ст, суд? Які можливі проблеми?

Отримання сусідньої ділянки в садовому товаристві (СТ), коли власник помер і ніхто не користується ділянкою, може бути складним і вимагає з’ясування багатьох юридичних нюансів. Ось декілька кроків і моментів, які вам потрібно врахувати:

  1. Встановіть правонаступника: Перш за все, треба встановити, чи є правонаступники померлого власника, які могли б претендувати на ділянку. Це можуть бути спадкоємці за законом або за заповітом.
  2. Спадщина: Якщо з моменту смерті власника пройшло більше 6 місяців (строк для прийняття спадщини в Україні), спадкоємці повинні були оформити свої права на спадщину через нотаріуса.
  3. Борги за членські внески: Якщо за ділянкою накопичилися борги, то потенційно це може бути підставою для викупу ділянки через суд, але тут важливо знати точні положення статуту СТ і діючого законодавства.
  4. Юридична процедура: Якщо правонаступників немає або вони не з’явилися, ви можете спробувати ініціювати процедуру в суді для визнання ділянки вільною від прав наступників, що дасть можливість подальшого її викупу або оформлення права на неї.
  5. Звернення до товариства: Почніть з офіційного звернення до правління СТ з запитом про статус ділянки і боргах по внесках. Правління може мати свої регламенти щодо невикористовуваних або заборгованих ділянок.
  6. Проблеми: Ви можете зіткнутися з різними проблемами, включаючи встановлення правонаступників, складнощі в судових процесах, а також необхідність покриття боргів по внесках перед СТ.

Для точного з’ясування ситуації та підбору правильного юридичного шляху розв’язання вашого питання рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на питаннях нерухомості та спадкування.

  • Обмежена придатність/непридатність до мобілізації при наступних хворобах хребта

    Чи можуть зняти з військової служби по таким діагнозом: Дорсопатія. Протрузії дисків L1, L2, L3, L4, екструзія диска L5 з каудальною міграцією диска. Артроз патело-феморального зчленування обох колінних суглобів 2 ст.. Пошкодження обох медіальних менісків 2 ст. За Столлер. Больвий с-м. Поперечна роспластованість обох стоп. Розлад вегетативно-нервової системи, тривожний с-м.

Питання про відстрочку або зняття з військової служби через медичні показання є досить складним і залежить від багатьох факторів, включно з поточною політикою мобілізації, станом охорони здоров’я в країні та індивідуальним станом здоров’я особи. Діагнози, які ви перерахували, можуть стати підставою для визначення обмеженої придатності до служби або непридатності згідно з військово-лікарською експертизою. Щоб оцінити ступінь придатності, військовий комісаріат зазвичай направляє призовника на медичну комісію, яка може включати різних фахівців, таких як невролог, ортопед, психіатр тощо. Оцінка таких станів як дорсопатія, протрузії та екструзії дисків, артроз та інші зазначені хвороби вимагатиме детального медичного обстеження та оцінювання ступеню впливу цих станів на фізичну здатність до виконання військових обов’язків. Якщо медична комісія дійде висновку, що ваш стан здоров’я суттєво обмежує здатність виконувати військові обов’язки, ви можете бути визнаним обмежено придатним або непридатним. Обмежена придатність (категорія “Б”) зазвичай означає, що особа може бути призвана лише в часи війни або мобілізації і то лише на певні види служби, які не потребують значних фізичних навантажень. Непридатність (категорія “Д”) означає повне зняття з військового обліку. У будь-якому випадку, для отримання точної інформації та відповідної допомоги, зверніться до військового комісаріату та пройдіть необхідні медичні огляди. Також рекомендується мати при собі всі медичні висновки та документацію, що підтверджує ваш стан здоров’я.

  • Мобілізація

    Доброго дня! Потріна консультація і можливо потім юридичний супровід справи. Якщо батько інвалід 2 групи, є 2 сина сина від першого шлюбу (23 та 20років), той, якому 20 років – за кордоном з 2020 року. Шлюб розірвано офіційно з визначеннм місця проживання старшого сина з баттком. Є другий шлюб батька, в шлюбі син 8 років. Жінка не працює, родина впо. Чи можуть мобілізувати старшого сина 23 роки? Які необхідні документи та які маємо права за законом?

У випадку мобілізації, враховуються різні обставини щодо визначення відстрочок від мобілізації. Згідно з законодавством багатьох країн, в тому числі й України, під час проведення мобілізації існують певні категорії осіб, які можуть бути звільнені або отримати відстрочку від військової служби. На підставі наведеної вами інформації, старший син, який проживає з інвалідом 2-ї групи та має неповнолітнього брата, можливо, має право на отримання відстрочки. Втім, це залежить від специфіки чинного законодавства на час звернення. Отже, ось основні кроки та документи, які можуть знадобитися:

  1. Документи про інвалідність батька: Медичний висновок або посвідчення, яке підтверджує статус інвалідності батька.
  2. Документи, що підтверджують склад сім’ї: Свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей, документи, що засвідчують місце проживання дітей, рішення суду про визначення місця проживання дитини тощо.
  3. Документи про проживання за кордоном молодшого сина: Відомості про проживання за кордоном, такі як віза, дозвіл на проживання або інші документи, які могли б використовуватися для підтвердження його відсутності в країні.
  4. Офіційний запит або заяву на отримання відстрочки: Заява на ім’я відповідальної особи у військкоматі з поясненням обставин і з проханням надати відстрочку на основі наданих доказів.

Якщо ви вирішили звернутися за юридичною допомогою, ваш юрист може надати докладний список необхідних документів та допомогти з підготовкою заяви та інших відповідних документів для подачі у відповідні органи. Також зверніть увагу, що законодавство може змінюватися, особливо в умовах чинної кризи чи військового стану, тому актуальну інформацію про правила мобілізації та можливість отримання відстрочки можна отримати в офіційних джерелах або від професійних юристів.

  • Вади зору (міопичний астигматизм) та мобілізація.

    OD +0.25(sph). -4.0(cyl) OS -1.0(sph) -2.75(cyl) Чи можуть мобілізувати до десантників з цими показниками.

Стан зору є одним із критеріїв медичної придатності до військової служби. Конкретні стандарти можуть варіюватися в залежності від країни та її військових вимог. Міопічний астигматизм, який ви описали (OD +0.25(sph) -4.0(cyl), OS -1.0(sph) -2.75(cyl)), є станом, при якому відбувається спотворення зору через неправильну кривизну рогівки або лінзи ока. Рівень астигматизму, особливо якщо він перевищує -3.0 діоптрії, може вважатися помірним або високим. У багатьох арміях, зокрема в Україні, існують певні обмеження щодо стану зору, які визначають придатність до служби в певних родах військ. Десантні війська зазвичай мають більш високі вимоги до фізичної та медичної придатності, оскільки їхні завдання включають парашутні стрибки та інші види діяльності, що вимагають хорошого зору. В Україні, на час мого останнього оновлення знань у квітні 2023 року, призов на військову службу та мобілізацію регламентується відповідними законами та нормативними актами, в яких вказані стандарти придатності до служби, включаючи вимоги до зору. Щоб отримати точну інформацію щодо придатності до служби в десантних військах з вашим рівнем міопічного астигматизму, рекомендується звернутися безпосередньо до військово-медичної комісії або військкомату, які мають актуальні відомості та критерії призову. Вони зможуть надати вам конкретну інформацію, виходячи з чинних військових медичних стандартів та поточних умов мобілізації.

  • Повторний військовий облік невійськовозобов’язаного

    Доброго дня, я зіткнувся з проблемою, а саме з поняттям виключений з військового обліку та знятий. Під час проходження ЦВЛК у 2015р я визнаний ВИКЛЮЧЕНИМ з військового обліку, відповідно я звільнився з ЗСУ, на наступний день пішов у ТЦК, і зробили записи у військовому квитку та поставили печаті. Я їх прикріпив на розгляд. Все б нічого, якби “Виключені з військового обліку за станом здоров`я можуть отримати повістку для уточнення даних і проходження ВЛК. Якщо вони будуть визнані придатними або обмежено придатними, їх можуть знову поставити на військовий облік і мобілізувати.” – а відповідний запис на скріншоті в мене написаний ЗНЯТИЙ, тобто у військовому квитку першочергово надруковано знятий. Я зателефонував у ТЦК, для роз`яснення, мені пояснили: “Ви можете прийти, якщо вам довідка для виїзду закордон треба, то дають справку з ТЦК і треба пройти ВЛК”. І от після цих слів я заплутався зовсім – як так, я Виключений з військового обліку згідно ГВЛК, чому я знову маю його проходити?? Знаючи наші ВЛК на сьогоднішній день – за 5 хв зроблять придатний. Невже мій висновок ЦВЛК і печаті, які зараз в наявності у Військовому квитку (скріншоти я прикріпляю), не дають підстави – ані закордон поїхати, і відповідно поновитись в якості військовозобов`язаного??? Короче не вбили в АТО в 2015, так доб`є ця бюрократія із змінами законів(( Поясніть, що тут не так. Як діяти?

Ситуація, яку ви описуєте, дійсно може бути досить заплутаною через зміну законодавства та різне трактування понять “виключений” та “знятий” з військового обліку. Історично, термін “виключений з військового обліку” міг використовуватися для вказівки на те, що особа більше не підлягає призову або мобілізації з огляду на стан здоров’я. З іншого боку, “знятий з військового обліку” міг означати видалення з реєстрації у зв’язку з досягненням вікового порогу або іншими обставинами, які не пов’язані безпосередньо зі здоров’ям. На ваше запитання можуть вплинути зміни в законодавстві, які стосуються військового обліку. Наприклад, в умовах воєнного чи особливого стану, практика та інтерпретація законів щодо військового обліку можуть зазнавати змін. Отже, якщо ви вже були визнані військово-лікарською комісією як непридатний до військової служби, теоретично вас не повинно заново включати до списку військовозобов’язаних без проведення нового медичного огляду, який би підтвердив зміну стану вашого здоров’я. Як діяти у вашому випадку:

  1. Документація: Переконайтеся, що у вашому військовому квитку зроблені всі необхідні записи та поставлені відповідні печатки про ваше виключення з військового обліку за станом здоров’я.
  2. Консультація з юристом: Розгляньте можливість проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на військовому законодавстві, для отримання точного роз’яснення вашого статусу.
  3. Звернення до військкомату: Зверніться до військового комісаріату з усіма необхідними документами для підтвердження вашого статусу. Вам може знадобитися офіційне підтвердження ваших записів у військовому квитку.
  4. Медична комісія: Якщо вас знову викликають на медичну комісію, вам необхідно буде взяти з собою всі медичні висновки та документацію, яка підтверджує ваш стан здоров’я.
  5. Офіційні запити: Ви маєте право подавати офіційні запити до військового комісаріату або інших відповідних органів для отримання роз’яснень стосовно вашого статусу.

З огляду на те, що я не можу переглядати скріншоти або інші документи, які ви згадуєте, та не маю змоги отримати найновішу інформацію, яка могла з’явитися після мого останнього оновлення даних, раджу вам діяти згідно з останніми офіційними процедурами та інструкціями, які надають державні органи України.

  • Доброго дня.Підскажіть будь-ласка,що тепер робити?Рік тому померла в окупації мама,після окупації звернулися до пенсійного фонду за недоотриманою пенсією( заяву не писали),бо там пояснили,що два місяці після смерті ще нараховувалась пенсія,і ті гроші перекривають їхню заборгованість!Зняли кошти з карти,а тепер пенсійний фонд прислав поліцію,щоб повернули кошти за два місяці після її смерті!Що робити,допоможіть будь-ласка!!!

Ситуація з недоотриманою пенсією померлої особи може бути складною і потребує уважного розгляду всіх обставин. Законодавство може передбачати можливість виплати пенсії після смерті отримувача протягом певного періоду (наприклад, до кінця місяця, в якому настала смерть), але це залежить від національного законодавства та специфіки пенсійного закону. Отже, ось що ви можете зробити в такій ситуації:

  1. Вивчіть законодавство: Переконайтеся, що ви розумієте відповідні закони щодо виплати пенсій після смерті отримувача. Зазвичай, пенсії, які нараховуються після смерті, повинні бути повернуті.
  2. Зберіть документацію: Зберіть усю необхідну документацію, яка підтверджує дату смерті, а також будь-які попередні звернення або спілкування з Пенсійним фондом.
  3. Консультація з юристом: Оскільки у вашій ситуації вже втручається поліція, зверніться до юриста, який має досвід у пенсійному праві, для отримання кваліфікованої допомоги.
  4. Комунікація з Пенсійним фондом: Зверніться до Пенсійного фонду для отримання офіційного роз’яснення щодо ситуації та вашого обов’язку повернення коштів.
  5. Визначення суми для повернення: Якщо встановлено, що ви дійсно повинні повернути кошти, уточніть точну суму та можливий графік погашення боргу.
  6. Письмові звернення: Всі звернення та комунікація з органами повинні відбуватися у письмовій формі з фіксацією отримання копій вашими опонентами.
  7. Переговори про умови повернення: Ви також можете спробувати домовитися про умови повернення коштів, якщо вони є для вас обтяжливими.

Пам’ятайте, що офіційні інструкції та вказівки мають надаватися виключно компетентними органами або кваліфікованими юристами, які знайомі з вашим випадком та мають доступ до всієї необхідної інформації.

  • Перемішення по посаді

    Чи можуть перемішувати без згоди військовослужбовця на нижчу тарифну сітку?

Переміщення по посаді, зокрема на іншу, яка має нижчу тарифну сітку, зазвичай регулюється внутрішніми правилами організації та національним трудовим законодавством. Військовослужбовці також підпадають під спеціальні правила, які визначені військовими законами і статутами, і ці правила можуть відрізнятися від цивільних норм. Загалом, військовослужбовців можуть переміщати на інші посади згідно з необхідністю служби, і часто це може бути зроблено без їхньої згоди, особливо в умовах, що вимагають гнучкості й оперативності, таких як військові операції або мобілізація. Тим не менше, зазвичай існують деякі обмеження і процедури, що захищають права військовослужбовців, наприклад:

  • Прозорість причин переміщення: Військовослужбовець має бути проінформований про причини переміщення.
  • Дотримання рангу і кваліфікації: Переміщення має враховувати ранг, кваліфікацію та досвід особи.
  • Можливість апеляції: Військовослужбовець має право оскаржити рішення про переміщення через встановлену процедуру.

Для отримання конкретної інформації щодо вашої ситуації, вам варто звернутися до відділу кадрів або юридичного відділу в організації, де ви служите, або до профспілкового представника чи юриста, який спеціалізується на військовому праві.

  • Перетин кордону

    Чи можна перетнути український кордон для виїзду до Чехії для лікування зі своєю жінкою якщо в неї третя група інвалідності ?

Згідно з законодавством України, під час воєнного стану чоловіки призовного віку (зазвичай від 18 до 60 років) можуть мати обмеження щодо виїзду за кордон. Проте, існують винятки для тих, хто супроводжує осіб з інвалідністю або тих, хто потребує медичного лікування за кордоном. Якщо ваша дружина має інвалідність третьої групи і потребує лікування за кордоном, можливо, ви як її супровід зможете отримати дозвіл на виїзд. Для цього вам знадобляться відповідні документи, які підтверджують необхідність вашої присутності поруч з нею під час лікування, а також документи, які підтверджують стан здоров’я та необхідність лікування за кордоном. До таких документів можуть належати:

  • Медичне направлення від лікаря;
  • Підтвердження запису на лікування в медичному закладі за кордоном;
  • Офіційні документи, які підтверджують статус інвалідності вашої дружини;
  • Ваші документи, що підтверджують родинні відносини.

Необхідно також звернутися до відповідних органів влади, таких як місцеве відділення Міграційної служби чи військкомат, для отримання точної інформації про процедуру та необхідні документи для виїзду. Оскільки правила можуть змінюватися і мають чимало нюансів, рекомендується також консультуватись із юридичним радником чи адвокатом, який спеціалізується на цих питаннях.

  • Чи має право моя дитина на відвідування школи моя дитина? Я заяву написала на очне навчання, але мене змушують писати на дистанційне.

    Я мами двох дітей. Ми з Донецької області, приїхали в Дніпропетровську область від обстрілів. Мій старший син (8 років )пішов тут у школу. І з тим що зараз у нас військовий стан країни та те що обстріли не зупиняються, нас батьків попередили що ми будемо вибирати письмово заявою про форму навчання своєї дитини. Я написала цю заяву, але змусили написати ще одну заяву, щодо того що, дитина при повітряній тривогі буде знаходиться в класі, і продовжуватиме навчання, а не буде спускатися в укриття. І що ми батьки беремо всю відповідальність на себе в разі чого. Але я проти цього, та написала заяву що я проти, та хочу щоб моя дитина спускалася в укриття при повітряній тривозі. На що мені відповіли що мою дитину ніхто одного не буде спускати в укриття. Що їм немає часу цим займатися. І там вже не буде місця. І працівники школи, змушують мене, щоб я переписала заяви на дистанційне навчання, та сиділа дома з дитиною. Але я хочу щоб моя дитина відвідувала школу кожен але при повітряній тривозі його спускали в укриття. Скажіть будь-ласка, чи є ця заява про дозвіл не спускання дитини при тривозі законою та правильною? І чи можливо все рівно ходити моєї дитині у школу щодня? Чи має вона на це право точніше? Та як мені вчинити згідно закону?

За українським законодавством, кожна дитина має право на освіту, і держава зобов’язана забезпечити доступ до навчальних закладів, враховуючи при цьому безпекову ситуацію. В умовах воєнного стану школи можуть працювати у змінених умовах, зокрема, переходячи на дистанційне навчання за необхідності. Проте, питання безпеки є пріоритетним, і жодні заяви чи документи, які перекладають відповідальність за життя та здоров’я дитини під час повітряної тривоги на батьків, не вважаються законними. У вашому випадку, ось декілька рекомендацій:

  1. Звернення до адміністрації школи: Спробуйте ще раз поговорити з керівництвом школи і пояснити, що ви хочете, аби ваша дитина навчалася очно, але при цьому мала можливість перебувати в безпечному місці під час повітряної тривоги.
  2. Звернення до органів управління освітою: Якщо школа не йде на зустріч, ви маєте право звернутися до місцевого департаменту освіти або до відділу освіти вашої місцевої ради.
  3. Консультація з юристом: Якщо ви вважаєте, що ваші права або права вашої дитини порушуються, ви маєте право звернутися за юридичною допомогою.
  4. Звернення до уповноваженого з прав дитини: Ви можете звернутися до уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини зі скаргою на дії школи.
  5. Обговорення ситуації з іншими батьками: Спільні дії з іншими батьками можуть бути ефективними, особливо якщо ви не єдині, хто стурбований цим питанням.

Найважливіше — це безпека дітей, і жодні шкільні правила не можуть ігнорувати цей пріоритет, особливо в умовах воєнного стану та повітряних тривог. Якщо школа вимагає від вас підписати заяву, яка знімає з них відповідальність за безпеку дитини, це не відповідає законодавству.

  • У квартири 4 власника, 2 з них громадяни рф, котрі не проживають в Україні з 2014 року.

    У квартири 4 власника, двоє з них громадяни РФ не живуть в Україні с 2014 чи 2015 року. Не виписались, через те що є власниками ми не можемо їх виписати і через це переплачуємо не малу комуналку. Чи можливо їх виписати, а ще краще позбавити права власності? Вони не збираються повертатись, живуть та сплачують податки РФ, не дивлячись на війну.

Питання власності житла та реєстрації в ньому осіб є досить складним і регулюється відповідними законами України. У вашому випадку існує кілька моментів, які слід взяти до уваги:

  1. Виписка з квартири: Зазвичай, виписати людей з житла без їх згоди досить складно, але не неможливо. Це можна зробити через суд, якщо власники систематично не користуються своїм правом на користування житлом та не беруть участі в оплаті комунальних послуг.
  2. Позбавлення права власності: Ще більш складно і практично неможливо без вагомих юридичних підстав. Право власності є одним з основоположних і захищається Конституцією України. Без добровільної згоди власників або доведених через суд серйозних порушень з їх боку, позбавити їх права власності не вийде.
  3. Зміни в законодавстві через війну: В умовах воєнного стану в Україні можливі певні законодавчі зміни, які стосуються власності громадян країни-агресора. Рекомендується слідкувати за офіційними оголошеннями та законодавчими ініціативами в цій сфері.
  4. Спілкування з власниками: Якщо можливо, спробуйте зв’язатися з громадянами РФ і дізнатися, чи не хотіли б вони продати свою частку власності або відмовитися від неї.
  5. Консультація з юристом: Для вирішення цього питання і підбору оптимальної стратегії зверніться до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на нерухомості та цивільному праві.
  6. Судовий позов: У випадку, якщо домовитися мирним шляхом не вдається, ви можете розглянути можливість звернення до суду для вирішення ситуації.

Зважте на те, що в Україні є процедура примусової реєстрації виїзду осіб, яка застосовується у випадках, коли особа фактично не проживає за місцем своєї реєстрації. Але для її реалізації необхідно дотримання чіткого процесуального порядку.

  • Ускладенння після мамопластики

    Добрий день. 2міс. тому було проведено мамопластику в приватній клініці. Під час опер.було занесенно інфікування, через інфікування більше двох місяців не загоюються шви через помилку лікаря на протязі тижня змістився імплант. Зараз лікар пропонує повторну опер. довіри до цього лікаря і медзакладу у мене вже не має. Чеків про оплату послуг мені не видали, свідків теж немає. З доказів є фото мого реабілітаційного періоду, шви і всі проблеми які були під час реабілітації я фіксувала на телефон і переписка з лікарем де я пишу про свої проблеми, а він запевняє мене що все добре. Хоча нічого не добре. Чи є сенс мені звернутись до суду, щоб мені повернули вартість проведеної операції. Чи просто прийти з юристом в мед.заклад і спробувати вирішити питання на місці. Буду вдячна за відповідь.

На жаль, в такій ситуації як ваша, постраждалим від медичних помилок може бути важко довести свою правоту, особливо коли немає чеків та інших документальних підтверджень послуг. Однак у вас є фотографії та переписка з лікарем, які можуть служити як докази ваших претензій. Ось кілька кроків, які ви можете зробити:

  1. Консультація з юристом: Це перший і найважливіший крок. Юрист, який спеціалізується на медичному праві, допоможе вам зрозуміти, чи є достатньо підстав для судового позову, та оцінити ваших шансів на успіх.
  2. Незалежна медична експертиза: Вам може знадобитися незалежний медичний огляд від іншого спеціаліста, щоб підтвердити наявність медичної помилки та її наслідки.
  3. Збір доказів: Продовжуйте збирати всі можливі докази, які можуть підтвердити факт інфекції, проблеми з загоєнням швів, зсув імпланту та будь-які інші ускладнення.
  4. Позасудове врегулювання: Зустріч з юристом в медичному закладі для обговорення ситуації може бути хорошим способом позасудового вирішення питання. Іноді заклади йдуть на компроміс, щоб уникнути публічності та судових розглядів.
  5. Судовий позов: Якщо позасудові переговори не приносять результату і ви разом з вашим юристом вважаєте, що у вас є сильна справа, то ви можете подати позов до суду.

Що стосується повернення коштів за проведену операцію, ви маєте право вимагати компенсації не тільки вартості операції, але й за шкоду, заподіяну вашому здоров’ю, якщо буде доведено вину лікаря або клініки. Не забувайте, що медична помилка має бути доведена в порядку, встановленому законодавством. Тому детальна консультація з юристом дозволить вам визначити найбільш ефективний спосіб дій.

  • Присвоєння військового звання

    На данний момент я старший солдат займаю посаду сержантську посаду приблизно 5 місяців або більше, чи можу я отримати сержантське звання не за вислугою, а раніше в якості заохочення за гарну роботу. Якщо так, то підкажіть як і на кого писати рапорт для того щоб це здійснити? Дякую

Присвоєння військового звання в Україні здійснюється згідно з нормами військової служби та іншими регуляторними актами. Зазвичай, військові звання присвоюються за вислугою років або за особливі заслуги. Однак, є можливість прискореного присвоєння звання за виняткові заслуги або за виконання особливо важливих завдань. Для того, щоб ініціювати процес присвоєння звання, вам знадобиться:

  1. Підготовка обґрунтування: Скласти перелік ваших досягнень, позитивних результатів роботи, ініціатив, які були впроваджені завдяки вашій діяльності, та інших аргументів, які можуть служити заохоченням до присвоєння звання.
  2. Рапорт: Написати рапорт власному безпосередньому командуванню з проханням про розгляд питання присвоєння вам звання. У рапорті слід чітко і аргументовано викласти причини, по яким ви вважаєте себе гідним присвоєння звання.
  3. Підтримка командирування: Отримати підтримку від свого командування може бути ключовим фактором. Якщо командири підтримують вашу ініціативу, це значно збільшує шанси на успіх.
  4. Оформлення документів: Усі необхідні документи повинні бути належним чином оформлені та подані відповідно до встановлених процедур.
  5. Терпіння та очікування: Після подачі документів необхідно очікувати рішення відповідного командування або інших органів, які мають право присвоювати звання.

Зверніть увагу, що точні правила та процедури можуть відрізнятися в залежності від конкретних обставин і можуть бути змінені, зокрема, у зв’язку з воєнним станом в країні. Тому важливо уточнити актуальні норми в вашій військовій частині або у військовому управлінні.

  • Можливість держави притягнути до відповідальності особу яка в сзч за кордоном

    Доброго дня, хотів б проконсультуватись нарахунок сзч за кордоном

Якщо у вас є конкретні питання щодо скоєння злочинів за кордоном та відповідальності за них, я намагатимусь вам допомогти. Проте, загальні принципи відповідальності за злочини, скоєні за кордоном, зазвичай включають наступні моменти:

  1. Юрисдикція: Багато країн застосовують принцип територіальності, згідно з яким вони мають юрисдикцію над злочинами, скоєними на їхній території. Однак, існують і інші принципи юрисдикції, як-от громадянська (за громадянством злочинця), реальна (за місцем проживання злочинця), універсальна (для особливо тяжких злочинів) тощо.
  2. Екстрадиція: Якщо особа, яка скоїла злочин за кордоном, перебуває у третій країні, вона може бути екстрадована до країни, де було скоєно злочин, згідно з двосторонніми або багатосторонніми договорами про екстрадицію, якщо такі існують.
  3. Міжнародні зобов’язання: Якщо злочин є частиною міжнародних зобов’язань (наприклад, тероризм, торгівля наркотиками, торгівля людьми), держави можуть співпрацювати, щоб притягнути винного до відповідальності.
  4. Місцеве законодавство: Конкретні механізми притягнення до відповідальності визначаються національним законодавством кожної країни.
  • Продаж авто на Українських номерах за кордоном: як уникнути ризиків

    Доброго дня! Хочу продати своє авто за кордоном, покупець каже, що скоро збирається в Україну. Підкажіть, будь ласка, як мені зменшити ризики про продажу? Турбуюсь, що він не перереєструє авто або накатає штрафи чи щось гірше, а я фактичний власник. Як краще оформити продаж у такому випадку? Договір? Довіреність? Листи до МВС та страхової?

Продаж автомобіля за кордоном може бути складним процесом і вимагає чіткого дотримання як українського законодавства, так і законів країни, в якій знаходиться покупець. Ось кілька кроків, які ви можете зробити для мінімізації ризиків:

  1. Перевірка покупця: Переконайтеся, що покупець має намір і засоби для реєстрації автомобіля в Україні або своїй країні.
  2. Офіційний договір купівлі-продажу: Складіть офіційний договір, який включає всі умови продажу, дані автомобіля та сторін. У договорі має бути зазначено, що покупець зобов’язаний перереєструвати автомобіль на своє ім’я в установлені терміни.
  3. Повідомлення в сервісні центри МВС: Після продажу повідомте найближчий сервісний центр МВС України про продаж автомобіля з додаванням копії договору.
  4. Зняття з обліку в Україні: Якщо можливо, зніміть автомобіль з обліку в Україні до продажу. Це може вимагати фізичної присутності авто в Україні або дії через довіреність.
  5. Страховий поліс: Переконайтеся, що страховий поліс анульований або переоформлений на ім’я покупця.
  6. Довіреність: Уникайте видавати довіреності на право користування, управління чи продажу автомобіля, тому що це може призвести до зловживань.
  7. Юридична консультація: Розгляньте можливість залучення юриста для консультацій та перевірки договору купівлі-продажу.
  8. Акт передачі авто: Складіть акт прийому-передачі автомобіля, в якому фіксуйте стан автомобіля на момент продажу і факт передачі авто покупцю.
  9. Документальне оформлення: Зберігайте копії всіх документів, що підтверджують продаж (договір купівлі-продажу, акт передачі, розписки про отримання грошових коштів тощо).
  10. Комунікація з покупцем: Зберігайте всю переписку з покупцем та отримайте підтвердження, що він розуміє свої зобов’язання щодо перереєстрації авто.
  • Я не працюю, як мені “заробити” пенсію та квартирне питання?

    Добрий день. Мені 34 роки. Я не працюю і трудового стажу не маю. Розумію, що зараз потрібно вже думати про пенсію. Чи є ще варіанти отримання стажу, окрім офіційного працевлаштування? Квартира 2 осіб, 1 прописано іншої немає.Є жінка та чоловік. Жінка-живе у квартирі і раніше була там приписана і можливо була власником (але це не точно). Зараз вона там не приписана і там оформлений особовий рахунок. Чоловік – тільки приписаний там. Чи можна виписати цього чоловіка без його згоди, якщо він у цій квартирі не проживає вже більше 1.5 років.Чи можна цій жінці спокійно жити в квартирі, і є якісь права у чоловіка щоб її вигнати від туди?

Почнемо з питання про пенсію: Як “заробити” пенсію без офіційного працевлаштування в Україні:

  1. Добровільні внески до Пенсійного фонду України: Ви можете стати добровільним учасником державного пенсійного страхування і робити внески до Пенсійного фонду України, що буде зараховуватися до вашого страхового стажу.
  2. Ведення ФОП (фізична особа-підприємець): Як ФОП ви зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який забезпечує вам страховий стаж.
  3. Інвестування у недержавний пенсійний фонд: Ви можете створити накопичувальну пенсію, вкладаючи гроші у недержавні пенсійні фонди.
  4. Участь у пенсійному страхуванні: Це приватні страхові програми, які дозволяють отримати додаткову пенсію за рахунок внесених вами страхових премій.

По другому питанню: Про виписку особи з квартири без її згоди та права на проживання:

  1. Виписка без згоди: Виписати особу без її згоди можна, але це вимагатиме судового рішення. Вас можуть зобов’язати довести, що ця особа дійсно не проживає за зазначеною адресою і не використовує квартиру за призначенням.
  2. Права на проживання: Якщо чоловік приписаний до квартири, то формально він має право там проживати. Щоб змінити це, потрібні законні підстави.
  3. Жінка в квартирі: Якщо жінка не є власником і не має інших правових підстав для проживання в квартирі (наприклад, угоди про оренду), то її права на проживання можуть бути обмежені.
  4. Юридичне врегулювання: У такій ситуації важливо розуміти юридичний статус обох осіб стосовно квартири. Якщо є конфлікт інтересів або питань безпеки проживання, слід звернутися до юриста для отримання кваліфікованої допомоги.

Оскільки кожен випадок є унікальним і вимагає індивідуального підходу, рекомендую вам звернутися до юридичного консультанта, який зможе оцінити всі обставини та надати точні рекомендації.

  • Питання про ВЛК Та мобілізацію

    Якщо ВЛК сказав зо хочу на лікування, вони мене зробили тимчасово не придатним на 2 місяці. А вияилось що лікування дуже дороге. Як тепер поступити? Просто через йти на проходження медогляду?

Військово-лікарська комісія (ВЛК) визначає придатність особи до військової служби на основі її фізичного та психологічного здоров’я. Якщо вам було призначено лікування, але воно виявилося для вас непомірно дорогим, існує кілька кроків, які ви можете здійснити:

  1. Звернутися до ВЛК за подальшими вказівками: Сповістіть комісію про вашу неможливість пройти лікування через фінансові обмеження. Можливо, є альтернативні варіанти лікування або можливість отримання допомоги для покриття витрат.
  2. Отримання вторинної медичної думки: Ви маєте право звернутися за другою медичною думкою, якщо вважаєте, що рекомендоване лікування недоречне або непомірно дороге.
  3. Звернутися за державною допомогою: У разі, якщо ви не можете собі дозволити лікування, дізнайтеся про державні програми соціальної підтримки, які можуть покрити деякі медичні витрати.
  4. Пошук благодійних організацій: В Україні існує чимало благодійних фондів та організацій, які можуть надати допомогу в оплаті лікування.
  5. Повернення на ВЛК: Коли мине термін тимчасової непридатності, вам потрібно буде повторно з’явитися на ВЛК. При цьому необхідно мати всі медичні документи, які підтверджують ваш стан здоров’я.

Важливо, щоб ви слідували всім вказівкам ВЛК і не ухилялися від повторного медичного огляду. Якщо у вас виникли труднощі з лікуванням, це потрібно офіційно обговорити з комісією. Уникнення медогляду може мати серйозні правові наслідки, особливо під час мобілізації.

  • Неможливо прописати людину

    Я не можу прописати маму в своїй квартирі (будинок-котедж на чотирьох хазяїв). Мама проживає зі мною після смерті батька в 2017 році. Тепер вона продала їх спільну квартиру, її виписали звідти, але кажуть, що нема можливості прописати у мене. Кажуть, що треба згода усіх сусідів, але це зробити неможливо, тому що дім не є повністю приватним, з деякими вланиками зв`язатися неможливо. Я цю квартиру успадкувала від дідуся. Мама народилася й проживала за цією пропискою, допоки батьки не отримали нову квартиру. Чому держава робить мою маму безхатченком?

Ситуація з пропискою в Україні може бути доволі складною, особливо у випадку спільної власності житла, як у вашому випадку з будинком-котеджем. Як правило, для реєстрації місця проживання не потрібна згода інших співвласників, якщо ви є власником або співвласником житла. Однак існують ситуації, коли виникають додаткові вимоги, зокрема, в залежності від місцевого законодавства та особливостей права власності на конкретне житло. Ось кілька кроків, які можуть допомогти у вашій ситуації:

  1. Звернення до юриста: Отримайте консультацію у кваліфікованого юриста з нерухомості або житлового права, щоб зрозуміти специфіку вашої ситуації та правильність вимог, які вам висувають.
  2. Вивчення документації: Переконайтесь, що ви розумієте всі правові аспекти, пов’язані з вашою власністю. Це може включати документи, що регулюють співвласність, та будь-які обмеження або умови використання будинку.
  3. Роз’яснення в місцевих органах: Зверніться до відділу реєстрації місця проживання у вашій місцевій адміністрації за роз’ясненнями. Поясніть ситуацію та попросіть конкретні кроки або документи, які потрібні для реєстрації вашої матері.
  4. Спілкування з сусідами: Якщо це можливо, спробуйте вирішити питання через діалог з сусідами. Можливо, після пояснення ситуації ви зможете отримати їх згоду або навіть дізнатись контактну інформацію власників, з якими не можна зв’язатись.
  5. Використання судової практики: Якщо досі неможливо вирішити ситуацію, можливо, вам доведеться звертатися до суду для визначення права на прописку вашої матері. У багатьох випадках суди стають на сторону осіб, які фактично проживають у житлі та мають право на його використання.
  6. Органи місцевого самоврядування: У деяких випадках може бути ефективним звернення до органів місцевого самоврядування з проханням втрутитися у ситуацію.

Житлове право може бути складним, тому важливо отримати професійну правову підтримку. Намагайтесь документувати всі спроби вирішення питання та тримати всі відповідні документи у безпеці.

  • Чекаю на операцію , отримав травму коліна , (передумова травма застаріла).

    Висновок МРТ ознаки застарілого розриву Передньої хрестообразноі зв’язки ,і застарілого складного розриву заднього рогу медіального меніску, артроз правого колінного суглобу 1 ступені, ескудативний синовіт, невиважений бурсіт наднаколінковоі сумки. На яке рішення ВЛК я можу розраховувати після операції ?

Військово-лікарська комісія (ВЛК) оцінює стан здоров’я особи на момент огляду, щоб визначити, чи може особа виконувати військові обов’язки. Рішення ВЛК залежить від багатьох факторів, зокрема від стану здоров’я після операції та відновлення, рівня функціонального відновлення колінного суглобу, а також від вимог, встановлених для військовозобов’язаних. На основі наданого вами опису стану колінного суглобу, якщо операція буде успішною та період реабілітації пройде без ускладнень, теоретично ВЛК може прийняти одне з таких рішень:

  1. Тимчасово не придатний до військової служби: Якщо потребується час для відновлення після операції, ВЛК може визначити особу тимчасово непридатною на період реабілітації.
  2. Обмежено придатний: У випадку, якщо стан коліна покращився, але є деякі обмеження, які впливають на виконання певних видів військової служби, може бути присвоєно статус “обмежено придатний”.
  3. Придатний з деякими обмеженнями: Якщо особа може виконувати військові обов’язки, але з деякими обмеженнями (наприклад, не може брати участь у бойових операціях або виконувати високофізичні навантаження).
  4. Повністю придатний: Якщо після операції та реабілітації відновлення є повним і особа може повністю виконувати всі види військової служби.

Важливо пам’ятати, що кожен випадок є індивідуальним, і рішення ВЛК ґрунтується на детальному медичному огляді, включно з оцінкою всіх необхідних медичних документів та результатів обстеження. Завжди можна обговорити свій випадок з лікарем, який вас консультує, та отримати більш специфічну інформацію щодо вашого стану здоров’я та можливих рішень ВЛК.

  • Вакцинація дитини без відому і дозволу батьків

    Маю 6 річну дитину, яка відвідує садочок. Дитина має всі необхідні щеплення, крім новомодних ( covid-19). Ні ми з чоловіком, ні дитина від ковіду не вакцинувались і вакцинуватись не збираємось. Але в садочку пішли розмови про можливість проведення вакцинування дітей за допомогою пластиря без відому і згоди батьків. Питання таке: як убезпечити дитину від таких дій? Та як офіційно повідомити керівництво садочку про нашу з чоловіком заборону будь-яким чином вакцинувати дитину, щоб в разі чого були докази того, що керівництво було поінформовано?

У більшості країн, включаючи Україну, вакцинація дітей без відому та згоди батьків або опікунів є неприпустимою, і для будь-яких медичних процедур необхідний інформований згоду батьків. Ось декілька кроків, які ви можете здійснити для того, щоб убезпечити свою дитину:

  1. Письмове повідомлення: Напишіть офіційний лист до адміністрації дитячого садка, в якому виразіть свою позицію щодо вакцинації та чітко зазначте, що вакцинація вашої дитини не може бути проведена без вашого відома та згоди. У листі можна також попросити підтвердження отримання та ознайомлення з вашими вказівками.
  2. Довідка з лікаря: Якщо в вашій сім’ї є медичні причини, через які ви вирішили не вакцинувати дитину від COVID-19, ви можете надати довідку від лікаря, який веде вашу дитину.
  3. Особиста зустріч: Можливо, буде корисно особисто зустрітися з керівництвом садка, щоб обговорити ваші побоювання та переконатися, що вашу позицію зрозуміли правильно.
  4. Копії документів: Зробіть копії всіх листів та документів, які ви передаєте в садок, і зберігайте їх на випадок, якщо вам знадобиться довести, що ви повідомили адміністрацію про свої інструкції.
  5. Юридична консультація: Якщо у вас є серйозні побоювання, розгляньте можливість звернення за консультацією до юриста, який спеціалізується на правах дитини та медичному праві, для того, щоб зрозуміти ваші права та обов’язки, а також для отримання додаткових порад.
  6. Звернення до відповідних органів: Якщо ви відчуваєте, що права вашої дитини можуть бути порушені, ви можете звернутися до місцевих органів освіти чи охорони здоров’я для отримання додаткових рекомендацій або захисту.

Важливо зауважити, що в умовах пандемії COVID-19 існують чіткі настанови та рекомендації щодо вакцинації, тому рішення про невакцинацію повинно базуватися на інформованому виборі та медичних рекомендаціях.

  • Питання стосовно втрачених документів та повістка

    Доброго дня; ситуація наступна: маю трудову книгу де є номер диплому про технічну освіту і період навчання, відсутній запис про дату видачі диплому; на даний момент територія окупована (Лисичанськ), через відсутній записи не можу отримати пенсію вже рік; куди звернутись для отримання інформації про дату видачі? Чи отримання дублікату? Наперед дякую за відповідь

  • Питання про неявку на порядку денному.Вітаю. Потрібна консультація щодо наступного питання. Мені вручили повістку (для уточнення облікових даних) на блокпосту, по порядку я не з’явився, до номера телефону, який я надав при врученні на даний момент немає доступу. Сьогодні дізнався від родичів, що за місцем прописки (сам я мешкаю в іншому місті), приходили з поліції, у зв’язку з неявкою на порядок денний у ТЦК. Я хотів би дізнатися як діяти в такому разі і яка відповідальність буде якщо не діяти.

Давайте розглянемо ваші питання окремо:

Втрачені документи про освіту

У разі втрати або неможливості отримати диплом через окупацію території, ви можете звернутися до Міністерства освіти та науки України або до іншого навчального закладу, який належить до системи освіти України. Вам необхідно буде надати всю інформацію, яка у вас є (номер диплому, період навчання), і подати заяву про видачу дубліката диплому. Існує також можливість встановлення факту навчання в судовому порядку, в разі, якщо не вдасться відновити документ через освітні органи.

Неявка на порядок денний

Щодо ситуації з повісткою та неявкою на порядок денний:

  1. Юридична відповідальність: В Україні за неявку на військовий збір без поважних причин може бути передбачена адміністративна або навіть кримінальна відповідальність залежно від обставин.
  2. Пояснення ситуації: Вам потрібно звернутися до військового комісаріату та надати пояснення щодо причин неявки. Це краще зробити письмово, зазначивши всі обставини, що склалися, та надіслати лист рекомендованою поштою, щоб у вас був доказ надсилання.
  3. Оновлення контактної інформації: Також слід оновити ваші контактні дані в ТЦК або військовому комісаріаті, щоб в майбутньому з вами могли зв’язатися.
  4. Юридична консультація: Розгляньте можливість звернення до адвоката для отримання конкретних рекомендацій згідно з вашим індивідуальним випадком і чинним законодавством.

Зверніть увагу на те, що з урахуванням нинішньої ситуації в Україні (до квітня 2023), можуть діяти особливі законодавчі акти та правила, пов’язані з мобілізацією та воєнним станом. Завжди дійте в рамках закону та намагайтеся якнайшвидше роз’яснити своє становище компетентним органам.

  • Заільнення з військової частини по уходу за бабусею

    Доброго дня! Які документи потрібні для звільнення з військової частини по уходу за рідною бабусею?

У разі необхідності звільнення з військової служби для догляду за літніми родичами, вам необхідно буде зібрати певний пакет документів, який може включати:

  1. Заява на ваше ім’я: Написана заява з проханням про звільнення у зв’язку з необхідністю догляду за рідною бабусею.
  2. Медичний висновок: Офіційний висновок лікаря про стан здоров’я бабусі, який підтверджує необхідність постійного догляду за нею. Це повинен бути документ, що видається лікувальною установою, де бабуся перебуває на обліку.
  3. Документи, що підтверджують родинні зв’язки: Копії документів, які підтверджують ваше споріднення з бабусею (свідоцтво про народження батьків, ваше свідоцтво про народження, її паспорт тощо).
  4. Документ про ваше місце проживання: Якщо місце проживання бабусі відрізняється від вашого офіційного місця реєстрації.
  5. Пояснювальна записка: У ній ви детально описуєте ситуацію та причини, чому саме ви повинні здійснювати догляд.
  6. Рішення органу опіки та піклування: Якщо таке рішення необхідно відповідно до законодавства або внутрішніх правил військової частини.

Вам слід звернутися до відповідальної особи у вашій військовій частині або до військового юриста для уточнення точного переліку документів, які потрібні для звільнення у вашому конкретному випадку, оскільки відомості можуть варіюватися залежно від специфіки вашої ситуації та діючого законодавства.

  • Кредит

    Добрий день. Можете проконсультувати? Мене мобілізувалі 01.08.2023 . В мене є кредит в МФО , вони продали мій кредит коллекторам які подали в суд. Засідання назначене на 18.09.2023. На яке я точно з`явитися не зможу.Як діяти мені?

У такій ситуації ви маєте кілька варіантів дій. Ось основні кроки, які ви могли б вжити:

  1. Повідомте про вашу мобілізацію: Негайно повідомте кредитора, колекторську організацію, а також суд про вашу мобілізацію. Надайте офіційні документи, які підтверджують цей факт, наприклад, копію військового квитка з відміткою про мобілізацію.
  2. Запропонуйте перенесення судового засідання: Запитайте про можливість перенесення дати судового засідання на час після вашого повернення. Законодавство багатьох країн дозволяє перенесення судових засідань у випадку, якщо особа мобілізована або знаходиться на військовій службі.
  3. Напишіть відповідні заяви: Подайте до суду заяву про перенесення засідання з посиланням на вашу мобілізацію.
  4. Спробуйте домовитися: Спробуйте домовитися з кредитором або колекторами про реструктуризацію боргу або про інший спосіб вирішення ситуації.
  5. Представництво в суді: Якщо ви не можете бути присутнім на засіданні, можливо, вам потрібно буде доручити представляти вас в суді довіреній особі — юристу або іншому представнику. Для цього необхідно буде вчинити відповідну довіреність.
  6. Офіційні документи: Вам також знадобиться надати офіційні документи, які підтверджують вашу неспроможність бути присутнім на суді через військову службу.
  7. Консультація з юристом: Вам слід якомога швидше проконсультуватися з юристом, щоб отримати точні рекомендації згідно з чинним законодавством вашої країни. У деяких випадках військова служба може надати певні правові гарантії або захист від судового переслідування під час служби.

Важливо вчасно інформувати всі сторони та діяти згідно з законом, щоб запобігти негативним наслідкам для вашого правового статусу.

  • Як вірно знятись з обліку і далі стати на облік в іншому місті?

    Доброго ранку, скажіть будь ласка як краще зробити? Я зараз перебуваю на обліку в одному військкоматі і ВЛК проходив 31.05.2023 і мені дали відстрочку до 24.02.2024 року на підставі того, що я студент денної форми на магістратурі. Але з 1 вересня 2023 року я вступив на бакалаврат і поки в мене на руках немає довідки про те що я вчусь на бакалавраті. Але протягом тижня ця довідка в мене буде. Зараз хочу стати на облік в іншому військоматі. Мене цікавить чи повинен я проходити знову ВЛК? Чи діє ще відтермінування на основі тієї довідки про навчання від 2022 року, про те що я вчусь на магістратурі до 2024 року (Хоча я вже на тій спеціальності не вчусь). Чи мені краще дочекатись нової довідки і на основі неї робити нове відтермінування?

  • Виїзд за кордон.багатодітний батько, перебуваю зараз за кордоном, цього року вступаю в інститут і у зв’язку з цим мені потрібно стати на облік у військкомат і отримати відстрочку від служби.

Якщо ви переїжджаєте і хочете змінити місце військового обліку на інше місто, вам потрібно вжити наступні кроки:

  1. Зняття з обліку в попередньому військкоматі:
    • Зверніться до вашого нинішнього військового комісаріату з заявою про зняття з обліку у зв’язку зі зміною місця проживання.
    • Пред’явіть необхідні документи, такі як паспорт, індивідуальний податковий номер, довідку про місце проживання або інші документи, які можуть бути необхідні залежно від вимог вашої місцевості.
    • Отримайте документи, що підтверджують зняття з обліку в попередньому військкоматі.
  2. Становлення на облік у новому місті:
    • Після переїзду зверніться до військового комісаріату за новим місцем проживання з заявою про постановку на військовий облік.
    • Пред’явіть документ, що підтверджує зняття з обліку в попередньому військкоматі, а також всі інші необхідні документи (паспорт, документ про освіту, довідки тощо).

Щодо ВЛК та відстрочки:

  • Відстрочка від військової служби, надана на підставі статусу студента, зазвичай діє до закінчення навчання на відповідному рівні. Оскільки ви змінили спеціальність та форму навчання, вам потрібно буде надати нову довідку з нового навчального закладу про ваше вступлення та навчання.
  • Нове військово-лікарське комісіонування (ВЛК) може знадобитися, якщо військкомат вирішить, що обставини вашої відстрочки змінилися. Але якщо у вас є чинна відстрочка, то вона може бути перенесена в новий військкомат за наявності відповідних документів.

Для в’їзду за кордон:

  • Якщо ви вже за кордоном і хочете вступити до інституту та отримати відстрочку, вам слід звернутися до найближчого консульства або посольства вашої країни для консультації та дізнатися про порядок становлення на облік в військкомат за місцем проживання за кордоном і отримання відстрочки.

В усіх цих випадках вам потрібно мати при собі всі необхідні документи та довідки, що підтверджують ваш статус студента. Важливо отримати чіткі вказівки від відповідних органів та слідувати встановленим процедурам.

  • Чи можна повернути передплату?

    Неповнолітній хлопець забронював оренду будинку на добу, вніс передоплату без укладання будь-якого договору, за обставин відмовився від оренди та запросив гроші назад, 03.09 запросив назад, на 07-08 було заброньовано будинок. У результаті орендодавець відмовляється повертати передоплату через те, що втратив клієнтів.

Повернення передплати за оренду зазвичай залежить від умов, які були домовлені між сторонами під час бронювання. Якщо був підписаний договір оренди, він міг би містити положення про повернення передоплати, включаючи умови та строки, при яких це можливо. Оскільки в даному випадку договір не був укладений, а хлопець є неповнолітнім, ситуація ускладнюється. Неповнолітні не мають повної дієздатності, і будь-які “угоди”, укладені ними, можуть бути визнані недійсними, оскільки вони потребують згоди від батьків або опікунів для укладення більшості видів договорів. Ось декілька кроків, які можуть бути вжиті для спроби вирішення цієї ситуації:

  1. Переговори з орендодавцем: Спробуйте провести мирне вирішення конфлікту, пояснюючи ситуацію та наголошуючи на неповнолітті особи, яка здійснила передплату.
  2. Юридична консультація: Зверніться до юриста для отримання консультації з питань, пов’язаних із дієздатністю неповнолітніх і законодавчих норм, які регулюють такі випадки.
  3. Скарга в споживчу організацію: Якщо переговори не принесуть результату, можна звернутися до органів, які захищають права споживачів.
  4. Судове рішення: Якщо інші кроки не працюють, можна подати справу до суду для вирішення конфлікту, особливо враховуючи, що справа стосується неповнолітньої особи.

Важливо пам’ятати, що у разі судового рішення, орендодавець може надати докази того, що відміна бронювання неповнолітньою особою призвела до фінансових збитків, наприклад, якщо через відміну вони не змогли здати житло іншим клієнтам. Такі справи можуть бути складними, і результат може залежати від багатьох факторів.

  • Питання стосовно втрачених документів

    Доброго дня; ситуація наступна: маю трудову книгу де є номер диплому про технічну освіту і період навчання, відсутній запис про дату видачі диплому; на даний момент територія окупована(Лисичанськ), через відсутній записи не можу отримати пенсію вже рік; куди звернутись для отримання інформації про дату видачі? Чи отримання дублікату? Наперед дякую за відповідь

  • 2 батьки інваліди з дитинства.Я і моя дружина іваліди з дітлахів, є син 17 років, чи є він звільненим від призову до Армії?
  • Прострочений паспорт не встигаю переробити?Вітаю У мене закінчився термін паспорта Я не встигаю переробити, у мене молодий чоловік військовий і його забирають у гарячу точку, а треба терміново подати заяву до РАГСу? Підкажіть що робити?

Питання стосовно втрачених документів

У випадку з втратою документів про освіту, вам потрібно звернутися до освітнього закладу, де ви отримали освіту, для отримання дубліката диплому або довідки про його видачу. Однак, оскільки територія окупована, ситуація ускладнюється. Можливі кроки, які ви можете здійснити:

  1. Звернення до Міністерства освіти та науки України або іншої відповідної установи уряду, яка може мати копії документів або можливість відновлення інформації про ваші освітні дані.
  2. Звернення до місцевих освітніх органів в неконтрольованих територіях, якщо це безпечно і можливо.
  3. Звернення до Пенсійного фонду України з проханням про допомогу у визначенні необхідної інформації для отримання пенсії.
  4. Юридична консультація для вивчення можливості вирішення цього питання через судові інстанції.

2 батьки інваліди з дитинства

Згідно з законодавством України, син, який є єдиним доглядачем батьків-інвалідів, може бути звільнений від призову на військову службу. Для цього потрібно звернутися до місцевого військового комісаріату з усіма необхідними документами, що підтверджують статус інвалідності та необхідність догляду.

Прострочений паспорт

У випадку з простроченим паспортом та необхідністю термінового подання заяви до РАЦСу, ось що можна спробувати зробити:

  1. Зверніться до паспортного столу або центру адміністративних послуг для оформлення тимчасового посвідчення особи на час оформлення нового паспорта.
  2. Поясніть ситуацію в РАЦСі і запитайте про можливість подання заяви з іншими документами, що засвідчують особу (наприклад, свідоцтво про народження та інші документи).
  3. Термінове оформлення документів. Деякі центри адміністративних послуг пропонують послуги з термінового оформлення документів за додаткову плату.
  4. Юридична консультація. Якщо ви стикаєтесь з труднощами, юрист може допомогти вам визначити найкращий шлях дій та можливості за вашої конкретної ситуації.

У всіх ситуаціях дуже важливо надати всю можливу документацію, що у вас є, і бути готовими надати детальні пояснення щодо вашої ситуації.

  • Чоловік утримує моїх троє дітей.

    Доброго вечора,чи може чоловік бути звільнений від мобілізації,якщо він утримує троє моїх дітей від попередніх шлюбів. Елементи батьки дітей не сплачують тому що я не подавала відповідних заяв. Мені не потрібно це було.

Так, існує можливість, що ваш чоловік може бути звільнений від мобілізації, якщо він є єдиним утримувачем сім’ї, в якій є неповнолітні діти. Згідно із законодавством, яке регулює призов на військову службу в Україні, існують категорії громадян, яким надаються відстрочки або звільнення від призову, серед яких можуть бути особи, що мають на утриманні дітей. Для отримання більш точної інформації та можливості звільнення від мобілізації, вам слід звернутися до місцевого військового комісаріату з усіма необхідними документами, що підтверджують вашу ситуацію:

  • Документи, які засвідчують особу чоловіка та вас як батьків;
  • Свідоцтва про народження дітей;
  • Документи, що підтверджують відсутність аліментів від біологічних батьків;
  • Якщо можливо, документи, що підтверджують, що чоловік є основним джерелом доходу для сім’ї.

Також раджу проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на військовому або сімейному праві, для забезпечення належного представлення ваших інтересів у військкоматі чи в суді, якщо це буде потрібно.

  • Повернення на роботу на якій є бронь

    Доброго дня , маю таке питання я хочу повернутися з закордону на роботу в ДСНС на посаду рятувальника , але не знаю чи мене не заберуть ще до моменту мого подання документів чи ще на кордоні воювати бо я служив в армії

У ситуації, коли ви бажаєте повернутися до роботи в ДСНС (Державна служба надзвичайних ситуацій України), яка має бронь від мобілізації, важливо розуміти, що працевлаштування на таку посаду може дійсно надати вам відстрочку від призову. Однак з огляду на ситуацію з мобілізацією, кожен випадок може бути індивідуальним. Отже, ось декілька кроків, які вам потрібно зробити:

  1. Документація: Переконайтеся, що у вас є всі документи, які підтверджують вашу кваліфікацію та досвід роботи в ДСНС, а також документи, що вказують на вашу службу в армії.
  2. Консультація: Зв’яжіться з представниками ДСНС, де ви маєте намір працювати, щоб з’ясувати процедуру повернення на роботу та уточнити, чи залишається ваша посада вакантною та чи зберігається за нею бронь.
  3. Контакт з військкоматом: Оскільки у вас є військовий досвід, рекомендовано зв’язатися з військовим комісаріатом, щоб уточнити ваш статус та можливість повернення до цивільної служби. Вам може знадобитися отримати довідку або дозвіл від військового комісаріату.
  4. Юридична допомога: Якщо є невизначеність щодо вашого статусу, може бути корисно проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на військовому праві.
  5. Кордон: При перетині кордону важливо мати при собі всі необхідні документи, які підтверджують ваші наміри та статус. Ви маєте право на законне працевлаштування, і це може бути підставою для відстрочки від мобілізації.
  6. В’їзд в Україну: Пам’ятайте, що наразі через воєнний стан у країні діють особливі правила в’їзду та виїзду для чоловіків, які підлягають призову. Перед плануванням в’їзду переконайтеся, що ви знаєте і дотримуєтеся цих правил.

Будьте готові до того, що на кордоні можуть бути додаткові перевірки, і у вас можуть запитати докази ваших намірів повернутися на роботу в ДСНС. Враховуйте також, що ситуація з мобілізацією може швидко змінюватись, тому слідкуйте за офіційними повідомленнями та оновленнями законодавства.

  • Доброго дня, можна з вами проконсультуватись? Чоловік навчався в училищі на тракторіста- машиніста ще 20 років назад,а тепер у 2022 році поступив в коледж на професію електрика,йому 46 років

    Доброго дня, можна з вами проконсультуватись? Чоловік навчався в училищі на тракторіста- машиніста ще 20 років назад,а тепер у 2022 році поступив в коледж на професію електрика,йому 46 років,чи буде йому відстрочка від мобілізаці

Доброго дня! Звісно, можемо проконсультувати вас з цього питання. Питання відстрочки від мобілізації у період воєнного стану чи воєнних дій залежить від чинного законодавства країни. Станом на квітень 2023 року в Україні діють певні правила, згідно з якими відстрочка може надаватися, зокрема, студентам денної форми навчання. Щодо ситуації з вашим чоловіком:

  1. Вік: Станом на мій останній оновлений інформаційний базис до квітня 2023 року, вік призовника міг впливати на можливість отримання відстрочки. Призовні вікові категорії можуть змінюватись в залежності від потреби в мобілізації.
  2. Навчання: Традиційно, студенти денної форми навчання мають право на відстрочку від призову. Це правило може застосовуватися до всіх осіб, які навчаються за денною формою, незалежно від їх віку.
  3. Спеціальність: У деяких випадках, відстрочка може залежати від спеціальності, за якою відбувається навчання, особливо якщо вона відноситься до критично важливих для обороноздатності країни.
  4. Документація: Для підтвердження права на відстрочку від призову необхідно мати відповідні документи з навчального закладу.

Рекомендується звернутися до місцевого військового комісаріату з усіма необхідними документами, щоб отримати точну інформацію та підтвердження відстрочки. Також важливо слідкувати за актуальними законодавчими змінами та інформацією від офіційних державних органів, оскільки ситуація може швидко змінюватися.

  • Чи підлягаю мобілізації з астигматизмом?

    Доброго дня. астигматизм з дитинства Гострота зору 0.05 на кожне око. 6 дптр та 5.5 дптр на очах. Після корекції гострота -1.25 та 0.75. Лінзи заборонені, чи підлягаю мобілізації?

Гострота зору і астигматизм є одними з факторів, що визначають придатність до військової служби. В Україні ступінь придатності до військової служби визначається за категоріями А, Б, В, Г, Д згідно з “Положенням про військово-лікарську експертизу”. Зазвичай, якщо гострота зору не може бути скоригована до встановленого мінімального рівня, особа може бути визнана непридатною до служби або придатною з обмеженнями (залежно від ступеня зорової вади). У вас, за вашими словами, гострота зору після корекції становить -1.25 та 0.75, що може впливати на категорію придатності. Однак, остаточне рішення з цього питання може приймати тільки військово-лікарська комісія (ВЛК) під час медичного огляду, враховуючи всі нюанси здоров’я. В період воєнного стану або інших надзвичайних обставин критерії можуть бути адаптовані відповідно до потреб і вимог.

  • Зміна прізвища

    Чи можна повернути дівоче прізвище будучи у шлюбі?

Так, в Україні є можливість змінити прізвище на дівоче, не розриваючи шлюбу. Для цього необхідно звернутися до органів РАЦСу з відповідною заявою. Ось основні кроки процесу:

  1. Подання заяви. Вам потрібно буде написати заяву на зміну прізвища, вказавши причини такого рішення.
  2. Документи. До заяви потрібно буде додати пакет необхідних документів, зазвичай це:
    • Паспорт (ідентифікаційний код).
    • Свідоцтво про шлюб.
    • Документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.
  3. Розгляд заяви. Зазвичай, органи РАЦСу розглядають заяву протягом одного місяця.
  4. Отримання нових документів. Після затвердження зміни прізвища ви отримаєте відповідне свідоцтво, на підставі якого зможете змінити всі інші особисті документи на нове прізвище.

Цей процес може відрізнятися залежно від місцевих правил та законодавства, тому важливо перевірити актуальну інформацію в місцевому відділенні РАЦСу або у юриста.

  • Повістка та розпорядження на роботі

    Доброго дня, отримав повістку та розпорядження на роботі. Повістка виписана на 14.08, сьогодні лише отримали 5.09. У повістці вказано з`явитися для уточнення облікових даних, для проходження ВЛК і для подальшого мого розприділення. У розпорядженні вказано з`явитися протягом 3 днів з дня вручення. 18.08 відправив до ТЦК пакет документів, що я поступив до університету на денну форму навчання.Чи вірно виписана повістка, чи правильно, що там вказано 3 причини моєї явки? Яка буде відповідальність за мою неявку?

В Україні, під час воєнного стану або в інших особливих періодах, процедура виклику на військовий облік, проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) та розподілу може відбуватися за допомогою повісток. Повістка зазвичай повинна містити:

  1. Чітко вказану дату і час, коли особі необхідно з’явитися.
  2. Місце, де особі необхідно з’явитися.
  3. Мету виклику.

Якщо в повістці зазначено кілька причин для явки, це може бути вірно, оскільки вас можуть викликати для вирішення кількох питань одночасно, що ефективно з точки зору часу і організації. Що стосується відповідальності за невиконання вимог повістки, то згідно з законодавством України, за ухилення від призову під час мобілізації або воєнного стану можуть бути застосовані певні юридичні наслідки, включаючи адміністративну або навіть кримінальну відповідальність. Однак, оскільки ви зазначили, що надіслали пакет документів про те, що ви поступили на денну форму навчання в університет, важливо якнайшвидше з’ясувати статус цих документів і, можливо, надати копії цих документів безпосередньо військовому комісаріату. Я рекомендую вам також особисто з’явитися у відповідний військкомат для уточнення обставин та уникнення непорозумінь. Це також може допомогти уникнути будь-яких непорозумінь стосовно вашого статусу призовника і можливої відстрочки через навчання.

  • Змінити військову частину

    Я хочу змінити військову частину з однієї на іншу, так як я по стану здоров`я не можу бути в своїй.

Зміна військової частини в Україні можлива, але процедура цього може бути складною і залежить від конкретних обставин та вимог Міністерства оборони України. Якщо ви вважаєте, що не можете продовжувати службу у своїй нинішній частині з причин здоров’я, вам необхідно вжити наступних кроків:

  1. Медична комісія: Вам потрібно буде пройти медичне обстеження. Якщо лікарі встановлять, що ви не можете служити у вашій нинішній частині, вони мають право виписати вам направлення на службу в іншій частині, де не буде таких обмежень для вашого здоров’я.
  2. Командування: Потім потрібно буде обговорити ситуацію з вашим командуванням. Якщо у вас є медичні підстави для переведення, командування може ініціювати процес зміни військової частини.
  3. Військкомат: Військовий комісаріат, який займається вашим обліком, також має бути проінформований про ваші наміри і медичні обмеження. Вони можуть бути задіяні у процесі зміни місця служби.
  4. Офіційні документи: Вам знадобиться зібрати та подати необхідні офіційні документи, включно з медичними висновками та офіційними запитами/заявами на зміну частини.
  5. Чекати рішення: Після подачі всіх необхідних документів і виконання всіх процедур, вам доведеться почекати рішення вищестоящого командування.

Якщо ви стикаєтеся з складнощами у процесі зміни військової частини, можливо, буде корисно звернутися за допомогою до юридичних консультантів або правозахисних організацій, які спеціалізуються на питаннях військовослужбовців і їх правах.

  • Годування безпритульних тварин

    Чи можна годувати безпрутильних тварин? Наприклад в моєму місті є конфлікти з цього питання. На вулиці багато безпритульних тварин, багато з них з бірками, тобто їх ловлять каструють та випускають на волю знов. А люди під будинками, мусорками в парках іх підкармлюють. Є закон – це заборяняючий або навпаки який дозволяє це робити ?

В Україні питання годування безпритульних тварин регулюється місцевими органами влади та може відрізнятися в залежності від конкретного міста чи області. Існує Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», який регламентує поводження з тваринами та містить загальні положення щодо їх захисту. У деяких містах можуть існувати місцеві правила або регуляції, які стосуються годування безпритульних тварин, і вони можуть накладати обмеження на годування тварин у певних місцях, наприклад, біля житлових будинків, у парках або на дитячих майданчиках, з метою підтримання чистоти та порядку. Водночас, існують благодійні організації та ініціативи, які заохочують та підтримують годування та догляд за безпритульними тваринами, встановлюючи спеціальні місця для годування або надаючи іншу підтримку. Якщо у вашому місті існують конфлікти з цього питання, раджу вам звернутися до місцевої міської ради або органів місцевого самоврядування, щоб дізнатися про місцеві правила або регуляції стосовно годування безпритульних тварин. Важливо також знати, що надмірне і неконтрольоване годування може призводити до зростання популяції безпритульних тварин і відповідно до проблем з гігієною і безпекою, тому іноді місцеві правила мають на меті знайти баланс між турботою про тварин і збереженням громадського порядку.

  • Продавець заявляє, що може здійснити повернення товару придбаного онлайн лише коли я особисто принесу його в офіс

    Придбала онлайн дверну ручку, забрала на новій пошті, побачила, що не підходить, звернулась до продавця за поверненням. Продавець каже що не може прийняти товар новою поштою а лише якщо я особисто приїду в Київ і принесу їм в салон. Пояснень чому все не можна оформити дистанційно нема, аргумент- такі у нас правила. Ні на сайті, ні при покупці ніяких попереджень щодо цього не було. Як поступити?

В Україні діє Закон “Про захист прав споживачів”, який регулює права покупців, в тому числі і у ситуаціях, пов’язаних з поверненням товарів. Згідно з цим законом, споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, у якого він був придбаний, протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо більш тривалий термін не оголошено продавцем. Що стосується повернення товару, придбаного онлайн, споживач має такі ж права на повернення товару, як і при купівлі в звичайному магазині. Відповідно до закону, продавець зобов’язаний повернути кошти за товар, якщо:

  1. Товар не був у використанні.
  2. Його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики збережені.
  3. Існує доказ покупки товару у цього продавця (наприклад, чек).

Якщо продавець відмовляється приймати товар поштою, це суперечить нормам закону, якщо інше не було вказано умовами при купівлі. Ви маєте право звернутися з письмовою скаргою до продавця із вимогою про повернення коштів, а у випадку відмови можете подати скаргу до органів захисту прав споживачів або до суду. Ось кілька кроків, які ви можете зробити:

  1. Напишіть офіційний запит продавцю із посиланням на Закон України “Про захист прав споживачів”, в якому вкажіть, що ви хочете повернути товар і отримати назад кошти, та зазначте, що відмова приймати товар поштою суперечить вашим правам як споживача.
  2. Якщо у продавця немає вагомих аргументів відмовити вам у поверненні товару поштою, і він продовжує відмовлятися, ви можете звернутися до місцевого відділення Антимонопольного комітету України, Державної служби з питань захисту прав споживачів, або навіть до суду.
  3. Якщо у вас є юридичне страхування або ви вважаєте, що ситуація вимагає професійної правової допомоги, зверніться до юриста для отримання консультації.

Також перевірте, чи не було в умовах продажу зазначено особливих вимог щодо повернення товару. Якщо вони були і ви з ними погодились при купівлі

  • Компресійний перелом хребта грудного відділу.

    Доброго вечора) Був компресійний перелом хребта грубого відділу, є грижи та протрузії. Написали що частково здатний до військової служби, чи маю я право оскаржити це в суді? Я по своїй хворобі не повинен підіймати важче 3 кг, тобто маю бути звільнений.

Компресійний перелом хребта – це серйозна травма, яка може впливати на здатність особи до виконання певних видів роботи, включаючи військову службу. Якщо ви вважаєте, що медичний висновок про вашу придатність до військової служби не відповідає дійсному стану вашого здоров’я, ви маєте право оскаржити це рішення. Ось кроки, які вам слід розглянути:

  1. Перегляд медичних документів: Зібрати всі медичні висновки, звіти та рекомендації лікарів, які підтверджують ваш стан здоров’я та обмеження, які вам були накладені (наприклад, не піднімати вагу більшу за 3 кг).
  2. Консультація з лікарем: Пройти повторний медичний огляд у незалежного спеціаліста, якщо це можливо, щоб отримати другу думку про вашу здатність до служби.
  3. Військово-медична комісія (ВМК): Звернутися до військово-медичної комісії з проханням переглянути ваш випадок. Можливо, знадобиться проходження додаткового медичного огляду.
  4. Юридична консультація: Звернутися за юридичною допомогою, щоб отримати консультацію та визначити, яким чином і в який спосіб краще всього подавати апеляцію або скаргу.
  5. Оскарження в суді: Якщо військово-медична комісія відмовляє вам у перегляді вашого випадку або підтримує попереднє рішення, ви можете подати апеляцію в суд, надавши всі необхідні докази та медичні документи.

Зверніть увагу, що процедура оскарження може бути складною і потребує чіткого розуміння юридичних аспектів. Тому, юридична допомога може бути надзвичайно важливою у цьому процесі.

  • Надання документів про навчання в університеті при наявності печаті відстрочки у приписному

    Чи потрібно особисто надавати документи про навчання в університеті за денною формою навчання на період мобілізації за наявності печатки про відсрочку у приписному посвідченні? Чи передбачена відповідальність за ненадання особисто цих документів за 2022 рік?

На час мобілізації в Україні, студенти денної форми навчання зазвичай мають право на отримання відстрочки від призову. Якщо в приписному посвідченні вже стоїть печатка про відстрочку, це означає, що факт навчання було вже враховано при веденні обліку військовозобов’язаних. Проте, законодавство може вимагати підтвердження статусу студента на постійній основі, особливо при зміні навчального року або семестру, щоб підтримувати актуальність даних про відстрочку. У зв’язку з цим, студенти зобов’язані інформувати військовий комісаріат про продовження навчання, зазвичай це робиться за допомогою довідки з навчального закладу. Якщо ви не надали оновлену інформацію про ваше навчання, рекомендується звернутися до свого навчального закладу для отримання відповідної довідки та надати її до військового комісаріату. Навіть якщо ви не зробили це вчасно за 2022 рік, ви повинні це зробити якнайшвидше, щоб уникнути можливих непорозумінь. Стосовно відповідальності, за українським законодавством, за несвоєчасне інформування або неінформування військового комісаріату про зміни, які впливають на військовий облік, може наступити адміністративна або навіть кримінальна відповідальність, в залежності від обставин. Але якщо у вас є всі необхідні документи, які підтверджують ваше навчання, і ви надасте їх у військовий комісаріат, ризик настання відповідальності знижується. Зверніться до навчального закладу за отриманням актуальної довідки та надайте її до відповідного військового комісаріату якомога швидше.

  • Виїзд за кордон до повноліьнього сина з 2 групою інвалідності

    Доброго дня. Я – батько, призовного віку. В ТЦК став на облік під час війни. Мій син: – повнолітній; – інвалідність 2 групи (інвалідність давали на рік, але вже більше року він знаходиться за кордоном, тобто не продовжував в Україні); – приїхати на кордон не може (щоб разом перетнути); – якихось документів про утримання чи про те, що він потребує постійного догляду немає; – перетинав кордон з матір’ю, яка має 3 групу… – стати не консульський облік може тільки зараз. Питання: Чи можу я в таких обставинах поїхати до сина за кордон? Тобто перетнути кордон без нього, на підставі документів про наші родинні зв’язки, копію його посвідчення інваліда та його постановки на консульський облік за кодоном. Якщо з урахуванням написаного, я можу поїхати, прошу відповісти. Тоді готовий перейти на платну консультацію. Дякую.

Для точного відповіді на ваше питання, вам, безумовно, слід звернутися до юриста або адвоката, який спеціалізується на міграційних питаннях та питаннях військового обліку в Україні. Але основуючись на тому, що ви написали:

  1. Ваша змога виїхати за кордон зазвичай залежить від обмежень, встановлених під час мобілізації. Призовники можуть мати обмеження на виїзд за кордон, і вам слід консультуватися з місцевим військовим комісаріатом про ваші конкретні обставини.
  2. Наявність повнолітнього сина із інвалідністю, який проживає за кордоном, може бути підставою для отримання відстрочки від призову або мобілізації, але така підстава потребує конкретного юридичного підтвердження. Тому важливо мати документи, які підтверджують, що ваш син дійсно потребує вашого присутності та догляду.
  3. Перетин кордону на підставі документів про родинні зв’язки може бути обмежений без відповідних дозволів, зокрема під час військової мобілізації.

З урахуванням наведеного, рекомендую вам отримати консультацію від адвоката або юридичної фірми в Україні, яка спеціалізується на міграційних питаннях та питаннях військового обліку. Вони зможуть надати вам конкретні рекомендації та шляхи дій у вашій ситуації.

  • Відстрочка та перетин кордону багатодітним батьком

    Доброго дня, підкажіть будь ласка, якщо у зареєстрованому шлюбі двоє дітей мої від першого шлюбу, та одна спільна дитина з теперішнім чоловіком, посвідчення багатодітних батьків є, теперішній чоловік записаний в нього як батько, зареєстровані з ним за різними адресами, на аліменти на батька старших дітей я не подавала, тобто і виконавчого провадження не існує. Договору про аліменти немає, гроші від батька старших дітей не отримую.Чим можна підтвердити факт утримання теперішнім чоловіком моїх дітей від першого шлюбу? Як підтвердити факт спільного проживання, якщо ОСББ немає, а ЖЕК та ЦНАП акти про фактичне місце проживання не складають?. Всі діти неповнолітні. Я зараз не працюю, бо доглядаю за молодшою дитиною, бо дитячі садочки не працюють. Чоловік офіційно працевлаштований. Хочемо в перспективі виїхати усі разом закордон Чи потрібен актуальний військовий квиток для цього . Дякую за відповіді заздалегідь.

Стосовно виїзду за кордон чоловіків призовного віку в Україні в період мобілізації, існують чітко визначені законодавчі норми. Чоловікам, які є батьками трьох та більше дітей, надається відстрочка від призову за мобілізацією. Щодо доказу факту утримання дітей від першого шлюбу теперішнім чоловіком, вам можуть знадобитися такі документи та дії:

  1. Спільна податкова декларація, де чоловік вказаний як утримувач дітей.
  2. Документи, що підтверджують фінансову підтримку (наприклад, виписки з банківських рахунків, чеки на покупки товарів для дітей тощо).
  3. Заява від обох батьків, що діти фактично проживають та виховуються у вас спільно.
  4. Свідоцтва про народження дітей, де вказано батьків.
  5. Посвідчення багатодітної родини, де зазначені всі діти.

Для підтвердження факту спільного проживання може бути складно без актів з ЖЕКу або ЦНАПу, але ви можете спробувати:

  • Нотаріально завірену заяву від чоловіка про те, що він фактично проживає разом з вами та дітьми.
  • Письмові свідчення від сусідів або орендодавця (якщо такі є).

Для виїзду за кордон у період дії особливих умов, важливо мати актуальні документи, зокрема військовий квиток, де має бути вказано про відстрочку чи інші обставини, що дозволяють виїзд. Навіть якщо чоловік має право на відстрочку через багатодітність, він повинен отримати відповідні документи від військкомату, що підтверджують його право на перетин кордону. Я рекомендую звернутися до військового комісаріату для отримання точної інформації та консультації щодо вашої ситуації. Також, у разі складних юридичних питань, слід звернутися до кваліфікованого юриста.

  • Повернення передоплати в повному обсязі

    31» травня 2023 р. я уклала з організацією письмову угоду на надання послуг. Відповідно з умовами цієї угоди, організація повинна надати послугу – навчальну онлайн-програму , яка розпочинється 11 вересня, 2023 року, а я оплачую цю програму частинами (загалом 6 платежів), щоб забронювати ранній тариф – 26,500 грн. За умовами цієї угоди, які я можу підтвердити листом менеджера компанії, а також інформацією, представленою у презентації програми, компанія надає гарантію на повернення всіх виплачених її коштів, якщо я передумаю проходити програму, як до її початку, так та два тижні після її початку. Одним із мотивуючих інструментів для укладення раннього договору компанія використовувала Бонус для ранніх пташок, на саме онлайн-табір, вебінари та зустріч у Києві. У жодному з надісланих мені повідомлень не позначалося, що Бонуси мають вартість. Також ні в презентації програми, ні на сайті не зазначено вартості “Бонусів”. Навпаки, бонуси пропонуються компанію як додаткова безкоштовна можливість повчитися ще до початку програми та стати частиною ком`юніті. До виконання робіт (в період гарантійного строку) я зрозуміла, що не зможу навчатися на програмі. На сьогоднішній день я зробила передоплату за навчальну програму у сумі 12,000 грн. Я звернулася до компанії для повернення грошей. Компанія погодилася повернути гроші, але за вирахуванням вартості бонусів, які я використала (зустрічі, які відвідала). Вартість цих бонусів компанія повідомила мені тільки після того, як я звернулася з проханням повернути мені передоплату і вона складає 3000 грн. Компанія стверджує, що бонусні послуги були мені надані, і що вони мали вартість навіть якщо вона і не позначалася і відмовляється повернути за них гроші. Чи маю право вимагати повернення грошей за “бонуси”

На основі наведених вами обставин, оцінка правової ситуації здійснюється згідно з чинним законодавством України та наданими фактами. Якщо умови угоди, підтверджені листом менеджера та презентацією програми, чітко стверджують, що бонуси надаються безкоштовно і без зазначення їх вартості, і ніде у публічній оферті чи договорі не було вказано, що за використання бонусів буде стягуватися плата, то компанія не має законних підстав вимагати з вас оплати за використання бонусів. Ось кілька кроків, які ви можете зробити:

  1. Перегляд умов договору та документації: Важливо уважно переглянути всі документи, які ви підписували, включаючи умови надання бонусів. Якщо документація на вашу користь, це стане ключовим фактором у вирішенні ситуації.
  2. Письмове спілкування: Напишіть формальний запит на повернення коштів, вказуючи на умови договору, де зазначено, що бонуси є безкоштовними і не передбачають додаткової плати.
  3. Збір доказів: Збережіть копії всіх листів, рекламних та інформаційних матеріалів, які демонструють, що бонуси були представлені як безкоштовні.
  4. Правова допомога: Якщо компанія продовжує відмовляти вам у повному відшкодуванні, зверніться за допомогою до юриста, який спеціалізується на цивільному праві та захисті прав споживачів.
  5. Звернення до уповноважених органів: Ви маєте право звернутися до органів, що займаються захистом прав споживачів, таких як Державна служба України з питань захисту прав споживачів, зі скаргою на дії компанії.

За Законом України “Про захист прав споживачів” ви маєте право на повернення сплачених коштів, якщо послуга не була надана взагалі або була надана неналежної якості. Враховуючи, що бонуси були представлені як безкоштовні, вимога про їх оплату після вашої відмови від програми може бути вважана незаконною.

  • Чи є особа непрацездатною якщо вона отримує пенсію за віком, але водночас офіційно працює

    Шановні юристи, адвокати скажіть будь ласка чи буде вважатися особа непрацездатною, якщо вона отримує пенсію за віком, але водночас офіційно працює?

У законодавстві багатьох країн, в тому числі і в Україні, поняття “непрацездатність” та “отримання пенсії за віком” розглядаються окремо. Отримання пенсії за віком не автоматично означає, що особа визнається непрацездатною. Непрацездатність зазвичай пов’язана зі станом здоров’я особи, який не дозволяє їй працювати. В той час як пенсія за віком виплачується особам, які досягли певного віку, незалежно від їх здатності до праці. Українське законодавство дозволяє особам, які отримують пенсію за віком, продовжувати працювати. Такі особи не вважаються непрацездатними. Вони можуть одночасно отримувати заробітну плату і пенсію. Поняття “непрацездатність” може використовуватися в різних контекстах, наприклад, при визначенні права на отримання певних соціальних виплат чи пільг, і критерії визначення непрацездатності в такому випадку можуть варіюватися.

  • Чи може виїхати закордон напівпридатний чоловік,якщо буде довіренність на сестру віком 8 років з групою інвалідності

    Чи можливий виїзд за кордон через довіренність.

Ситуація, яку ви описали, має кілька важливих аспектів:

  1. Напівпридатність до військової служби: Виїзд за кордон для громадян, які знаходяться на військовому обліку, може бути обмежений у разі мобілізації або введення особливого стану. Якщо особа напівпридатна до військової служби, для виїзду за кордон їй потрібно отримати дозвіл у військовому комісаріаті. Однак це може змінитися залежно від конкретних обставин та діючого законодавства.
  2. Довіреність на сестру 8 років з групою інвалідності: Важливо розуміти, що дитина віком 8 років не може бути юридично відповідальною або виконувати дії на основі довіреності. Тому довіреність на неї, як на особу, що здійснює юридичні дії, не матиме сили. Якщо ви маєте на увазі передачу прав на догляд за дитиною іншій особі, це повинно бути оформлено відповідно до законодавства.
  3. Виїзд за кордон з довіренністю: Якщо ви маєте на увазі можливість виїзду за кордон на основі довіреності (наприклад, якщо хтось інший отримує на вас довіреність для супроводження вас або здійснення певних дій за кордоном), то така можливість існує, але довіреність повинна бути чітко сформульована, завірена нотаріально, і може знадобитися її переклад на мову країни призначення.

Ваше питання має багато нюансів, тому рекомендується звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на цивільному та міграційному праві, щоб отримати докладні та коректні відповіді.

  • Зміна прописки для військовозобов’язаного в межах міста

    Знаходжусь за кордоном. Батьки продають нерухомість, де я прописаний. Чи можна за довіреністю, оформленою в консульстві України, змінити прописку в межах одного міста (Ужгород). В м. Ужгороді діє один ТЦК. Чи потрібно відвідувати його (фактично я залишатимусь приписаним до того ж ТЦК після зміни прописки)?

Так, за довіреністю, оформленою в консульстві України, можна змінити місце реєстрації (прописку) в межах міста. Процедура зміни місця прописки, здійснена через представника за довіреністю, може включати наступні кроки:

  1. Оформлення довіреності: Вам потрібно оформити довіреність на ім’я особи, яка буде представляти ваші інтереси. Довіреність має бути нотаріально завірена. У довіреності має бути чітко вказано право на зміну місця реєстрації.
  2. Звернення до ЦНАП або ТЦК: Особа, на яку оформлена довіреність, повинна звернутися до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або територіального центру комплектування (ТЦК), з усіма необхідними документами для зміни місця реєстрації.
  3. Надання документів: Для зміни прописки будуть потрібні ваші паспортні дані, довіреність, документи на нове житло та згода власника житла на реєстрацію вас у ньому.
  4. Повідомлення ТЦК: Оскільки ви є військовозобов’язаним, важливо повідомити ТЦК про зміну місця проживання. Якщо ви залишаєтесь в межах того ж ТЦК, то теоретично додаткове відвідування може бути не потрібним, однак це слід уточнити, оскільки процедури можуть варіюватися.

Зверніть увагу, що процедура та необхідність відвідування ТЦК можуть змінюватися залежно від діючих нормативних актів, тому перед тим, як розпочинати процедуру, раджу зв’язатися з конкретним ЦНАП або ТЦК для отримання актуальної інформації щодо поточних вимог.

  • Зняття з військового обліку з діагнозом “виразковий коліт”

    Хворію на неспецифічний виразковий коліт з 2013 року, це рецидивуюча хвороба з загостреннями 2-3 рази на рік та майже постійним медикаментозним супроводом (приймаю ліки постійно, в період загострень збільшується доза). Чи є можливість з таким анамнезом знятися з військового обліку?

Зняття з військового обліку через стан здоров’я передбачає проходження медичного обстеження в спеціалізованому медичному закладі та отримання висновку військово-лікарської комісії (ВЛК). Необхідні кроки для зняття з військового обліку через хворобу:

  1. Звернення до лікаря: Вам потрібно звернутися до свого лікаря або медичного закладу, де ви спостерігаєтесь, за направленням на ВЛК.
  2. Медична документація: Підготуйте всю медичну документацію, що підтверджує ваш діагноз, історію хвороби та лікування.
  3. Військово-лікарська комісія (ВЛК): Пройдіть обстеження у ВЛК. Комісія прийматиме рішення на основі вашого здоров’я, медичних документів та чинних критеріїв придатності до військової служби.
  4. Висновок ВЛК: Якщо ВЛК прийме рішення про вашу непридатність до військової служби, вам видадуть відповідний документ, який підтверджує цей факт.
  5. Військовий комісаріат: З документом від ВЛК ви звертаєтесь до військового комісаріату, де на вас повинні внести відповідні зміни в документацію і зняти з військового обліку.

За станом на час мого останнього оновлення інформації (квітень 2023), для того щоб процедура зняття з військового обліку була законною, необхідно строго слідувати встановленим правилам та мати достатні медичні підстави. Важливо пам’ятати, що протягом воєнного стану або інших обмежувальних заходів, пов’язаних з військовими або надзвичайними ситуаціями, правила можуть змінюватися, і процедура зняття з військового обліку може відрізнятися.

  • Чи можна передати чоловіку від дружини стаж.

    Чи можна передати чоловіку,стаж підприємця.від дружини.

В Україні страховий стаж, набутий однією особою, не може бути переданий іншій особі, навіть якщо це члени сім’ї чи подружжя. Страховий стаж є особистим набуттям кожного працездатного громадянина і використовується для розрахунку розміру пенсій та інших соціальних виплат, які здійснюються в рамках системи соціального страхування. Підприємець, який сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ), набуває страховий стаж, що зараховується йому особисто для майбутніх пенсійних виплат. Цей стаж не може бути переданий іншій особі або розподілений між особами. У випадку, якщо подружжя веде спільний бізнес, кожен з подружжя має бути зареєстрований як підприємець і самостійно сплачувати ЄСВ для набуття страхового стажу.

  • Влк занижують статті придатності

    Я військовослужбовець інвалід 3гр довічно по хребту, порушення біомеханіки хребта 2ст, помірний парез правої стопи,розповсюджений остеохондроз 3 ст. На війні з 24 лютого 22р ,погіршився стан здоров`я, за цей час сталися 3 компресійні переломи трьох хребців l 2,l 3,l 4 зараз в лікарні будуть робити вертебропластику (задувка цемента) ,чи можуть комісувати після операції та влк.,також в анамнезі гонартроз колінних суглобів 3 ст є довідки трьох травматологів з різних лікарень.,на влк ігнорують ставлять 1 ст. Буду вдячний всім хто відповість.

Ваша ситуація потребує індивідуального розгляду з боку кваліфікованих медичних та юридичних спеціалістів. Якщо вам здається, що Військово-лікарська комісія (ВЛК) занижує статті придатності або не враховує всі обставини вашого стану здоров’я, у вас є право оскаржити рішення ВЛК. Ось кілька кроків, які ви можете зробити:

  1. Медична документація: Зібрати всю медичну документацію, включаючи висновки та рекомендації лікарів, які підтверджують ваш стан здоров’я.
  2. Консультація з адвокатом: Звернутися до адвоката, який спеціалізується на військовому та медичному праві, щоб отримати консультацію щодо вашої ситуації та можливості оскарження рішення ВЛК.
  3. Оскарження рішення ВЛК: Якщо ваш стан справді погіршився і ви вважаєте, що оцінка ВЛК не відповідає дійсності, ви можете оскаржити їх рішення, спершу внутрішньовідомчо, а якщо це не дасть результатів, то через суд.
  4. Звернення до вищестоящої ВЛК: Якщо результати місцевої ВЛК не задовольняють, можливе звернення до вищестоящої комісії.
  5. Соціальний захист: Не забувайте також про можливість звернення до відповідних соціальних служб для отримання належної допомоги та пільг як інваліду.

Також важливо отримати детальну інформацію про те, яким чином вертебропластика може вплинути на вашу придатність до військової служби. Якщо після операції ви будете відчувати покращення, все одно ваш стан здоров’я повинен бути оцінений з урахуванням усіх ризиків та обмежень, які можуть виникнути в майбутньому. Пам’ятайте, що ви маєте право на захист ваших інтересів, та необхідно діяти в рамках чинного законодавства, маючи на увазі всі медичні показання та обставини вашого випадку.

  • Одруження

    Добрий день. Хочемо з дівчиною одружитися,я повнолітній,а їй 17. Розумію що це потрібно робити через суд. Ми фактично проживаємо разом,але її батьки до цього не дуже добре ставляться,і кажуть,що в мене до неї не серйозні наміри. От,хочемо показати,на скільки все серйозно. Вже освідчився їй у коханні,ми заручені. Запитання: які документи потрібно подавати в суд, як правильно туди звернутися,чи можна це зробити без залучення батьків дівчини,і скільки в середньому часу йде на вирішення таких запитань?

Щоб одружитися в Україні, коли один із наречених не досяг 18 років, необхідно отримати дозвіл від суду. Ось основні кроки та документи, які вам потрібно підготувати:

Кроки для одержання дозволу від суду:

  1. Подання позовної заяви: Необхідно подати позовну заяву до суду про надання дозволу на укладення шлюбу до досягнення однією зі сторін повноліття.
  2. Зазначення підстав для одруження: У позовній заяві має бути вказано, чому ви бажаєте одружитися до досягнення нареченою повноліття, наприклад, спільне проживання, вагітність, наявність спільних дітей тощо.

Документи, які потрібно подати до суду:

  • Заява про надання дозволу на укладення шлюбу.
  • Копії паспортів обох наречених.
  • Копія свідоцтва про народження нареченої.
  • Докази спільного проживання або інші докази, що підтверджують серйозність намірів.
  • Можливо, довідка про стан здоров’я нареченої.

Чи можна зробити це без залучення батьків:

  • Згідно з українським законодавством, для осіб віком від 16 до 18 років для укладення шлюбу потрібна згода батьків або опікунів. Якщо батьки проти, це питання вирішується через суд.

Терміни розгляду справи:

  • Точний час розгляду справи може варіюватися в залежності від завантаженості суду та обставин справи. Зазвичай це може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців.

Залишились питання? Забронюй онлайн зустріч