Процес прийняття спадщини в Україні: докладний погляд

Спадщина – це процес, який може виникнути в житті кожної особи, і важливо знати, як правильно його оформити. Якщо ви стали спадкоємцем, вам потрібно знати, куди звертатися та які дії виконувати.

Де подавати заяву про прийняття спадщини?

Заява про прийняття спадщини має бути подана до державної нотаріальної контори або до приватного нотаріуса. Наприклад, якщо ви проживаєте в Києві, але останнє місце проживання спадкодавця було у Львові, вам слід звертатися до нотаріуса у Львові. Проте, якщо ви вирішите звернутися до приватного нотаріуса, ви можете обрати будь-якого, незалежно від регіону.

Як визначити місце відкриття спадщини?

Місцем відкриття спадщини вважається останнє місце проживання спадкодавця. Наприклад, якщо спадкодавець проживав у Харкові до своєї смерті, то Харків буде місцем відкриття спадщини. Однак у ситуаціях, коли місце проживання спадкодавця невідоме, слід керуватися місцезнаходженням нерухомого майна. Якщо, наприклад, основна частина нерухомості знаходиться у Одесі, то Одеса буде вважатися місцем відкриття спадщини.

Коли відкривається спадщина?

Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Це означає, що якщо особа померла 5 років тому, але була оголошена померлою лише цього року, часом відкриття спадщини буде день, коли її оголосили померлою.

Заключне слово

Процес прийняття спадщини може бути складним і заплутаним, особливо якщо ви вперше стикаєтеся з такою ситуацією. Щоб уникнути помилок та непорозумінь, рекомендуємо звертатися за консультацією до професіоналів. Наша компанія готова надати вам всю необхідну допомогу та підтримку в цьому питанні. Запишіться на прийом до наших спеціалістів, і ми допоможемо вам зрозуміти всі нюанси та правильно оформити спадщину.

Залишились питання? Забронюй онлайн зустріч